Motorola Moto G7 siyah ekranda açılmıyor veya sıkışmıyor. İşte düzeltme.

Motorola Moto G7, şirketin çok çeşitli akıllı telefonlarına çok uygun bir fiyata yeni eklenen ürün. Oldukça etkileyici donanım özellikleri ile doludur ancak diğer tüm akıllı telefonlar gibi, sorunsuz değildir. Aslında, telefonun bir nedenden dolayı açılmayacağı veya cevap vermeyeceği en yaygın sorun hakkında bize bilgi veren okurlarımız var. Başkalarının bir donanım sorunu olduğunu düşündüğünün aksine, aslında sizin kendiniz çözebileceğiniz ürün yazılımı ile ilgili küçük bir sorun.

Bu yazıda, açılmayacak olan Moto G7’nizi tamir ederken size rehberlik edeceğim. Cihazınızın tekrar yanıt vermesini sağlamak için kullanabileceğiniz en etkili çözümleri sizinle paylaşacağım. Bu nedenle, bu telefonun sahiplerinden biriyseniz ve şu anda siyah ekranda takılı kalmışsanız, bu makalenin bir şekilde size yardımcı olabileceği için okumaya devam edin.

Farklı bir soruna çözüm arayan sahipler için, bu cihazla ilgili en sık karşılaşılan sorunların bazılarına değindiğimiz için sorun giderme sayfamıza bakın. Sizinkine benzer sorunları bulmak ve önerdiğimiz çözümleri kullanmak için sayfaya göz atın. Çalışmazlarsa veya daha fazla yardıma ihtiyaç duyarsanız, Android sorun anketimizi doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Açılmayacak Moto G7’yi tamir etmek

Bu sorunu denemek ve düzeltmek için çok karmaşık sorun giderme prosedürleri yapmanız gerekmez. Yapmanız gereken, bunun sadece küçük bir ürün yazılımı sorunu olma ihtimalini dışlamaktır, çünkü geri kalan her şeyin yetkili bir teknisyen tarafından yapılması gerekir. Bu söylenirken, işte açılmayacak bir Moto G7’yi düzeltmek için yapmanız gerekenler…

İlk çözüm: Telefonunuzu yeniden başlatmaya zorlayın

Bu çok basit bir prosedür ama bu tür bir soruna karşı çok etkili. Çünkü çoğu zaman, telefonunuzun siyah bir ekrana sıkışıp kalmaması ve sistemin açılmamasının sebebi sistemin çökmesidir. Böyle bir durumda, şarj cihazına bağlasanız bile telefonun yanıt vermemesi doğaldır. Açma / kapatma tuşunu ne kadar basılı tutarsanız kullanın, bu işlemi yapmadığınız sürece Moto G7’niz açılmaz:

    Güç tuşunu 15 saniye veya daha fazla basılı tutun.

Çoğu zaman, telefon bu prosedüre cevap verir ve logoyu ekranda gördüğünüz an, bu sorunun çözüldüğünü gösterir. Ancak, Moto G7’niz bundan sonra hala yanıt vermiyorsa, bir sonraki çözüme geçmeden önce aynı işlemi birkaç kez daha yapmayı deneyin.

İkinci çözüm: Telefonunuzu şarj edin ve yeniden başlatmaya zorlayın

Boşalmış bir bataryaya sahip olmak akıllı telefonlar için doğal bir durumdur, ancak bunun bir sistemin çökmesine neden olduğu durumlar vardır. Batarya boşalana kadar Moto G7 gibi bir akıllı telefon tek başına bırakıldığında, cihazın kapanmasından hemen önce sistemin çökmesi olasılığı her zaman vardır. Bunun nedeni, bazı hizmetler ve bileşenlerin düzgün bir şekilde kapatılmaması olabilir. Sonuç olarak, her ikisi de telefonu yanıt vermeyen bırakan birkaç küçük sorunla ilgileniyor olacaksınız. Bunu ele almak için yapmanız gerekenler:

    Şarj cihazını çalışan bir duvar prizine takın. Orijinal kabloyu kullanarak telefonu şarj cihazına bağlayın. Telefonun şarj simgesini gösterip göstermemesine bakılmaksızın, en az 10 dakika boyunca şarj cihazına bağlı bırakın. Bundan sonra ve telefon hala şarj cihazına bağlıyken, Güç tuşunu 15 saniye boyunca veya logo ekranda görünene kadar basılı tutun.

Bu prosedürleri uyguladıktan sonra telefonun siyah bir ekrana takılı kalması durumunda, bu seyahati mağazaya geri götürme ve teknolojinin telefonu sizin için kontrol etmesinin zamanı gelmiştir. Ancak, telefonun tekrar cevap vermesini sağlayabildiyseniz, ancak sorun her zaman ortaya çıkıyor ve sonra telefonunuzu sıfırlamanız gerekiyor.

Sıfırlamadan önce, önemli dosya ve verilerinizin bir kopyasını oluşturun ve sonra sıfırlama işleminden sonra kilitlenmeyeceğiniz google hesabınızı kaldırın. Motorola Moto G7’nizde ana sıfırlama işlemini gerçekleştirmek için aşağıdaki adımları izleyin:

    Dahili bellekteki verileri yedekleyin. Aygıtınızı kapatın. Güç düğmesini ve Sesi azalt düğmesini basılı tutun. Telefon açıldığında, Güç düğmesini bırakın, ancak Kurtarma ekranını görene kadar Sesi azalt düğmesini basılı tutun. GERİ KAZANIM MODU’na gitmek için Ses Tuşlarını kullanın, ardından Güç düğmesine basın. Android’i ünlem işaretiyle gördüğünüzde, Güç düğmesini basılı tutun ve Ses açma düğmesine basın. Sonra her iki düğmeyi de bırakın. Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla seçeneğine geçmek için Ses Tuşlarını kullanın, ardından Güç düğmesine basın Evet’e gitmek için Ses Tuşlarını kullanın, ardından Güç düğmesine basın. Userdata + kişiselleştirilmiş içeriğe gitmek için Ses Tuşlarını kullanın. , ardından Güç düğmesine basın. Aygıt biçimlendirmeyi tamamlayana ve sizi menüye geri getirene kadar Bekleyin, Sistemi şimdi yeniden başlat seçeneğine gitmek için Ses Tuşlarını kullanın, ardından Güç düğmesine basın.

Umarım açılmayacak olan Motorola Moto G7’nizi düzeltmenize yardımcı olabiliriz. Sözcüğü yaymamıza yardımcı olursanız memnun oluruz, bu nedenle lütfen yararlı bulursanız bu yazıyı paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için, yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak, ya da sadece Facebook sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek, lütfen kelimeyi yayın. Ayrıca her hafta yararlı videolar yayınladığımız için Youtube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.