Motorola Moto G7 kablosuz ağa bağlanmıyor. İşte düzeltme.

Herhangi bir akıllı telefon, donanımla gerçekten ilgili bir sorun olmadığı sürece bir WiFi ağına bağlanabilmelidir. Bununla birlikte, Motorola Moto G7’nin bazı sahipleri şikayet ediyorlar çünkü birimleri bağlandıkları ağa bağlanmayacaklar. Bu, telefonun ürün yazılımı ile ilgili bir sorun veya şebekenin kendisiyle ilgili küçük bir sorun olabilir.

Bu yazıda, bir WiFi ağına bağlanmayacak Moto G7’nizde sorun gidermede size yol göstereceğim. Sorunun gerçekte ne olduğunu belirleyene ve umarım çözebilinceye kadar her olasılığı düşünmeye ve bunları tek tek ortadan kaldırmaya çalışacağız. Bu cihazın sahiplerinden biriyseniz ve şu anda benzer sorun yaşıyorsanız, bu yayın size yardımcı olabileceğinden okumaya devam edin.

Her şeyden önce, cihazınızla ilgili başka sorunlarınız varsa, bu cihazla ilgili birkaç sorunu ele aldığımız için sorun giderme sayfamıza göz atmayı deneyin. Oranlar, benzer sorunları ele alan bir yayın yayınlamış olmamızdır. Şu anda sahip olduğunuzlarla benzer semptomlara sahip olan sorunları bulmayı deneyin ve önerdiğimiz çözümleri kullanmaktan çekinmeyin. Sizin için işe yaramıyorlarsa veya hala yardımımıza ihtiyacınız varsa, anketimizi doldurun ve bizimle iletişime geçmek için gönder’i tıklayın.

WiFi’ye bağlanmayacak Moto G7 sorun giderme

Bu sorunu gidermek veya en azından ne hakkında olduğunu bilmek için sadece birkaç prosedür uygulamanız gerekir. İlk olarak bunun sadece sistemdeki küçük bir aksaklıktan kaynaklanıp kaynaklanmadığını görmeye çalışacak, daha sonra ağ cihazlarındaki sorunları gidermek için devam edeceksiniz. Bununla birlikte, bu konuda yapmanız gerekenler…

İlk çözüm: Bağlanmayan Moto G7’yi düzeltmek için Zorunlu Yeniden Başlatma işlemini gerçekleştirin

Yapmanız gereken ilk şeyin Zorunlu Yeniden Başlatma olması önemlidir. Bu, telefonunuzun belleğini yenileyecek ve tüm uygulamaları ve hizmetleri yeniden yükleyecek simüle edilmiş bir pil çıkarma işlemidir. Bu sorun, küçük bir ürün yazılımı aksaklığının olası bir sonucudur ve bu prosedür gerçekten durumdaysa düzeltebilir. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

    Güç tuşunu 15 saniye veya Motorola logosu görünene ve ekran maviye dönene kadar basılı tutun.

Telefonun yeniden başlatılması tamamlandığında, sorunun çözülüp çözülmediğini görmek için telefonun şebekeye yeniden bağlanmasına izin verin. Hala bağlanmıyorsa, bir sonraki çözüme geçin.

AYRICA OKUYUN: WiFi bağlantısını kesmeye devam eden bir Motorola Moto G7 nasıl düzeltilir?

İkinci çözüm: Ağ cihazınızı kapatıp açın

Zorunlu yeniden başlatmadan sonra sorun devam ederse, bunun modeminiz veya yönlendiricinizdeki bir sorundan kaynaklanıp kaynaklanmadığını görmenin zamanı gelmiştir. Bu cihazların arada sırada yenilenmesi gerekir ve basit bir yeniden başlatma karmaşık gibi görünen sorunları bile düzeltir. Bu nedenle, aşağıdaki adımları izleyin ve bu yordamın sorunu çözüp çözemeyeceğini görün:

    Modeminizi veya yönlendiricinizi duvar prizinden çıkarın veya güç kablosunu ana üniteden çıkarın. Bir iki dakika güçsüz bırakın. Bundan sonra, elektrik prizine yeniden takın veya kabloyu yeniden bağlayın. Cihazın çevrimiçi olmasını bekleyin ve telefonunuzun yeniden bağlanmasına izin verin.

Bunu yaptıktan sonra, Moto G7’nizin aynı ağa yeniden bağlanmasına izin verin. Telefon hala bağlanmıyorsa, cihazınızın ürün yazılımında sorun giderme zamanı.

AYRICA OKUYUN: Motorola Moto G7 Sıfırlama Kılavuzları: Moto G7’nizi nasıl sıfırlayabilirsiniz

Üçüncü çözüm: Telefonunuzun ağ ayarlarını sıfırlayın

Ağ cihazlarına güç verildiğinde bağlantı yenilenir ancak bunu yapmanın başka bir yolu da telefonunuzun ağ ayarlarını sıfırlamaktır. Mevcut tüm bağlantıları siler ve radyo bağlantısını mümkün kılanlar da dahil olmak üzere cihazın hizmetlerini yeniler. Moto G7’nizde şu şekilde yapılır:

    Ana ekrandan, uygulama çekmecesini yukarı çekmek için yukarı kaydırın. Ayarlar öğesini bulup dokunun. Sistem’e ve ardından Gelişmiş’e dokunun. Seçenekleri sıfırla’ya dokunun. Şimdi Kablosuz, mobil ve Bluetooth’u sıfırla’ya dokunun. Ayarları Sıfırla’ya dokunun. İşleminizi onaylamak için Ayarları Sıfırla’ya tekrar dokunun.

Bu yordamı uyguladıktan sonra telefonunuz yine de ağa bağlanmaz, ardından bir sonraki çözüme geçin.

AYRICA OKUYUN: Motorola Moto G7 nasıl düzeltilir?

Dördüncü çözüm: Master Moto G7’nizi sıfırlayın

Her şey başarısız olursa, yapmanız gereken bir sonraki şey ana sıfırlamadır. Bu sadece ürün yazılımı ile ilgili bir sorunsa, sıfırlama işlemi sorunu çözebilmelidir. Ancak, bunu yapmadan önce, önemli dosyalarınızın ve verilerinizin silineceğinden bir kopyasını oluşturduğunuzdan emin olun; bundan sonra bunları alamayabilirsiniz. Sıfırlama işleminden sonra telefonun sizi kilitlemesini önlemek için Google hesabınızı kaldırmanız da önerilir. Her şey yolunda olduğunda, cihazınızı sıfırlamak için şu adımları izleyin:

    Moto G7’nizi kapatın. Güç tuşunu ve Sesi kısma düğmesini 3 saniye boyunca veya Android robotu bozuk bir ekranda olana kadar basılı tutun. GERİ KAZANMA MODU’na gitmek için Sesi Kısma veya Yukarı düğmesini kullanın ve ardından seçmek için açma / kapatma tuşuna basın. Ekran üzerinde Motorola logosu ile maviye dönecek ve ünlem işareti ile kırık Android ile başka bir siyah ekrana getiriyor. Güç düğmesini basılı tutun ve Sesi aç düğmesine basın ve ardından her iki düğmeyi de bırakın. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı vurgulamak için Sesi Kısma düğmesini kullanın ve ardından seçmek için açma / kapatma tuşuna basın. ‘Evet’i vurgulamak için Sesi Kısma düğmesine bir kez basın ve seçmek için açma / kapatma tuşuna basın. Sesi azaltma düğmesini kullanarak Userdata + kişiselleştirilmiş içeriği vurgulayın ve seçmek için açma / kapatma tuşuna basın. Sıfırlama başlar ve bittiğinde Sistemi şimdi yeniden başlat seçeneğini vurgulayın ve açma / kapatma tuşuna basın. Telefonunuzun yeniden başlatmayı bitirmesini bekleyin ve ardından telefonunuzu yeni bir cihaz olarak ayarlayın.

Sıfırlamadan sonra telefonunuzu yeni bir cihaz olarak ayarlayın. Telefon yine de WiFi ağına bağlanmıyorsa ve diğer tüm cihazlarınız bağlanabiliyorsa, sorun donanımda olabilir. Yerel bir dükkana götürmenin ve sizin için bir teknolojiyi kontrol etmenin zamanı geldi.

Umarız WiFi’a bağlanmayan Moto G7’nizi düzeltmenize yardımcı olabiliriz. Kelimeyi yaymamıza yardımcı olsaydınız çok memnun oluruz, bu yüzden yararlı bulduysanız lütfen bu yayını paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ama aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak veya sadece Facebook sayfamızı beğenerek veya bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın. Her hafta faydalı videolar yayınladığımız için Youtube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.