Moto E Şarj Cihazı Aşırı Isınma Sorununu Onarma

Moto E piyasaya 2014 yılında piyasaya sürüldü ve popüler hale geldi, çünkü düşük bir fiyata sahip olmasına rağmen, hala büyük miktarda özellik sunuyor. Bu telefonla, pahalı bir akıllı telefondaki tüm özellikleri elde edersiniz. Moto E'nin dahili kamerası 5 MP kamera ve Micro SD kartlarını destekliyor. SD kart kullanılarak telefonun hafızası 32 GB'a kadar genişletilebilir. Sonuçta, fiyatına değer bir telefon. Ancak, diğer akıllı telefonlar gibi, Moto E de bazı hatalar var. Bazı kullanıcılar, Moto E üzerindeki şarj cihazı aşırı ısınma sorunu hakkında şikayette bulundular.

Bu sorun yaygın olmamakla birlikte, telefonu kullanırken sık sık bu sorunu almak endişe verici bir konudur. Oyun oynarken telefon ısınırsa veya ekran uzun süre açık kalırsa, normaldir. Ancak bu telefonun sahipleri tarafından bildirilen sorun, şarj cihazının kullanım sırasında ısınmasıdır. Bazı kullanıcılar, şarj cihazının prize takıldıktan 10 dakika sonra ısındığını fark etmişlerdir.

Motorola ile bu sorunu yaşamanız halinde deneyebileceğiniz Moto E şarj cihazındaki aşırı ısınma sorununu çözmenin bazı yolları.

Ayrıca Bakınız – Moto X'te Donma Sorunu Nasıl Onarılır

Moto E'deki şarj cihazı aşırı ısınma sorunu için potansiyel çözümler

 

Moto E'de Şarj Cihazı Aşırı Isınma Sorunları

1. İlk olarak, Moto E'niz ile size gönderilen resmi ürünler olup olmadığını öğrenmek için kabloyu ve şarj cihazını kontrol edin. Ayrıca, telefonun pilinin arka kapağı açarak resmi olduğundan emin olun.

2. Bağlantı noktalarının (kontakların) temizlendiğinden emin olun; ayrıca, şarj cihazının duvar prizine doğru şekilde takıldığından ve kablonun telefona doğru şekilde takıldığından emin olun. Soketin şarj cihazınızın aşırı ısınma probleminin nedeni olmadığından emin olmak için başka bir prize takabilirsiniz.

3. Motorola'dan başka bir şarj cihazınız varsa, Moto E şarj cihazının aşırı ısınması sorunu olup olmadığını görmek için bunu kullanabilirsiniz.

4. Yukarıdaki adımlardan hiçbiri sizin için işe yaramazsa, operatörle, satıcıyla veya Motorola ile iletişim kurabilir ve yenisini isteyebilirsiniz.

 

Ayrıca bkz. Moto R'de Rastgele Yeniden Başlatma Sorunlarını Çözme