Moto G5 Plus SIM kart sorunu

Moto G5 Plus akıllı telefonunuzun SIM kart yuvasıyla ilgili bir sorun mu yaşıyorsunuz? Moto G5 Plus üzerindeki SIM kart ve microSD yuvası kullanıcılar arasında çok fazla karışıklığa neden oluyor. Moto G5 Plus'ın bazı kullanıcıları yuvayı yanlış kullanıyor ve cihazın insanların SIM kartlarını yutmasına neden oluyor – yuvada aynı anda bir adet nano SIM kart ve bir adet microSD kart veya iki adet nano SIM kart bulunuyor.

  • Moto G5 Plus incelemesi: yeni bir yol belirleme

Model, markanın daha pahalı modellerinde yer alan çıkarılabilir bir iç kasaya sahip ilk model. Arka kısım sabit olduğundan, bu tip tepsi Motorola tarafından Plus modelinde kabul edildi. Bununla birlikte, daha önce bu özelliği olan bir cihazı hiç kullanmamış olan kullanıcılar Moto G5 Plus ile ilgili bazı sorunlar yaşıyorlar çünkü kartlar telefonun içine sıkışıyor. Tek SIM ve çift SIM sürümleri vardır ve sorunlara neden olan tek SIM sürümdür.

In the single-SIM version, the SIM card is inserted on the top and microSD on the bottom of the tray. / © Android Police

SIM kartı kasetin üst kısmına ve altındaki microSD'ye yerleştirilmelidir. Tek SIM sürümünde, üstte yalnızca bir bölme var. Cihazla birlikte gelen model kılavuzu, hem talimatlar içeriyor hem de kullanıcılar için, hafıza kartı alanına ikinci bir SIM kart yerleştirerek bu modelin çift SIM'e dönüştürülebileceğini buluyor.

  • Moto G5 vs Moto G5 Plus

MicroSD kartı için ayrılmış olan alana ikinci bir çip yerleştirirken, kullanıcının tekrar yardım istemesine neden olan microSD kartı aygıtın içine sokulduktan sonra sıkışır. Bununla birlikte, kartlar farklı boyutlara sahip oldukları için, bu kullanıcılar yanlış çipi yerine oturtmaya zorluyorlar.

Opinion by Bruno SalutesAll Moto G5 Plus devices should have dual SIM capabilityWhat do you think?5050393 participants

Moto G5 Plus'ın çift SIM yuvası nasıl kullanılır?

Öncelikle, Moto G5 Plus'ın nano-SIM kart kullandığından, başlamadan önce doğru boyuttaki karta sahip olduğunuzdan emin olun. Kutuyu gelen cımbız yardımıyla yuvayı çıkarın. Rehberdeki resmin konumunu takip ederek, SIM kartı üstte ve hafıza kartını altına yerleştirin.

  • Moto G5 Plus veya Moto Z Oynat

This is the dual-SIM model. / © ANDROIDPIT

Her şeyin yerine sıkıca oturduğundan ve sıkışmadığından emin olun ve yuvayı çıkarmadan önceki aynı konuma getirin. Ayrıca, bu bölmede yalnızca bir SIM yongasını ilk boşluğa yerleştirerek de kullanabilirsiniz.

Bu problemle karşılaştın mı? Onu düzeltmek için ne yaptınız?

Moto G5 Plus'ın nereden alındığı

Best price

Motorola Moto G5 PLUS XT1685 3GB 32GB Smartphone – Gold

£178.90

£178.90 total

Check Offer

Unlocked Motorola Moto G5 PLUS XT1685 3GB 32GB Smartphone Gold – UK SHIP

£179.90

£179.90 total

Check Offer

NEW Motorola Moto G5 PLUS XT1685 3GB 32GB Space Grey SmartPhone Unlocked

£180.90

£180.90 total

Check Offer

Motorola Moto G5 PLUS XT1685 3GB 32GB SmartPhone – Space Grey

£184.90

£184.90 total

Check Offer