Nasıl Açılmayacak Android Telefon veya Tablet düzeltmek için

Android açılmadığında, sorun giderme konusunda kendimizi çok kısıtlı hissediyoruz, ancak yumuşak tuğlalı bir telefon da sorun giderme konusunda çok fazla seçenek sunmuyor. Bunun neden cihazınıza gelebileceğini ve Android’iniz açılmıyorsa ne yapmanız gerektiğini öğrenelim.

Ayrıca bkz: Samsung Galaxy Wi-Fi sorunları tüm varyantlarda nasıl çözülmeli

Ayrıca bakınız: Tüm Samsung Galaxy Varyantları İçin Gizli Kodlar

Android’in arkasındaki nedenler açılmıyor ve Android açılış ekranında takılıyor

Ayrıca bakınız – iPhone 6 açılmıyor

Yazılım Bugs

Android’inin harekete geçmesinin sebeplerinden biri, yazılımda soruna neden olabilecek birçok hata yüzünden. Bazen Android cihazlar problemlerle yüzleşmeye başlayabilir çünkü yazılımda bir aksaklık vardır. Bugged yazılım, yazılım güncellenerek çözülebilir. Üreticiler güncel hataları ve yazılımdaki sorunları çözebilmelerini sağlamak için düzenli olarak yeni güncellemeler geliştirirler.

Ayrıca bakınız – iPhone 6 açılmıyor

Yazılım Manipülasyonu

Kullanıcılarımızdan bazıları, yazılımla bağlantı kurmaya çalıştıklarında bu sorunla karşılaştıklarını bildirdi. Android yazılımı kolayca değiştirilebilir ve özelleştirilebilir. Cihazlarımızı daha iyi hale getirmek için bu özelleştirmeleri denediğimizde, bir şeylerin yanlış gidebileceği zamanlar oluyor ve bunun sonucunda telefon açılmıyor ya da logoya kadar gittiği bir önyükleme döngüsüne takılıp kalıyor inatla o ekranda oturur ya da sadece tekrar başlamak ve logo kadar ileri gitmek ve aynı şeyi tekrarlamak için kapanır.

 

Güncellemeden Sonra Sıkışmış

Bir yazılım güncellemesi gerektiği gibi bitmiyorsa, önyükleme döngüsünde takılma sorunu ile karşılaşabilirsiniz. Yazılım güncellemesinin sona ermesine ve telefonun yarı yolda başlamasına ve sıkışmasına neden olabilecek birkaç neden vardır. Bu nedenle, telefonunuzda, güncelleme yapılırken, telefonun güncellenmesi sırasında batarya olmadığından, telefonun ölmesi olmadan tamamlanmasını sağlamak için yeterli bataryaya sahip olması önemlidir. Güncelleme devam ederken ve önyükleme döngüsünde takılı kaldığında bazen telefonunuz donuyor olabilir.

 

Android cihazların çoğu, kullanıcıların güncellenmesi için telefonun zaman alacağı konusunda uyardığı için, telefon güncellenirken telefonun kapalı kalmamasını sağlamalıdır. Bu olduğunda, güncellemenin düzgün bitmemesi ve başlatmaya çalıştığınızda telefonunuzun logo üzerinde sıkışması ihtimali vardır.

 

Arızalı Uygulamalar

Bir uygulama arızalandığında, cihazınızda bu sorunun meydana geldiğini görebilirsiniz. Kullanıcılarımızdan bazıları, Google Mağazası’nın dışındaki bir uygulamayı indirdiklerinde bu sorunla sonuçlandı. Birçok uygulamanın, cihazınızın yazılımına zarar verebilecek ve anormal şekilde çalışmasını sağlayabilecek kötü amaçlı kodları ve virüsleri vardır. Bu tür sorunları önlemek için, tüm uygulamaların Google Mağazasından indirildiğinden emin olmalısınız ve telefonunuzda virüs saldırılarını veya bulanan uygulamaları etkili bir şekilde ezilebilen güçlü bir virüsten koruma yazılımına sahip olmalısınız.

 

Arızalı Hafıza Kartı

Üzerinde çok sayıda dosya ve uygulamayı barındıran bellek kartını rasgele gözden kaçırdıysanız, bir hata yapıyor olabilirsiniz. Bazen, hafıza kartı cihaz için bir sorun olabilir ve Android, kötü bir hafıza kartı nedeniyle önyükleme döngüsünde yakalanabilir.

Sorunu çözmeye başlamadan önce, cihaza geldiğinde veri kaybedip kaybetmeyeceğinizi onaylamanın zor olduğunu da anlamalısınız. Bazen, telefonunuz önyükleme döngüsüne sıkışıp kaldığında verileri kaybedebilirsiniz. Bu yüzden cihazınızı bir bilgisayara bağlamayı deneyin ve bilgisayarın cihazınızı okuyabildiğini kontrol edin. Cihazınız okunuyorsa, herhangi bir sorun giderme yöntemine geçmeden önce tüm verileri bilgisayara taşımalısınız. Sorun gidermeye başladığınızda önemli dosyaları kaybetmemenizi sağlar.

 

Androidiniz açılmazsa ne yapmalı?

1. Çözüm: Yumuşak Sıfırlama

Bu sorunla karşılaştığınızda yapmanız gereken ilk şey, logo ekranında sıkışıp kalmadan telefonu yeniden başlatmanıza yardımcı olacak yumuşak bir sıfırlama yapmaktır. Yazılım sıfırlama farklı cihazlarda değişir. Genelde güç düğmesini 8 ila 10 saniye basılı tutmayı içerirken, Güç ve Sesi Aç düğmesini 8 ila 10 saniye boyunca bir arada tutmayı gerektiren bazı telefonlar vardır. Telefonunuzun modeline bağlı olarak, bunlardan biri başarılı olabilir.

 

2. Çözüm: Cihazınızı Şarj Edin

Batarya öldüğü için cihazınızın kapanma olasılığı vardır. Bazen, pil göstergesi pilin% 25’ine sahip olduğunu gösterebilir ve aslında neredeyse boştur. Cihazınızı tamamen kapatın ve şarj edin. Cihazınızın bir süre şarj olmasını ve sonra açılmasını sağlayın. Cihazınızın tamamen açılıp açılmadığını kontrol edin ve yaparsa sorun çözülür ve telefonunuzu şimdi kullanmanın tadını çıkarabilirsiniz.

www.cio.com

 

3. Çözüm: Farklı Bir Şarj Yöntemi Kullanın

Telefonunuzun veya tabletinizin şarj cihazı yardımcı olmazsa, bir USB kablosu kullanmayı deneyin ve cihazınızı bilgisayarınıza bağlayın. Telefonu şarj etmek için bir bilgisayar kullanıyorsanız, çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için duvar şarj cihazına geçin. Hiçbir şey olmazsa, mümkünse başka bir cihazı şarj etmeyi deneyin, diğer cihazların şarj olup olmadığını kontrol etmek için aynı şarj cihazını kullanın. Bunu yaparak, sorunun cihazın veya şarj cihazının içinde olup olmadığını anlayabilirsiniz.

Şarj cihazının çalışıp çalışmadığını test etmek için farklı bir cihazınız yoksa, şarj cihazının veya kablonun zarar görmediğinden emin olun. Hasarlı kablolar, telefonunuzun şarj olmamasının bir nedeni olabilir ve telefonunuzun bataryası bitmişse telefonunuz açılmaz.

www.youtube.com

 

4. Çözüm: Pili yeniden takın veya pilleri değiştirin

Telefon açılmıyorsa, cihazın pilini çekmeye değer (cihazın çıkarılabilir pili varsa), birkaç saniye bekleyin ve sonra pili tekrar takın.

Bataryayı tekrar takmak sorunu çözmediyse, yanınızda başka bir batarya varsa bataryaları değiştirin, bataryaları açtığınızda telefonun açılıp açılmadığını kontrol edin.

www.ifixit.com

 

5. Çözüm: Güç Düğmesine Basmayı Deneyin – Yine

Güç düğmesini kullanmayı zaten denediğinizi biliyorum, ancak iki veya üç defadan fazla deneyin. Telefonu şarj ettikten sonra, telefonu açarken kesinlikle bir sorun olduğundan emin olmak için Güç düğmesine birkaç kez basın. Güç verilirse Güç düğmesinin düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Güç düğmesinin bağlanma biçiminde bir sorun olabilir ve belki bazı gevşek bileşenler soruna neden olabilir. Güç düğmesi düzgün çalışmıyorsa, telefonun iç kablolamasını kontrol edebilecek bir teknisyene götürün.

the-gadgeteer.com

 

6. Çözüm: Önbellek Bölümünü Silin

Telefonunuzun önbellek bölümünü silmek, bozuk ve telefonunuzun kapanmasına neden olabilecek önbellek dosyalarını kaldırmanıza olanak sağlar. Bozuk önbellek dosyalarının telefonunuzun açılmasına izin vermemesi ihtimali vardır. Bu önbellek dosyaları doğada geçicidir ve mevcut önbellek dosyalarını sildikten sonra telefon tarafından bir kez daha oluşturulur. Önbellek bölümünü silmek için, belirli bir tuş bileşimine basarak kurtarma moduna girmeniz gerekir. Kombinasyon bir Android cihazdan diğerine değişir. İşte bazı örnekler:

Samsung: Güç düğmesi, Ses Kısma düğmesi, Ana Sayfa düğmesi.

Nexus: Güç düğmesi, Ses Kısma ve Ses Açma

LG: Güç düğmesi ve Ses Kısma düğmesi

HTC: Sesi kıs ve Güç düğmesi.

Önbellek bölümünü silmek için şu adımları izleyin:

  Gç düğmesini, Sesi Azaltma düğmesini ve Giriş düğmesini (Samsung için) aynı anda basılı tutun. Android simgesini gördüğünüzde Güç düğmesini bırakın, ancak Sistem Kurtarma ekranını görene kadar diğer iki düğmeyi basılı tutun. Çok seçenekli bir menü göreceksiniz. ‘Önbellek Bölümünü Sil’ yazan seçeneği vurgulamak için Ses Kısma tuşunu kullanın. Power tuşunu kullanarak seçeneği seçin; önbellek bölümünü silme işlemi başlayacaktır.

www.youtube.com

Tamamlandığında, telefonunuz otomatik olarak yeniden başlatılır ve yeni önbellek dosyaları telefonunuz tarafından oluşturulur. İşlemin tamamını başarılı bir şekilde gerçekleştirebiliyorsanız ve telefonunuz açılıyorsa, o zaman sorun çözülür, ancak Samsung Galaxy cihazınız önbellek bölümünü sildikten sonra bile açılmaz veya şarj olmazsa, telefonu fabrikaya sıfırlamayı düşünmelisiniz ayarlar.

 

Çözüm No. 7: Üreticiye Özel PC Suite’i Kullanma

Bu sorunla karşılaştığınızda ve telefonunuz açılmazsa, cihazınızı bilgisayara bağlamayı ve cihazın üreticisine özel PC paketini kullanmayı denemek akıllıca olacaktır. Akıllı telefonların kendi PC paketlerine sahip olması, telefonun üreticisine bağlı olarak Samsung akıllı telefonlarının Samsung Kies kullanması ve LG telefonların da LG PC paketine sahip olması. Benzer şekilde, akıllı telefonların hepsinde bir PC paketi var.

Bir PC paketi yardımı ile veri aktarma, cihazı bağlı olduğu bilgisayarla senkronize etme ve yedekleme oluşturma gibi birçok işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Android’iniz önyükleme ekranında takılı kaldığında, bilgisayara bağlayın ve ardından tüm verileri aktarın. Telefonunuzu PC paketi yardımıyla güncelleyebilirsiniz, böylece güncelleme sırasında telefonunuz sıkışmışsa, güncellemeyi tamamlayabilecek ve telefonun yeniden başlatılması gerekebilir.

Telefonunuz açılırsa veya bir veya iki dakika sonra tekrar kapanırsa, bu işe yarayabilir.

Hiçbir şey işe yaramazsa, fabrika verilerine sıfırlama işlemi yapın. Bunun için adımlar yukarıda açıklanmıştır.

 

8. Çözüm: Telefonu Fabrika Ayarlarına Sıfırlayın

Yukarıdaki çözümlerden hiçbiri size yardımcı olamadığında, cihazınızı fabrika ayarlarına sıfırlamayı düşünün. Cihazı fabrika ayarlarına sıfırladığınızda, kutudan çıkarıldığında cihazınızı ilk durumuna getirin. Bu, tüm verileri silmeye yardımcı olur ve tüm üçüncü taraf uygulamalarını cihazınızdan kaldırır. Bunlardan herhangi biri telefonunuzun açılmamasının sebebi ise, sıfırlama işlemi bunu düzeltebilmelidir. Sıfırlama işlemini cihazın içinden yapamayacağınız için, bilgisayarınız cihazınızı okuyabiliyorsa, tüm verileri bilgisayarınıza aktardığınızdan emin olun. Ancak, bilgisayarınız cihazı okumazsa, telefonunuzdaki tüm verileri kaybedersiniz. Önceki çözümde bahsettiğimiz gibi belirli bir tuş kombinasyonuna basarak kurtarma moduna girmeniz gerekecektir.

  Gç tuşuna uzun süre basarak cihazınızı kapatın. Şimdi Güç, Ana Sayfa ve Sesi Azaltma Tuşunu basılı tutun (Samsung kullanıyorsanız). Android logosunun ekranda belirdiğini göreceksiniz, Güç düğmesini bırakın ve cihazınızın Kurtarma Menüsünü görene kadar diğer iki tuşa basılı tutun. Menü Şimdi Açma / Kapama tuşunun yardımı ile seçeneğinizi onaylayın.

Telefonun fabrika ayarlarına sıfırlama işlemini tamamlamasını bekleyin. Kullandığınız telefon veya tablet sıfırlandıktan sonra, otomatik olarak yeniden başlatılır. Başarıyla başlatılırsa ve ana ekrana ulaşırsa, telefonunuzu şimdi kullanabilmeniz gerekir.

Bir yedekleme oluşturduysanız, şimdi yedeklemeyi geri yükleyebilir ve cihazınızı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Fabrika ayarlarına sıfırlama cihazınızı açmazsa ve fabrika ayarlarına sıfırlandıktan sonra bile telefonunuz açılmazsa veya cihazınızı sıfırlayamazsanız, cihazınızı herhangi bir fiziksel donanım olup olmadığını kontrol edebilecek bir uzmana götürmeyi düşünmelisiniz soruna neden olabilecek cihazda hasar.

solverbase.com

 

Android açılış ekranında sıkışmış düzeltmek Samsung Galaxy S, Galaxy Not, LG G, Moto X, Nexus ve Diğer Android Cihazlar

 

Okurlarımızdan bazıları Android’inde önyükleme sorunlarına yönelik çözümler istiyorlar. Üzerinde hiçbir şey yapamayacağınız bir akıllı telefonla takılıp kaldığınız sorunlardan biri çünkü başlamıyor bile. Bu sorun, en sinir bozucu Android sorunlarından biri olarak ortaya çıkıyor ve çözülmesi oldukça güçleşebilir çünkü açılmayan bir telefonda çalışacaksınız. Cihazınızın Sistem Ayarlarına erişiminiz yok. Android açılış sorunları için ana nedenleri ve çözümleri kontrol edelim.

Androidinizde önyükleme sorunları olduğunda, aşağıdakilerden biri olabilir:

  Cihaz hiç başlamıyor, cihazı bir şarj cihazına bağladığınızda şarj olmuyor ancak bir bilgisayara bağladığınızda bilgisayarınız tarafından algılanıyor. Cihaz başlatılamıyor ancak şarj cihazına bağlandığınızda, cihazın şarj olduğunu görebilirsiniz. Sadece önyükleme ekranında takılmak için açılmaya başlar. Logo ekranında sıkışabilir veya belirli bir noktaya ulaştıktan sonra otomatik olarak kapanabilir. Açılış ekranında bir hata mesajı gördüğünüzde cihaz başlamıyordur.

 

Bazı kullanıcılar, özel bir ROM kullanarak veya sistem dosyalarını inceleyerek Android cihazlarının yeteneklerini artırmanın tadını çıkarırlar. Cihazınız önyükleme hataları gösterdiğinde, sistem dosyaları kararsızdır, çünkü bunlar bozuk veya kontrol edilmiştir. Bu nedenle, özellikle teknik olarak eğimli değilseniz, özel ROM’lardan en iyi şekilde kaçınılması gerekir.

Bu makale özel ROM’lar için çözümler içermemektedir, çünkü özel ROM’larda yanlış olabilecek çok fazla şey vardır, bu nedenle makalemiz köklü olmayan aygıtların karşılaştığı sorunlara odaklanmaktadır.

 

1. Çözüm: Cihazınızı Şarj Edin

Kullanıcıların her zaman doğru amperi sağlayacak ve aynı üreticiden ideal olarak satın alınmış olan cihaz için bir şarj cihazı kullanmaları önerilir. Bu, cihazın beklendiği gibi çalışabilmesi için şarj cihazının telefona doğru miktarda güç sağladığını bilmenize yardımcı olacaktır. Telefon şarj olmaya başlarsa, telefonun en az bir saat şarj olmasını bekleyin ve ardından cihazınızı açmayı deneyin.

galaxy-note2.wonderhowto.com

 

2. Çözüm: Pili çıkarın

Önyükleme döngüsüne takıldıysanız veya telefonunuz hiç açılmazsa, cihazınızın pilini çıkarın ve 30 saniye bekleyin. Şimdi telefonu çalıştırın ve tamamen açılıp açılmadığını kontrol edin. Telefonunuz açılır ve ana ekrana erişirse, sorun küçük olabilir ve bir batarya çekme işlemi hızlı ve kolay bir şekilde çözebilir.

Telefonunuzda çıkarılabilir bir batarya yoksa, cihazınızı kapatın ve 5 dakika boyunca tamamen kapalı kalmasına izin verin. Ardından cihazı yeniden başlatın.

www.ifixit.com

 

3. Çözüm: Yumuşak Sıfırlama

Yazılım sıfırlama, açma / kapatma tuşunu 10 saniye basılı tutmayı içerir. Yakında telefonunuzun yeniden başlatıldığını göreceksiniz ve ana ekrana ulaşırsa, sıfırlama sorunu çözdü. Yazılım sıfırlama işlemi hiçbir veriyi silmez ve gerçekleştirilmesi kolaydır.

zeendo.com

 

4. Çözüm: SD kartı çıkarın

Bir SD kart kullanıyorsanız, virüsün arızalanmasına neden olabilecek bir karta virüs bulaşmış olabilir ve bu aygıtın aygıtını açmaya çalıştığınızda aygıtın dosyalarına daha fazla zarar verebilir. Bu sorunu çözmek için, cihazınızın SD kartını çıkartıp açmanız gerekir. SD kartı çıkarmanın, cihazınızdaki sorunu çözmenize yardımcı olup olmadığını kontrol edin.

www.videomaker.com

 

5. Çözüm: Önbellek bölümünü silin

Bu adımı gerçekleştirdiğinizde, Android’inizin sistem önbellek dosyalarını açılış ekranına sıkışmış olarak silersiniz. Önbellek dosyaları bir sistemde oluşturulur, böylece cihazın yazılım ve uygulamalarına hızlı bir şekilde erişebilirsiniz. Cihazınızın önbellek bölümünü silerken hiçbir kişisel verinizi kaybetmezsiniz. Önbellek bölümünü silmek için cihazın kurtarma moduna girmeniz gerekir. Farklı cihazların, kurtarma moduna erişmenize yardımcı olabilecek farklı düğme kombinasyonları vardır. Ayrıca bootloader olarak da adlandırılır. Genelde, Ana sayfa tuşuyla birlikte Güç ve Sesi Artırma veya Sesi Azaltma tuşunun bir birleşimidir.

Eğer kombinasyonun farkında değilseniz, denemeden önce interneti kontrol etmeniz en iyisidir. Samsung kullanıcıları için, tuş kombinasyonu Ses Seviyesi, Ev ve Güç tuşunu birlikte basılı tutuyor.

Logo göründüğünde, Güç tuşundan çıkmalısınız, ancak Kurtarma ekranı görünene kadar diğer iki tuşa basmaya devam etmeniz gerekir. Arka plan kurtarma menüsü ile siyah.

  Kurtarma menüsündeyken, önbellek silme bölümünü vurgulamak için Sesi azaltma tuşunu kullanmanız gerekir. Ardından seçiminizi onaylamak için Güç tuşunu kullanın.

www.talkandroid.com

Önbellek bölümü başarıyla silindikten sonra, aynı Kurtar menüsü ekranına geri dönersiniz. Yeniden Başlat seçeneğini vurgulamak için aşağı inmeli ve ardından Güç tuşunu kullanarak seçmelisiniz. Cihaz yeniden başlatıldıktan sonra, ana ekrana ulaşıp ulaşmadığını kontrol edin. Sorununuz çözülmüşse, bazı bozuk önbellek dosyaları, cihazınızın karşılaştığı önyükleme sorunlarının suçlu olabilir.

 

6. Çözüm: Güvenli Modu kullanın

Bir cihaz Güvenli Moddayken, tüm üçüncü taraf uygulamalarını otomatik olarak devre dışı bırakır ve en temel işlevlerle çalışır. Bu, indirdiğiniz üçüncü taraf uygulamalardan herhangi birinin Android’in başlangıç ekranında soruna neden olup olmadığını tespit etmenize yardımcı olur. Cihazınızın Ana ekranına erişiminiz olmadığından, cihazınızda Güvenli Mod’a girmek için tuş kombinasyonlarına bir kez daha güvenmeniz gerekir.

Anahtar kombinasyonları ile ilgili tek şey, bir üreticiden diğerine farklılık göstermeleridir. Bu nedenle bir Motorola’nız varsa, bazı tuş kombinasyonlarına Samsung telefonundan farklı davranabilir. Doğru tuş kombinasyonları için lütfen interneti kontrol ediniz, böylece doğru şekilde anlayabilirsiniz. Genel olarak, telefon açılırken ses tuşlarını basılı tutmanız gerekir ve ana ekrana ulaştığınızda, üzerinde Güvenli Mod yazılır.

Bu, telefonun Güvenli Modda başarıyla yeniden başlatıldığını onaylar.

boot Android into safe mode

Telefonunuzu Güvenli Modda başarıyla başlatabildiyseniz, indirdiğiniz üçüncü taraf uygulamalardan birinde bir sorun olabilir. Tüm verilerinizi yedeklemeye başlamak en iyisidir ve ardından soruna neden olabilecek uygulamanın farkındaysanız, uygulamayı kaldırabilir ve Güvenli Mod’dan çıkmak için telefonunuzu yeniden başlatabilirsiniz.

Uygulama kaldırıldıktan sonra telefonunuz her zamanki gibi başlarsa sorun giderilir ve suçlu kabul edilir, ancak cihazınız Güvenli Mod’a hiç girmezse ve önyükleme sırasında takılı kalmaya devam ederse veya hiç açılmazsa o zaman cihazı sıfırlamayı düşünmeliyiz.

 

7. Çözüm: Cihazı Fabrika Ayarlarına Sıfırlayın

Aşağıdaki durumlarda cihazınızı Fabrika Ayarlarına sıfırlamayı düşünmelisiniz:

  Cihazınız Güvenli Modda yeniden başlatılıyor ancak soruna neden olabilecek uygulamanın farkında değilsiniz, bu nedenle telefonunuzun temiz bir sayfadan başlatılmasını tercih edersiniz. Yukarıdaki çözümlerden herhangi birini kullanarak cihazınızı yeniden başlatamıyorsunuz.

 

Cihazı fabrika ayarlarına sıfırladığınızda, indirdiğiniz üçüncü taraf uygulamaları da dahil olmak üzere cihazınızda kayıtlı tüm verileri kaybedersiniz. SO cihazınızı bir bilgisayara bağlayın ve tanınırsa, cihazınız için oluşturulan bir yedeği alabilmeniz için tüm verileri bilgisayara taşıyın.

  Cihazınızın Kurtarma menüsüne girin. (Tuş kombinasyonları değişmeden önce açıklandığı gibi, doğru kombinasyonu kontrol etmek için interneti kullanın) Şimdi Fabrika veya Fabrika Ayarlarını vurgulamak için Ses düğmesini kullanın ve seçiminizi Güç düğmesiyle onaylayın.

 

Fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi tamamlandıktan sonra, cihaz otomatik olarak yeniden başlatılır. Ana ekrana başarıyla ulaşırsa, sorununuz giderildi.

www.recovery-android.com

Öte yandan, sorun devam ederse telefonu, fiziksel hasarı kontrol edebilecek bir uzmana götürmeniz gerekir ve telefonunuz garanti kapsamındaysa, cihazınız için de bir yedek parça alabilirsiniz.

Yukarıda bahsettiğimiz çözümler tüm Android cihazlarda çalışmalıdır. Çeşitli cihazları göz önünde bulundurarak çözümleri yarattık ve okuyucularımızın çoğu cihazlarında önyükleme sorununu çözmek için bu çözümleri kullanma konusunda başarılı olduklarını bildirdi.

 

Samsung Galaxy cihazım su hasarından sonra başlamazsa ne yapabilirim?

Samsung bayrak gemilerinin bazıları su geçirmez olsa da, önemli su hasarları bu soruna neden olabilir. Android cihazınız suya kazara hasar verdiyse, telefonu açmayın veya hemen şarj etmeyin. Telefonu kullanmayı düşünmeden önce telefonun tüm parçalarının tamamen kurumasını bekleyin.

Samsung Galaxy S3 su geçirmez bir telefon olarak tanıtıldığında, bazı sahipler Samsung Galaxy’nin su hasarından sonra şarj olmayacağından şikayet ettiler. Telefon suya dayanıklı olsa da, yine de hasara neden olabilecek birçok şey var. Bu adımları denediğinizden emin olun, yalnızca S3 için değil, ıslandığı takdirde Samsung Galaxy telefonunda da.

  Bataryayı (çıkarılabilirse) ve arka kapağı çıkarıp telefonun tüm parçalarını bir pirinç torbası içine koyarak telefonun 24 saat kurumasını bekleyin. Birkaç torba silika jeli bulunanlar için, telefonun hızlı bir şekilde kurumasına da yardımcı olur. Kuruduktan sonra, şarj portunu temizleyin ve şarj cihazını bağlayın, telefonun şarj olmasına izin verin ve açın.

 www.fixedbyvonnie.com

 

Samsung Galaxy Bilgisayarım Bilgisayar Tarafından Tanınabiliyor ancak Açılmıyorsa Ne Yapmalı?

Samsung Galaxy’niz açılmadığında ancak bilgisayarınıza bağladığınızda, sisteminiz onu tanıyabilir ve Android işletim sistemini yeniden kurmayı deneyebilirsiniz. Herhangi bir sebepten dolayı bozulmuş olabilir veya sistem yazılımını değiştirmeye çalıştığınız veya özel ROM’daki bir şeyi değiştirmeye çalıştığınız için kapalıysa. Google, bilgisayarınız Samsung Galaxy telefonunuzu okuyabiliyorsa kolayca yüklenebilecek bellenim görüntüleri sağlar.

Bunu, bir telefona yazılımı ve bilgisayardan yazılımı yüklemeyi anlıyorsanız yapın. Bunlardan herhangi biri sizin için çok zorsa, bir uzmana bırakın.

 

Yanıt vermeyen bir güç düğmesiyle tabletimi açmak için ne yapmalıyım?

Samsung Galaxy cihazını kapatmanın birkaç yolu vardır, ancak cihazı açmak için güç düğmesine ihtiyaç vardır. Bu nedenle, güç düğmesinin bilinmeyen bir nedenden dolayı yanıt vermemesi durumunda durum biraz acıklıdır. Bu durumda, telefonun güç düğmesini onarmak için bir teknisyene götürülmesi gerekir; ancak, cihazı güç düğmesi olmadan açmanın da bir yolu vardır. Cihazı açmak için yapmanız gereken şey,

  İlk önce, Galaxy cihazınızın arka kapağını açın ve bataryayı çıkarın. Birkaç saniye bekleyin ve sonra pili tekrar takın. Sonra Sesi kısın basılı tutun ve telefonu USB kablosuyla bir PC’ye bağlayın. Ancak Ses kısma düğmesini basılı tutmaya devam edin. Bir süre bekleyin, telefon indirme modunda açılmaya başlar. İndirme moduna girdikten sonra Ses kısma düğmesini bırakın. Şimdi indirme modunu iptal edecek ve telefon yeniden başlatılacaktır.

mygalaxywonder.blogspot.com

 

Bir üçüncü taraf uygulamasını yükledikten sonra Samsung Galaxy cihazım açılmıyorsa ne yapmalı?

Bu çok yaygın bir sorundur ve cihazınızın açılma nedeninin yakın zamanda Samsung Galaxy Cihazınıza yüklediğiniz üçüncü taraf uygulaması olması oldukça anlaşılır bir durumdur. Ancak, güvenli modda bir önyükleme yaptıktan sonra bu açıkça anlaşılabilir bir durumdur. Ancak, telefon açılmadığında güvenli modda önyükleme yapmak biraz zor. Bu nedenle, tüm dosyaları, belgeleri, uygulamaları cihazdan uygulayan ve yeni markalı olarak bırakacağınız için fabrika ayarlarına sıfırlamanız önerilir. Sabit tuşları kullanarak fabrika ayarlarına sıfırlama işlemini gerçekleştirin.

  İlk önce, Güç, Ana Sayfa ve Sesi Açma tuşlarını tamamen basılı tutun. Ekrandaki Samsung Galaxy logosunu gördüğünüzde veya telefon bir kez titreştiğinde, açma / kapatma tuşunu bırakın ancak diğer iki tuşu basılı tutun. Birkaç saniye sonra, Android Sistem Kurtarma ekranı görünecektir. Diğer iki anahtarı sonra serbest bırakın. Şimdi herhangi bir seçeneğe gitmek için Ses düğmesini kullanın ve Güç düğmesini kullanarak bunu seçin. Burada fabrika ayarlarına sıfırlamanız veya veri silme seçeneğini seçmeniz ve şimdi sistemi yeniden başlatmanız gerekir.

www.makeuseof.com

Şimdi açılıp açılmadığını görmek için cihazı açmayı deneyin.

 

Android akıllı telefonum elden bıraktıktan sonra açılmazsa ne yapmam gerekir?

Yanlışlıkla Samsung cihazınızı düşürdüyseniz ve düşürmeden sonra kapanırsa, denemeniz gereken ilk adım cihazı açmak için güç düğmesine uzun basmaktır. Cihaz yanıt vermiyorsa, arka kapağı çıkarıp bataryayı çekerek yumuşak bir sıfırlama işlemi yapın. Birkaç saniye bekleyin ve pili değiştirin. Şimdi herhangi bir değişiklik getirip getirmediğine bakın. Öyleyse, telefonu PC’nize bağlayın ve cihazı tanıyıp tanımadığını görün. Tüm bu adımların Samsung cihazınızı açmak için çaresiz kalması durumunda, son adım bir teknisyene atmaktır.

www.ifixit.com

 

Sonuç

Bu, sorun giderilmesi zor olan ve uğraşması daha da zor olan sorunlardan biridir, çünkü sahip olduğunuz tek şey size bakan boş bir ekrandır. Bu sorunlar ve çözümleri bulundu ve Samsung Galaxy’nin düzeltilmesinde etkili oldu Samsung Galaxy S3, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S5, Samsung Galaxy S6, S6 Edge ve en yeni Samsung Galaxy S7 ve S7 Edge cihazlarını açmayacak . Ayrıca, Galaxy Note serisi de dahil olmak üzere başka bir Android cihaz veya tablet tutuyorsanız, bu çözümler söz konusu sorunu çözmede yardımcı olacaktır.

Ancak, olası tüm düzeltmeler sizin tarafınızdan denenirse ve hala Galaxy veya Android cihazınızı şarj edemiyorsanız, telefonunuzun bir uzman teknisyene veya en yakın Samsung Galaxy cihazına götürmenizi gerektiren bir donanım sorunundan muzdarip olma ihtimalleri saklayın.

Ayrıca okuyabilirsiniz: Samsung Galaxy S7 Edge GPS sorunları düzeltmek için nasıl