MX Player vs XPlayer: Hangisi Daha İyi 4K Video ve Müzik Çalar

Her Android telefon, ev hakkında yazacak hiçbir şeyi olmayan bir video oynatıcıyla gelir. Çok sayıda film ve TV şovu ile modern kullanıcılar artık 4K oynatım, altyazı desteği, daha geniş video formatları desteği ve dokunmatik kontrolleri olan bir video oynatıcı arıyor. Neyse ki, VLC, MX Player ve XPlayer gibi birkaç seçeneğimiz var.

Mx Player Vs Xplayer

MX Player’ın, Google Play Market’teki en popüler video oynatıcılarından biri olduğu ve yakın zamanda Times Internet tarafından 140 milyon dolara satın alındığı bildirildi. Uf!

XPlayer, diğer taraftan, daha az neden daha iyi olabileceğinin iyi bir örneği olan kullanımı kolay arayüzü sayesinde kullanıcıları sürekli olarak kazanıyor.

Hadi başlayalım.

1. Tasarım ve Kullanıcı Arayüzü

Hem MX Player hem de XPlayer, gezinmesi kolay ve işlevsel olan basit bir UI’ye sahiptir. MX Player’ı açtığınızda, altta kendi kendini açıklayan dört sekme göreceksiniz. Yerel dosyalarınıza, videolarınıza ve MX Player tarafından desteklenen (sonradan daha fazlası) ve ayarlara uygun olan Me’ye hızlıca erişebilirsiniz.

Mx Player Vs Xplayer 1Mx Player Vs Xplayer 2

XPlayer altta sadece 3 sekme ile takım elbise izler. Bana müziği ciddiye aldıklarını söyleyen bir Oynatma Listesi seçeneğini görebilirsiniz. Her iki uygulamada da karanlık modu etkinleştirdim, ancak XPlayer’ın MX Player’dan daha koyu olan gerçek bir siyah tema sunduğunu fark edeceksiniz.

2. Kontroller ve Hareketler

Hem MX Player hem de XPlayer, videolarınızın oynatılmasını kontrol etmenin bazı yollarıyla birlikte gelir. Her iki uygulamadaki ekranda sola veya sağa kaydırarak videoları geri sarabilir veya ileri sarabilirsiniz. MX Player’da ek kontrollere geçmek için, bir kez ekrana dokunacak ve bir açılır menüyü görüntülemek için sağ üstteki üç nokta menü simgesine dokunacaksınız.

Mx Player Vs Xplayer 3

Çalma hızını, altyazıları, ses ayarlarını ve uyku zamanlayıcısını kontrol edebileceğiniz yer burasıdır. MX Player’ın etrafı karıştırmak için çok fazla ayarı var, bu yüzden hepsini barındıracak bir menüye sahip olmak mantıklı. Sağa yukarı ve aşağı kaydırmak, solda iken sesi yönetir, parlaklığı ayarlar. Yakınlaştırmak ve uzaklaştırmak için çimdikleyebilirsiniz. Şık.

Mx Player Vs Xplayer 4

Soldaki küçük oku farkettiniz mi? Tekrarlama, karıştırma, oynatma hızı ve sessize alma gibi kısayolları görüntülemek için üzerine dokunun. Filmlerden küçük rastgele veya müzik videoları izlerken daha faydalı olduklarını düşünüyorum.

XPlayer, MX Player’da gördüğünüz ve sevdiğiniz düzeni sağlar. Ancak, soldaki kullanışlı ok simgesine tıkladığınızda daha fazla seçenek mevcut. Ek ayarlar zamanlayıcı, uyku modu ve açılır oyun içerir.

Mx Player Vs Xplayer 5

Benzer şekilde, sağdaki menü size MX Player’ı hatırlatacaktır. Tek fark çok az seçeneğin belirgin bir şekilde yerleştirilmesi gibi görünüyor. Peki, fark nedir? Özelleştirmeler.

Mx Player Vs Xplayer 6

MX Player, ekranda gördüğünüz düğmelerden altyazılarınızın nasıl görüntülendiğine (hizalama, boyut, ölçek, yazı tipleri) kadar her şeyi özelleştirmenize olanak tanır.

İlerleme çubuğunun rengini maviden başka bir şeye bile değiştirebilirsiniz. Kontroller sekmesi altında görmek istediğiniz ya da görmediğiniz düğmeleri değiştirin. Yazı tipi, boyut, kenarlık ve gölgeyi Metin sekmesi altında yönetin ve çok daha fazlasını yapın.

Mx Player Vs Xplayer 7

Özetlemek gerekirse, hem MX Player hem de XPlayer aynı bir düzendedir, ancak MX Player daha fazla seçenek ve ayara sahiptir. Diğer yandan, etrafta uğraşmayı sevmediğiniz veya bir şeyler hakkında çok seçici olmadıkça, çoğu zaman bu ayarların yarısına dokunmazsınız.

3. Video Oynatıcı

Hem MX Player hem de XPlayer, donanım ve yazılım kod çözmeyi destekler. Bununla birlikte, birincisi, HW (Donanım) ve SW (Yazılım) ‘a ek olarak HW + (Hardware Plus)’ ı da destekler. Bu, MX Player’ın daha fazla dosya türünü desteklediği, ses seviyesini% 200’e (veya bazı akıllı telefonlar için 15 yerine 30 yerine) artırabileceği ve video kalitesini artırabileceği anlamına gelir. HW + ayrıca videolardaki gecikmeleri de azaltır.

Mx Player Vs Xplayer 8

XPlayer’da HW + desteği bulunmuyor, ses seviyesini ve video kalitesini artıramazsınız. MX Player ayrıca, diğerlerinin yanı sıra ARMv7 ve x86 gibi farklı CPU yapılandırmaları için birçok kodek için destek sunar.

XPlayer, Chromecast’i destekler, böylece akıllı telefonunuzdan büyük bir ekrana içerik akışı sağlayabilirsiniz. Bu MX Player’ın teklif edebileceğinden şüphelendiğim bir şey.

Mx Player Vs Xplayer 9

Son olarak, MX Player ağ akışını destekler; bu, yerel ya da olmayan bir sunucuya bağlanmak için IP adresini girebileceğiniz ve oradan video ve ses çalabileceğiniz anlamına gelir. XPlayer, çevrimiçi etkinlikleri izlemek için sıklıkla kullandığım bu kullanışlı özelliği kaçırıyor.

4. Ses Oynatıcı

Birçoğumuz Spotify ve Apple Music gibi yayın servislerine geçerken, bazılarımız hala biriktirdiğimiz şarkıların koleksiyonunu dinlemek için bir müzik çalara ihtiyacımız var. MX Player, yerel klasörümdeki şarkıları tanımıyordu. Çünkü MX Player, Gaana.com’dan şarkılar aktarıyor. Bundan sonraki noktada daha fazlası.

Mx Player Vs Xplayer 10

XPlayer’ın müzik çalar esastır. Müziği türlere ve sanatçılara göre sınıflandırmaz. Ayrıca arama günlüklerimi taradı ve akıllı telefonuma kaydettiğim tüm aramaları listeledi – Beni yargılama, tamamen güvenlik amaçlı. Artı tarafta, bir çalma listesi oluşturabilirsiniz. Android için birkaç mükemmel müzik çalar uygulamasının bir listesini hazırladık, bu yüzden onları kontrol edin.

5. İçerik, İçerik, İçerik

MX Player’ın Android pazarındaki diğer tüm video oynatıcılardan farklı olduğu yer burasıdır. Daha önce de belirtildiği gibi, MX Player, Times Internet’in sahip olduğu bir uygulama olan Gaana’dan şarkılar yayınlar.

Mx Player Vs Xplayer 11

Videolar sekmesi daha da etkileyici. Filmleri, haberleri, müzik videolarını ve hatta MX Player’ın platformu için yarattığı orijinal web dizilerini, hatta hepsini ücretsiz olarak izleyebilirsiniz.

Mx Player Vs Xplayer 12

MXPlayer’ın tüm özellikleri ve içeriği, her yerde reklam olması dışında ücretsizdir. Cihazınıza kaydedilmiş bir videoyu duraklatsanız bile, bir reklam hemen açılır. Reklamları kaldırmak için bir kerelik uygulama içi satın alma işlemiyle 5,99 YTL satın alabilirsiniz. MX Player’ın sağladığı tüm müzik ve video içerikleriyle, hiç akıllıca değil.

Mx Player Vs Xplayer 13

XPlayer ayrıca reklamları gösterir, ancak bunlar rahatsız edici değildir. Gönüllü olarak reklamları görüntülemek ve geliştirici ekibini desteklemek için dokunabileceğiniz kullanışlı bir düğme var. Çok daha iyi bir yaklaşım. Reklamları kaldırmak için uygulama içi satın alma tutarı 4,99 ABD dolarıdır.

X faktörü

MX Player burada en iyi kazanan. Yalnızca daha fazla seçenek ve ayarlara sahip olmakla kalmayıp, başka bir yerde bulunmayan web dizilerini de yaratıyor. Ayrıca, Gaana’dan şarkıları yayınlayabilirsiniz; bu da endişelenmeniz gereken bir uygulama olmadığı anlamına gelir. HW + ve codec desteği pasta üzerine krema yapıyor.

Sıradaki: MX Player kullanıyor musunuz? İşte bir profesyonel gibi kullanmak için 13 harika ve şaşırtıcı ipucu.