Motorola Moto G7’niz yavaş çalışıyorsa ne yapmalı

Motorola Moto G7, amiral gemisi cihazları kadar hızlı olmasa da, kullanıcının komutlarını sorunsuz bir şekilde yürütebilmeli ve sorunsuz bir şekilde yanıt verebilmelidir. Ancak cihazın bazı sahipleri, telefonlarının şimdi yavaş çalıştığından veya durgun bir performansa sahip olduğundan şikayet etti. Performansla ilgili sorunlar yaygındır ve aslında normaldir, çünkü hepimiz kullanıma, kaç uygulamanın yüklü olduğuna, ne kadar depolama alanı kaldığına ve yeniden başlatmadan ne kadar süre kullanıldığına bağlı olarak bozulduğunu biliyoruz.

Başka bir deyişle, telefonunuz yavaş çalışıyorsa, ciddi bir sorun olduğu anlamına gelmez. Birkaç sorunu uygulayarak bu sorunu çözebilir ve telefonunuzun normal şekilde çalışmasını sağlayabilirsiniz. Bu yazıda, yavaş çalışan Moto G7’nizde sorun gidermede size yol göstereceğim. Her olasılığı göz önüne alacağız ve sebebini belirleyene kadar birbiri ardına dışlayacağız. Bu sorunu çözmenin en iyi yolu budur. Bu nedenle, bu sorundan rahatsız olan sahiplerden biriyseniz, bu yazı size yardımcı olabileceğinden okumaya devam edin.

Sorun gidermemize geçmeden önce, farklı bir soruna bir çözüm arıyorsanız, okuyucularımız tarafından bildirilen en yaygın sorunlardan bazılarını zaten ele aldığımız için sorun giderme sayfamıza göz attığınızdan emin olun. Sizinkine benzer sorunları bulun ve önerdiğimiz çözümleri kullanın. Bundan sonra hala yardımımıza ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimizi doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Yavaş çalışan Moto G7 sorun giderme

Bu sorunu doğru bir şekilde teşhis edip düzeltebilmeniz için sorun giderme işleminizde sistematik olmanız gerekir. Telefonunuzda küçük etkileri olan küçük olasılıkları veya prosedürleri dışlamaya başlıyoruz ve dosyalarınızı ve verilerinizi silmiyoruz. Bununla birlikte, yapmanız gerekenler:

İlk çözüm: Yavaş çalışan telefonu düzeltmek için Zorunlu Yeniden Başlatma yapın

Özellikle performansla ilgili bir sorunla uğraşıyorsanız, zorunlu yeniden başlatmayı her şeyden önce gerçekleştirmelisiniz. Çoğu zaman, böyle bir sorunun sadece bellenim ile ilgili küçük bir sorunun sonucudur. Bu, telefonunuzun belleğini yenileyecek ve uygulamalarını ve hizmetlerini yeniden yükleyecek simüle edilmiş bir pil çıkarma olan zorunlu yeniden başlatma işlemi ile düzeltilebilecek bir şey. Moto G7’nizde yavaş çalışan şöyle yaparsınız:

    Açma / kapatma tuşunu 15 saniye boyunca veya Moto logosu gösterilip ekran maviye dönene kadar basılı tutun.

Telefonun yeniden başlatılması bittiğinde, hala yavaş çalışıp çalışmadığını veya performansın iyileşip iyileşmediğini kontrol edin. Performanstan memnun değilseniz, bir sonraki çözüme geçin.

AYRICA OKUYUN: Motorola Moto G7 açılmaz veya siyah ekrana yapışmaz. İşte düzeltme.

İkinci çözüm: Telefonu güvenli modda çalıştırın ve gözlemleyin

Telefonu güvenli modda çalıştırarak, bir uygulamadan kaynaklanıyorsa sorunu hemen yalıtacaksınız. Güvenli modda, tüm üçüncü taraf uygulamaları geçici olarak devre dışı bırakılır. Telefon bu moddayken normal çalışıyorsa, kişisel olarak indirdiğiniz ve yüklediğiniz uygulamalardan birinin veya bazılarının soruna neden olduğu ve bu sorunun çözülmesini çok daha kolay hale getirdiği anlamına gelir. Moto G7’nizi güvenli modda şu şekilde yeniden başlatabilirsiniz:

    Seçenekler gösterilene kadar açma / kapatma tuşunu birkaç saniye basılı tutun. Güvenli modda yeniden başlatmak isteyip istemediğiniz sorulana kadar Kapat seçeneğine dokunun ve basılı tutun. Güvenli moda yeniden başlatmayı onaylamak için Tamam’a dokunun. Başarılı olduğunda ekranın sol alt köşesinde ‘güvenli mod’ metni görünür.

Bu moddayken, hala yavaş çalışıp çalışmadığını öğrenmek için telefonunuzu yakından izlemeye çalışın. Sorun çözülmüşse, bunun nedeni üçüncü taraf bir uygulamadan kaynaklandığı anlamına gelir. Daha fazla araştırma yapmak için şu adımları izlemelisiniz:

    Standart moda önyükleme yapmak için telefonunuzu normal şekilde yeniden başlatın. Telefonun kendi kendine yeniden başlatılmaya başladığı zaman yüklediğiniz uygulamaları hatırlayın. Uygulama çekmecesini yukarı çekin ve şüpheli uygulamanın simgesinin bulunduğu ekrana gidin. Seçenekler görünene kadar şüpheli uygulamanın simgesine dokunun ve basılı tutun. Uygulama Bilgisi’ne dokunun. Kaldır’a dokunun ve gerçekten kaldırmak istediğinizi onaylayın.

Bu sorunu gidermek için birden fazla uygulamayı kaldırmanız gerekebilir. Öte yandan, telefonunuz güvenli modda hala yavaş çalışıyorsa, bir sonraki çözüme geçin.

AYRICA OKUYUN: Motorola Moto G7 kablosuz ağa bağlanmaz. İşte düzeltme.

Üçüncü çözüm: Master Moto G7’nizi sıfırlayın

Yukarıda belirtilen prosedürleri yaptıktan ve Moto G7’niz hala yavaş çalışıyorsa, sıfırlama gerekecektir. Sıfırlama, performansla ilgili sorunları düzeltir, ancak önemli dosyalarınızın ve verilerinizin işlem sırasında silinecekleri bir kopyasını oluşturduğunuzdan emin olmanız gerekir. Ayrıca, yedeklemeden sonra, sıfırlama işleminden sonra cihazınızdan kilitlenmemeniz için google hesabınızı kaldırın. Hazır olduğunuzda, cihazınızı sıfırlamak için şu adımları izleyin:

    Moto G7’nizi kapatın. Güç tuşunu ve Sesi kısma düğmesini 3 saniye süreyle veya Android robotu bozuk bir ekranda olana kadar basılı tutun. GERİ KAZANIM MODU’na gitmek için Sesi Kısma veya Yukarı düğmesini kullanın ve ardından seçmek için açma / kapatma tuşuna basın. Ekran üzerinde Motorola logosu ile maviye dönecek ve ünlem işareti ile kırık Android ile başka bir siyah ekrana getiriyor. Güç düğmesini basılı tutun ve Sesi aç düğmesine basın ve ardından her iki düğmeyi de bırakın. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı vurgulamak için Sesi Kısma düğmesini kullanın ve ardından seçmek için güç tuşuna basın. ‘Evet’i vurgulamak için Sesi Kısma düğmesine bir kez basın ve seçmek için açma / kapatma tuşuna basın. Sesi azaltma düğmesini kullanarak Userdata + kişiselleştirilmiş içeriği vurgulayın ve seçmek için açma / kapatma tuşuna basın. Sıfırlama başlar ve bittiğinde Sistemi şimdi yeniden başlat seçeneğini vurgulayın ve açma / kapatma tuşuna basın. Telefonunuzun yeniden başlatmayı bitirmesini bekleyin ve ardından telefonunuzu yeni bir cihaz olarak ayarlayın.

Telefonunuzu sıfırlamayı bitirdikten sonra yeni bir cihaz olarak ayarlayın.

AYRICA OKUYUN: WiFi bağlantısını kesmeye devam eden bir Motorola Moto G7 nasıl düzeltilir?

Umarım yavaş çalışan Motorola Moto G7’nizi düzeltmenize yardımcı olabiliriz. Kelimeyi yaymamıza yardımcı olsaydınız çok memnun oluruz, bu yüzden yararlı bulduysanız lütfen bu yayını paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak, aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak veya sadece Facebook sayfamızı beğenerek veya bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın. Her hafta faydalı videolar yayınladığımız için Youtube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.