Mobil Veri ile bağlanamayan bir Galaxy A50 nasıl düzeltilir?

Mobil veri çok önemlidir, çünkü yalnızca MMS veya resimli mesajlar gönderebilmenizin yanı sıra, hareket halindeyken İnternet’e kötü bir şekilde bağlanmanız gerekiyorsa da çok yararlı bulacaksınız. Tabii ki WiFi bağlantı açısından her zaman ilk tercihtir çünkü daha istikrarlı ve daha ucuzdur, ancak her zaman bu hizmete ihtiyaç duyacağınız bir zaman gelecektir.

Samsung Galaxy A50’nin bazı sahipleri yakın zamanda bizimle iletişime geçti, çünkü mobil verilerin cihazlarında artık çalışmadığı bildirildi. Telefonları mükemmel bir resepsiyona sahip ancak bazı sitelere göz atmaya veya uygulama indirmeye çalıştıklarında, hizmet çalışmadı. Bu sinir bozucu küçük bir sorundur ve yalnızca sorun gidermeye hazırsanız düzeltebilirsiniz. Bu yazıda, internete mobil verilerle bağlanamayan Galaxy A50’nizi düzeltmede size rehberlik edeceğim. Yani, okumaya devam edin.

Mobil Veri ile İnternet’e bağlanamayan bir Galaxy A50’de sorun giderme

Bu yazıda, tüm olasılıkları araştırmaya çalışacağız ve daha sonra sorunun gerçekten ne olduğunu anlayana ve umarım düzeltebilene kadar bunları birbiri ardına ekarte edeceğiz. Bu telefonun sahiplerinden biriyseniz ve benzer bir sorununuz varsa, aşağıdaki çözümleri okumaya devam edin. Bunlardan biri cihazınızdaki sorunu çözebilir…

Önce Zorla Yeniden Başlatmayı gerçekleştirin

Telefonunuz mobil veri ile internete bağlanamıyorsa yapmanız gereken ilk şey zorunlu yeniden başlatmadır. Bu, telefonunuzun belleğini yenileyecek ve uygulamalarını ve hizmetlerini yeniden yükleyecek simüle edilmiş bir pil çıkarma işlemidir. Sorun küçük bir bellenim sorunundan kaynaklanıyorsa, bu yöntemi kullanarak sorunu düzeltebilirsiniz. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

    Sesi Kısma düğmesini basılı tutun ve henüz bırakmayın.Ses seviyesini basılı tutarken, Güç tuşunu da basılı tutun. 15 saniye boyunca veya Galaxy A50 logosu ekranda görünene kadar her iki tuşu da basılı tutun .

Yeniden başlattıktan sonra, telefonunuzun hücresel verilere bağlı olduğundan emin olun ve ardından bazı web sitelerine göz atmayı veya uygulama indirmeyi deneyin. Hala bağlantısı yoksa, bir sonraki çözüme geçin.

AYRICA OKUYUN: Galaxy A50 ile On Ortak Ağ veya Bağlantı Sorunu nasıl düzeltilir

Uçak Modunun etkin olmadığından emin olun

Uçak Modu açıksa, mobil veriler dahil tüm kablosuz iletişim geçici olarak devre dışı bırakılır. Bu nedenle, durum çubuğunda yalnızca bu ayardan kaynaklanmadığından emin olmak için bir uçak simgesi olup olmadığını kontrol etmeye çalışın.

Ya da daha iyisi, bildirim panelini aşağı çekin ve Uçak Modu simgesine dokunun. Etkinleştirilirse, devre dışı bırakmadan önce birkaç saniye bekleyin. Tüm kablosuz iletişimin çalışması için simgenin gri renkte olması gerektiğini lütfen unutmayın.

Mobil Verileri devre dışı bırak ve tekrar etkinleştir

Şimdi, bu böyle bir sorunu çözmede kullanabileceğiniz en etkili hilelerden biri. Mobil veriler devre dışı bırakılıp tekrar etkinleştirildiğinde, telefonunuzun baz istasyonu kulesine yeniden bağlanmaya çalışacağı ve çoğu zaman iyi bir bağlantı yeniden kurulacağı için. Bu olduğunda, mobil verilerinizdeki sorun elbette giderilecektir. Telefonunuzda şu şekilde yapılır:

    Bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üstünden aşağı doğru kaydırın. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun. Bağlantılar’a dokunun. Veri kullanımı’na dokunun. Devre dışı bırakmak için Mobil veri’nin yanındaki anahtara dokunun. Birkaç saniye sonra etkinleştirin. geri döndü.

Bunu yaptıktan sonra, artık İnternet’e bağlanıp bağlanamayacağınızı görmeye çalışın.

Telefonunuzdaki Ağ Ayarlarını Sıfırlama

Mobil veriler de dahil olmak üzere ağla ilgili sorunların giderilmesi söz konusu olduğunda, bunun etkili olduğu zaten kanıtlanmıştır. Bunun nedeni, tüm ağ ayarlarını varsayılan yapılandırmalarına geri getirmesinin yanı sıra tüm ağ hizmetlerini yeniler. Galaxy A50’nizde şu şekilde yapılır:

    Bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üst tarafından aşağı doğru kaydırın. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun. Genel yönetim öğesine gidin ve dokunun. Sıfırla’ya dokunun. Ayarları sıfırla’ya dokunun. Ayarları sıfırla düğmesine dokunun. Son olarak Sıfırla’ya dokunun.

Bunu yaptıktan sonra sorunun çözülüp çözülmediğini görmeye çalışın.

İLGİLİ POST: Samsung Galaxy A50 kendi kendine kapandı ve açılmıyor

Mobil Veri ile bağlanamayan telefonunuzu sıfırlayın

Önceki çözümlerden ve Galaxy A50’niz hala Mobil Veri yoluyla İnternet’e bağlanamadıktan sonra, sorunun telefonunuzun ağ hizmetlerini etkileyen bir bellenim sorunundan kaynaklanmış olabileceği için sıfırlamanız gerekir. Bu sorun açık bir neden veya neden olmadan ortaya çıktıysa, bu sadece bir bellenim sorunudur. Ancak sıfırlamadan önce, tüm silinecekleri için önemli dosyalarınızın ve verilerinizin bir kopyasını oluşturduğunuzdan emin olun. Hazır olduğunuzda, telefonunuzu sıfırlamak için şu adımları izleyin:

    Sesi Yükselt ve Güç tuşlarını basılı tutun Galaxy A50 logosu gösterildiğinde, tuşları serbest bırakın. Galaxy A50’niz Kurtarma Moduna önyükleme yapmaya devam edecektir. Mavi ve sarı metinleri olan siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. Ana sıfırlama tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Sıfırlamadan sonra, telefonunuzu yeni bir cihaz olarak ayarlayın ve şimdi mobil veri ağına bağlanıp bağlanamayacağını görmeye çalışın.

Ayrıca, bölgenizde bir kesinti olabileceği veya hesabınızın hizmeti kullanması engellenmiş olabileceğinden, servis sağlayıcınızı aramak ve sorun hakkında soru sormak en iyisidir.

Umarım bu sorun giderme kılavuzu yardımcı olmuştur. Okuduğunuz için teşekkürler!