Motorola Moto X4’ünüzde gönderilmeyen MMS’deki bir sorunu giderme [Sorun Giderme Kılavuzu]

Moto X4 gibi Android akıllı telefonlar arasında MMS gönderme sorunları genellikle yazılım hatalarına ve aksaklıklarına atfedilir. Hatalı bir güncelleme yükledikten sonra genellikle ne olduğu gibi, bir mesajlaşma uygulaması güncellemesi veya Android ürün yazılımı güncellemesi olsun. Hatalı güncellemelerin yanı sıra, Moto X4 MMS işleviyle benzer sorunlar yaratabilecek başka faktörler de vardır. Diğer yaygın suçlular arasında hesap sorunları, ağ sorunları ve cihazdaki yanlış ayarlar bulunur. Hesapla ilgili sorunlar için, MMS dahil tüm hesap hizmetlerinizin iyi ve etkin kalmasını sağlamak için gerekli konuları çözmek için operatörünüze veya servis sağlayıcınıza başvurmanız gerekebilir. Moto X4’ünüze MMS göndermenizi engelleyebilecek diğer yazılım sorunları ile başa çıkmak için aşağıdaki sorun giderme prosedürlerine başvurabilirsiniz. Geçici bir çözüm gerçekleştirdikten sonra tekrar düzgün çalışıp çalışmadığını görmek için bir test MMS mesajı oluşturmayı unutmayın. Değilse, bir sonraki olası çözüme geçin. Ne zaman hazır olursanız başlayın.

Bir çözüm bulmaya çalışırken sitemizi bulan akıllı telefon sahipleri için, telefonunuzun desteklediğimiz cihazlardan biri olup olmadığını görmeye çalışın. Öyleyse, o cihazın sorun giderme sayfasını ziyaret edin, kendinize benzer olan sorunları bulmak ve çözümlerimizi ve geçici çözümlerimizi kullanmaktan çekinmeyin. Ancak, bundan sonra hala yardımımıza ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimizi doldurun ve bizimle iletişime geçmek için gönder’i tıklayın.

İlk çözüm: Mesajlaşma uygulamasından çıkın ve yeniden başlatın.

Uygulamalar herhangi bir zamanda hatalara ve küçük hatalara neden olabilir. Bu olduğunda, olumsuz belirtiler ortaya çıkmaya başlar. Kullanılan mesajlaşma uygulamasının hata yaptığı durumlarda, SMS veya MMS ile mesaj gönderme hatası gibi sorunlar, geçen semptom olabilir. Ve bunun ilk olası çözümü, uygulamanın yeniden başlatılmasıdır. Bununla birlikte, kullandığınız mesajlaşma uygulamasından çıkın, tekrar açın ve MMS göndermeyi tekrar deneyin. İşte böyle yapılır:

  Ana ekrandan Uygulamalar menüsünü açın. Ayarlar’ı seçin. Cihaz bölümüne gidin, ardından Uygulamalar’ı seçin. Çalışan sekmesinden mesajlaşma uygulamanızı seçin. Onaylamak için Tamam.

Diğer yöntem: Yakın mesajlaşma uygulamasını zorla

  Alternatif olarak, açık olan veya çalışan tüm uygulamaları görüntülemek için Ana Ekran düğmesinin yanındaki Menü tuşuna (kare şeklinde) dokunabilirsiniz. Mesajlaşma uygulaması önizlemesini bulun ve kapatmak için hızlıca kaydırın.

Ayrıca, mesajlaşma uygulamasıyla herhangi bir çakışmaya neden olmalarını önlemek için çalışan diğer tüm uygulamaları kapatmak için hızlıca kaydırabilirsiniz.

İkinci çözüm: Telefonunuzu yeniden başlatın (yazılımdan sıfırlama).

Uygulamadan çıkmak sorunu çözmezse veya yine de Moto X4’ünüzde MMS gönderemiyorsanız, yazılımdan sıfırlama gerçekleştirmeyi deneyin veya cihazınızı yeniden başlatın. Bu, belirli uygulamalarda veya telefon sisteminin kendisinde küçük hatalardan kaynaklanan yazılım hatalarına karşı basit ama etkili bir çözümdür. Yeni başlayanlar için, Moto X4 el cihazında yumuşak bir sıfırlama şu şekilde yapılır:

  Telefon yeniden başlatılıncaya kadar Güç düğmesini yaklaşık 10 ila 20 saniye basılı tutun.

Tamamen açılıncaya kadar bekleyin, ardından mesajlaşma uygulamasını başlatın ve şimdi MMS gönderip gönderemediğini görmek için bir test mesajı oluşturun.

Üçüncü çözüm: Mobil verileri kapatıp açın.

MMS işlevinin mobil cihazlarda çalışması için mobil veri veya hücresel veri etkinleştirilmelidir. Ancak, telefonda veri etkinleştirilmiş olsa bile MMS mesajlarının gönderilmesi veya alınmasının başarısız olduğu zamanlar vardır. Telefonun ağ özelliklerinden herhangi biri geçici sorunlar veya aksaklıklar yaşıyorsa olur. Mobil verileri Moto X4’ün kapatılması veya açılması sorunu çözebilir. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  Uygulamalar menüsüne dokunun.Ayarlar’ı seçin.Veri Kullanımı’na dokunun.Mobil verileri kapatmak veya açmak için Hücresel Veri anahtarına dokunun. İstenirse onaylamak için Tamam’a dokunun.

Cihazınızda MMS mesajlarının gönderilmesine ve alınmasına izin vermek için Hücresel veri anahtarını tekrar açtığınızdan emin olun. Telefonunuzu yeniden başlatın ve göndermek ve şimdi geçtiğini görmek için bir test MMS mesajı oluşturun.

Diğer yöntem: Uçak modunu açma ve kapatma

Alternatif olarak, Uçak modunu kısa bir süre sonra tekrar kapatabilirsiniz. Bunu yapmak, aynı anda hücresel veriler de dahil olmak üzere telefonunuzun bağlantı özelliklerini devre dışı bırakır. Bu eski numara, MMS gönderme hatalarıyla ilişkili olanlar da dahil olmak üzere çeşitli ağ bağlantısı sorunları ile uğraşan birçok kişiye zaten yardımcı oldu.

Uçak modunu açmak veya kapatmak için Moto X4’ünüzün hızlı ayarlar çubuğunu kullanabilirsiniz. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  Kilidi açılan bir ekranın üstünden aşağı doğru hızlıca kaydırmak için bir parmağınızı kullanın. Telefonunuz kilitliyse, ekranı uyandırmak için Güç düğmesine dokunun, ardından kilit ekranında bir kez aşağı kaydırın. Hızlı ayarlar çubuğunuz zaten açıksa, özellikle Uçak modu ayarlarını görüntülemek ve ayarlamak için Aşağı Ok simgesine dokunun. Uçak modu simgesini bulun, ardından özelliği açmak veya kapatmak için üzerine dokunun. Yine yaklaşık 30 saniye ila 1 dakika boyunca açmanız ve ardından tekrar kapatmak için simgeye dokunmanız gerekir.

Bu da yardımcı olmazsa, bir sonraki olası çözüme geçin.

Dördüncü çözüm: Moto X4’ünüzdeki ağ ve APN ayarlarını sıfırlayın.

Yanlış ağ ayarları, telefonunuzun MMS göndermesini de engelleyebilir. Hatalı bir güncelleme veya uygulama siz bilmeden bu ayarları otomatik olarak geçersiz kılabilir. Ve sonra MMS’in artık amaçlandığı gibi çalışmadığını öğreneceksiniz. Sorun, telefonunuza yeni bir uygulama veya yazılım güncellemesi indirdikten veya yükledikten sonra ortaya çıkarsa, büyük olasılıkla bununla bir ilgisi vardır. Bunu engellemek için Moto X4’ünüzde bir ağ ayarlarını sıfırlamayı veya APN ayarlarını sıfırlamayı deneyebilirsiniz. Ağ ve APN ayarlarını yapılandırmak veya değiştirmek için şu adımları izleyin:

  Ana ekrandan sola kaydırın.Ayarlar’ı seçin. Diğer seçeneğine gidin ve dokunun. Verilen seçeneklerden Mobil ağlar’ı seçin.A Erişim noktası adları’na dokunun. Varsayılana sıfırla seçeneği. Bunu yaptığınızda, telefonunuzdaki varsayılan İnternet ve MMS ayarları sıfırlanır.

MMS işleviyle ilişkili olanlar da dahil olmak üzere tüm ağ sorunları bu noktada çözülmelidir. Ancak eğer başlamazsa, tam bir sistem sıfırlamasını düşünün. Bir sonraki prosedüre bakın.

Beşinci çözüm: Donanımdan sıfırlama.

Donanımdan sıfırlama veya tam sistem sıfırlaması, kritik veriler, kişisel bilgiler ve diğer özelleştirilmiş ayarlar dahil olmak üzere telefonunuzdan her şeyi siler. Mesajlaşma uygulamasıyla çakışmaya neden olabilecek herhangi bir hata da aynı şekilde işlem sırasında silinir. Yani gerçekten denemeye değer. Bunun veri kaybına yol açacağını unutmayın, bu nedenle bu adımlara devam etmeden önce önemli olan her şeyi yedeklediğinizden emin olun:

  Uygulamalar menü simgesine dokunun. Ayarlar’a dokunun. Sistem’i seçin. Sıfırla’ya dokunun. Fabrika Verilerine Sıfırlama’yı seçin. Telefonu Sıfırla’ya dokunun. İstenirse, cihazınızın kilidini açmak için kimlik bilgilerinizi girin. Ardından sıfırlamayı onaylamak için Her şeyi Sil’i seçin.

Sıfırlama tamamlanana ve telefonunuz yeniden başlatılana kadar bekleyin. İlk cihaz kurulumuna devam edin, ağ seçeneklerinizi yapılandırın ve ardından artık Moto X4’ünüzde MMS gönderip gönderemeyeceğinizi görmeye çalışın. Sorun ilk etapta bir sistem hatası nedeniyle oluşmuşsa bunu yapabilmelisiniz. Aksi takdirde, diğer seçenekler için sorunu servis sağlayıcınıza / operatörünüze iletmeyi düşünün.

Daha fazla yardım isteyin

Daha fazla yardım için şebeke servis sağlayıcınıza veya operatörünüze başvurun ve önceki tüm yöntemleri uyguladıktan sonra hala Moto X4’ünüze MMS gönderemiyorsanız diğer seçenekleri arayın. Sorunu operatörünüzün ucunda düzeltmek için bazı özel yazılım araçları gerektiren bazı daha karmaşık yazılım sorunları olabilir. Hesapla ilgili konular da MMS hizmetlerini etkileyebilir, bu nedenle hesap hizmetleri durumunuzu operatörünüzle de doğrulamayı unutmayın.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ama aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak ya da sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın.

Kontrol etmek isteyebileceğiniz gönderiler:

  “Ne yazık ki, Ayarlar durdu” hatasını gösteren Samsung Galaxy S8 Plus’ınızı düzeltme [Sorun Giderme Kılavuzu] Bir aylık kullanımdan sonra yavaş çalışan Samsung Galaxy S8 Plus’ınızı düzeltme [Sorun Giderme Kılavuzu] Samsung Galaxy’nizi düzeltme Metin mesajı gönderemeyen / alamayan Note8 [Sorun Giderme Kılavuzu] Verizon Galaxy Note 8 küçük mesajlara bölünmüş uzun mesajlar, SMS bozuk, diğer mesaj sorunları Samsung Galaxy S7 Edge Donuyor Sonra Şarj Cihazı Sorununa ve Diğer İlgili Sorunlara Bağlandığında Yeniden Başlatılıyor