Motorola düzeltmek için nasıl Moto G7 tamamen öldü ve cevap vermez

Motorola Moto G7 en son Android çalışan harika bir akıllı telefon. Ayrıca bazı gerçekten iyi donanım özellikleri barındırıyor, ancak diğer tüm akıllı telefonlar gibi, mükemmel değil ve zaman zaman sorunları olabilir. Bu, bazı cihazların cihazlarının kapalı olduğunu ve bazı nedenlerden dolayı yanıt vermeyeceğini bildiren durumlarla ilgili. Birçok kullanıcı telefonun artık cevap vermeyeceğinden donanımsal bir problem olduğuna inanıyor olsa da, cevap vermemekten çok daha fazla, sadece kendi başınıza çözebileceğiniz bir yazılım sorunudur.

Bu yazıda, artık cevap vermeyecek Motorola Moto G7 sorunlarını gidermede size yol göstereceğim. Herhangi bir fiziksel ve sıvı hasarı belirtisi olmadığı sürece, sadece basit bir sorun giderme prosedürü uygulayarak tekrar yanıt vermesini sağlamalısınız. Bu nedenle, bu telefonun sahiplerinden biriyseniz ve şu anda benzer bir sorunla karşılaşıyorsanız, bu gönderi size yardımcı olabileceği için okumaya devam edin.

Her şeyden önce, cihazınızla ilgili başka sorunlarınız varsa, bu cihazla ilgili birkaç sorunu çözdüğümüz için sorun giderme sayfamıza göz atmaya çalışın. Muhtemelen benzer sorunları çözen bir gönderi yayınladık. Şu anda sahip olduklarınızla benzer semptomları olan ve bulmaya çalıştığımız çözümleri kullanmaktan çekinmeyin. Sizin için çalışmıyorlarsa veya hala yardımımıza ihtiyacınız varsa, anket formumuzu doldurun ve bize ulaşmak için gönder düğmesine basın.

Tamamen ölmüş ve cevap vermeyen Moto G7’yi tamir etmek

Çoğu zaman, bu sorun ortaya çıktığında, bir ürün yazılımı çökmesi veya küçük bir sistem arızası ve birkaç işlem yapılarak ya da belki sadece bir tanesi kolayca düzeltilebilir. Bu, doğrudan çözüme atlayalım dedi.

İlk çözüm: Moto G7’nizi yeniden başlatmaya zorlayın

Motorola G7’niz bir ürün yazılımı çökmesi veya sistem arızası nedeniyle kapandıysa, bu işlemi yaparak tekrar yanıt verebilmelisiniz. Telefonun çıkarılabilir olmayan bir pili vardır, bu nedenle çıkarılabilir pili olan telefonlara sık sık yaptığımız gibi çıkaramazsınız. Bunun yerine, tek yapmanız gereken şey:

    Açma / kapatma tuşunu 15 saniye veya daha uzun süre basılı tutun.

Açma / kapatma tuşunu o kadar uzun süre basılı tutmak pilin çıkarılmasını simüle eder. Bu nedenle, güç tuşunu basılı tutarken logo göründüğünde, bu, Moto G7’nizin yanıt verdiği sırada sorunun çoktan çözüldüğünü gösterir. Ancak, telefonunuz ilk denemeden sonra hala yanıt vermiyorsa, bir sonraki çözüme geçmeden önce aynı işlemi birkaç kez daha yapın.

İkinci çözüm: Moto G7’yi şarj edin ve Zorla Yeniden Başlatın

Bunun, yalnızca üretici yazılımı veya zaman zaman oluşan telefonla ilgili küçük bir sorun olma ihtimalini ekarte etmemiz gerekir. Aslında, sadece sistem çökmesine neden olan boşalmış bir batarya yüzünden olabilir. Bu, her zaman ve sonra, özellikle de telefonun bataryası kritik bir seviyede bırakıldığında gerçekleşebilir. Dikkat ederseniz, batarya zayıflaştıkça telefonun davranışı değişir. Bazı servisler, bazı donanım bileşenlerinin yanı sıra kapanır. Ancak, telefonun pilinin bitmesine izin verirseniz, aygıt kapanmadan hemen önce bellenim çökebilir. Sonuç olarak, her ikisi de yanıt vermeyen bir cihazla sonuçlanan birkaç küçük sorunla ilgileniyor olacaksınız. Bunu ele almak için yapmanız gerekenler:

    Şarj cihazını çalışan bir duvar prizine takın. Orijinal kabloyu kullanarak telefonu şarj cihazına bağlayın. Telefonun şarj simgesini gösterip göstermemesine bakılmaksızın, en az 10 dakika boyunca şarj cihazına bağlı bırakın. Ardından ve telefon şarj cihazına hala bağlıyken, Güç tuşunu 15 saniye boyunca veya logo ekranda görünene kadar basılı tutun.

Bunu yaptıktan sonra telefonunuz hala yanıt vermiyor, daha sonra bir teknisyenin sizin için kontrol etmesi için, satın aldığınız mağazaya veya yerel bir mağazaya geri getirme zamanı.

Umarım tamamen ölmüş ve cevap vermeyecek olan Motorola Moto G7’nizi tamir etmenize yardımcı olabiliriz. Sözcüğü yaymamıza yardımcı olursanız seviniriz, bu nedenle yararlı bulduysanız lütfen bu yazıyı paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunlardan her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için, yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak, ya da sadece Facebook sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek, lütfen kelimeyi yayın. Ayrıca her hafta yararlı videolar yayınladığımız için Youtube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.