Motorola Moto G5 ekran titreme sorunu nasıl düzeltilir? [Sorun giderme kılavuzu]

Birkaç faktör telefon ekranının titremesine neden olabilir. Başa çıkmak küçük veya büyük bir sorun olabilir. Ve çoğu insanın karşılaştığı şeylere dayanarak, ekran parlaklığı, kötü uygulamalar ve ekran hasarı yaygın suçlular olarak ortaya çıktı. Sorun sadece yazılım arızalarından kaynaklanıyorsa küçük bir sorun olarak görülebilir. Ancak, hasarlı ekran bileşenleri içeriyorsa, bu önemli bir sorun olarak etiketlenebilir. Bu gibi durumlarda, bir teknisyenin yardımı gerekli olacaktır.

Bu bağlamda, Moto G akıllı telefon olan belirli bir cihazda ekran titremesi sorununa neden olabilecek bazı yaygın örnekleri açıklayacağım. Donanım değerlendirmesi ve / veya onarımı için bir servis merkezine gitmeden önce bu sorunu evde nasıl okuyacağınızı okuyun.

Ekran titremesi sorunu ile başa çıkmak, özellikle telefon ekranınızda daha fazla zaman harcarsanız rahatsız edici olabilir. Bu size bir şey yapmaktan ve sorunu en kısa sürede düzeltmekten başka seçenek bırakmaz. Moto G5’inizde ekran titremesi sorununun bir yazılım hatasıyla ilişkili olduğunu varsayarsak, aşağıdaki prosedürler muhtemelen sorunu çözebilir.

Bir çözüm bulmaya çalışırken sitemizi bulan akıllı telefon sahipleri için, telefonunuzun desteklediğimiz cihazlardan biri olup olmadığını görmeye çalışın. Öyleyse, o cihazın sorun giderme sayfasını ziyaret edin, kendinize benzer olan sorunları bulmak ve çözümlerimizi ve geçici çözümlerimizi kullanmaktan çekinmeyin. Ancak, bundan sonra hala yardımımıza ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimizi doldurun ve bizimle iletişime geçmek için gönder’i tıklayın.

İlk çözüm: Cihazınızı güvenli moda getirin.

Cihazınızı Güvenli Modda başlatmak, bir üçüncü taraf uygulamasının telefon ekranınızın titremesine neden olup olmadığını belirlemenize yardımcı olacaktır. Tüm üçüncü taraf uygulamaları bu modda atlanır veya geçici olarak devre dışı bırakılır, böylece tüm stok uygulamaları telefonunuzda çalışır. Moto G5’inizde güvenli modu nasıl etkinleştireceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

    Ana ekrana gidin, ardından Güç kapalı menüsünü görene kadar Güç tuşunu birkaç saniye basılı tutun. Birkaç saniye sonra Güç tuşunu serbest bırakın, ardından Kapat seçeneğine dokunun ve basılı tutun. ve onaylamak için Tamam’a dokunun. Ardından cihazınız kapanır ve güvenli modda yeniden başlatılır. Cihazınızın kilidini açmak için ekranı kaydırın. İstenirse, devam etmek için ekran kilidinizi girin.

Ardından, ekranın sol alt köşesinde bir Güvenli Mod filigranı görmelisiniz. Bu, güvenli modun etkinleştirildiğini gösterir. Cihazınızı genellikle güvenli modda yaptığınız gibi kullanın ve ekranın titremesinin tekrarlayıp tekrarlanmadığını görün.

Moto G5’inizdeki ekran titremesi sorunu güvenli moddayken kaybolursa, üçüncü taraf bir uygulamanın buna neden olduğunu gösterir. Ve sorunu çözmek için, kötü uygulamaları telefonunuzdan kaldırmanız gerekir. Kötü uygulamaları güvenli modda kaldırmak için şu adımları izleyin:

    Ayarlar menüsüne gidin. Uygulamalar’a dokunun. Üst taraftaki açılır menüden Tüm Uygulamalar’ı seçin. Kaldırmak istediğiniz şüpheli uygulamayı seçmek için dokunun. Kaldır’a ve ardından onaylamak için Tamam’a dokunun.

Uygulama kaldırıldıktan sonra Moto G5’inizi yeniden başlatın ve ekran titremesi sorununu çözüp çözmediğine bakın. Sorun tekrarlanırsa, telefonunuzun ekran işleviyle çakıştığından şüphelendiğiniz diğer uygulamaları silin.

İkinci çözüm: Kurtarma modunda önbellek bölümünü silin.

Önbellek bölümünün silinmesi, özellikle Moto G5’inizdeki ekran titremesi sorunu, sistem önbellek bölümündeki bozuk geçici dosyalar tarafından tetikleniyorsa da yardımcı olabilir. Bu, fabrika ayarlarına sıfırlama işleminin telefondaki kritik verileri ve kişisel bilgileri kaybetmeden yaptığı gibi benzer olumlu sonuçlar verebilir. İşte böyle yapılır:

    Cihazınızı kapatın. Cihaz açılana kadar Sesi Kısma ve Güç düğmelerine aynı anda basın ve basılı tutun. Güç düğmesinin yanındaki bayrak Kurtarma Modu’nu okuyana kadar Sesi Kısma düğmesine basın. Ekranda Komut Yok etiketi bulunan bir Android logosu görünecektir.Güç düğmesini basılı tutarken Sesi Açma düğmesine basın ve bırakın. önbellek bölümünün başlangıcı tetiklenir ve bittikten sonra Sistemi şimdi yeniden başlat seçeneği vurgulanır. Seçimi onaylamak için Güç tuşuna basın.

Ardından cihazınız otomatik olarak yeniden başlatılır. Tamamen önyükleme yapana kadar bekleyin ve sorunun çözülüp çözülmediğine bakın.

Üçüncü çözüm: Ana sıfırlama veya fabrika ayarlarına sıfırlama.

Daha karmaşık yazılım hataları tarafından tetiklenen titreyen bir ekran, önceki prosedürlere dayanabilir ve bu nedenle tam bir sistem sıfırlaması gerektirir. Son çare olarak, Moto G5’inizde fabrika ayarlarına sıfırlamaya devam etmeyi tercih edebilirsiniz. Ancak bu, telefonda depolanan tüm verilerinizi ve kişisel bilgilerinizi siler. Ancak olumlu notta, telefon sisteminizi, sorunlu bir ekran oluşturmak için telefon ekranınızı tetikleyen her türlü hata ve karmaşık hatalardan da temizleyecektir. Devam etmek isterseniz, tüm kritik verilerinizi yedeklemeyi ve ardından şu adımları izleyin:

    Ana ekrandan Ayarlar öğesine dokunun. Aşağı kaydırın ve Yedekle ve sıfırla öğesine dokunun. Gerekirse, Otomatik geri yükleme özelliğini kapatmak için Verilerimi Yedekle seçeneğini etkinleştirin.

Alternatif olarak, özellikle telefon menüsüne erişilemiyorsa veya bu görünmüyorsa, donanım tuşlarını kullanarak harici sıfırlama yapabilirsiniz. Harici sıfırlamaya devam etmeden önce, cihazınızda pil gücünün en az yüzde 30’unun kaldığından emin olun. Yine bu süreçte her şey silinecek, bu yüzden yedek oluşturmak hala gerekli. Tamamlandıktan sonra şu adımları izleyin:

    Cihazınızı kapatın. Cihaz açılana kadar Sesi Kısma ve Güç düğmelerine aynı anda basın ve basılı tutun. Güç düğmesinin yanındaki bayrak Kurtarma Modu’nu okuyana kadar Sesi Kısma düğmesine basın. Ekranda Komut Yok etiketi bulunan bir Android logosu görünecektir.Güç düğmesini basılı tutarken Sesi Açma düğmesine basın ve bırakın. Ardından Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla seçeneğine gitmek ve vurgulamak için Sesi Kısma düğmesine basın. Seçimi onaylamak için Güç düğmesi. Evet – tüm kullanıcı verilerini silme ve vurgulamak için Sesi Kısma düğmesine basın. Daha sonra seçimi onaylamak için Güç düğmesine tekrar basın.

Fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi başlatılır. İşiniz bittiğinde telefonunuz yeniden başlatılır. O zamana kadar ilk kuruluma geçebilirsiniz.

Daha fazla yardım alın

Ekranın veya anakartın daha önceki bir düşme veya sıvıya maruz kalma durumundan bir miktar hasar alması mümkündür. Bu durumda, Moto G5’inizde titreyen ekran, donanım hasarının canlı bir belirtisidir. Bu nedenle hizmetin gerekli olduğunu gösterir. Bu noktada, Moto G5’inizi bulunduğunuz yere en yakın servis merkezine götürmek için bir tarih ayarlayabilirsiniz. Görünüşe göre, sorunu çözmek için başka bir şey yapılamaz.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak, aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak veya sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek veya bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın.