Muhtemelen bilmediğiniz yedi Google uygulaması

Gmail, YouTube, Sürücü ve diğerleri. Android telefonunuzdaki Google uygulamalarının birçok kullanımını biliyorsunuz. Ancak Google, insanların hayatını kolaylaştırmak ve Android deneyimini geliştirmek için her zaman durmaz ve her zaman yeni uygulamalar geliştirmektedir.

  • 2018'in en iyi Android uygulamaları
  • Yeni Android uygulamaları

Bununla birlikte, başlatılan bazı uygulamalar Duo veya Allo'nun pazarlamasını takip etmez ve Play Store'da gizlidir. Halkın onlardan çok az şey bildiği halde yedi tanesine sansasyonel baktım.

PhotoScan

Fotoğraflarınızın her biri önemlidir ve Google bunu biliyor. PhotoScan serin, çünkü eski fotoğraflarınızı kolayca taramak için en iyi seçeneklerden biri. Uygulama basittir ve fotoğrafı çerçeveye yerleştirip ekranda gösterilen noktalar aracılığıyla çekebilirsiniz.

Scan your photos with PhotoScan. / © AndrdoidPIT

  • Google, eski fotoğraflarınızı kaydetmenize yardımcı olmak istiyor

PhotoScan, doğru perspektifte net ve zaten çerçeveli bir görüntü yaratarak, parlamaya neden olmaksızın resmi eğilme görevini üstlenir. Harika görünmüyor, ancak bir restorasyona ya da bir tarayıcı satın almaya gücü yetmezse, bir sonraki en iyi şey budur. Her şey hala otomatik olarak Google Fotoğraflar'a yüklenir.

PhotoScan by Google Photos

Google Gezileri

Bu uygulama, geçmişinizi yüklediğinizde ve planlanan seyahatleri zaten uygulamada göründüğünden, korkutucu bir şey. Gmail'deki seyahat ve rezervasyon e-postalarınızı tanır ve sonra sizin için her şeyi klasörler halinde bir araya getirir.

Ve her seyahatinizde önceden tanımlanmış bir zaman aralığında bir yol haritası üzerinde öneriler halinde ayrılmış veya yerleştirilmiş yemek yerleri, oteller, uçuşlar ve hatta turistik yerleri kontrol edebilirsiniz. Aynı zamanda hastaneler ve yerel para birimleri hakkında bilgi sağlar. Hatta her şeyi indirebilirsiniz, böylece çevrimiçi olmadan danışabilirsiniz.

Google Trips – Travel Planner

güvenilir kişiler

Bu uygulama aile kullanımı için mükemmeldir. Oğlunuz evden ayrılır ve nerede olduğunu bilmek istersiniz ve iyi olup olmadığını biliyor ancak WhatsApp mesajlarınızı görecek mi yoksa aramalarınıza cevap vereceğini kim bilebilir. Sizi seviyeli bir kafayla tutmak için bu uygulama kişinin ihtiyacınız olduğu yerde akıllı telefon konumunu alabilir.

Bulunduğunuz yeri görebilecekleri bir bildirim alan kişilerinizi seçin. Konumunuzu her zaman paylaşmayı seçebilir veya yalnızca bulunduğunuz yerdeki isteklere yanıt vermeyi seçebilirsiniz. İnsanları bulunduğunuz yerden 24 saat aralıksız olarak haberdar etmek mümkündür ve siz de önce servisini iptal edebilirsiniz. Ve buna ihtiyacınız olursa, uygulama IOS için de kullanılabilir.

Trusted Contacts

Bilim Dergisi

Özellikle merak edenler için, gözlemlerinizi ve deneylerinizi tüm dünyaya kaydetme uygulaması budur. Çocuklar ve öğrenciler için iyidir, ancak herkes tarafından kullanılabilir. Günlüğünüzde yeni bir deneme açabilir ve gözlem kayıtlarına başlayabilirsiniz.

Fotoğraf ve videolar için kameraya ve diğer dosyalara erişmek için galeriye erişim sağlamanın yanı sıra, ortam ışığı ve ses algılayıcı, ivmeölçer, pusula ve manyetometre içeren bilim deneyleri için bir araç çubuğu bulunur. Sensör bir şey aldığında uyarıları bile ayarlayabilirsiniz.

Science Journal

Erişilebilirlik Tarayıcı

Bu uygulama sizin için işinize yaramayabilir, ancak görme sorunu olan ve akıllı telefonu kullanabilmek için çok sayıda insan bulunduğundan, erişilebilirlik ciddi bir konudur. Kör kişiler, renk körlüğü insanlar ve sınırlı görme yeteneğine sahip insanlar, uygulamalarını iyi kullanmak için belirli koşullara ihtiyaç duyarlar.

Ekranda üstüste binen bir tarama düğmesiyle, uygulamaları girebilir ve iyileştirme önerileriyle her birinin bir değerlendirmesini isteyebilirsiniz. Geliştiriciler bunu yapmaları gerektiğini görmek için kullanabilir ve diğerleri değerlendirmeleri gönderebilir ve böylece şirketler iyileştirme ihtiyacı olanlara yönelik uygulamaları iyileştirir.

Accessibility Scanner

Sanat ve Kültür

Çoğu kimsenin dünyayı gezme ve müzeleri gezme imkânı yoktur, ancak sanat ve dünyanın diğer harika manzaralarını gözden kaçırmamalıdırlar. Birçoğu müzelerin herkes için kullanılabilmesi için Google'ın planlarını biliyor ancak bu uygulama hepsini bir araya getiriyor.

Get to know the world’s wonders, without leaving where you are. / © AndrdoidPIT

Ülke tarihinin yanı sıra bu uygulama, tarihçileri ve uzmanları içeren videoların yanı sıra resimlere, heykellere ve daha fazlasına erişim sağlar. Kentlerin ve sanatın panoramik fotoğrafları çıplak gözle veya sadece çok ucuz bir karton bile olsa VR ekipmanının kullanımı ile görülebilir. Daydream uygulaması için bir sürümü var.

Google Arts & Culture VR

Google Arts & Culture

Toontastic 3D

En eğlenceli uygulama da sonuncusu. Toontastic 3D ile çeşitli senaryolar ve farklı özelleştirilebilir karakterler kullanarak animasyonlu öyküler oluşturabilir ve sahneleri ve öyküler geliştirmek için destek alabilirsiniz. Uygulama, eksiksiz ve yüksek kalitede çok iyi gelişmiş.

Create the next Oscar nominee with Toontastic. / © AndrdoidPIT

Sahneyi kaydederken, karakterleri taşıyabilir ve sesinizi kaydedebilirsiniz. Aynı zamanda sahnenin duygularını tanımlar ve böylece soundtracki buna göre uygulanır. Sonunda açılış ve kapanış kredileri ile tamamlanacak videonuzu dışa aktarabilirsiniz.

Toontastic 3D

  • En iyi Google Play Store alternatif uygulama mağazaları
  • Kullanmanız gereken beş Google hizmeti

Bahse girerim bu uygulamaların çoğunu bilmiyordunuz ve bazılarının kalitesinden de etkilenmişsinizdir. Özellikle Toontastic ve Eğlenceli ve kullanışlı bilgi sağlayan Science Journal'dan memnun kaldım. Diğer birçok Google uygulaması vardır, ancak umarız özel seçiminize sizin için bir şeyler bulmuş olursunuz.

Uygulamalar hakkında ne düşünüyorsun? Bunlardan hangisinin farkında değildin?

Google Pixel 2 XL'in nereden alınır

Best price

2017 *NEW* Google Pixel 2 XL 64GB Smart Phone Cell Phone *UNLOCKED* Black

£663.56

Shipping from £25.81
£689.37 total

Check Offer

Google Pixel 2 XL pixel2 xl 6 inch 4GB RAM 64GB ROM Just Black Shp fm EU genuine

£710.58

£710.58 total

Check Offer

Google Pixel 2 XL – 64GB – Black + White (Unlocked) Smartphone UK Free p+p

£739.99

£739.99 total

Check Offer

Google Pixel 2 XL – 64GB – Black + White (Unlocked) Smartphone UK Free p+p

£739.99

£739.99 total

Check Offer

Google Pixel 2 XL 64GB SIM FREE/UNLOCKED – Black

£769.99

£769.99 total

Check Offer

Compare prices