Mobil veri sinyalini kaybetmeye devam eden bir Galaxy A50 nasıl düzeltilir?

Telefonlarının mobil veri sinyalini kaybetmeye devam ettiğini bildiren Samsung Galaxy A50 sahipleri var. Sonuç olarak, artık MMS veya resimli mesaj gönderip alamıyorlar ve WiFi mevcut değilse, hücresel veri kullanarak internete bağlanamıyorlar. Telefonunuzu günlük olarak nasıl kullandığınıza bağlı olarak, kaybettiğiniz hizmeti korumak için bu sorunu derhal çözmeniz gerekebilir.

Bu yazıda, mobil veri sinyalini kaybetmeye devam eden Galaxy A50’nizi sabitlemede size rehberlik edeceğim. Bunun gibi sorunların çözümünde kullandığımız çözümleri de sizinle paylaşacağım. Mesele şu ki, bu oldukça ciddi bir sorun ya da küçük bir sorun olabilir. Tek yapmanız gereken cihazınızdaki sorunları gidermek. Daha fazla bilgi için okumaya devam edin.

Mobil veri sinyalini kaybetmeye devam eden bir Galaxy A50’yi düzeltme

Bu sorun giderme kılavuzu, bu tür sorunları çözmenize yardımcı olacaktır. Tüm olasılıkları göz önünde bulunduracağız ve neden meydana geldiğimi belirleyene ve umarım düzeltebilene kadar bunları birbiri ardına dışlayacağız. Yapmanız gerekenler:

Telefonunuzu yeniden başlatmaya zorlayın

Bu prosedür, özellikle sorun bildirilmeden maviden çıkarsa etkilidir. Telefonunuzda, sistemdeki küçük bir aksaklık nedeniyle mobil veri sinyalini kaybettiği zamanlar vardır, örneğin bazı ağ hizmetleri başarısız olduğunda. Buradaki durumun gerçekten böyle olup olmadığını bilmemize rağmen, öncelikle şu adımları uygulayarak bunu dışlamak en iyisidir:

    Sesi Kısma düğmesini basılı tutun ve henüz bırakmayın.Ses seviyesini basılı tutarken, Güç tuşunu da basılı tutun. 15 saniye boyunca veya Galaxy A50 logosu ekranda görünene kadar her iki tuşu da basılı tutun .

Telefonunuz yeniden başlatmayı bitirdikten sonra mobil veri sinyalini kaybetmeye devam edip etmediğini görmeye çalışın.

AYRICA OKUYUN: Galaxy A50 ile On Ortak Ağ veya Bağlantı Sorunu nasıl düzeltilir

İyi resepsiyona sahip bir alanda olduğunuzdan emin olun

Mobil verileri kullanabilmek için, telefonunuzun sinyal aldığı baz istasyonu kulesine sürekli olarak bağlı olması gerekir. Ancak sinyalin zayıf olduğu bir bölgede iseniz, telefonunuzun mobil veri sinyalini kaybetmesinin nedeni bu olabilir. Telefonunuzda durum buysa, sorun gidermenin bir anlamı yoktur. Yapabileceğiniz en iyi şey, resepsiyonun mükemmel olduğu bir bölgeye gitmek. Veya sağlayıcınızı arayabilir ve sinyal genişletici isteyebilirsiniz.

Ayrıca, SIM kartın telefonunuza düzgün bir şekilde oturduğundan emin olun, çünkü bazen mobil veri sinyalinin düşmesinin nedeni budur.

Ağ ayarlarını sıfırlayın

Diğer cihazlarınızın mükemmel sinyale sahip olduğunu ve yalnızca Galaxy A50’nizin mobil veri sinyalini kaybettiğini varsayarsak, yapmanız gereken telefonunuzun şebeke servislerini yenilemek için ağ ayarlarını sıfırlamaktır. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

    Bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üst tarafından aşağı doğru kaydırın. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun. Genel yönetim öğesine gidin ve dokunun. Sıfırla’ya dokunun. Ağ ayarlarını sıfırla’ya dokunun. PIN, Parola veya Desen: Son olarak Sıfırla’ya dokunun.

Sıfırlama tamamlandığında, telefonunuzun mobil veri sinyalini hala kaybedip kaybetmediğini görmeye çalışın.

AYRICA OKUYUN: Samsung Galaxy A50 kendi kendine kapandı ve açılmıyor

Master, mobil veri sinyalini düşüren telefonunuzu sıfırlar

Bu bir donanım sorunu olmadığı ve bellenimin herhangi bir şekilde değiştirilmediği sürece, ana sıfırlama yaparak bu sorunu çözebilmeniz gerekir. Ancak bundan önce, önemli dosyalarınızın ve verilerinizin silineceğinden bir kopyasını oluşturduğunuzdan emin olun ve sıfırlamadan sonra bunları alamayabilirsiniz. Ayrıca, önemli dosyalarınızın yedeğini oluşturduktan sonra, kilitlenmemek için google hesabınızı telefonunuzdan kaldırın. Telefonunuzu şu şekilde sıfırlayabilirsiniz:

    Sesi Yükselt ve Güç tuşlarını basılı tutun Galaxy A50 logosu gösterildiğinde, tuşları serbest bırakın. Galaxy A50’niz Kurtarma Moduna önyükleme yapmaya devam edecektir. Mavi ve sarı metinleri olan siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet’e kadar Sesi kısma tuşuna basın Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. Ana sıfırlama tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın. Sıfırlama tamamlandığında, telefonunuzu yeni cihaz.

Umarım bu yazı ile size yardımcı olabiliriz. Okuduğunuz için teşekkürler.


Telefonunuzla ilgili sorun mu yaşıyorsunuz? Bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Yardım etmeye çalışacağız.