Nasıl Fix Oppo Ölüm Meselesinin X Siyah Ekran bul

#Oppo #FindX, ilk kez Temmuz 2018’de piyasaya sürülen birinci sınıf bir Android akıllı telefon. Çoğu metal ve camdan yapılmış sağlam bir yapı kalitesine sahip. It ikili motorlu açılan arka kamera sistemi ve motorlu açılır 25MP selfie’si ön kamera sporları Corning Gorilla Glass 5. korunan 1080 x 2340 piksel çözünürlüğe sahip bir 6,42 inç AMOLED ekrana sahip. Kaputun altında, 8GB RAM ile eşleştirilen Snapdragon 845 octa çekirdekli işlemciyi bulacaksınız. Bu, sağlam bir performans sergileyen cihaz olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, Oppo Find X Death of Black ekranını ele alacağız.

Bir Oppo bu konuda X veya başka herhangi bir Android cihaz bulun sahibi o zaman bu formu kullanarak bize iletişim kurmaktan çekinmeyin. Cihazınızla ilgili olabilecek endişeleriniz için size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız. Bu, ip takılmadan sunulan ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, mümkün olduğunca ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirme yapılabilir ve doğru çözüm verilebilir.

Nasıl Fix Oppo Ölüm Meselesinin X Siyah Ekran bul

Ölümün Kara Ekranı sorunu, telefonun çalışmaması ve hiçbir şey göstermemesi ile karakterize edilir. Bu sorun oluştuğunda, telefon hala açık ve bildirimler alıyor olabilir veya tamamen kapalı olabilir ve hiç yanıt vermeyebilir. Bu, genellikle telefon düşürüldükten, suya battıktan hemen sonra veya bir yazılım arızasından kaynaklanabilir. Aşağıda, bu sorunu çözmek için yapmanız gereken önerilen sorun giderme adımları listelenmiştir.

Telefonu şarj et

Yapmanız gereken ilk şey, boşalmış bir bataryanın neden olduğu sorunun ortadan kaldırılmasıdır. Bunu yapmak için telefonunuzu şarj etmek gerekecektir.

    Telefonun şarj portunu, içine sıkışmış kir veya döküntülerin temizlendiğinden emin olarak bir basınçlı hava kabı kullanarak temizleyin. Telefonu duvar şarj cihazını kullanarak tam olarak şarj edin. Telefon şarj olmazsa, farklı bir şarj kablosu ve duvar şarj cihazı kullanmayı deneyin. Duvar şarj aletini kullanarak şarj etmenin başarısız olması durumunda telefonu bir bilgisayarın USB portundan şarj etmeyi de denemelisiniz.

Telefonun şarjı yeterli olduğunda cihazı açmalı ve Oppo’nun Ölümün Siyah Ekranını Bulma sorununun devam edip etmediğini kontrol etmelisin.

Yumuşak sıfırlama gerçekleştir

Telefonunuz, performansını artırmak için genellikle en sık kullanılan verileri saklar. Bu veriler bazen bozulabilir ve bu soruna neden olabilir. Soruna neden olan şey buysa, yazılım sıfırlamayı gerçekleştirerek telefon yazılımını yenilemeyi denemelisiniz. Bu genellikle küçük yazılım hatalarından kaynaklanan sorunları çözecektir.

    Güç tuşunu 45 saniye kadar basılı tutun. Aygıt yeniden başladığında bekleyin.

Oppo’nun Ölümün Siyah Kara Ekranını Bulma sorununun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Sorunun Güvenli Modda olup olmadığını kontrol edin

Google Play Store’dan indirdiğiniz bir uygulamanın bu soruna neden olabileceği durumlar vardır. Bu, uygulamadaki hatalardan veya uygulama ile telefonunuz arasındaki uyumsuzluklardan kaynaklanabilir. Bu yalnızca önceden yüklenmiş uygulamalar bu modda çalışmasına izin verilir olarak güvenli modda telefon başlamak zorunda kalacak soruna neden ne olup olmadığını kontrol etmek.

    Telefonunuzu kapatın. Güç Düğmesine Basıp Tutun. Güç düğmesini bırakın ve Oppo animasyonunu gördüğünüzde Ses Seviyesini Azalt tuşunu basılı tutun.

Bu modda telefon başlar o zaman sorun bir uygulamadan kaynaklanıyor olabilir Eğer indirmiş. Hangi uygulamanın soruna neden olduğunu bulup kaldırın.

Belirli uygulamayı bulmak bir deneme yanılma yöntemidir. Sorun oluşmadan önce indirdiğiniz en yeni uygulamayı kaldırarak başlayın ve ardından ekranın titremeye başladığını kontrol edin. Belirli bir uygulamayı kaldırdıktan sonra sorun bir daha oluşmayacak kadar bu adımı tekrarlayın. Bu son uygulama büyük olasılıkla sorunun nedenidir.

Önbellek bölümünü silmeyi deneyin

Bozuk bir sistem önbelleğe alınmış verilerin bu soruna neden olabileceği durumlar vardır. Bu nedenle bu verileri silmek iyi bir fikirdir, çünkü telefon yeniden başladığında bu verileri yeniden oluşturur.

    Güç tuşuna basın ve Kapat seçeneğini seçin. Ekran donmuşsa veya yanıt vermiyorsa, cihaz kapanana kadar Güç tuşunu birkaç saniye basılı tutabilirsiniz. Bir kaç saniye boyunca Ses Kısma ve Güç tuşlarına basın. OPPO logosu göründüğünde tüm düğmeleri serbest bırakın. Önbellek Bölme.Tamam ok Telefonu yeniden başlatın.

Oppo’nun Ölümün Siyah Kara Ekranını Bulma sorununun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Fabrika ayarlarına sıfırlama yapmayı deneyin

Göz önünde bulundurulması gereken son sorun giderme adımı fabrika ayarlarına sıfırlamadır. Bu, telefonunuzu orijinal fabrika durumuna getirecektir. İşlem sırasında telefon verilerinizin silineceğini unutmayın.

    Güç tuşuna basın ve Kapat seçeneğini seçin. Ekran donmuşsa veya yanıt vermiyorsa, cihaz kapanana kadar Güç tuşunu birkaç saniye basılı tutabilirsiniz. Bir kaç saniye boyunca Ses Kısma ve Güç tuşlarına basın. OPPO logosu göründüğünde tüm düğmeleri serbest bırakın. veri ve Verileri sil (SMS, Rehber ve Fotoğrafları Sakla) .Tamam tamam Telefonu yeniden başlatın.

Yukarıdaki adımlar sorunu çözmezse, telefonu bir servis merkezine götürmeniz ve bunun muhtemelen hatalı bir donanım bileşeninden kaynaklanmış olması nedeniyle kontrol ettirmeniz gerekir.

Bizimle meşgul

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve problemlerinizi bize göndermekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazını destekliyoruz. Ve endişelenme, sorularınız için sizden tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı okuruz ancak hızlı bir cevap vermeyi garanti edemeyiz. Size yardımcı olabilirsek, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak bu sözcüğü yaymamıza yardımcı olun.