Moto G5 SD Card Yolsuzluk Sorunları Nasıl Onarılır

Moto G5, Moto G serisi bir orta sınıf akıllı telefon ve aynı zamanda onların son modeli. 2017'deki Mobil Dünya Kongresi'nde lanse edilen metal gövde akıllı cep telefonu, cep telefonlarında oldukça iyi bir performans sergiliyor.

Moto G5'te iki SIM kart ve bir SD kart da çalışıyor. Akıllı telefon, çoğu kullanıcının yetersiz bulduğu 16 GB veya 32 GB dahili depolama ile gelir. Bu nedenle ek alan için sabırsızlanıyorlar. Bir SD kart için ekstra alan sağlanması kesinlikle harika bir seçenek, ancak çoğu kullanıcı için, bunları etkili bir şekilde çalıştırırken bir sorun var gibi görünüyor.

Çoğu için sorun, telefon yeniden başlatıldığında ya da kapatılıp açıldığında, kartın bozuk olduğunu gösterdiğinde ortaya çıkıyor. Moto G5 SD kart bozulması sorunları nasıl düzeltilir.

Ayrıca Oku – Nasıl Moto G5 Wi-Fi Sorunları saptamak

Moto G5 SD Kart Bozulması Sorunları Düzeltme Adımları

Telefonunuzu kapatmaktan kaçının

İlk belirgin çözüm, telefonunuzu kapatmamaktır çünkü telefon yeniden başlatıldığında veya kapatıldığında ve tekrar açıldığında sorun ortaya çıkar. Cihazınızın kapanmadığından pilin tükenmediğinden emin olun. Bu muhtemelen bir yazılım sorunudur ve şirket bu sorunu düzeltmek için zaten çalışıyor olabilir. Yani bir yazılım güncellemesi olana kadar, kapanmayı veya yeniden başlatmayı önlemek zorunda kalacaksınız.

SIM kartı çıkar

Telefonunuzu yeniden başlatmanız gerekiyorsa, SD kartınızı çıkarın ve telefon yeniden açıldığında tekrar takın. Bu sayede sorunun önüne geçersiniz.

SD kartı biçimlendir

Bazıları için SD kartı formatlamak da sorunu çözdü. Moto G5 SD kart bozulması sorunlarını çözmek için adımları izleyin:

 • Akıllı telefonunuzun ayarına git
 • Depolama alanına aşağı doğru kaydırın ve SD Kartı'nı seçin
 • Üstteki sağ köşede üç dikey olarak yerleştirilmiş nokta olan Seçenekler'e gidin.
 • Depolama Ayarlarına gidin ve Dahili Olarak Biçimlendir'e dokunun.
 • Ardından, işlemi tamamlamak için Sil ve Format'ı seçin.

Kartı taşınabilir depolama olarak biçimlendirmek isteyenler, yukarıdakiyle aynı adımları izlemelidir. Depolama Ayarları altında Taşınabilir Olarak Biçimlendir'i seçin ve ardından görevi tamamlayın.

Önbellek bölümünü silin

Önbellek bölümünün silinmesi, birçok kullanıcının Moto G5 SD kart bozulması sorunlarını çözmesine yardımcı oldu. Önbellek bölümünü silmek için aşağıdaki adımları izleyin:

 • Moto G5 akıllı telefonunu kapatın
 • Cihaz başlatana kadar Güç düğmesine ve Ses Kısma tuşlarına birlikte basın ve basılı tutun
 • Kurtarma modunu buluncaya kadar menüde gezinmek için Ses tuşlarını kullanın
 • Kurtarma modunu seçmek için Güç düğmesine basın.
 • Android'i bir ünlem işareti ile gördüğünüzde, Güç düğmesine basıp basılı tutmanız gerekir. Güç düğmesini basılı tutun ve Sesi Kısma tuşuna basın
 • Kurtarma menüsünde Ses tuşlarını kullanın ve Önbelleği Sil bölümünü vurgulayın.
 • İstendiğinde seçmek ve onaylamak için Güç düğmesine basın
 • Önbellek bölümünü silmek için prosedür yaklaşık on dakika sürecektir.

Bu SD kart problemlerinizi çözmelidir.

Ayrıca, SD kartınızı çıkarmayı deneyebilir ve daha sonra biçimlendirmek için bilgisayarınızda bir yedek alabilirsiniz. İşlemi cihazınızda tekrarlayın ve yedek içeriği kopyalayın. Bu süreç aynı zamanda SD kart problemleriyle karşılaşan birçok kullanıcının problemini çözmüştür.

Yukarıdaki çözümler muhtemelen Moto G5 SD kart bozulma sorunlarını sizin için giderecek, sadece bir yazılım güncellemesinin şirket tarafından piyasaya sürülmesini beklemek zorunda kalacaksınız.

Ayrıca Oku – Nasıl Moto G4 Ve Moto G4 Plus Aşırı Isınma Sorunları saptamak