Nasıl Açılmayacak Android Telefon veya Tablet Nasıl Onarılır

div.topad{text-align:center} Tweet

Android telefonunuz veya tabletiniz açılmıyor – telefonunuzu en son kullandığınızda, aniden kapandı mı? Bazı kullanıcılar telefonlarının şarj olacağını bildirmiştir, ancak diğerleri açılmazken Samsung Galaxy’nin şarj olmayacağını veya hiç açılmayacağını söyler. Sizinle uğraştığınız tek şey size bakan boş bir ekran olduğunda zorlaşıyor çünkü telefonunuzun en azından açılmasını istiyorsunuz, böylece neler olduğunu görebilirsiniz.

Gerçek şu ki, telefon açılmıyorsa, sorun gidermeniz çok sınırlı çünkü üzerinde çalışacak ekranınız yok. Ancak, hala yapılabilecek birkaç temel şey vardır.

Ayrıca bkz: Samsung Galaxy Wi-Fi sorunları tüm varyantlarda nasıl giderilir

Açılmayan android telefonunuz veya tabletiniz için çözümler

1. Çözüm: Telefonunuzu En Son Ne Zaman Şarj Ettiniz?

Bazen, telefonumuzun gün boyu sürecek kadar bataryası olduğunu düşünüyoruz, ancak uygulamalardan birinin batarya biraz tükendiğini ve telefonun beklenmedik bir şekilde öldüğünü anlamadık. “Samsung Galaxy veya Android cihazım açılmıyor, ne yapabilirim?” Diye soran birçok kullanıcı gördük. Yapmanız gereken ilk şey, telefonun 20-30 dakika boyunca şarj olmasını sağlamak ve ardından açmayı denemek. Telefonunuz açılırsa, bataryanın tükendiğini biliyorsunuzdur, bu yüzden sorun çok sık olmazsa bu sorun giderilir, bu durumda Samsung Galaxy için çözümler aramanız gerekir veya android telefon bataryası şarj olmuyor. Telefonunuzu şarj cihazına bağladığınızda şarj olmazsa bir sonraki adımı deneyin.

www.cio.com

2. Çözüm: Farklı Bir Şarj Yöntemi Kullanın

Telefonunuzun veya tabletinizin şarj cihazı yardımcı olmuyorsa, bir USB kablosu kullanmayı deneyin ve cihazınızı bilgisayarınıza bağlayın. Telefonu şarj etmek için bir bilgisayar kullanıyorsanız, çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için duvar şarj cihazına geçin. Hiçbir şey olmazsa, mümkünse başka bir cihazı şarj etmeyi deneyin, diğer cihazların şarj olup olmadığını kontrol etmek için aynı şarj cihazını kullanın. Bunu yaparak, sorunun cihazın veya şarj cihazının içinde olup olmadığını anlayabilirsiniz.

Şarj aletinin çalışıp çalışmadığını test etmek için farklı bir cihazınız yoksa, şarj cihazının veya kablonun zarar görmediğinden emin olun. Hasarlı kablolar, telefonunuzun şarj olmamasının bir nedeni olabilir ve telefonunuzun bataryası bitmişse, telefonunuz açılmaz.

www.youtube.com

3. Çözüm: Pilleri değiştirin

Bu herkes için en uygun çözüm değil, özellikle çıkarılabilir bataryalarla birlikte gelen Samsung cihazlarının sahipleri. Öte yandan, çıkarılabilir pili olan bir tablet veya Android cihaz kullanıyorsanız ve yanınızda ekstra bir pil varsa, pilleri açtığınızda telefonun açılıp açılmadığını kontrol edin.

www.ifixit.com

4. Çözüm: Güç Düğmesine Basmayı Deneyin – Yine

Güç düğmesini kullanmayı zaten denediğinizi biliyorum, ancak iki veya üç defadan fazla deneyin. Telefonu şarj ettikten sonra, telefonu açarken kesinlikle bir sorun olduğundan emin olmak için Güç düğmesine birkaç kez basın. Güç verilirse Güç düğmesinin düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Güç düğmesinin bağlanma biçiminde bir sorun olabilir ve belki bazı gevşek bileşenler soruna neden olabilir. Güç düğmesi düzgün çalışmıyorsa, telefonun iç kablolamasını kontrol edebilecek bir teknisyene götürün.

the-gadgeteer.com

5. Çözüm: Pili yeniden takın

Bu çözümü yalnızca çıkarılabilir pili olan bir cihazınız varsa deneyebilirsiniz. Android cihazınız kapalı olduğundan pili çıkarın, ardından tüm gücü telefonun devrelerinden boşaltmak için Güç düğmesini birkaç saniye basılı tutun. Şimdi pili tekrar takın ve telefonunuzu açmayı deneyin. Telefon açılırsa, bu sorun giderilen telefonla bir kerelik bir sorun olabilir. Bu işe yaramazsa, bir sonraki adıma geçin.

www.ifixit.com

6. Çözüm: Güvenli Modda Yeniden Başlatın

Bazen, telefonunuzdaki sorun, bozulmuş olabilecek bir üçüncü taraf uygulaması nedeniyle ortaya çıkar. Telefonunuzu, üçüncü taraf uygulamaların çalışmadığı Güvenli Mod'da başlatmaya çalışarak kontrol edilebilir. Güvenli Moddayken telefonda yalnızca önceden yüklenmiş uygulamalar çalışacaktır. Bu, sorunu daraltmanıza yardımcı olacaktır. Telefonunuz Güvenli Modda çalışıyorsa, sorunun üçüncü taraf uygulamalardan birinde olduğunu biliyorsunuzdur. Önce, telefonunuzu Güvenli Modda yeniden başlatmanıza yardımcı olacak adımlara bakalım.

 • Açma / kapatma tuşunu ve ses kısma

 • Samsung ekranını gördükten sonra, Güç tuşunu bırakabilirsiniz ancak ana ekran görünene kadar ses kısma tuşunu görüntüleyin tutmaya devam edebilir ve telefon ekranının sol alt köşesinde Yazılı Güvenli Modunda.

Telefonunuzu Güvenli modda açabiliyorsanız, telefonunuza yüklenen üçüncü taraf uygulamalardan birinde sorunla karşılaşırsınız. Bu sorunu çözmek için telefonunuzu fabrika ayarlarına döndürebilir veya üçüncü taraf uygulamaları kaldırabilir ve telefonunuzu normal modda yeniden başlatmayı deneyebilirsiniz.

Güvenli moddan çıkmak ve normal moda geri dönmek için, telefonu normal şekilde yeniden başlatmanız gerekir – Güç düğmesini basılı tutup Yeniden Başlat'ı seçerek Güç seçeneklerini açarak.

Telefonunuzu Güvenli modda başlatmaya çalışmakta başarılı olamadıysanız bir sonraki adımı deneyin.

7. Çözüm: Önbellek Bölümünü Silin

Telefonunuzun önbellek bölümünü silmek, bozulmuş ve telefonun kapanmasına neden olabilecek önbellek dosyalarını kaldırmanıza olanak sağlar. Bozuk önbellek dosyalarının telefonunuzun açılmasına izin vermemesi ihtimali vardır. Bu önbellek dosyaları doğada geçicidir ve mevcut önbellek dosyalarını sildikten sonra telefon tarafından bir kez daha oluşturulur. Önbellek bölümünü silmek için şu adımları izleyin:

 • Güçlendirici, Sesi Azaltma tarihi ve Giriş tarihi aynı anda bağlı tutun.

 • Android bilgisayarları içinde Güç Merkezi, ancak Sistem Kurtarma ekranını görene kadar diğer iki düğmeyi yapmanız.

 • Çok seçenekli bir menü görmeyi. 'Önbellek Bölümünü Sil' yazan kısaca vurgulamak için Ses Kısma tuşunu seçin.

 • Güç tuşunu kullanarak bunu seçin; önbellek menüsünde silme işlemi başlayacaktır.

www.youtube.com

Tamamlandığında, telefonunuz otomatik olarak yeniden başlatılır ve yeni önbellek dosyaları telefonunuz tarafından oluşturulur. İşlemin tamamını başarılı bir şekilde gerçekleştirebiliyorsanız ve telefonunuz açılıyorsa, o zaman sorun çözülür, ancak Samsung Galaxy cihazınız önbellek bölümünü sildikten sonra bile açılmaz veya şarj olmazsa, telefonu fabrika ayarlarına sıfırlamayı düşünmelisiniz. ayarlar.

 

8. Çözüm: Telefonu Fabrika Ayarlarına Sıfırlayın

Yukarıdaki çözümlerden herhangi birinde başarı elde edemediyseniz, Android cihazınızı veya tabletinizi, başlangıç ayarlarına göre ne olursa olsun sıfırlamayı deneyin; sorun. Fabrika ayarlarına sıfırlama, telefondaki tüm verileri siler; böylece, telefonda kalıcı olarak yüklenen veri ve uygulamaları kaybedersiniz. Telefonunuzdaki herhangi bir veriyi kaybetmek istemiyorsanız, telefonunuzu, telefonunuzu düzeltmenin alternatif yollarını kontrol edebilecek bir teknisyene götürmeniz önerilir.

Modele bağlı olarak, farklı seçenekler olabilir, ancak bir cihazı sıfırlamanın en yaygın yolu aşağıdaki gibidir:

 • Sesi Azaltma, Giriş ve Güçlendirici tasarımı tutun.

 • Android tasarımı, sizin, güç gelişimi ve kurtarma modu ekranını görene kadar diğer iki düğmeyi yapmanız tutun.

 • Kurtarma Modunda menülerini sonra, sesi azaltma tuşunu kullanarak “Fabrika Ayarlarına Sıfırlama” özelliğini vurgulayın.

 • Güç tuşunu temizleme işlevi ve web sitesi kendi dizinini başlatma başlatılacağı işlemine göre fabrika ayarlarının sıfırlanmasına izin verin.

Telefon yeniden başlatıldığında, kullanmaya başlayabilirsiniz ve yeni bir başlangıç elde edersiniz, ancak tüm veriler kaybedilir.

solverbase.com

Samsung Galaxy cihazım su hasarından sonra başlamazsa ne yapabilirim?

Samsung bayrak gemilerinin bazıları su geçirmez olsa da, önemli su hasarları bu soruna neden olabilir. Samsung Galaxy telefonlarınızdan herhangi biri yanlışlıkla suya hasar görmüşse, telefonu açmayın veya hemen şarj etmeyin. Telefonu kullanmayı düşünmeden önce telefonun tüm parçalarının tamamen kurumasını bekleyin.

Samsung Galaxy S3 su geçirmez bir telefon olarak tanıtıldığında, bazı sahipler Samsung Galaxy'nin su hasarından sonra şarj olmayacağından şikayet ettiler. Telefon suya dayanıklı olsa da, yine de hasara neden olabilecek birçok şey var. Bu adımları denediğinizden emin olun, yalnızca S3 için değil, ıslandığı takdirde Samsung Galaxy telefonunda da.

 • Pili (çıkarılabilirse) ve arka kapak çıkarıp telefonun tüm parçalarını bir pirinç torbası ile birlikte telefonun 24 saat kurumasını bekleyin.

 • Birkaç torba silika jeli bulundu, telefonun hızlı bir şekilde kurumasına da yardımcı olur.

 • Kuruduktan sonra, şarj portunu temizleyin ve şarj cihazını seçin, telefonun şarj edilebilir izin verin ve yönlendirin.

www.fixedbyvonnie.com

Samsung Galaxy Bilgisayarım Bilgisayar Tarafından Tanınabiliyor ancak Açılmıyorsa Ne Yapmalı?

Samsung Galaxy cihazınız açılmadığında ancak bilgisayarınıza bağladığınızda, sisteminiz onu tanıyabilir ve Android işletim sistemini yeniden kurmayı deneyebilirsiniz. Herhangi bir sebepten dolayı bozulmuş olabilir veya sistem yazılımını değiştirmeye çalıştığınız veya özel ROM'daki bir şeyi değiştirmeye çalıştığınız için kapatılmış olabilir. Google, bilgisayarınız Samsung Galaxy telefonunuzu okuyabiliyorsa kolayca yüklenebilecek üretici yazılımı görüntüler sağlar.

Bunu, bir telefona yazılımı ve bilgisayardan yazılımı yüklemeyi anlıyorsanız yapın. Bunlardan herhangi biri sizin için çok zorsa, bir uzmana bırakın.

Android, HTC One cihazımı tamamen açmazsa ne yapmalıyım?

Bu, başlatma sırasında gerekli olan bazı dosyalar bozulduğunda ortaya çıkan bir sorundur. Sorunu çözmek için telefonu kapatmalı ve yeniden başlatmayı denemelisiniz. Sorun çözülmediyse, telefonun önbellek bölümünü silmeyi deneyin ve hala bir sonuç göremiyorsanız, telefonu fabrika ayarlarına sıfırlayın.

 

Yanıt vermeyen bir güç düğmesiyle tabletimi açmak için ne yapmalıyım?

Samsung Galaxy cihazını kapatmanın birkaç yolu vardır, ancak cihazı açmak için güç düğmesine ihtiyaç vardır. Güç düğmesi yanıt vermiyorsa ne olur? Bu durumda, yapabileceğiniz en iyi şey bir tamirci ile iletişim kurmaktır. Ancak, cihazı güç düğmesi olmadan açmanın da bir yolu vardır. Cihazı açmak için yapmanız gerekenler:

 • İlk önce, Galaxy cihazınızın arka kapağını açın ve bataryayı çıkarın (eğer bataryası çıkarılabilir bir cihaz varsa).
 • Birkaç saniye bekleyin ve sonra pili tekrar takın.
 • Ardından, Ses seviyesini basılı tutun ve telefonu USB kablosuyla bir PC'ye bağlayın. Ancak Ses kısma düğmesini basılı tutmaya devam edin.
 • Bir süre bekleyin, telefon indirme modunda açılmaya başlar. İndirme moduna girdikten sonra Ses kısma düğmesini bırakın.
 • Şimdi, indirme modunu iptal edecek ve telefon yeniden başlatılacak olan Sesi aç düğmesine basılı tutun.

mygalaxywonder.blogspot.com

 

Bir üçüncü taraf uygulamasını yükledikten sonra Samsung Galaxy cihazım açılmıyorsa ne yapmalı?

Bu çok yaygın bir sorundur ve cihazınızın açılma nedeninin yakın zamanda yüklediğiniz üçüncü taraf uygulaması olduğu hemen hemen anlaşılabilir bir durumdur. Cihazınız açılmazsa, güvenli modda önyükleme yapamazsınız. Bu durumda, tüm dosyaları, belgeleri, uygulamaları ve cihazdaki diğer her şeyi sileceği için fabrika ayarlarına sıfırlamanız önerilir. Sabit tuşları kullanarak fabrika ayarlarına sıfırlama işlemini gerçekleştirin.

 • Önce, Gç, Ana Sayfa ve Sesi Açma tuşlarını tamamen basılı tutun.
 • Ekrandaki Samsung Galaxy logosunu gördüğünüzde veya telefon bir kez titreştiğinde, açma / kapatma tuşunu bırakın, ancak diğer iki tuşu basılı tutun. Birkaç saniye sonra, Android Sistem Kurtarma ekranı görünecektir. Diğer iki anahtarı sonra serbest bırakın.
 • Şimdi herhangi bir seçeneğe gitmek için Ses düğmesini kullanın ve Güç düğmesini kullanarak seçeneği seçin.
 • Burada fabrika ayarlarına sıfırlama veya veri silme seçeneğini seçmeniz ve şimdi sistemi yeniden başlatmanız gerekir.

Şimdi açılıp açılmadığını görmek için cihazı açmayı deneyin.

 

 

 

Android akıllı telefonum elden bıraktıktan sonra açılmazsa ne yapmam gerekir?

Yanlışlıkla Samsung cihazınızı düşürdüyseniz ve düşürmeden sonra kapanırsa, denemeniz gereken ilk adım, açma / kapama düğmesine uzun basarak cihazı açmaktır. Cihaz yanıt vermiyorsa, arka kapağı çıkarıp bataryayı çekerek yumuşak bir sıfırlama işlemi yapın. Birkaç saniye bekleyin ve pili tekrar takın. Şimdi herhangi bir değişiklik yapıp yapmadığını kontrol edin. Öyleyse, telefonu PC'nize bağlayın ve aygıtı tanıyıp tanımadığını görün. Tüm bu adımların Samsung cihazınızı açmak için çaresiz kalması durumunda, son adım bir tamir atölyesine götürmek.

 

 

Sonuç

Bu, sorun gidermesi zor olan ve uğraşması daha da zor olan sorunlardan biridir, çünkü sahip olduğunuz tek şey size bakan boş bir ekrandır. Bu sorunlar ve çözümleri bulundu ve Samsung Galaxy'nin düzeltilmesinde etkili oldu Samsung Galaxy S3, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S5, Samsung Galaxy S6, S6 Edge ve en yeni Samsung Galaxy S7 ve S7 Edge cihazlarını açmayacak veya şarj etmeyecek . Ayrıca, Galaxy Note serisi de dahil olmak üzere başka bir Android cihaz veya tablet tutuyorsanız, bu çözümler söz konusu sorunu çözmede yardımcı olacaktır.

Ancak, olası tüm düzeltmeler sizin tarafınızdan denenirse ve yine de Galaxy veya Android cihazınızı şarj edemiyorsanız, telefonunuzda uzman bir teknisyene veya en yakın Samsung Galaxy mağazasına götürmenizi gerektiren bir donanım sorunundan muzdarip olabilir .

Ayrıca okuyabilirsiniz: Samsung Galaxy S7 Edge GPS sorunları düzeltmek için nasıl