Mpow vs TaoTronics Bluetooth 5.0 Verici: Hangisi Yapmalıyım?

Uygun fiyatlı ancak iyi Bluetooth vericileri söz konusu olduğunda, iki isim açılır – Mpow ve TaoTronics. Bu iki cihaz genellikle en iyi Bluetooth çevre birimleri listesinde bulunur. Ancak, "Bir" i seçmeye gelince, en iyi seçeneği seçmek kafa karıştırıcıdır. Her iki cihaz da birbirleriyle aynı mı? Yoksa göze çarpandan daha fazlası var mı?

Bu yazıda, Mpow ve TaoTronics Bluetooth 5.0 vericileri yan yana yerleştireceğiz ve bunlardan hangisinin ihtiyaçlarınız için daha uygun olduğunu göreceğiz.

Oyunlar … hata … karşılaştırma başlasın.

Ancak başlamadan önce, özelliklerin kısa bir özetini yapalım:

PropertyMPOW Bluetooth TransmitterTaoTronics Bluetooth Transmitter
PropertyMPOW Bluetooth 5.0 TransmitterTaoTronics Bluetooth 5.0 Transmitter
Bluetooth Version5.05.0
Working RangeUp to 50 feet33 feet
Transmitter and ReceiverYesYes
Codec SupportedaptX HDaptX Low Latency
Battery400mAh batteryN/A
Also on Guiding Tech
What are Bluetooth Profiles and Why You Should Care

Read More

Codec Destekli ve Gecikme

Bluetooth ses kodekleriyle başlayalım. MPOW Bluetooth vericisi ve TaoTronics Bluetooth vericisi, birlikte paketlenmiş aptX LL (aptX Düşük Gecikme) değerine sahiptir. AptX LL, sesi 352 kbps daha yüksek bir bit hızında iletir. Bunu aptX HD ile karşılaştırsaydım, ses kalitesi bir miktar azalırdı. Bununla birlikte, iletim süper hızlı olacaktır. Gecikme yaklaşık 32 milisaniye yakındır.

Ancak, hafif bir yakalama var. Bağlı cihazın aptX'i desteklemesi gerekir, aksi takdirde SBC'ye geri dönecektir, böylece ses kalitesini düşürür ve her zaman gecikmeye neden olur.

Dolayısıyla, bu teoriye göre, her iki cihazın da gecikme süresi olmamalıdır. Peki, öyle mi?

TaoTronics Bluetooth vericisine gelince, performansı ve bağlanabilirliği hakkında yüzlerce olumlu eleştiriler var, ancak mükemmel değil. Amazon'daki bazı kullanıcılara göre, zaman zaman video veya film izlerken senkronizasyon sorunları fark edilir.

Yine, gecikme aynı zamanda hoparlörlerin tipine ve söz konusu protokolü destekleyip desteklemediklerine de bağlıdır.

MPOW Bluetooth vericisi hakkında konuşmaya başlamadan önce, ürünün nispeten yeni olduğunu ve en az Amazon'da olduğu gibi yukarıdaki gibi bir çok kullanıcı yorumu görmediğini söyleyeyim. Şimdiye kadar, resepsiyon, mükemmel performansı, güçlü alımı ve daha da önemlisi, gecikmesiz deneyimlerinden bahseden kullanıcılar ile mükemmeldi.

İşin iyi yanı, Mpow vericisinin uyumlu aptX LL (Düşük Gecikmeli) cihazları tespit edebilmesidir. Vericinin gövdesindeki göstergeler yanık kalırsa, bağlantı cihazının uyumlu olmadığı anlamına gelir.

Daha ileri gitmeden önce, cihazı yalnızca müzik akışı için kullanıyorsanız gecikmenin önemli bir rol oynamadığını belirteyim. Ancak, TV'nizi kablosuz stereo sisteminize bağlamayı düşünüyorsanız, gecikme sorununu düşünebilirsiniz.

Alıcı veya verici

Her iki cihaz da alıcı ve verici olarak ikiye katlanır.

Neyse ki, her iki cihazın da, iki mod arasında geçiş yapabileceğiniz üst kısımda temiz bir düğmesi var.

satın almak

Mpow Bluetooth 5.0 Verici ve Alıcı

Desteklenen Cihaz Sayısı

Hem Mpow hem de TaoTronics Bluetooth Verici, aynı anda iki cihaza kadar bağlanmanıza izin verir. Tek yapmanız gereken, eşleştirilen cihazları menzil içerisine sokmak ve otomatik olarak bağlanacaklar.

TaoTronics Bluetooth Verici durumunda, ikinci bir cihaza bağlanmanın, cihaz standart ses kodeğini kullanmaya meyilliyken belirli bir gecikme getirdiğine dikkat etmek gerekir.

Also on Guiding Tech

.camp-list-191467{background-image:linear-gradient(to left,rgba(42,0,113,.3),rgba(42,0,113,.8) 50%),url(‘https://cdn.guidingtech.com/imager/media/assets/214574/6-Best-Fujifilm-Instax-Mini-9-Cases-and-Accessories-Bundles-FI_1584714de1996cb973b8f66854d0c54f.png?1548517717’);background-size:cover;background-position:center center}

#Buying Guides

Click here to see our Buying Guides articles page

menzil

Bluetooth vericisinin ve alıcılarının yelpazesinin temel özelliklerden biri olduğunu kabul edelim. Zayıf menzili olan bir vericinin zaman ayırmaya değmez. Neyse ki, her iki cihaz da Mpow ile 50 feet menzile sahip oldukça iyi bir menzile sahip ve bir kullanıcı bu talebi aşağıdaki incelemeyle destekledi.

İlginçtir, TaoTronics Bluetooth Transmitter 30 feet'e kadar bir menzile sahiptir. Cihazın kendisi, vericiden çok uzaktayken bile tutarlı bir bağlantı sağlamada oldukça iyidir.

İyi seri, selefine göre dört kat daha fazla olan Bluetooth 5.0 ile ilgisi var; bu da bağlantıyı kaybetmeden evin etrafında dolaşabileceği anlamına geliyor.

Also on Guiding Tech
Bluetooth 5.0 is Here: What You Need to Know

Read More

Taşınabilirlik ve Bağlantılar

Mpow Bluetooth Verici, siz onu kullanırken bir prize takılabilir. Ayrıca, dahili batarya hiçbir zaman şarjınızın bitmemesini sağlar. Diyelim ki TV'nizin USB portuna taktınız. Böylece, TV’nizi kapattığınızda, verici pil moduna geçecektir.

Bataryadan bahsederken, 30 saate kadar şarj tutabilir. Ayrıca, yeni bir sistemle kullanmanız gerekiyorsa, eşleştirme listesini silebilir ve eşleştirme işlemini sıfırdan başlatabilirsiniz. Dahili bir mikrofonu olmadığını unutmayın; bu nedenle eller serbest görüşme için kullanamazsınız. Başta, bir USB şarj kablosu ile birlikte geliyor.

TaoTronics vericisi de aynı prosedürü izler. Tek yapmanız gereken, dijital optik kabloyu Ses çıkış jakına takarak vericiyi TV'nize bağlamak.

Size yaklaşık 15 saatlik bir pil ömrü verir ve şarj sırasında kullanabilirsiniz. Verici hızla güç kaybettiğinde cihazları onarmanız gerekeceğini unutmayın.

Hangisini Satın Almalısınız?

Benzer özelliklere sahip iki cihaz arasında seçim yapmak kolay bir iş değildir. Bizim durumumuzda, her ikisi de 3,5 mm ses jakı üzerinden bağlanır, her ikisi de verici ve alıcı özelliklerine sahiptir ve mükemmel bir aralığa sahiptir: temel olarak herkesin istediği özellikler. Ancak, hangisinin satın alınacağına karar vermeden önce, bu cihazları nasıl kullanacağımızı bilmek gerçekten yardımcı olacaktır.

Kuşkusuz, TaoTronics vericisinin birkaç gecikme sorunu var. Ancak, bu gecikme, yalnızca müzik dinlemek veya çevrimiçi şarkıları izlemek için kullanıyorsanız resme gelmez. Farkı zar zor farkedebileceksiniz. Ancak televizyona bağlamadan önce iki kez düşünebilirim.

Yukarıdakilerin aksine, kullanıcılar (şimdiye kadar) Mpow vericisi için herhangi bir gecikme sorunu dile getirmediler ve umarım öyle kalıyor.

satın almak

TaoTronics Bluetooth 5.0 Verici ve Alıcı

Fiyatlandırma söz konusu olduğunda TaoTronics Bluetooth 5.0 Verici ve Alıcısı 33,99 $, Mpow Bluetooth 5.0 Verici ve Alıcısı ise 42,99 $ karşılığında satılıyor.

Sıradaki: İyi bir Bluetooth hoparlörü mü arıyorsunuz? Piyasayı fırtınaya sokan en iyi konuşmacılardan bazılarını listeleriz.