Nasıl düzeltilemiyor Galaxy S10 | arama sorununu giderme

Samsung Galaxy cihazları genellikle ağ sorunlarıyla karşılaşmaz, ancak ne zaman yaparlarsa sahipleri için çok sinir bozucu olabilir. Bu sorun giderme makalesinde, genellikle birkaç nedenden dolayı ortaya çıkabilecek belirli bir arama sorunuyla başa çıkmanıza yardımcı olacağız: arama yapamıyor veya alamıyorsunuz. Aşağıdaki önerilerimize uyduğunuzdan emin olun.

Devam etmeden önce, kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altındaki bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Sorununuzu tarif ederken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabiliyorsanız, lütfen bize nereden başlayacağınız konusunda bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, bunlardan bahsettiğinizden emin olun, böylece cevaplarımızda atlayabilirsiniz.

Nasıl düzeltilemiyor Galaxy S10 | arama sorununu giderme

Galaxy S10’unuz arama yapmaya veya aramaya çalışırken sorun mu yaşıyor? Arama yapamıyor veya alamıyorsa ve nasıl düzelteceğinizi bilmiyorsanız, düzeltmek için aşağıdaki sorun giderme adımlarımızı uygulayın.

# 1 numaralı çağrıyı yapamıyor veya alamıyor: Telefonu yeniden başlatın.

Küçük hatalardan çok fazla arama sorununa neden oluyor. Sistem uzun süre çalıştıkça geçici hatalar gelişebilir, ancak sistem yeniden başlatıldıktan sonra kaybolabilirler. Henüz yapmadıysanız, telefonunuzu yeniden başlattığınızdan emin olun. İşte böyle yapılır:

  Güç + Sesi Kısma düğmelerini yaklaşık 12 saniye veya aygıtın gücü dönene kadar basılı tutun. Not: Bakım Önyükleme Modu ekranının görünmesi için birkaç saniye bekleyin. Bakım Önyükleme Modu ekranından Normal Önyükleme’yi seçin. Not: Mevcut seçenekler arasında dolaşmak için ses seviyesi düğmelerini ve seçmek için sol alt tuşu (ses seviyesi düğmelerinin altında) kullanın. Sıfırlamanın tamamlanması için 90 saniye bekleyin. Bakım Önyükleme Modu ekranı görünmüyorsa, cihazınızda bulunmuyor demektir. Cihazın tamamen kapanmasını bekleyin.

# 2 numaralı çağrıyı yapamıyor veya alamıyor: Sinyalin iyi olduğunu doğrulayın

Zayıf sinyalli bir konumdaysanız, arama ve mesajlaşma düzgün çalışmayabilir. Arama yaparken Galaxy S10’unuzda en az 3 sinyal çubuğu bulunduğundan emin olun. Her ne kadar sinyal çubukları bir şebeke servisinin çalışıp çalışmadığını tam olarak söyleyemese de, en azından bu numaraya sahip olmak arama veya mesajlaşmayı mümkün kılacak kadar iyidir.

Eğer sinyal mevcut bölgenizde kesilip kesiliyorsa, yerini değiştirmeyi deneyin ve sorunu çözüp çözmeyeceğini görün. Sorunu tekrar test etmeden önce telefonu yeniden başlatmanız gerekebilir.

# 3 numaralı çağrıyı yapamıyor veya alamıyor: SIM kartı tekrar yerleştirin

Herhangi bir şebeke problemiyle uğraşırken yapabileceğiniz temel şeylerden biri, SIM kartın yeniden başlatılması gerekip gerekmediğini görmeye çalışmaktır. Bunu yapmak için tek yapmanız gereken cihazı kapatmak ve SIM kartı çıkarmak. Bu genellikle manifatura düzeltme veya arama sorunlarını gidermede etkilidir.

# 4 numaralı düzeltmeyi yapamıyor veya alamıyor: Telefon uygulama önbelleğini temizleme

Galaxy S10’unuz şu anda hala arama yapamıyor veya alamıyorsa, yapılacak bir sonraki mantıksal adım Telefon uygulamasıyla ilgilenmektir. Söz konusu uygulamada düzgün çalışmasını engelleyen bir sorun olabilir. Telefon uygulaması sorunu olup olmadığını görmek için önbelleğini temizlemeyi deneyin ve ne olduğunu görün.

  Ayarlar uygulamasını açın.Tap Uygulamaları .Daha fazla ayar simgesine dokunun (üç-nokta simgesi, sağ üst) .Tap Sistem uygulamalarını göster.

# 5 numaralı arama düzeltilemiyor veya alınamıyor: Telefon uygulamasını sıfırla

Telefon uygulamasının önbelleğini sildikten sonra sorun geri gelirse, yapmanız gereken bir sonraki iyi şey Telefon uygulamasını varsayılan ayarlarına döndürmektir. İşte nasıl:

  Ayarlar uygulamasını açın.Tap Uygulamaları .Daha fazla ayar simgesine dokunun (üç-nokta simgesi, sağ üst) .Tap Sistem uygulamalarını göster. Instagram uygulamasını bulun ve dokunun.

# 6 numaralı çağrıyı yapamıyor veya alamıyor: Önbellek bölümünü sil

Galaxy S10’unuzun arama yapamaması veya alamamasının olası bir başka nedeni de önbellek bölümü sorunu olabilir. Önbellek bölümü, cihazınızın depolama alanının sistem önbelleğini koruyan bir kısmıdır. Bu önbellek, Android tarafından uygulamaları hızlı bir şekilde yüklemek için kullanılır. Bazen, bu önbellek bozulduğunda her türlü soruna yol açabilir. Sistem önbelleğinin bu noktada güncellendiğinden emin olmak önemlidir. Önbellek bölümünü temizlemek ve sistem önbelleğini yenilemek için:

  Cihazı kapat. Bu önemli. Kapatamazsanız, hiçbir zaman Kurtarma Moduna ön yükleme yapamazsınız. Cihazı Gç düğmesi üzerinden düzenli olarak kapatamıyorsanız, telefonun pili bitene kadar bekleyin. Ardından Kurtarma Moduna geçmeden önce telefonu 30 dakika şarj edin. Ses Açma ve Bixby tuşlarını aynı anda basılı tutun. Sesi Açma ve Bixby tuşlarını basılı tutarken, Güç düğmesini basılı tutun. menü şimdi görünecektir. Bunu gördüğünüzde, düğmeleri serbest bırakın. ‘Önbellek bölümünü sil’i vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet ‘vurgulanıncaya kadar Ses kısma tuşuna basın ve Güç düğmesine basın. önbellek bölümü tamamlandı, “Sistemi şimdi yeniden başlat” vurgulanıyor. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

# 7 numaralı çağrıyı yapamıyor veya alamıyor: Hileli uygulamayı kontrol et

Bazı üçüncü parti uygulamalar Android’i etkileyebilir ve sorunlara neden olabilir. İndirilen uygulamalarınızdan birinin suçlu olup olmadığını kontrol etmek için S10’unuzu güvenli modda çalıştırmayı deneyin. Bu modda, tüm üçüncü taraf uygulamaları askıya alınacak ve çalıştırılamayacak. Sorun güvenli modda oluşmazsa, güvenli mod etkinken telefon görüşmesi yapabilir ve alabilirsiniz, bu kötü bir üçüncü taraf uygulamasının soruna neden olduğu anlamına gelir.

Cihazınızı güvenli modda çalıştırmak için:

  Güç kapalı penceresi görünene kadar Güç düğmesini basılı tutun ve ardından serbest bırakın. Güvenli mod istemi görüntülenene kadar Kapat ve basılı tutun. Onaylamak için Güvenli mod seçeneğine dokunun. İşlemin tamamlanması 30 saniye kadar sürebilir. Yeniden başlatma, Ana ekranın sol altında “Güvenli mod” belirir.

Üçüncü taraf uygulamaların bu modda devre dışı bırakıldığını, bu nedenle kullanabileceğinizlerin önceden yüklenmiş uygulamalar olduğunu unutmayın. Dokunmatik ekran sorunu güvenli modda görünmezse, bu sorunun kötü bir uygulamadan kaynaklandığı anlamına gelir. En son yüklediğiniz uygulamayı kaldırın ve düzeltip düzeltmeyeceğini görün. Sorun devam ederse, hileli uygulamayı belirlemek için eleme işlemini kullanın. İşte nasıl:

  Güvenli moda önyükleme yapın. Sorunu denetleyin. Üçüncü taraf bir uygulamanın suçlu olduğunu onayladığınızda, uygulamaları tek tek kaldırmaya başlayabilirsiniz. En son eklediklerinizle başlamanızı öneririz. Bir uygulamayı kaldırdıktan sonra, telefonu normal moda getirin ve sorunu kontrol edin. S10’unuz hala sorunluysa, 1-4. Adımları tekrarlayın.

# 8 numaralı arama düzeltilemiyor veya alınamıyor: Şebeke ayarlarını sıfırla

Düzeltmeye çalıştığımız gibi her tür ağ sorunuyla baş etmenin başka bir etkili yolu ağ ayarlarını temizlemektir. Bu sorun giderme adımı Bluetooth, mobil veriler, wifi ve VPN ayarlarını temizleyecektir. Basitçe söylemek gerekirse, bu cihazınızın ağ yapılandırmasını varsayılan ayarlarına döndürür, böylece daha sonra yeniden yapılandırmanız gerekir. Örneğin, bu sorun giderme adımını uyguladıktan sonra tekrar wifi ağlarına manuel olarak bağlanmanız gerekecektir. Hücresel ayarlar için, tek yapmanız gereken cihazı normal şekilde kullanmaya devam etmektir.

Bir VPN servisi kullanıyorsanız, cihazınızın servisi kullanabilmesi için değerleri tekrar eklemeniz gerekir. S10’unuzdaki ağ ayarlarını sıfırladığınızda, bunlar oluyor:

  Arka plan veri senkronizasyonuna izin verir. Mobil veri sınırlarını temizler. Tüm Wi-Fi SSID’lerini veya wifi adlarını siler. Tüm bağlı arayüzleri bağlar. Eşleştirilmiş cihazları seçer. Tüm uygulama veri kısıtlamalarını kaldırır. Ağ seçim modunu otomatik olarak ayarlar. En iyi tercih edilen mobil ağ türünü ayarlar. available.Pplane modunu kapatır. Bluetooth’u kapatır. Veri dolaşımını kapatır. Mobil etkin noktayı kapatır. VPN’i kapatır. Mobil verileri kapatır. Wi-Fi’yi açar.

Aşağıda, cihazınızın geçerli ağ kurulumunu temizlemek için kolay adımlar açıklanmaktadır.

  Giriş ekranında, Uygulamalar simgesine dokunun. Açık Ayarlar uygulaması. Genel yönetim’e dokunun. Sıfırla’ya dokunun. Ağ ayarlarını sıfırla’ya dokunun. Onaylamak için Ayarları sıfırla’ya dokunun.

Galaxy S10’daki ağ ayarlarını sıfırlamak, kişisel verilerinizin kaybolmasına neden olmaz. Bunu, önemli bir şeyi kaybedeceğiniz konusunda endişelenmeden güvenle yapabilirsiniz. Umarım, yukarıdaki adımlar yaşadığınız ağ sorununu çözmenize yardımcı olacaktır.

# 9 ile arama yapılamıyor veya alınamıyor: Fabrika ayarlarına sıfırlama

Çoğu durumda, telefonu silmek ve yazılımını fabrika ayarlarına döndürmek gerekli değildir. Ancak, şu ana kadar hiçbir şey işe yaramadıysa, hatanın nedeninin cihaz içinde olup olmadığını veya ağ ile ilgili bir şey olup olmadığını kontrol etmek için fabrika ayarlarına sıfırlamayı düşünmelisiniz.

S10’unuzu fabrika ayarlarına sıfırlamak için:

Yöntem 1: Samsung Galaxy S10’da Ayarlar Menüsü ile nasıl sıfırlanır

  Kişisel verilerinizin yedeğini alın ve Google hesabınızı kaldırın. Ayarlar uygulamasını açın. Genel yönetim seçeneğine gidin ve dokunun. aksiyon.

Yöntem 2: Donanım düğmelerini kullanarak Samsung Galaxy S10 üzerinde sıfırlama nasıl yapılır

  Mümkünse, önceden kişisel verilerinizin bir yedeğini alın. Sorununuz bunu yapmanızı engelliyorsa, bu adımı atlayın. Ayrıca, Google hesabınızı kaldırdığınızdan emin olmak istersiniz. Sorununuz bunu yapmanızı engelliyorsa, sadece bu adımı atlayın. Cihazı kapatın. Bu önemli. Kapatamazsanız, hiçbir zaman Kurtarma Moduna ön yükleme yapamazsınız. Cihazı Gç düğmesi üzerinden düzenli olarak kapatamıyorsanız, telefonun pili bitene kadar bekleyin. Ardından Kurtarma Moduna geçmeden önce telefonu 30 dakika şarj edin. Ses Açma ve Bixby tuşlarını aynı anda basılı tutun. Sesi Açma ve Bixby tuşlarını basılı tutarken, Güç düğmesini basılı tutun. menü şimdi görünecektir. Bunu gördüğünüzde, düğmeleri serbest bırakın. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğinin üzerine gelinceye kadar Sesi Azalt düğmesini kullanın. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı seçmek için Gç düğmesine basın. Fabrika ayarlarına sıfırlama işlemini onaylamak için

# 10 numaralı arama yapamıyor veya alınamıyor: Şebeke operatörünüze

Fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi bir işe yaramazsa ve S10’unuz hala arama yapamıyor veya alamıyorsa, bunun en olası nedeni, düzeltmenizin ötesindedir. Yardım için operatörünüze veya şebeke operatörünüze başvurun.

 


Bizimle meşgul

Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu yüzden Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir ve cevaplarımızı sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemiyoruz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. DroidGuy sosyal ağ varlığına da sahip olduğundan Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşimde bulunmak isteyebilirsiniz.