Nasıl düzeltilir Galaxy S10 iPhone’lardan metin alamıyor | Galaxy S10 iPhone’lardan SMS alamıyor

Birkaç mesajlaşma problemi olabilir. Yeni Galaxy S10’unuz iPhone’lardan metin alamazsa, aşağıdaki önerilerimizi izleyerek bu konuda ne yapacağınızı öğrenin.

Devam etmeden önce, size kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altındaki bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Sorununuzu tarif ederken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabiliyorsanız, lütfen bize nereden başlayacağınız konusunda bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, bunlardan bahsettiğinizden emin olun, böylece cevaplarımızda atlayabilirsiniz.

Galaxy S10 nasıl düzeltilir iPhone’lardan metin alamıyor

Galaxy S10’unuzda sorun var mı? İOS aygıtlarından metin alıyor mu? Ne yapacağınızı veya sorun giderme adımlarınızı nerede başlatacağınızı bilmiyorsanız, bu kılavuzu izleyin. Bunlardan biri, S10’unuzun neden iPhone’lardan metin alamadığını belirlemenize yardımcı olacaktır.

İPhone’lardan metinleri alamıyor # 1 numaralı düzeltme: Android dönüştürme misiniz?

Bir Android cihazının metin alamıyor olmasının yaygın nedenlerinden biri de hiç belli değil. Bu, daha önce bir iOS kullanıcısı hesabını Android için uygun şekilde hazırlamayı unutursa oluşabilir. Apple, iOS cihazları için iMessage adlı özel mesajlaşma servisini kullanır. Önceki bir iPhone kullanıcısıysanız ve yeni Samsung’unuzu aldıktan sonra aynı numarayı kullanmaya devam ederseniz, bu numara için kısa mesajların eski iMessage hesabınıza yönlendirilmesi mümkündür. Bu, bu metinlerin yalnızca Apple’ın sunucularında tutulduğu gibi operatörünüze iletilmediği anlamına gelir. Bu metinlerin operatörünüze dönüştürülüp iletilmesi için iMessage hesabınızı devre dışı bırakmanız gerekir. Bu konuda nasıl gideceğiniz hakkında hiçbir fikriniz yoksa, yapmanız gerekenler aşağıdadır:

İPhone’unuzu hala yanınızda taşıyorsanız, aşağıdaki adımları uygulayarak iMessage’ı kolayca devre dışı bırakabilirsiniz:

  İPhone’unuzdan aktardığınız SIM kartı tekrar iPhone’unuza yerleştirin. Hücresel veri şebekesine (3G veya LTE gibi) bağlı olduğunuzdan emin olun. FaceTime.

İPhone’unuzu artık yanınızda yoksa, çevrimiçi olarak telefon numaranızı silebilirsiniz. Bu bağlantıdaki talimatları izlemeye çalışın.

İMessage’ı başarıyla devre dışı bıraktıktan sonra, telefon numaranız iMessage hizmetlerinden kaldırılır. Bu, ağınıza, iPhone’lar gibi iOS aygıtlarından gelse bile, artık gelen iletilerin artık normal iletiler gibi davranılması gerektiğini söyleyecektir. Kayıt silme işlemi anında gerçekleşmediğinden, etkili olması için birkaç saat beklemeniz gerekebilir.

İPhone’ların düzeltme # 2’sinden metin alınamıyor: Eski konuşma konularını sil

Hiçbir zaman bir iPhone veya iOS kullanıcısı değilseniz, yapmanız gereken ilk sorun giderme adımı, gelen iletiler için tüm depolama alanını tüketip tüketmediğinizi kontrol etmektir. Bunu yapmak basittir. Yapmak istediğiniz, eski iş parçacıklarını mesajlaşma uygulamanızdan silmek ve S10’unuzun yeni metinler almaya başladığını görmek. MMS veya ekleri olan çok sayıda eski görüşme konunuz varsa, uygulamanın yeni mesajları tutmak için yeterli alanı kalmamış olabilir. Eski konuları silmeye çalışın ve sonra ne olacağını görün.

IPhone fix # 3’ten mesaj alamıyorum: Mesajlaşma uygulamasını zorla

Bu sorun için başka bir olası çözüm, uygulamayı yeniden başlatmaktır. Bunu yapmanın iki yolu var.

Yöntem 1: Son Uygulamalar tuşunu kullanarak bir uygulamayı kapatın

  Ekranınızda, Son Uygulamalar ekran tuşuna dokunun (Giriş düğmesinin solunda üç dikey çizgiye sahip olan) .En Son Uygulamalar ekranı göründüğünde, uygulamayı aramak için sola veya sağa kaydırın. Daha önce çalıştırmayı başardıysanız, burada olmalı. Sonra kapatmak için uygulamayı yukarı kaydırın. Bu, onu zorlamaya zorlamalıdır. Orada değilse, tüm uygulamaları da yeniden başlatmak için Tümünü Kapat uygulamasına dokunun.

Yöntem 2: Uygulama Bilgisi menüsünü kullanarak bir uygulamayı kapatın

Bir uygulamayı kapatmaya zorlamanın başka bir yolu da uygulamanın ayarlarının içine girmektir. Yukarıdaki ilk yönteme kıyasla daha uzun bir yol ama aynı derecede etkili. Söz konusu uygulama için önbelleğini veya verilerini silmek gibi başka bir sorun giderme yapmayı planlıyorsanız, bu yöntemi kullanmak istiyorsunuz. İşte böyle yapılır:

  Ayarlar uygulamasını açın.Tap Apps’a dokunun.Diğer ayarlar simgesine (üç nokta simgesi, sağ üst) dokunun. Sistem uygulamalarını gösterme öğesine dokunun. Uygulamayı bulun ve dokunun.

IPhone fix # 4’ten metinler alınamıyor: Mesajlaşma uygulama önbelleğini temizleme

Önbelleği silmek, sorunlu bir uygulamayı gidermenin doğrudan yollarından biridir. Eski moda önbellek veya geçici dosyaların neden olduğu küçük hataların düzeltilmesinde genellikle etkilidir. Uygulamada kullanıcı ile ilgili herhangi bir içeriği kaybetmeden güvenle yapılabilir. İşte böyle yapılır:

  Ana ekrana gidin. Apps simgesine dokunun. Ayarlar uygulamasını açın. Apps’ı seçin. Bir sistem veya varsayılan uygulama arıyorsanız, sağ üstteki Daha fazla ayar seçeneğine dokunun (üç nokta simgesi). ve uygun uygulamaya dokunun.Tap Depolama.Tap Önbelleğini Temizle düğmesine dokunun. Cihazı yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin.

İPhone’ların düzeltme # 5’inden metin alınamıyor: Mesajlaşma uygulamasını sıfırlayın

Bir uygulamanın önbelleğini temizledikten sonra hiçbir şey olmazsa, yapabileceğiniz bir sonraki iyi şey uygulamanın verilerini temizlemek. Önceki prosedürden farklı olarak, bu uygulamadaki önemli bilgileri veya verileri silebilir. Örneğin, bir mesajlaşma uygulamasıyla ilgili bir sorunu çözmeye çalışıyorsanız, verilerini silmek tüm mesajlarınızı siler. Oyunlar için, bunu yapmak ilerlemenizi silebilir. Önemli şeyleri kaybetmek istemiyorsanız, vaktinden önce yedeklediğinizden emin olun.

  Ana ekrana gidin. Uygulamalar simgesini açın. Ayarlar uygulamasını açın. Uygulamalar’ı tıklatın. ve uygun uygulamaya dokunun. Depolama alanına dokunun. Verileri Temizle düğmesine dokunun. Cihazı yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin.

İPhone 6 # mesajından metin alamıyor: Uygulamayı güncelle

Güncelleştirmeleri yüklemek sorunla ilgili görünmeyebilir, ancak gerçekte yapabileceğiniz önemli sorun giderme adımlarından biridir. Uygulamalardaki bazı hatalar yalnızca kodları değiştirerek düzeltilebilir. S10’unuzun iPhone’lardan metin alamama nedeni bilinen bir hatadan kaynaklanıyorsa, Samsung zaten farkında olabilir ve bunun için bir güncelleme yayınladı. Söz konusu mesajlaşma uygulaması için mevcut herhangi bir güncellemeyi yüklediğinizden emin olun. Diğer böceklerin gelişme şansını en aza indirmek için, henüz yapmadıysanız uygulamalarınızın geri kalanını da güncellemek istersiniz.

İPhone 7 # metinlerinden metin alınamıyor: Taşıyıcı güncellemelerini yükleyin

Taşıyıcı markalı telefonlar için, sistem güncellemeleri kaçınılmazdır. S10’unuz operatörünüzden geliyorsa, yapmanız gereken şey, güncellemeler için bildirimleri geldikleri gibi onaylamaktır. Bununla birlikte, S10’unuz uluslararası veya global bir versiyonsa (genellikle perakendecilerden veya Samsung mağazasından satın alınırsa), Ayarlar> Yazılım güncellemesi altından güncellemeleri elle kontrol edebilirsiniz.

İPhone’ların düzeltme # 8’inden metin alınamıyor: Ağ ayarlarını sıfırla

Diğer ağ sorunları gibi, bu sorun da cihazınızdaki ağ ayarları sıfırlanarak çözülebilir. Telefonunuzun ağ yapılandırmasındaki bir hata da soruna neden olabilir. Ağ ayarlarını en iyi durumda tutmak için sıfırlama ağ ayarlarını sorun giderme listenize eklediğinizden emin olun. İşte bunu nasıl yapıyorsunuz:

  Ana ekrandan, Uygulama tepsisini açmak için boş bir yere kaydırın. Genel Yönetim> Sıfırla> Ağ ayarlarını sıfırla öğesine dokunun. Ayarları sıfırla öğesine dokunun. Tamamlandığında bir onay penceresi görünecektir.

İPhone’ların düzeltme # 9’dan metinler alınamıyor: Güvenli Modu Kontrol Et

Tüm uygulamalar eşit yaratılmamıştır. Bazen, kötü kodlanmış bir uygulama Android işletim sistemine müdahale edebilir ve sorunlara neden olabilir. İndirilen uygulamalardan birinin S10’unuzun iPhone’lardan metin alamama nedeni olup olmadığını anlamak için cihazı güvenli modda yeniden başlatın. Güvenli moddayken, tüm üçüncü taraf uygulamaları engellenir. Grup mesajlaşması yalnızca güvenli modda çalışıyorsa, uygulamalardan birinin sorunun nedeni olduğu anlamına gelir. Durumun böyle olup olmadığını kontrol etmek için telefonu güvenli modda yeniden başlatın. İşte bunun nasıl yapılacağı:

  Güç kapalı penceresi görünene kadar Güç düğmesini basılı tutun ve ardından serbest bırakın. Güvenli mod istemi görüntülenene kadar Kapat ve basılı tutun. Onaylamak için Güvenli mod seçeneğine dokunun. İşlemin tamamlanması 30 saniye sürebilir. Yeniden başlatma, Ana ekranın sol altında “Güvenli mod” belirir.

Unutmayın: güvenli mod üçüncü taraf uygulamaları engeller ancak hangisinin asıl sebep olduğunu size söylemez. Sistemde kötü niyetli bir üçüncü taraf uygulaması olduğunu düşünüyorsanız, tanımlamanız gerekir. İşte tam olarak yapmanız gerekenler:

  Güvenli moda önyükleme yapın. Sorunu denetleyin. Üçüncü taraf bir uygulamanın suçlu olduğunu onayladığınızda, uygulamaları tek tek kaldırmaya başlayabilirsiniz. En son eklediklerinizle başlamanızı öneririz. Bir uygulamayı kaldırdıktan sonra, telefonu normal moda getirin ve sorunu kontrol edin. S10’unuz hala sorunluysa, 1-4. Adımları tekrarlayın.

IPhone fix # 10’dan metinler alınamıyor: Uygulama tercihlerini sıfırla

Herhangi bir mesajlaşma uygulaması dahil olmak üzere, bazı uygulamalar, çalışması için varsayılan sistem uygulamalarını gerektirir. Bazen, bu varsayılan uygulamalar diğer uygulamalar tarafından veya bir güncelleme sonrasında olduğu gibi bazı sistem değişikliklerinden sonra kapatılabilir. Tüm varsayılan uygulamaların tekrar etkinleştirildiğinden emin olmak için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz:

  Ayarlar uygulamasını açın.Tap Apps.Tap sağ üstte Daha fazla ayar üzerine dokunun (üç-nokta simgesi) .Uygulama tercihlerini sıfırla’yı seçin. S10’unuzu başlatın ve sorunu kontrol edin.

İPhone’ların düzeltme # 11’den metin alınamıyor: Fabrika ayarları

Yukarıdaki çözümlerden hiçbiri şu ana kadar çalışmadıysa, fabrika ayarlarına sıfırlama yapılmalıdır. Önemli dosyalarınızı kaybetmemek için kişisel verilerinizi yedeklediğinizden emin olun.

S10’unuzu fabrika ayarlarına sıfırlamanın iki yolu aşağıdadır:

Yöntem 1: Samsung Galaxy S10’da Ayarlar Menüsü ile nasıl sıfırlanır

Galaxy S10’unuzu silmenin en kolay yolu budur. tek yapmanız gereken Ayarlar menüsüne gitmek ve aşağıdaki adımları takip etmektir. Ayarlar altında herhangi bir sorun yaşamadığınızda bu yöntemi öneriyoruz.

  Kişisel verilerinizin yedeğini alın ve Google hesabınızı kaldırın. Ayarlar uygulamasını açın. Genel yönetim seçeneğine gidin ve dokunun. aksiyon.

Yöntem 2: Donanım düğmelerini kullanarak Samsung Galaxy S10 üzerinde sıfırlama nasıl yapılır

Durumunuz telefon açılmıyorsa veya önyükleme yapıyor ancak Ayarlar menüsüne erişilemiyorsa, bu yöntem yardımcı olabilir. Öncelikle, cihazı Kurtarma Moduna başlatmanız gerekir. Kurtarma işlemine başarıyla eriştikten sonra, uygun ana sıfırlama işlemine başlama zamanı. Kurtarma’ya erişmeden önce bazı denemeler yapmanız gerekebilir, bu nedenle sabırlı olun ve tekrar deneyin.

  Mümkünse, önceden kişisel verilerinizin bir yedeğini alın. Sorununuz bunu yapmanızı engelliyorsa, bu adımı atlayın. Ayrıca, Google hesabınızı kaldırdığınızdan emin olmak istersiniz. Sorununuz bunu yapmanızı engelliyorsa, sadece bu adımı atlayın. Cihazı kapatın. Bu önemli. Kapatamazsanız, hiçbir zaman Kurtarma Moduna ön yükleme yapamazsınız. Cihazı Gç düğmesi üzerinden düzenli olarak kapatamıyorsanız, telefonun pili bitene kadar bekleyin. Ardından Kurtarma Moduna geçmeden önce telefonu 30 dakika şarj edin. Ses Açma ve Bixby tuşlarını aynı anda basılı tutun. Sesi Açma ve Bixby tuşlarını basılı tutarken, Güç düğmesini basılı tutun. menü şimdi görünecektir. Bunu gördüğünüzde, düğmeleri serbest bırakın. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğinin üzerine gelinceye kadar Sesi Azalt düğmesini kullanın. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı seçmek için Gç düğmesine basın. Fabrika ayarlarına sıfırlama işlemini onaylamak için

İPhone 12 # numarasından metin alınamıyor: Şebeke operatörüne başvurun

Sorunun en muhtemel nedeni bir yazılım hatası veya uygulama hatasıdır, bu nedenle fabrika ayarlarına sıfırlama yardımcı olacaktır. Bununla birlikte, telefonu sildikten sonra herhangi bir değişiklik olmaması durumunda, en muhtemel sebep şebekeyle ilgilidir. Sorunu çözmek için şebeke operatörünüzden yardım aldığınızdan emin olun.

 


Bizimle meşgul

Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu yüzden Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir ve cevaplarımızı sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemiyoruz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. DroidGuy sosyal ağ varlığına da sahip olduğundan Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşimde bulunmak isteyebilirsiniz.