Motorola Moto G7 Reset Kılavuzları: Nasıl Moto G7 sıfırlamak için

Yeni Motorola Moto G7’nizle ilgili sorunlarla karşılaştığınızda ve bunun ürün yazılımı veya yazılım ile ilgili bir sorun olduğunu düşünüyorsanız ancak nereye bakacağınızı bilmiyorsanız, cihazınızı fabrika varsayılan ayarlarına getirmek için her zaman sıfırlayabilirsiniz. Çoğu zaman, sıfırlama işlemi, nasıl başladığına veya neye neden olduğuna bakılmaksızın herhangi bir üretici yazılımı sorununu çözecektir. Bu yüzden Moto G7’nizde nasıl sıfırlama yapılacağını bilmeniz çok önemli çünkü ne zaman bir sorun olacağını bilmiyorsunuz.

Bu yazıda, size Motorola Moto G7 cihazınızı nasıl sıfırlayacağınız konusunda bir kaç yol göstereceğim. Ayrıca her birinin ne zaman kullanılacağını açıklayacağım böylece kafanız karışmaz. Bu cihazın sahiplerinden biriyseniz ve hala işlevleri ve diğer işlemler hakkında öğreniyorsanız, bu gönderi size yardımcı olabilir. Öyleyse okumaya devam et.

Bir soruna çözüm arayanlar için, bu telefondaki en yaygın sorunlardan bazılarına değindiğimiz için sorun giderme sayfamıza bakın. Sizinkine benzer sorunları bulmak ve önerdiğimiz çözümleri kullanmak için sayfaya göz atın. Sizin için çalışmazsa veya hala yardımımıza ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimizden istediğiniz zaman bize ulaşın.

Moto G7’de Fabrika Ayarlarına Sıfırlama nasıl yapılır

Fabrika ayarlarına sıfırlama, en sık kullanılan sıfırlama türüdür ve temel olarak yapılması oldukça kolaydır. Ancak, düzgün bir şekilde önyükleyebilmeniz için telefonunuzun olması gerekir, çünkü bunun için Ayarlar’a erişmeniz gerekir.

Ayrıca, cihazınızın dahili hafızasında saklanan tüm dosyalarınız ve verileriniz silineceğinden, cihazınızı sıfırlamadan önce bir yedekleme oluşturduğunuzdan emin olun. Her şey yolunda olduğunda, Moto G7’nizi fabrika ayarlarına sıfırlamak için aşağıdaki adımları izleyin:

    Giriş ekranından, uygulama çekmecesini yukarı çekmek için yukarı kaydırın. Ayarlar’ı bulup üzerine dokunun. Sistemi bulmak için tamamen aşağı kaydırın ve üzerine dokunun. Gelişmiş’e dokunun. Seçenekleri sıfırla’ya dokunun. Şimdi, Tüm verileri sil (fabrika ayarlarına sıfırla) düğmesine dokunun. Ekranın altındaki RESET PHONE düğmesine RESET dokunun. Son olarak, HER ŞEYİ SİL’e dokunun. Moto G7’niz tüm bilgileri siler, yeniden başlatır ve ilk kez kullandığınız gibi açılır.

Bundan sonra, cihazı yeni bir cihaz olarak ayarlamanız gerekir veya Google hesabınızla ilişkili verilerinizi alabilirsiniz.

Moto G7’de Ana Sıfırlama nasıl yapılır

Ana sıfırlama aslında fabrika ayarlarına sıfırlama gibidir, sadece farklı şekilde yapılır. Telefonunuz düzgün çalıştığında bunu kullanabilirsiniz, ancak telefonunuz artık başarılı bir şekilde önyüklenemezse oldukça kullanışlı olacaktır. Bu yöntemi veya ilkini kullansanız da, daima aynı sonuçları alırsınız ve tüm dosyalarınız ve verileriniz de silinir. Bu nedenle, mümkünse, sıfırlama işleminden sonra bunları alamayacağınız için önemli dosya ve verilerinizin yedeğini alın.

Gerçek sıfırlamadan önce, Google hesabınızı kaldırdığınızdan emin olun, böylece sıfırlama işleminden sonra cihazınız kilitlenmeyecektir. İşte bunu nasıl yapıyorsunuz:

    Giriş ekranından, uygulama çekmecesini yukarı çekmek için yukarı kaydırın. Ayarlar’ı bulup üzerine dokunun. Hesapları bulmak için aşağı kaydırın ve ardından üzerine dokunun. Hesabınıza dokunun. HESAPI ÇIKAR’a dokunun; açılır bir iletişim kutusu açılacaktır. Onaylamak için HESAPI ÇIKAR’a dokunun.

Google hesabınızı kaldırdıktan sonra, Ana Sıfırlama işlemini gerçekleştirmek için aşağıdaki adımları izleyin:

    Moto G7’nizi kapatın. Güç tuşunu ve Sesi azalt düğmesini 3 saniye basılı tutun veya kırık bir Android robotu olana kadar basılı tutun. GERİ KAZANIM MODU’nda gezinmek için Ses Kısma veya Yukarı düğmesini kullanın ve ardından seçmek için güç tuşuna basın. Ekranda Motorola logosuyla maviye dönecek ve ünlem işareti olan kırık Android ile sizi başka bir siyah ekrana taşıyacak. Güç düğmesini basılı tutun ve Sesi aç düğmesine basın ve ardından her iki düğmeyi de bırakın. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğini vurgulamak için Sesi Azalt düğmesini kullanın ve ardından seçmek için açma / kapatma düğmesine basın. ‘Evet’i vurgulamak için Ses Kısma düğmesine bir kez basın ve seçmek için güç tuşuna basın. Ses seviyesini azaltma düğmesini kullanarak Userdata + kişiselleştirilmiş içeriğini vurgulayın ve sonra seçmek için güç tuşuna basın. Sıfırlama başlar ve tamamlandığında, Sistemi şimdi yeniden başlat seçeneğinin üzerine gelin ve açma / kapatma tuşuna basın. Telefonunuzun yeniden başlatmayı tamamlamasını bekleyin ve ardından telefonunuzu yeni bir cihaz olarak ayarlayın.

Ve işte bu kadar! Umarım bu nasıl yapılır yazısı size bir şekilde yardımcı olmuştur. Lütfen bu yazıyı arkadaşlarınızla veya aynı sorunları yaşayan insanlarla paylaşarak bu kelimeyi yaymamıza yardım edin. Okuduğunuz için teşekkürler!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunlardan her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için, yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak, ya da sadece Facebook sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek, lütfen kelimeyi yayın. Ayrıca her hafta yararlı videolar yayınladığımız için Youtube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.