Motorola Moto G5 ekran titrek sorunu çözmek için nasıl? [Sorun giderme kılavuzu]

Birkaç faktör telefonun titremesine neden olabilir. Başa çıkmak için küçük veya büyük bir sorun olabilir. Ve çoğu insanın karşılaştığı şeye bağlı olarak, ekran parlaklığı, kötü uygulamalar ve ekran hasarı ortak suçlu olarak ortaya çıktı. Sorun sadece yazılım arızalarından kaynaklanıyorsa, küçük sorun olarak kabul edilebilir. Ancak hasarlı ekran bileşenlerini içeriyorsa, bu önemli bir sorun olarak etiketlenebilir. Bu gibi durumlarda, bir teknisyenin yardımı gerekli olacaktır.

Bu bağlamda, Moto G akıllı telefonu olan belirli bir cihazda ekran titremesi sorununa neden olabilecek bazı genel örnekleri açıklayacağım. Donanım değerlendirmesi ve / veya onarımı için bir servis merkezine gitmeden önce bu sorunu evde nasıl okuyup öğrenin.

Ekran titremesi sorunuyla uğraşmak, özellikle telefon ekranınızda daha fazla zaman geçirirseniz can sıkıcı olabilir. Bu size bir şey yapmaktan başka bir şey bırakmaz ve sorunu en kısa sürede giderir. Moto G5’inizdeki ekran titremesi sorununun bir yazılım hatasına bağlı olduğunu varsayarak, aşağıdaki prosedürler muhtemelen çözebilir.

Bir çözüm bulmaya çalışırken sitemizi bulan akıllı telefon sahipleri için, telefonunuzun desteklediğimiz cihazlardan biri olup olmadığını kontrol etmeye çalışın. Öyleyse, o aygıtın sorun giderme sayfasını ziyaret edin, kendinize benzer sorunları bulmak ve çözümlerimizi ve çözümlerimizi kullanmaktan çekinmeyin. Ancak, daha sonra yine de yardımımıza ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimizi doldurun ve bizimle iletişime geçmek için gönder düğmesine tıklayın.

İlk çözüm: Cihazınızı güvenli modda başlatın.

Cihazınızı Güvenli Modda başlatmak, üçüncü taraf bir uygulamanın telefon ekranınızın titremesine neden olup olmayacağını belirlemenize yardımcı olur. Tüm üçüncü taraf uygulamaları bu modda atlanır veya geçici olarak devre dışı bırakılır, böylece tüm stok uygulamaları telefonunuzda çalışabilir. Moto G5’inizde güvenli modu nasıl aktif edeceğiniz:

    Giriş ekranına gidin, ardından Güç kapalı menüsünü görene kadar Güç tuşunu birkaç saniye basılı tutun. Birkaç saniye sonra Güç tuşunu bırakın, ardından Güç Kapat seçeneğine dokunun ve basılı tutun. Güvenli modda yeniden başlatın. onaylamak için Tamam’a dokunun. Cihazınız kapanır ve güvenli modda yeniden başlatılır. Cihazınızın kilidini açmak için ekranı silin. İstenirse, devam etmek için ekran kilidinizi girin.

Daha sonra ekranın sol alt köşesinde Güvenli Mod filigranı görmelisiniz. Bu, güvenli modun şimdi etkin olduğunu gösterir. Cihazınızı genellikle güvenli moddayken yaptığınız gibi kullanın ve ekran titremesinin yeniden başladığını görün.

Moto G5’inizdeki ekran titremesi sorunu güvenli moddayken kaybolursa, üçüncü taraf bir uygulamanın buna neden olduğunu belirtir. Sorunu çözmek için, kötü uygulamaları telefonunuzdan kaldırmanız gerekir. Kötü uygulamaları güvenli modda kaldırmak için şu adımları izleyin:

    Ayarlar menüsüne gidin. Uygulamalar’a dokunun. Üstten açılır menüden Tüm Uygulamalar’ı seçin. Kaldırmak istediğiniz şüpheli uygulamayı seçmek için dokunun. Onaylamak için Kaldır’ı ve ardından Tamam’ı seçin.

Uygulama kaldırıldıktan sonra, Moto G5’inizi yeniden başlatın ve ekran titremesi sorununu çözüp çözmediğini görün. Sorun tekrarlanırsa, telefonunuzun ekran işlevi ile çakışmasına neden olduğundan şüphelendiğiniz diğer uygulamaları silin.

İkinci çözüm: Önbellek bölümünü kurtarma modundan siler.

Önbellek bölümünün silinmesi, özellikle Moto G5’inizdeki ekran titremesi sorununun sistem önbellek bölümündeki bozuk geçici dosyalar tarafından tetiklenmesi durumunda da yardımcı olabilir. Bu, fabrika ayarlarına sıfırlama işleminin telefondan herhangi bir kritik veriyi ve kişisel bilgiyi kaybetmeden yaptığı gibi benzer olumlu sonuçlar verebilir. İşte böyle yapılır:

    Cihazını kapat. Aygıt açılıncaya kadar Ses Kısma ve Güç düğmelerini aynı anda basılı tutun. Güç düğmesinin yanındaki bayrak Kurtarma Modunu okuyana kadar Ses Kısma düğmesine basın. Aygıtınızı Kurtarma Moduna yeniden başlatmak için Güç düğmesine basın. Ekranda Komutsuz etiketi olan bir Android logosu görünecektir. Güç düğmesini basılı tutarken Ses Açma düğmesine basın ve bırakın. Önbellek bölümünü sil’i vurgulamak için Ses Kısma tuşuna basın, ardından seçimi onaylamak için Güç tuşuna basın. önbellek bölümünden sonra başlatılır ve bittiğinde, sistemi şimdi yeniden başlat seçeneği vurgulanır. Seçimi onaylamak için Güç tuşuna basın.

Ardından cihazınız otomatik olarak yeniden başlatılır. Tamamen açılıncaya kadar bekleyin, sonra sorunu çözüp çözmediğinizi görün.

Üçüncü çözüm: Ana sıfırlama veya fabrika ayarlarına sıfırlama.

Daha karmaşık yazılım hatalarıyla tetiklenen yanıp sönen bir ekran önceki prosedürlere dayanabilir ve bu nedenle tam bir sistem sıfırlaması gerektirebilir. Son çare olarak, Moto G5’inizde fabrika ayarlarına sıfırlama işlemine devam etmeyi seçebilirsiniz. Ancak bu, telefonda saklanan tüm verilerinizi ve kişisel bilgilerinizi silecektir. Ancak olumlu notta, telefon sisteminizi, böyle rahatsız edici bir ekran oluşturmak için telefon ekranınızı tetikleyen her türlü hata ve karmaşık hatadan da temizleyecektir. Devam etmek istiyorsanız, tüm kritik verilerinizi yedeklemeyi ve ardından aşağıdaki adımları takip etmeyi unutmayın:

    Giriş ekranından Ayarlar öğesine dokunun. Aşağı kaydırın ve Yedekle ve sıfırla öğesine dokunun. Gerekirse, Otomatik geri yükleme özelliğini kapatmak için Verilerimi Yedekle seçeneğini etkinleştirin. Fabrika Verileri Sıfırla öğesine dokunun. Sonra onaylamak için Telefonu Sıfırla öğesine dokunun.

Alternatif olarak, özellikle telefonun menüsü erişilemiyorsa veya görünmüyorsa, donanım tuşlarını kullanarak harici sıfırlama işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Harici sıfırlama işlemine başlamadan önce, cihazınızda en az yüzde 30 batarya kaldığından emin olun. Yine bu süreçte her şey silinecek, bu yüzden bir yedekleme oluşturmak hala gerekli. Her şey ayarlandıktan sonra, şu adımları izleyin:

    Cihazını kapat. Aygıt açılıncaya kadar Ses Kısma ve Güç düğmelerini aynı anda basılı tutun. Güç düğmesinin yanındaki bayrak Kurtarma Modunu okuyana kadar Ses Kısma düğmesine basın. Aygıtınızı Kurtarma Moduna yeniden başlatmak için Güç düğmesine basın. Ekranda Komutu etiketi bulunmayan bir Android logosu görünecektir. Güç düğmesini basılı tutarken, Ses Seviyesi düğmesini basılı tutup bırakın. Ardından Verileri sil / Fabrika ayarlarına sıfırla seçeneğinin üzerine gitmek ve vurgulamak için Ses Seviyesi düğmesine basın. Seçimi onaylamak için güç düğmesi. Evet seçeneğinin üzerine gitmek ve vurgulamak için Ses Kısma düğmesine basın – tüm kullanıcı verilerini silin. Seçimi onaylamak için Güç düğmesine tekrar basın.

Fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi başlayacaktır. Tamamlandığında telefonunuz yeniden başlatılır. O zamana kadar ilk kuruluma geçebilirsiniz.

Daha fazla yardım isteyin

Ekranın veya ana kartın önceki bir düşme veya sıvıya maruz kalma durumundan bir miktar hasar almış olması olasıdır. Bu durumda, Moto G5’inizde titreyen ekran, donanımın zarar görmesinin canlı bir belirtisidir. Bu nedenle hizmetin gerekli olduğunu belirtir. Bu noktada, Moto G5’inizi bulunduğunuz yere en yakın servis merkezine götürmek için bir tarih belirleyebilirsiniz. Görünüşe göre, sorunu çözebilmek için daha fazla bir şey yapılamaz.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen gönderilerinizi arkadaşlarınızla paylaşarak ya da sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek sözleri yayınlayın.