Nasıl düzeltilir Huawei P30 metinleri gönderemiyor veya alamıyor | Huawei P30 mesajlaşma sorunlarını giderme

Huawei P30’unuzda mesajlaşırken sorun mu yaşıyorsunuz? Bu mesaj, Huawei P30’unuz metin gönderemiyor veya alamıyorsa yardımcı olacaktır. Bu genellikle düzeltilmesi kolay bir sorundur. Aşağıdaki çözümlerimizi izleyerek ne yapacağınızı öğrenin.

Devam etmeden önce, size kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altındaki bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Sorununuzu tarif ederken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabiliyorsanız, lütfen bize nereden başlayacağınız konusunda bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, bunlardan bahsettiğinizden emin olun, böylece cevaplarımızda atlayabilirsiniz.

Nasıl düzeltilir Huawei P30 metinleri gönderemiyor veya alamıyor | Huawei P30 mesajlaşma sorunlarını giderme

Huawei cihazınızda belirli sorun giderme adımlarını gerçekleştirmeden önce, sorunun servis eksikliğinden kaynaklanmadığından emin olmak istersiniz. Telefonunuzda sinyal olup olmadığını kontrol ettiğinizden emin olun. Ağınızdan mükemmel bir kapsama alanı varsa, ancak Huawei P30’unuz hiç metin gönderemiyor veya alamıyorsa, aşağıdaki sorun giderme adımlarına devam edin.

Huawei P30 metin # 1’i gönderemiyor veya alamıyor: Mesajlaşma uygulamasını yeniden başlatın

Herhangi bir sinyal sorunu yoksa veya herhangi bir nedenle mesajlaşma aniden durmuşsa, yapmak istediğiniz ilk şey mesajlaşma uygulamasını zorlamaktır. Uygulama basitçe sistemin kendi başına çözemediği bir hatayla karşılaşmış olabilir. Uygulamayı yeniden başlatmak için şu adımları izleyin:

  Ayarlar uygulamasını açın.Uygulama Yöneticisi’ne gidin. Tüm sekmesine dokunun. Mesajlaşma uygulamanızı seçin.

Huawei P30 metin # 2 düzeltme: gönderemiyor ya da konuşma konularını sil

Mesajlaşmaya düşkünseniz ve her gün çok sayıda kişiyle yaparsanız, mesajlaşma uygulamasının SMS göndermeye izin vermek veya gelen metinleri saklamak için boş alanı kalmış olabilir. Eski mesajları silmeyi deneyin ve sorunu çözüp çözmeyeceğinizi görün. Normal metin iş parçacıklarından daha büyük depolama alanı kullandıkça çok sayıda MMS veya ek içeren mesajları silmeye öncelik verin.

Huawei P30 metin # 3’ü gönderemez veya alamaz: SIM kartı başka bir cihaza

Hesabınızda SMS’in çalışmasını engelleyen bir sorun olabilir. Kontrol etmek için, SIM kartınızı başka bir uyumlu cihaza (şebekenizle çalışan herhangi bir cihaz) takın ve SMS gönderip almanıza izin verip vermediğini kontrol edin. Metin mesajı ikinci cihazda çalışıyor ancak Huawei P30’unuzda çalışmıyorsa, telefonunuzla ilgili bir sorun olduğunu iddia edebilirsiniz. Sorunun nerede olduğunu bulmak için sorun gidermeye devam edin.

Huawei P30, 4 numaralı mesajı gönderemiyor veya alamıyor: Mesajlaşma uygulama önbelleğini temizleme

Önbelleği silmek, sorunlu bir uygulamayı gidermenin doğrudan yollarından biridir. Eski moda önbellek veya geçici dosyaların neden olduğu küçük hataların düzeltilmesinde genellikle etkilidir. Uygulamada kullanıcı ile ilgili herhangi bir içeriği kaybetmeden güvenle yapılabilir. İşte böyle yapılır:

  Ayarlar uygulamasını açın.Uygulama Yöneticisi’ne gidin. Tüm sekmesine dokunun. Sorunu kontrol et.

Huawei P30 metinleri # 5 düzeltip gönderemiyor: Mesajlaşma uygulamasını sıfırla

Bir uygulamanın önbelleğini temizledikten sonra hiçbir şey olmazsa, yapabileceğiniz bir sonraki iyi şey uygulamanın verilerini temizlemek. Önceki prosedürden farklı olarak, bu uygulamadaki önemli bilgileri veya verileri silebilir. Örneğin, bir mesajlaşma uygulamasıyla ilgili bir sorunu çözmeye çalışıyorsanız, verilerini silmek tüm mesajlarınızı siler. Oyunlar için, bunu yapmak ilerlemenizi silebilir. Önemli şeyleri kaybetmek istemiyorsanız, vaktinden önce yedeklediğinizden emin olun.

  Ayarlar uygulamasını açın. Uygulama Yöneticisine gidin. Tüm sekmesine dokunun. Mesajlaşma uygulamanızı seçin. Sorunu kontrol et.

Huawei P30, # 6 numaralı metinleri gönderemiyor veya alamıyor: Mesajlaşma uygulamasını güncelleyin

Gelişen mesajlaşma böcekinde bir hata olabilir. Şanslıysanız ve bu hata geliştiriciler tarafından biliniyorsa, bu sorunu çözmek için bir güncelleme zaten mevcut olabilir. Tüm uygulamalar için güncellemeleri mevcut olduklarında yüklediğinizden emin olarak hataları minimumda tutun. Kısa mesaj uygulamanızın şu anda beklemede olan bir güncellemesi varsa, hemen yüklediğinizden emin olun.

Huawei P30 # 7 numaralı metinleri gönderemiyor veya alamıyor: Yazılımı en son sürüme güncelle

Yazılım ve uygulama güncellemeleri, rastgele hataların ve kötü amaçlı yazılımların neden olduğu mevcut sorunları ortadan kaldırmak için genellikle düzeltme eki sunar. Cihazınızı ve / veya uygulamalarınızı otomatik güncellemeye ayarlamadıysanız, beklemedeki güncellemeleri manuel olarak yüklemeniz gerekir. P30’daki yazılım güncellemelerini manuel olarak kontrol etme yöntemi:

  Ayarlar’a gidin. System.Tap’ı seçin.

Google Play Store uygulamasıyla indirdiğiniz bekleyen uygulama güncellemelerini kontrol etmek için, Play Store’u başlatın ve ardından Güncellemeler bölümüne gidin. Daha sonra bekleyen güncellemeleri olan uygulamaların bir listesini göreceksiniz. Tek tek uygulama güncellemelerini yüklemek için Güncelle’ye dokunun veya uygulamaları aynı anda güncellemek için Tümünü Güncelle’ye dokunun.

Tüm yeni yazılım değişikliklerinin doğru şekilde yapıldığından emin olmak ve herhangi bir uygulamanın kötü niyetli davranmasını önlemek için güncellemeleri yükledikten sonra P30’unuzu yeniden başlatmayı / yeniden başlatmayı unutmayın.

Huawei P30 # 8 numaralı metinleri gönderemiyor veya alamıyor: Ağ ayarlarını sıfırla

Bazen yanlış bir ağ ayarı da sorunlara neden olabilir. Kötü ağ yapılandırması birçok nedenden dolayı oluşabilir. Bazen, bir uygulama veya güncelleme yeni ağ ayarlarına neden olabilir. Tüm ağ ayarlarını sıfırlamak için şu adımları izleyin:

  Ayarlar uygulamasını açın. Gelişmiş ayarlara gidin. Git ve Yedekle ve sıfırla öğesine dokunun. Belirtilen seçeneklerden Ağ Ayarlarını Sıfırla öğesini seçin. İstenirse, uyarı iletisini okuyun ve onaylamak için iki kez Ağ Ayarları Sıfırla öğesine dokunun.

Cihazınızın ağ ayarlarını sıfırlamayı bitirmesine ve varsayılan değerleri geri yüklemesine izin verin. Ağ ayarlarını sıfırlama işlemi tamamlandığında, telefonunuzu yeniden başlatın ve Wi-Fi ağınıza yeniden bağlanın.

Huawei P30, # 9 numaralı metinleri gönderemiyor veya alamıyor: Önbellek bölümünü temizle

Uygulamaları hızlı bir şekilde yüklemek için Android, web sitesi bağlantıları, resimler, videolar, reklamlar gibi sık kullanılan öğeleri, önbellek bölümü adı verilen dahili depolama alanında bir kısmı içinde saklar. Bazen, toplu olarak sistem önbelleği adı verilen bu öğeler eski ya da bozuk olabilir, bu da performans sorunlarına veya hatalara neden olabilir. Telefonunuzun verimli bir şekilde çalışmasını ve önbelleğin en iyi durumda olmasını sağlamak için önbellek bölümünü düzenli olarak temizlemek istiyorsunuz (yaklaşık birkaç ayda bir). Herhangi bir uygulama sorunuyla uğraşırken, bu sorun giderme adımlarından biri olabilir. İşte nasıl yapılacağı:

  Telefonunuz kapalıyken, hem Ses Açma hem de Açma düğmelerine aynı anda en az 10 saniye boyunca basılı tutun. Onur logosu göründüğü zaman düğmelere basalım. . Önbellek bölümünü sil seçeneğine gitmek ve vurgulamak için Ses Kısma düğmesine basın. Seçimi onaylamak için Güç düğmesine basın. Bir sonraki seçeneklere ilerlemek ve vurgulamak için Ses düğmelerini kullanın ve seçimi onaylamak için Güç düğmesine basın.

# Huawei P30 metinleri düzeltemiyor ya da alamıyor: 10. Fabrika ayarlarına sıfırlama

Bu noktada hala hiçbir şey çalışmıyorsa ve Huawei P30 cihazınız hala metin gönderemiyor veya alamıyorsa, tüm yazılım ayarlarını varsayılan ayarlara geri yüklemelisiniz. Fabrika ayarlarına sıfırlama, tüm kişisel verilerinizi siler, bu yüzden onları önceden yedeklediğinizden emin olun. Daha sonra fabrika ayarlarına sıfırlama işlemini başlatmak için aşağıdaki adımları izleyin:

  Birkaç saniye için Güç tuşuna basarak cep telefonunu kapatın. Sesi Aç ve Güç düğmelerini birkaç saniye basılı tutun. Kurtarma Modu göründüğünde tüm tuşları bırak. “Şimdi sil” seçeneğini seçin. fabrika ayarları”. Gezinmek için Ses düğmelerini ve kabul etmek için Güç tuşunu kullanın. İşlemi “evet” yazarak onaylayın ve “verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla” yı seçin. ”.Güç tuşunu kullanarak son olarak“ sistemi şimdi yeniden başlat ”ı seçin.

Huawei P30 # 11 numaralı metinleri gönderemiyor veya alamıyor: Şebeke operatörüne başvurun

Fabrika ayarlarına sıfırlama işleminden sonra hiçbir şey değişmezse, sorunun nedeni cihazın dışında olmalıdır. Şebeke operatörünüze danışın, böylece sorunun nereden geldiğini belirlemenize yardımcı olabilirler.

 


Bizimle meşgul

Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu yüzden Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir ve cevaplarımızı sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemiyoruz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. DroidGuy sosyal ağ varlığına da sahip olduğundan Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşimde bulunmak isteyebilirsiniz.