Moto X (2014) Yavaş Wi-Fi Sorunu Düzeltmek İçin 5 Yol

Moto x (2014) birçok ilginç özelliğe sahiptir. Telefonun sunabileceği çok şey olmasına rağmen, oluşabilecek belirli sorunlar var ve bunlardan biri yavaş Wi-Fi. Bu sorunla karşılaşırsanız, Moto x (2014) yavaş Wi-Fi sorununu düzeltmenin 5 yolu vardır. Wi-Fi sorunu farklı olabilir, örneğin Moto x (2014) Wi-Fi ağına bağlanmaz veya bağlanır, ancak sonuç çok yavaş olan Wi-Fi'dır. Her zaman bir çözüm vardır ve bu makalede sunulan yollardan birini kullanabilirsiniz, çünkü belki Moto X (2014) yavaş Wi-Fi aksaklıklarını düzeltirsiniz.

Moto x (2014) yavaş Wi-Fi sorununu düzeltmenin 5 yolu

Kaynak: phonandroid.com

Kamerayı Çalışmama Sorununu Düzeltmek İçin Ayrıca 5 Yolu Görmek

1. Yönlendiricinizi ve mobil cihazınızı yeniden başlatın

Moto X'inizi ve yönlendiricinizi kapatın. Birkaç saniye bekleyin ve tekrar açın. Bu çözüm genellikle geçici değil, ama bir şans verebilirsin.

 

2. Yönlendirici – Firmware'i güncelleyin

Bu görevi yerine getirmek için, internet servis sağlayıcısı veya yönlendiricinin üreticisi tarafından verilen talimatları izlemelisiniz.

Bunu URL'nize yazın ve Güvenlik türünüzü AES olarak değiştirin. Ardından Güncellemeyi firma yazılımına uygulayın.

  • Linksys – http://192.168.1.1
  • 3Com – http://192.168.1.1
  • D-Link – http://192.168.0.1
  • Belkin – http://192.168.2.1
  • Netgear – http://192.168.0.1

 

3. Yönlendiricideki kanalı değiştirin

Bu görev için WiFi Analyzer'ı indirmelisiniz. Bu uygulama ücretsizdir ve cihazınızdaki kanalı değiştirmeniz gerekip gerekmediğini keşfetmenize yardımcı olacaktır.

Ayrıca, tarih ve saatinizi geçerli saat diliminize göre değiştirin.

 

4. Mac Filtreleme

İlk adım MAC filtresinin açık olup olmadığını görmektir. Yönlendirici ayarlarını kontrol ederek bunu yapabilirsiniz. Bir sonraki adım, mobil cihazınızın MAC adresini yazmaktır. Adresi bulmak için: 1. Telefon ayarlarına gidin 2. Telefon Hakkında'ya tıklayın 3. Durum menüsüne tıklayın 4. Wi-Fi MAC adresi

Ayrıca bakınız Moto X (2014) Not / Yavaş Şarj ve Pil Sorunları Düzeltmek için 5 Yolları

 

5. Önbellek bölümünü temizle

Veri senkronizasyonu sorunsa en iyi çözüm budur. Gerekli adımlar şunlardır: 1. Telefonunuzu kapatın 2. Ses kısma tuşuna basın ve aynı zamanda güç düğmesine basın. Önyükleme Seçenekleri göreceksiniz. 3. Ses kısma tuşuna 4 basın. Kurtarma seçeneğini bulun ve ses açma tuşu 5 ile bu seçeneği seçin. Android maskotu ve Motorola logosunu göreceksiniz. Sesi Yükselt tuşuna basın ve 15 saniye basılı tutun. Aynı zamanda, daha fazla menü seçeneği elde etmek için Güç tuşuna basın. 6. Sesi kısıkken, Önbellek Bölümünü Sil'i seçin. 7. Güç düğmesiyle bu seçeneği seçin.

 

Moto x (2014) yavaş Wi-Fi sorununu düzeltmenin bu 5 yolundan biri muhtemelen size yardımcı olacaktır ve Wi-Fi bağlantınız artık yavaşlamayacaktır.