Mobil veri kapalıyken Galaxy S9 MMS göndermezse ne yapmalısınız?

Hücresel veri bağlantısı olmadığında yeni # GalaxyS9 cihazınızın MMS göndermesinde sorun mu yaşıyor? Bu kısa sorun giderme makalesi, sorunun nereden geldiğini anlamanız için size bir fikir verecektir.

Devam etmeden önce, #Android sorununuza yönelik çözümler arıyorsanız, bu sayfanın altındaki bağlantıyı kullanarak bize ulaşabilirsiniz. Sorununuzu açıklarken, lütfen ilgili bir çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabilecekleriniz varsa, lütfen bize nereden başlayacağınıza dair bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını zaten denediyseniz, bunları yanıtladığımızdan emin olun.

içindekiler

 • Sorun # 1: Mobil veri kapalıyken Galaxy S9 MMS göndermezse ne yapmalısınız?
 • Problem # 2: Galaxy S9 Plus kırık ekran yatay çizgiler var ve siyah kalıyor
 • Sorun # 3: Galaxy S9 APN ayarlarını değiştiremiyor, hücresel sinyal zayıf ve bağlantıyı kesmeye devam ediyor
 • Bizimle meşgul

Sorun # 1: Mobil veri kapalıyken Galaxy S9 MMS göndermezse ne yapmalısınız?

Telefonumun hangi sistemde çalıştığından emin değilim. İlkini aldım ve yerel bir Wyoming servisi olan Union kablosuz ile birlikteyim. Yepyeni samsung s9'um, mobil verilerimin yalnızca SADI'sına bağlı olmadığı sürece MMS göndermez. WiFi'ye bağlıysam, verilerim ile bile gönderemiyorum veya fotoğraf çekemiyorum. Kablosuz ağımı kapatmam gerekiyor, böylece sadece veri çalışıyor. Bundan hemen önce 3 yıl boyunca bir BLU enerji x telefonu vardı, ekran boktan ve bantla tutuldu, ama yine de veri gönderim bile olsa resimler gönderebiliyordum, sadece veri göndermek için birkaç saniye veriye bağlanabiliyordum. . Bu telefondan biraz hayal kırıklığına uğradım 🙁

Ayrıca görüntülü görüşme yapamıyorum, bunun için bir seçenek bile yok. Bunun için Duo adında tamamen ayrı bir uygulama var. Bu telefonlarda bu normal mi? Teşekkürler!

Çözüm: Multimedya Mesajlaşma Servisi veya MMS orijinal olarak sadece mobil veriyi çalışmak üzere tasarlanmıştır. Şebeke operatörünüz artık MMS hizmetlerinin wifi ile çalışmasına izin veren bir hibrit sistem kullanmıyorsa, MMS göndermeyecek veya hiç alamayacaksınız. MMS hizmetlerinin orijinal teknolojiyi çalıştırıp çalıştırmadığını görmek için operatörünüzle konuşmalısınız. Bu konuda size yardımcı olabilecek daha iyi insanlar yok.

Taşıyıcı markalı cep telefonlarındaki MMS'in başka bir ağda kullanıldığında çalışmayabileceğini unutmayın. Örneğin, S9'unuz orijinal olarak Verizon için üretilmişse ve AT & T'de kullanılabilmesi için kilidi açılmışsa, MMS çalışmayabilir. Bu, genellikle cihazı başka bir kişiden aldığınız takdirde gerçekleşir. S9'unuz operatörünüz tarafından sağlanmışsa da, MMS'in işe yaramamasının bir nedeni yoktur. Bir arkadaşınıza fotoğraf veya video göndermeyi seviyorsanız ve her zaman Facebook Messenger gibi bir üçüncü taraf mesajlaşma uygulaması kullanıyorsanız, metin mesajlaşma uygulamanızı çağırabilir ve Facebook Messenger'ı kendiniz kullanabilirsiniz. Böylece dosyaları sorunsuz bir şekilde paylaşmaya devam edebilirsiniz. Facebook Messenger gibi üçüncü taraf uygulamaları da farklı platformlarda çalışır; yani, bağlantınız bir iPhone'a sahip olsa bile, sizinle iletişim kurabilir ve dosyaları sorunsuz bir şekilde paylaşabilir.

Görüntülü görüşmeler, kullanıcının geleneksel bir aramanın aksine video ve ses yoluyla başka bir kişiyle konuşmasına olanak tanıyan bir hizmete atıfta bulunmak için kullanılan bir terimdir. İşletim sistemiyle gelen uygulamalara bağlı olarak, operatörünüzün görüntülü aramaları için özel bir uygulama olabilir veya olmayabilir. Normalde, kullanıcının görüntülü görüşme yapmasına izin verecek pek çok uygulama olduğu için böyle bir uygulama yoktur. Görüntülü görüşmeye izin vermesi gereken popüler uygulama örnekleri şunlardır:

 • Facebook haberci
 • Skype
 • Google Hangouts
 • Viber

Görüntülü görüşmeye izin vermeniz gereken çok uzun bir liste var. Bir video görüşmesinin çalışması için, diğer ucun da aynı uygulamaya sahip olması gerektiğini unutmayın. Skype kullanarak görüntülü görüşme yapmak istiyorsanız, alıcı bölümün bir Skype uygulaması da olmalıdır (ve etkin bir Skype hesabına sahip olması gerekir). Skype'ı sadece Viber kullanan birisini telefon görüşmesi yapamazsınız. Yine, bu konuda daha fazla bilgi sahibi olmak için taşıyıcınızla konuşmanızı öneririz. Siz ve bağlantınız aynı ağda bulunuyorsa, video görüşmelerinin listede yer alanlar gibi üçüncü taraf uygulamalarını kullanmadan geçmesine olanak tanıyan, operatör tarafından sağlanan bir uygulama olabilir.

Problem # 2: Galaxy S9 Plus kırık ekran yatay çizgiler var ve siyah kalıyor

Geçen hafta bir kahve bardağım sağ alt köşedeki S9 Plus'ım üzerine düştü, şimdi çok küçük bir yuvarlak çatlak var. Telefon, bir süre için hala iyi çalışıyordu ve yavaş yavaş ama eminim ki telefon kullanımdayken ekran titriyordu. Örneğin telefonda bir şov izliyorum (telefona yatay olarak döndü), yeşil çizgi çatlağın oluştuğu bölgede yeşil renkte yanıp söner. Buraya hızlıca ilerlerken, kütüphaneye doğru yürüdüm ve telefonu geri yolumdayken kullandım ve telefonun içine biraz ter atmış olmalıyım (dediğim gibi sağ alt tarafta). Artık ekrana herhangi bir tuşa bastığımda cevap vermiyor ancak telefon açık çünkü insanlar beni arayabilir. Konuştuğumuzda telefonu pirinçten aldım ve işe yarayacak umuyoruz. Başka ne yapacağımdan emin değilim. Her seferinde her zaman normal gibi çalışır, ancak normalde telefonun kullanımda olmadığı gibi sağ tuşa (sağ üst tuş) basarsam, telefon titremeye başlar ve siyah olur.

Çözüm: “Pirinç çözümü” abartılıyor ve özel durumda tamamen işe yaramaz. Belli bir ekranınız var. Onu basarken tatlı noktaya vurursanız, zaman zaman işe yarayabilseniz de, bu kalıcı bir çözüm değildir. Ekran bozuk ve bunu düzeltmek için yapabileceğiniz bir yazılım yok. Fiziksel olarak parçalanmış ekranı mucizevi bir şekilde düzeltmek için işletim sistemindeki bazı kodları değiştiremezsiniz. İhtiyacınız olan şey ekran değiştirme. Telefonu bir Samsung mağazasına götürün ve tamir etmelerini sağlayın!

Sorun # 3: Galaxy S9 APN ayarlarını değiştiremiyor, hücresel sinyal zayıf ve bağlantıyı kesmeye devam ediyor

Mobil Ağ çevrelerim APN de dahil olmak üzere grileştirildiğinden, hiçbir ek APN eklenemez. Ayrıca, Mobil Ağ çevresinin hiçbiri değiştirilemedi çünkü hepsi de grileşti. APN'm Verizon Internet-TracFone VZWENTP (Verizon Kuleleri'ni kullanarak) Benim Mobil Servis Sağlayıcım olarak Düz Konuşmam var. APN ve diğer perimetreleri almak için ne yapmalıyım? Düz Konuşmayı başka bir APN olarak eklemeyi ve diğer ilgili perimetreleri değiştirmeyi mi?

En büyük sorun, evdeyken ve seyahat ederken aynı sorunu yaşıyorum. Telefonum her zaman servis arıyor, veri sinyalim o kadar kötü ki çoğu zaman interneti bile kullanamıyorum. Başka bir garip şey, en güçlü sinyali elde edene kadar telefonumu göstereceğim. Genellikle 85 dBm civarında. Ancak, güçlü bir sinyalde çok uzun kalmıyor mu? bilinmeyen bir nedenden dolayı, yaklaşık 120 dBm'ye çıkın. O zaman, telefonumuzu hangi yöne çevirdiğim önemli değil dBm sinyali 117 dBm'den daha düşük değil mi? Ben seyahat ederken aynı kesin problemim var. Telefonlarımı çok kullanıyorum ve bazen işe yarayacak. Ancak, en çok ihtiyaç duyduğum yerlerde aşina değilim. GPS devreden çıkar ve çalışmayı bırakır.

Ayrıca telefonumla müzik akışı yapıyorum ve aynı şey onunla birlikte oluyor. Bu konularla son noktadayım. Umarım bu çok feci problemleri çözmek için cevaplarınız vardır. Bu sorunları çözmek için yardımlarınız büyük ölçüde takdir edilecektir. Sincerly.

Çözüm: Ya bir yazılım sorunu ya da bir donanım arızası. İkisinden hangisinin soruna neden olduğunu bilmek için fabrika ayarlarına sıfırlama yapın. İşte nasıl:

 1. Dahili bellekteki verileri yedekleyin. Cihazda bir Samsung hesabında oturum açtıysanız, Hırsızlığa Karşı Korumayı etkinleştirdiniz ve ana sıfırlamayı bitirmek için Samsung kimlik bilgilerine sahip olmanız gerekir.
 2. Cihazı kapatın.
 3. Sesi Yükselt tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun.
 4. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın ('Sistem güncellemesini yükleme', Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir).
 5. 'Silme verileri / fabrika ayarlarına sıfırla' seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın.
 6. Seçmek için Güç düğmesine basın.
 7. 'Evet – tüm kullanıcı verilerini sil' vurgulanana kadar Sesi kısma tuşuna basın.
 8. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın.
 9. Ana sıfırlama tamamlandığında, 'Şimdi sistemi yeniden başlat' vurgulanır.
 10. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Artık cihazı fabrikada sıfırladığınıza göre, yazılım bilgileri şimdi bilinen çalışma durumuna geri dönmelidir. Sinyal sorunu fabrika durumu yazılımında bile kalırsa, bu kötü donanımın suçlanması gerektiği anlamına gelir. Telefonunuzun modemiyle ilgili bir sorun olabilir. Fabrika ayarlarına sıfırlama işleminden sonra mevcut bir sistem güncellemesi varsa, hatayı sizin için çözüp çözemeyeceğinizi görmek için yüklediğinizden emin olun. Güncelleme yoksa veya güncellemeden sonra hiçbir şey değişmezse, Samsung cihazı onarın veya değiştirin.

Telefonunuz, hücresel aboneliğinizin bir parçası olarak operatörünüz tarafından sağlandıysa, önce sizin için bir çözüm olup olmadığını öğrenmek için onlarla konuşun.

 

Bizimle meşgul

Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan iseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlar için ücretsiz çözümler sunuyoruz. Bu nedenle, Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir. Yanıtlarımızı bir sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemeyiz. Bu nedenle, sorununuzun zamana duyarlı olması durumunda, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen arkadaşlarınıza kelimelerinizi yayarak bize yardımcı olun. TheDroidGuy'un sosyal ağ varlığına sahip olmasının yanı sıra, Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşim kurmak isteyebilirsiniz.