Nasıl düzeltilir? “Hata işlemesi satın alındı. [DF-BPA-30] ”Samsung Galaxy Not 9'da

Samsung Galaxy Note 9 cihazının bazı sahipleri, Play Store'da bir uygulama satın almaya çalıştıklarında ortaya çıkan DF-BPA-30 hatasıyla ilgili şikayette bulunuyorlar. Ortaya çıkarsa satın alma işleminize devam edemediğiniz ve uygulamaları yükleyemediğiniz veya güncelleyemediğiniz için çok can sıkıcı bir problemdir. Bu nedenle, karşılaştığınız anda ele almanız gerekir.

Bu yazıda, bu sorunu çözmek için size yol göstereceğim. Daha önce bu sorunla karşılaşmış ve düzeltmeyi başaran kullanıcıların paylaştığı çözümleri sizlerle paylaşacağım. Bu nedenle, bu cihazın sahiplerinden biriyseniz ve şu anda benzer bir sorunla karşılaşıyorsanız, bu makalenin size yardımcı olabileceği için okumaya devam edin.

Şimdi, başka hiçbir şey yapmadan önce, telefonunuzla ilgili başka sorunlarınız varsa, okuyucularımız tarafından bildirilen yüzlerce sorunun çözümünü sunduğumuz için sorun giderme sayfamızı bıraktığınızdan emin olun. Muhtemelen, şu anda yaşadığınız soruna bir çözüm sunmuş olabileceğimize göre, bu sayfada kendinize benzer sorunları bulmaya çalışın ve önerdiğimiz çözümleri kullanmaktan çekinmeyin. Çalışmazlarsa veya daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, Android sorunları anketimizi doldurun ve bizimle iletişime geçmek için gönder düğmesine tıklayın.

Sorun gidermemize geri dönersek, telefonunuzda bu tür bir sorun yaşarsanız yapmanız gerekenler…

 1. Saat ve tarihin doğru ayarlandığından emin olun.
 2. Google hesabınızı telefonunuzdan kaldırın ve tekrar ekleyin.
 3. Galaxy Note 9'unuzu fabrika ayarlarına sıfırlayın.

Saati ve tarihi doğru bir şekilde ayarlayın . Bazıları bu sorunun yanlış zaman ve tarih nedeniyle olduğunu söyledi, bu yüzden işlem devam etmiyor. Bu nedenle, telefonunuzun saat ve tarihinin doğru ayarlandığından ve cihazınızdaki ve Google sunucularındaki zaman damgasının aynı olduğundan emin olun.

 1. Ayarlar> Tarih ve Saat'i açın.
 2. “Otomatik tarih ve saat” ve “Otomatik saat dilimi” yazan iki kutunun işaretini kaldırın.
 3. Şimdi tarihi manuel olarak ayarlamanıza izin verilecek. Tarihi geçmişte bir şeyle değiştirin. Örneğin, sadece yılı 2010 veya 2012 olarak değiştirin
 4. Ana ekrana gel
 5. Yine Ayarlar> Tarih ve Saat'e gidin.
 6. Şimdi daha önce işaretlemiş olduğumuz her iki kutuyu da işaretleyin
 7. Zaman otomatik olarak güncellenir ve “Saati ayarla” alanı şimdi devre dışı bırakılır
 8. Uygulamayı Play Store'dan indirmeyi dene

Google hesabını kaldırın ve yeniden ekleyin . Google hesabınızı telefonunuzdan kaldırmanın ve tekrar eklemenin de bu sorunu çözeceğini söyleyen kullanıcılar da vardı. Mantıklı, çünkü Google hesabınızı doğru bir şekilde ayarlamadan ve kimliğini doğrulamadan uygulamaları indiremezsiniz. Bu yüzden, ilk çözüm sorunu çözmediyse, yapmanız gereken bir sonraki şey olmalı.

Fabrika ayarlarına 9 notunuzu sıfırlayın . İlk iki prosedürü uyguladıktan sonra, bir uygulamayı satın alırken hala aynı hatayı alıyorsunuz, o zaman Not 9'unuzu sıfırlamaktan başka seçeneğiniz yok. Ancak sıfırlamadan önce, önemli dosyalarınızı ve verilerinizi olduğu gibi yedeklediğinizden emin olun. işlem sırasında silindi. Her şey hazır olduğunda, telefonunuzu sıfırlamak için aşağıdaki adımları izleyin:

 1. Dahili bellekteki verileri yedekleyin. Cihazdaki bir Samsung hesabına giriş yaptıysanız, Hırsızlığa Karşı Koruma'yı etkinleştirdiniz ve ana sıfırlamayı tamamlamak için Samsung kimlik bilgilerinize ihtiyacınız olacak.
 2. Cihazı kapat.
 3. Ses Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun.
 4. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları bırakın ('Sistem güncellemesini yükleme', Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir).
 5. 'Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla'yı vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın.
 6. Seçmek için Güç düğmesine basın.
 7. 'Evet – tüm kullanıcı verilerini sil' vurgulanana kadar Ses kısma tuşuna basın.
 8. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın.
 9. Ana sıfırlama tamamlandığında, 'Sistemi şimdi yeniden başlat' vurgulanır.
 10. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Umarım, cihazınızdaki sorunu çözmenize yardımcı olabiliriz. Sözcüğü yaymamıza yardımcı olursanız memnun oluruz, bu nedenle lütfen yararlı bulursanız bu yazıyı paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Ayrıca OKUYUN:

 • Samsung Galaxy Note 9 WiFi düşmeye veya bağlantıyı kesmeye devam ediyor
 • Galaxy Note İçin Arka Planda YouTube Videoları Nasıl Oynanır 9
 • Yeni Samsung Galaxy Note 9'unuz donmaya ve gecikmeye başlarsa ne yapmalı?
 • Samsung Galaxy Note 9'unuz kısa mesaj gönderemiyor / alamıyorsa ne yapmalı?
 • Sinyalinizi kaybetmeye devam eden Samsung Galaxy Note 9 akıllı telefonunuzu nasıl düzeltebilirim [Sorun Giderme Kılavuzu]