Nasıl düzeltmek için telefon Galaxy S10 durdu | “Maalesef Telefon durdu” sorununu giderin

Diğer herhangi bir uygulama gibi, Galaxy S10’unuzdaki Telefon uygulaması da zaman zaman buggy olabilir. Galaxy S10 telefonunuzun Telefonunuzda son zamanlarda hatayı durdurduğunu göstermeye devam ederse, bu kılavuz yardımcı olacaktır. Aşağıdaki önerilerimize uyun ve neler yapabileceğinizi görün.

Devam etmeden önce, size kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altındaki bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Sorununuzu tarif ederken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabiliyorsanız, lütfen bize nereden başlayacağınız konusunda bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, bunlardan bahsettiğinizden emin olun, böylece cevaplarımızda atlayabilirsiniz.

Nasıl düzeltmek için telefon Galaxy S10 durdu | “Maalesef Telefon durdu” sorununu giderin

Telefon uygulaması çökmeye devam ediyorsa veya Telefonun Galaxy S10’unuzdaki hatayı durdurduğunu gösterirse, bunun birkaç olası nedeni olabilir. Sorunu nasıl gidereceğinizi aşağıdaki adımlarla öğrenin.

Telefon 1 numaralı düzeltmeyi durdurdu: Telefon uygulamasını yeniden başlat

S10’unuz Telefonun durduğunu söyleyip durduğundan arama yapamıyor veya alamıyorsanız, yapmak istediğiniz ilk şey söz konusu uygulamayı yeniden başlatmak. Şanslıysanız ve hata geçici ise, bu muhtemelen yardımcı olacaktır. Telefon uygulamasının düzgün çalışmamasına neden olabilecek birkaç faktör var. Yeniden başlatmanın işe yarayacağını görmek için yapabilecekleriniz:

  Ekranınızda, Son Uygulamalar ekran tuşuna dokunun (Giriş düğmesinin solunda üç dikey çizgiye sahip olan) .En Son Uygulamalar ekranı göründüğünde, Ayarlar uygulamasını aramak için sola veya sağa kaydırın. Daha önce çalıştırmayı başardıysa burada olmalı. Ardından, kapatmak için uygulamayı yukarı kaydırın. Bu, onu zorlamaya zorlamalıdır. Orada değilse, tüm uygulamaları da yeniden başlatmak için Tümünü Kapat uygulamasına dokunun.

Bir uygulamayı kapatmaya zorlamanın başka bir yolu şudur:

  Ayarlar uygulamasını açın.Tap Uygulamaları’na dokunun. Diğer ayarlar simgesine (üç nokta simgesi, sağ üst) dokunun. Sistem uygulamalarını göster öğesine dokunun. Ayarlar uygulamasını bulun ve dokunun ve Durmaya Zorla Durdur öğesine dokunun.

Telefon # 2 düzeltmeyi durdurdu: Cihazınızı sıfırlayın

Uygulamanın kendisini yeniden başlattıktan sonra sorun dönerse, yapmak istediğiniz bir sonraki şey yumuşak sıfırlama gerçekleştirmektir. Bu sistemi temizlemeli ve muhtemelen böceklerden de kurtulmalıdır. Bunu yapmak için, Güç ve Ses Azaltma düğmelerini yaklaşık 10 saniye basılı tutun. Telefon yeniden başlatıldıktan sonra, düğmeleri serbest bırakın. Bu, genellikle bir sistem bir süre çalışmaya devam ettiğinde ortaya çıkan hataları temizlemede etkilidir. Hata olasılığını azaltmak için S10’unuzu en az haftada bir kez bu yöntemi kullanarak başlatmanızı öneririz.

Bazı Galaxy S10 için aynı yönteme ulaşmanın biraz farklı bir yolu olabilir. İşte nasıl:

  Güç + Ses Düzeyi düğmelerini yaklaşık 10 saniye basılı tutun veya cihazın gücü dönene kadar basılı tutun. Bakım Önyükleme Modu ekranının görünmesi birkaç saniye sürebilir. Mevcut seçenekler arasında dolaşmak için ses seviyesi düğmelerini, seçmek için sol alt tuşu (ses seviyesi düğmelerinin altında) kullanabilirsiniz. Sıfırlama işleminin tamamlanması için 90 saniye bekleyin.

Telefon # 3 numaralı düzeltmeyi durdurdu: Android ve uygulamaları güncelle

Genellikle pek çok Android kullanıcısı tarafından bilinmese de, güncellemeleri yüklemek bazen bilinen hatalar için gerekli düzeltmeleri de sağlar. Herhangi bir sistem veya uygulama güncellemesinin kurulumunu geciktirmediğinizden emin olun. Varsayılan olarak, S10’unuz mevcut güncellemeleri size bildirmelidir ancak bu mekanizmayı kapatmanız durumunda, bunları manuel olarak kontrol etmenin tam zamanıdır.

Android veya sistem güncellemesini kontrol etmek için:

  Ayarlar uygulamasını açın.Yeni Yazılım güncellemesi.Yeni indirin ve yükleyin. Aygıtın güncellemeleri denetlemesini bekleyin. Yeni bir güncelleme yoksa, telefonunuz size söylemelidir.

Taşıyıcı marka Galaxy S10 cihazları veya taşıyıcınız tarafından sağlananlar için güncellemeleri manuel olarak kontrol etme seçeneği olmayabilir. Tek yapmanız gereken bir güncelleme için bildirim olup olmadığını onaylamak ve güncelleme kurulumuna izin vermek.

Uygulama güncellemelerini kontrol etmek için:

  Play Store uygulamasını açın. Daha fazla ayar simgesine dokunun (sol üstte) .Uygularım ve oyunlar seçeneğine dokunun.

Telefon # 4 numaralı düzeltmeyi durdurdu: Telefon uygulama önbelleğini temizleme

Sorunlu uygulamanın önbelleğini temizlemek, bu durumda yapabileceğiniz başka bir temel sorun giderme adımıdır. Aşağıda nasıl yapılacağını öğrenin.

  Ayarlar uygulamasını açın. Uygulamalar öğesine dokunun. Diğer ayarlar simgesine (üç nokta simgesi, sağ üst) dokunun. Sistem uygulamalarını gösterme seçeneğini belirleyin. Telefon uygulamasını bulun ve dokunun. Depolama’ya dokunun. Önbelleği temizle düğmesine dokunun. Telefonu yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin.

Telefon # 5 numaralı düzeltmeyi durdurdu: Telefon uygulamasını varsayılan ayarlara sıfırla

Telefon hata kalırsa, uygulamanın verilerini temizleyerek önceki adımı uygulamanız gerekir. Bu, uygulamayı varsayılan ayarlarına sıfırlayacaktır. İşte nasıl:

  Ayarlar uygulamasını açın. Uygulamalar öğesine dokunun. Diğer ayarlar simgesine (üç nokta simgesi, sağ üst) dokunun. Sistem uygulamalarını gösterme seçeneğini belirleyin. Telefon uygulamasını bulun ve dokunun. Depolama’ya dokunun. Verileri temizle düğmesine dokunun. Telefonu yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin.

Bu sorun giderme adımı herhangi bir kişisel veriyi silmese de, onları korumak istiyorsanız, Rehber ve Telefon günlüklerinizin yedeğini almanızı kesinlikle öneririz.

Telefon # 6 numaralı düzeltmeyi durdurdu: Tüm Ayarları Sıfırla

S10’unuzdaki tüm ayarları sıfırlamak, fabrika ayarlarına sıfırlamak gibidir, eksi kişisel verilerinizin ve diğer bazı şeylerin silinmesi. Telefon şu anda durduysa, cihazınızdaki tüm ayarları aşağıdaki adımlarla sıfırladığınızdan emin olun:

  Ayarlar uygulamasını açın. Genel yönetim öğesine dokunun. Sıfırla öğesine dokunun. Ayarları sıfırla öğesine dokunun. Onaylamak için Ayarları sıfırla düğmesine dokunun.

Telefon # 7 numaralı düzeltmeyi durdurdu: Önbellek bölümünü sil

Android, uygulamaları hızlı bir şekilde yüklemek için sistem önbelleği adı verilen geçici dosyalara bağlıdır. Bu önbellek bozulur veya eski hale gelirse, bir aygıt aniden yavaşlayabilir, donabilir veya yavaş performans belirtileri gösterebilir. Diğer zamanlarda nadir görülen hatalar meydana gelebilir ve sistemin genel performansı da etkilenebilir. S10’unuzun sistem önbelleğinin iyi olduğundan emin olmak için birkaç ayda bir temizlemenizi öneririz. İşte nasıl yapılacağı:

  Cihazı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu göründüğünde, tüm tuşları bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca gösterilecektir. Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini gösterme.) ‘Önbellek bölümünü sil’i vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet ‘vurgulanıncaya kadar Ses kısma tuşuna basın ve Güç düğmesine basın. önbellek bölümü tamamlandı, “Sistemi şimdi yeniden başlat” vurgulanıyor. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Telefon # 8 numaralı düzeltmeyi durdurdu: Hileli uygulamaları kontrol et

Hata, yeni bir uygulamayı yükledikten hemen sonra olmuşsa, uygulamayı silmeli ve düzeltip düzeltmeyeceğini görmelisiniz. Değilse, kötü bir üçüncü taraf uygulaması sorunu olasılığı için sorun gidermeye devam edersiniz. Bunu yapmak için, cihazı güvenli modda yeniden başlatmak istiyorsunuz. İşte bunun nasıl yapılacağı:

  Güç kapalı penceresi görünene kadar Güç düğmesini basılı tutun ve ardından serbest bırakın. Güvenli mod istemi görüntülenene kadar Kapat ve basılı tutun. Onaylamak için Güvenli mod seçeneğine dokunun. İşlemin tamamlanması 30 saniye sürebilir. Yeniden başlatma, Ana ekranın sol altında “Güvenli mod” belirir.

Üçüncü taraf uygulamaların bu modda devre dışı bırakıldığını, bu nedenle kullanabileceğinizlerin önceden yüklenmiş uygulamalar olduğunu unutmayın. Dokunmatik ekran sorunu güvenli modda görünmezse, bu sorunun kötü bir uygulamadan kaynaklandığı anlamına gelir. En son yüklediğiniz uygulamayı kaldırın ve düzeltip düzeltmeyeceğini görün. Sorun devam ederse, hileli uygulamayı belirlemek için eleme işlemini kullanın. İşte nasıl:

  Güvenli moda önyükleme yapın. Sorunu denetleyin. Üçüncü taraf bir uygulamanın suçlu olduğunu onayladığınızda, uygulamaları tek tek kaldırmaya başlayabilirsiniz. En son eklediklerinizle başlamanızı öneririz. Bir uygulamayı kaldırdıktan sonra, telefonu normal moda getirin ve sorunu kontrol edin. S10’unuz hala sorunluysa, 1-4. Adımları tekrarlayın.

Telefon # 9 numaralı düzeltmeyi durdurdu: Uygulama tercihlerini sıfırla

Hataya neden olarak yanlışlıkla devre dışı bırakılmış bir varsayılan uygulama olması durumunda, uygulama tercihlerini sıfırladığınızdan emin olun.

  Ayarlar uygulamasını açın.Tap Apps.Tap sağ üstte Daha fazla ayar üzerine dokunun (üç nokta simgesi). Uygulama tercihlerini sıfırla’yı seçin. S10’unuzu başlatın ve sorunu kontrol edin.

Telefon # 10 düzeltmeyi durdurdu:

Bu süre boyunca hiçbir şey değişmezse, telefonu silmeniz ve tüm yazılım ayarlarını varsayılan ayarlara döndürmeniz gerekebilir. Fabrika ayarlarına sıfırlama genellikle yazılımla ilgili sorunları çözmede etkilidir. Bu sorunun en olası nedeni yazılım veya uygulama olduğundan, fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi bunu düzeltmek için iyi bir fırsat sunar.

S10’unuzu fabrika ayarlarına sıfırlamanın iki yolu aşağıdadır:

Yöntem 1: Ayarlar Menüsü’nden Samsung Galaxy S10’a nasıl sıfırlanır

Galaxy S10’unuzu silmenin en kolay yolu budur. tek yapmanız gereken Ayarlar menüsüne gitmek ve aşağıdaki adımları takip etmektir. Ayarlar altında herhangi bir sorun yaşamadığınızda bu yöntemi öneriyoruz.

  Kişisel verilerinizin yedeğini alın ve Google hesabınızı kaldırın. Ayarlar uygulamasını açın. Genel yönetim seçeneğine gidin ve dokunun. aksiyon.

Yöntem 2: Donanım düğmelerini kullanarak Samsung Galaxy S10 üzerinde sıfırlama nasıl yapılır

Durumunuz telefon açılmıyorsa veya önyükleme yapıyor ancak Ayarlar menüsüne erişilemiyorsa, bu yöntem yardımcı olabilir. Öncelikle, cihazı Kurtarma Moduna başlatmanız gerekir. Kurtarma işlemine başarıyla eriştikten sonra, uygun ana sıfırlama işlemine başlama zamanı. Kurtarma’ya erişmeden önce bazı denemeler yapmanız gerekebilir, bu nedenle sabırlı olun ve tekrar deneyin.

  Mümkünse, önceden kişisel verilerinizin bir yedeğini alın. Sorununuz bunu yapmanızı engelliyorsa, bu adımı atlayın. Ayrıca, Google hesabınızı kaldırdığınızdan emin olmak istersiniz. Sorununuz bunu yapmanızı engelliyorsa, sadece bu adımı atlayın. Cihazı kapatın. Bu önemli. Kapatamazsanız, hiçbir zaman Kurtarma Moduna ön yükleme yapamazsınız. Cihazı Gç düğmesi üzerinden düzenli olarak kapatamıyorsanız, telefonun pili bitene kadar bekleyin. Ardından Kurtarma Moduna geçmeden önce telefonu 30 dakika şarj edin. Ses Açma ve Bixby tuşlarını aynı anda basılı tutun. Sesi Açma ve Bixby tuşlarını basılı tutarken, Güç düğmesini basılı tutun. menü şimdi görünecektir. Bunu gördüğünüzde, düğmeleri serbest bırakın. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğinin üzerine gelinceye kadar Ses Kısma düğmesini kullanın. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı seçmek için Güç düğmesine basın. Fabrika ayarlarına sıfırlama işlemini onaylamak için

 


Bizimle meşgul

Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu yüzden Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir ve cevaplarımızı sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemiyoruz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

Bu yayını yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. DroidGuy sosyal ağ varlığına da sahip olduğundan Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşimde bulunmak isteyebilirsiniz.