Nasıl düzeltilir SIM kart yok Huawei P30

Huawei P30’unuz SIM kartı tespit etmekte zorlanıyor mu? Bu yazıda, Android telefonların çoğunda yaygın bir sorunu ele alıyoruz – SIM kartta hata bulunamadı. Bu sorun, yazılım hatası veya donanım arızasından kaynaklanabilir. Bu hatayı düzeltmek için, aşağıda deneyebileceğiniz çözümleri inceleyin.

Devam etmeden önce, size kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altındaki bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Sorununuzu tarif ederken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabiliyorsanız, lütfen bize nereden başlayacağınız konusunda bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, bunlardan bahsettiğinizden emin olun, böylece cevaplarımızda atlayabilirsiniz.

Nasıl düzeltilir SIM kart yok Huawei P30

Hiçbir SIM kart tespit hatası, birçok Android cihaz için sık karşılaşılan sorunlardan biridir. Çoğu durumda, yazılım hataları suçlamakla birlikte, donanım arızasının nedeni olma ihtimali de vardır. Bu sorunu kendi başınıza çözmek için öncelikle önerilerimizi izleyin.

SIM kart algılanmadı düzeltmesi # 1: Cihazı yeniden başlatmaya zorla

SIM kartta hata tespit edilemediği birçok durumda, yeniden başlatma genellikle onu düzeltir. Bazen, telefonu uzun süre çalışır durumda bırakmak, her türlü sıkıntıyla sonuçlanan böceklerin gelişmesine izin verebilir. Bu tür böcekler, hemen hemen her zaman yumuşak bir sıfırlama yaparak ortadan kalkar. Önerilerden hiçbiri şimdiye kadar çalışmadıysa, telefonu yeniden başlatmaya zorladığınızdan emin olun. Güç tuşunu 10 ila 15 saniye basılı tutarak zorunlu bir yeniden başlatma yapmayı deneyin. Telefonunuz çalışırsa, yeniden başlatılmalı ve bir titreşim hissetmeli ve Huawei logosunu görmelisiniz. Titreşimi hissetmiyorsanız ve ekran hala boşsa, cihazın yeniden başladığını görene kadar Güç Tuşunu daha fazla basılı tutun.

Cihazı birkaç kez yeniden başlatmayı denedikten sonra hiçbir şey değişmezse, bu sorun giderme işleminden vazgeçebilir ve aşağıdakilere geçebilirsiniz.

SIM kart algılanmadı düzeltmesi # 2: SIM’i tekrar yerleştirin

Cihazınızı yeniden başlattıktan sonra hiçbir SIM kart tespit hatası kalmazsa, bu adımı takip etmelisiniz – SIM kartı çıkartıp tekrar takın. Fiziksel olarak SIM kartı bir çözüm olarak çıkarmak bazen her türlü ağ sorununu çözmede etkili olabilir. Cihaz, yeni bir SIM kart tespit ettiğinde ağ ayarlarını yeniden yapılandırmak zorunda kalır. Yanlış ağ ayarlarına neden olan bir hata oluştuysa, SIM kartı tekrar takmanız yardımcı olabilir.

SIM’i çıkartıp tekrar takmadan önce, cihazı kapatmanız önemlidir. Bu veri bozulmasını önlemelidir.

SIM kart tespit edilmedi # 3 düzeltildi: Önbellek bölümünü sil

Yeniden başlatma ve SIM tekrar yerleştirme prosedüründen sonra hiçbir şey değişmezse, gerçekleştirebileceğiniz bir sonraki adım önbellek bölümünü temizlemektir. Geçerli sistem önbelleğini silmek, cihazı hatasız olabilecek yeni bir önbellek oluşturmaya zorlamalıdır.

Uygulamaları hızlı bir şekilde yüklemek için Android, web sitesi bağlantıları, resimler, videolar, reklamlar gibi sık kullanılan öğeleri, önbellek bölümü adı verilen dahili depolama alanında bir kısmı içinde saklar. Bazen, toplu olarak sistem önbelleği adı verilen bu öğeler eski ya da bozuk olabilir, bu da performans sorunlarına veya hatalara neden olabilir. Telefonunuzun verimli bir şekilde çalışmasını ve önbelleğin en iyi durumda olmasını sağlamak için önbellek bölümünü düzenli olarak temizlemek istiyorsunuz (yaklaşık birkaç ayda bir). Herhangi bir uygulama sorunuyla uğraşırken, bu sorun giderme adımlarından biri olabilir. İşte nasıl yapılacağı:

  Telefonunuz kapalıyken, hem Ses Açma hem de Açma düğmelerine aynı anda en az 10 saniye boyunca basılı tutun. Onur logosu göründüğü zaman düğmelere basalım. . Önbellek bölümünü sil seçeneğine gitmek ve vurgulamak için Ses Kısma düğmesine basın. Seçimi onaylamak için Güç düğmesine basın. Bir sonraki seçeneklere ilerlemek ve vurgulamak için Ses düğmelerini kullanın ve seçimi onaylamak için Güç düğmesine basın.

SIM kart algılanmadı düzeltmesi # 4: Ağ ayarlarını sıfırla

Karşılaştığınız gibi ağ sorunları bazen yanlış ağ ayarlarının sonucu olabilir. Bu kişisel olarak bazı yanlış değişiklikler yaptığınız anlamına gelmez. Bazen bir uygulama veya güncelleme, diğer uygulamalar veya İşletim Sistemi için uygun olmayan değişikliklere yol açabilir. Kötü ağ yapılandırması birçok nedenden dolayı oluşabilir. Şimdi yapabilecekleriniz, tüm ağ ayarlarını varsayılan değerlerine döndürdüğünüzden emin olmak ve böylece sistemin ileriye taşımak için kullanabilmektir. Tüm ağ ayarlarını sıfırlamak için şu adımları izleyin:

  Ayarlar uygulamasını açın. Gelişmiş ayarlara gidin. Git ve Yedekle ve sıfırla öğesine dokunun. Belirtilen seçeneklerden Ağ Ayarlarını Sıfırla öğesini seçin. İstenirse, uyarı iletisini okuyun ve onaylamak için iki kez Ağ Ayarları Sıfırla öğesine dokunun.

Cihazınızın ağ ayarlarını sıfırlamayı bitirmesine ve varsayılan değerleri geri yüklemesine izin verin. Ağ ayarlarını sıfırlama işlemi tamamlandığında, telefonunuzu yeniden başlatın ve Wi-Fi ağınıza yeniden bağlanın.

SIM kart tespit edilmedi # 5 numaralı düzeltme: Yazılım güncellemesini yükleyin

Yazılım ve uygulama güncellemeleri, rastgele hataların ve kötü amaçlı yazılımların neden olduğu mevcut sorunları ortadan kaldırmak için genellikle düzeltme eki sunar. Cihazınızı ve / veya uygulamalarınızı otomatik güncellemeye ayarlamadıysanız, beklemedeki güncellemeleri manuel olarak yüklemeniz gerekir. P30’daki yazılım güncellemelerini manuel olarak kontrol etme yöntemi:

  Ayarlar’a gidin. System.Tap’ı seçin.

Google Play Store uygulamasıyla indirdiğiniz bekleyen uygulama güncellemelerini kontrol etmek için, Play Store’u başlatın ve ardından Güncellemeler bölümüne gidin. Daha sonra bekleyen güncellemeleri olan uygulamaların bir listesini göreceksiniz. Tek tek uygulama güncellemelerini yüklemek için Güncelle’ye dokunun veya uygulamaları aynı anda güncellemek için Tümünü Güncelle’ye dokunun.

Tüm yeni yazılım değişikliklerinin doğru şekilde yapıldığından emin olmak ve herhangi bir uygulamanın kötü niyetli davranmasını önlemek için güncellemeleri yükledikten sonra P30’unuzu yeniden başlatmayı / yeniden başlatmayı unutmayın.

SIM kart tespit edilemedi # 6 düzeltildi

Bazen, bir üçüncü taraf uygulaması sorunlara neden olabilir veya İşletim Sistemini etkileyebilir. Kötü bir uygulama nedeniyle ağ sorunları olması Huawei cihazlarında duyulmamış değil. Telefonu güvenli modda tekrar başlatın ve durumun böyle olup olmadığını görün. Güvenli modda, hiçbir üçüncü taraf uygulamasının çalıştırılamaması gerekir. Yani, wifi normalde güvenli modda çalışıyorsa, kötü bir üçüncü taraf uygulamasının suçlu olduğunu iddia edebilirsiniz. İşte güvenli modda önyükleme yapmanın yolu:

  Cihazı kapatın. Yeniden açın. Ekranda Huawei animasyonunu gördüğünüzde Ses Seviyesini Azalt düğmesine basın ve basılı tutun. Cihaz önyüklemeyi tamamladıktan sonra sol alt köşede güvenli mod görebilirsiniz. Cihaz güvenli bir şekilde başlatıldı. modu şarj edin ve bir fark olup olmadığını görün.

Unutmayın: güvenli mod üçüncü taraf uygulamaları engeller ancak hangisinin asıl sebep olduğunu size söylemez. Sistemde kötü niyetli bir üçüncü taraf uygulaması olduğunu düşünüyorsanız, tanımlamanız gerekir. İşte tam olarak yapmanız gerekenler:

  Güvenli moda önyükleme yapın. Sorunu denetleyin. Üçüncü taraf bir uygulamanın suçlu olduğunu onayladığınızda, uygulamaları tek tek kaldırmaya başlayabilirsiniz. En son eklediğinizlerle başlamanızı öneririz. Bir uygulamayı kaldırdıktan sonra, telefonu normal moda getirip sorunu kontrol edin. Huawei P30’unuz hala sorunluysa, 1-4. Adımları tekrarlayın.

SIM kart algılanmadı düzeltmesi # 7: SIM kartını değiştirin

SIM kart tespit edilmedi hatası bu noktada devam ederse, bir sonraki sorun giderme adımınız SIM kartı çıkarmak ve yenisiyle değiştirmek olacaktır. Yenisini almak için taşıyıcınızın mağazasına kolayca erişebiliyorsanız, bu şiddetle tavsiye edilir. Yeni bir SIM almak için operatör mağazanızı kolayca ziyaret edemiyorsanız, bu öneriyi atlayıp yerine fabrika ayarlarına dönebilirsiniz.

SIM kart algılanmadı düzeltmesi # 8: Fabrika ayarlarına sıfırlama

Cihazınızı silmek, bu durumda sizin için bir sonraki en iyi adım olabilir. Fabrika ayarlarına sıfırlamadan önce kişisel verilerinizin yedeğini aldığınızdan emin olun. Daha sonra fabrika ayarlarına sıfırlama işlemini başlatmak için aşağıdaki adımları izleyin:

  Birkaç saniye için Güç tuşuna basarak cep telefonunu kapatın. Sesi Aç ve Güç düğmelerini birkaç saniye basılı tutun. Kurtarma Modu göründüğünde tüm tuşları bırak. “Şimdi sil” seçeneğini seçin. fabrika ayarları”. Gezinmek için Ses düğmelerini ve kabul etmek için Güç tuşunu kullanın. İşlemi “evet” yazarak onaylayın ve “verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla” yı seçin. ”.Güç tuşunu kullanarak son olarak“ sistemi şimdi yeniden başlat ”ı seçin.

SIM kart tespit edilememiştir # 9 düzeltildi: Huawei’den yardım alın

Huawei P30’unuz SIM’i hala tanımıyorsa veya fabrika ayarlarına sıfırlamadan sonra hata devam ederse, bunun arkasında donanım arızası olabileceği anlamına gelir. Telefonunuzu Huawei tarafından muayene ettirin, böylece tamir edilebilir veya değiştirilebilir.

 


Bizimle meşgul

Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu yüzden Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir ve cevaplarımızı sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemiyoruz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. DroidGuy sosyal ağ varlığına da sahip olduğundan Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşimde bulunmak isteyebilirsiniz.