Nasıl Galaxy S10 çift metin sorunu gönderme düzeltmek için | SMS ve MMS birden çok kez gönderildi

Galaxy S10’unuz yakın zamanda kopya metinler gönderiyorsa, buna neden olan bir uygulama veya yazılım hatası olabilir. Aşağıdaki sorunu gidermeye çalışabileceğiniz sorun giderme adımlarını öğrenin.

Devam etmeden önce, size kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altındaki bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Sorununuzu tarif ederken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabiliyorsanız, lütfen bize nereden başlayacağınız konusunda bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, bunlardan bahsettiğinizden emin olun, böylece cevaplarımızda atlayabilirsiniz.

Nasıl Galaxy S10 çift metin sorunu gönderme düzeltmek için | SMS ve MMS birden çok kez gönderildi

Galaxy S10’unuz her zaman çift metin gönderiyor mu? Sorunu gidermek ve nereden geldiğini öğrenmek için tam zamanı.

Galaxy S10 yinelenen metinleri gönderme # 1 düzeltme: uygulamayı yeniden başlatın

Yinelenen metinler, uygulamada buna neden olan bir hata varsa bazen oluşabilir. Bazen, bu tür hatalar, uygulamadan ayrılmaya zorlandıktan sonra kaybolabilir. Bunu nasıl yapacağınızı aşağıda öğrenin.

  Ekranınızda, Son Uygulamalar ekran tuşuna dokunun (Giriş düğmesinin solunda üç dikey çizgiye sahip olan) .En Son Uygulamalar ekranı göründüğünde, Instagram uygulamasını aramak için sola veya sağa kaydırın. Daha önce çalıştırmayı başardıysa burada olmalı. Ardından, kapatmak için uygulamayı yukarı kaydırın. Bu, onu zorlamaya zorlamalıdır. Orada değilse, tüm uygulamaları da yeniden başlatmak için Tümünü Kapat uygulamasına dokunun.

Bir uygulamayı kapatmaya zorlamanın başka bir yolu şudur:

  Ayarlar uygulamasını açın.Tap Uygulamaları .Daha fazla ayar simgesine dokunun (üç-nokta simgesi, sağ üst).

Galaxy S10 yinelenen metinleri gönderme # 2 düzeltme: Soft reset

Zorla yeniden başlatma olarak da bilinen yumuşak sıfırlama, bir “batarya çekme” nin etkilerini simüle ederek cihazınızı yeniden başlatmanın başka bir yoludur. Bu, sistemi yeniler ve olası hataları giderir. Galaxy S10’unuzdaki pilin bağlantısını kesmenin kolay bir yolu olmadığından, yalnızca efektleri taklit edebilirsiniz. İşte nasıl:

  Güç + Sesi Kısma düğmelerini yaklaşık 12 saniye veya aygıtın gücü dönene kadar basılı tutun. Not: Bakım Önyükleme Modu ekranının görünmesi için birkaç saniye bekleyin. Bakım Önyükleme Modu ekranından Normal Önyükleme’yi seçin. Not: Mevcut seçenekler arasında dolaşmak için ses seviyesi düğmelerini ve seçmek için sol alt tuşu (ses seviyesi düğmelerinin altında) kullanın. Sıfırlamanın tamamlanması için 90 saniye bekleyin. Bakım Önyükleme Modu ekranı görünmüyorsa, cihazınızda bulunmuyor demektir. Cihazın tamamen kapanmasını bekleyin.

Galaxy S10 çift metinleri düzeltme # 3 gönderme: Önbellek bölümü silme

Bazı mesajlaşma sorunlarına kötü bir önbellek bölümü neden olur. Bu, Android tarafından uygulamaları hızlı bir şekilde yüklemek için kullanılan sistem önbelleğinin bozulmuş olabileceği anlamına gelir. Telefonunuzun sistem önbelleğinin en iyi durumda olduğundan emin olmak için, birkaç ayda bir nasıl temizleyeceğinizi öğrenin. Durumunda, bir sorun giderme adımı olarak yapmak istiyorsun. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:

  Cihazı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu göründüğünde, tüm tuşları bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca gösterilecektir. Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini gösterme.) ‘Önbellek bölümünü sil’i vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet ‘vurgulanıncaya kadar Ses kısma tuşuna basın ve Güç düğmesine basın. önbellek bölümü tamamlandı, “Sistemi şimdi yeniden başlat” vurgulanıyor. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın. Sorunu kontrol edin.

Önbellek bölümünü silmek kişisel verilerinizin kaybolmasına neden olmayacağından endişelenmenize gerek kalmaz.

Galaxy S10 yinelenen metinleri düzeltme # 4 gönderme: Mesajlaşma uygulaması önbelleğini temizleme

Bir mesajlaşma uygulamasıyla doğrudan ilgilenmek için mesajlaşma önbelleğini temizleyebilirsiniz. İşte nasıl:

  Ayarlar uygulamasını açın.Tap Uygulamaları .Daha fazla ayar simgesine dokunun (üç nokta simgesi, sağ üst).

Galaxy S10 çift metinleri düzeltme # 5: Mesajlaşma uygulamasını sıfırlama

Uygulama önbelleğini temizledikten sonra hiçbir şey çalışmazsa, yapabileceğiniz bir sonraki adım, uygulamayı varsayılan ayarlarına sıfırlamaktır. Bu adım metinlerinizi ve MMS’lerinizi siler, bu yüzden zamanından önce yedeklediğinizden emin olun. Hazır olduğunuzda aşağıdaki adımları izleyin:

  Ayarlar uygulamasını açın.Tap Uygulamaları .Daha fazla ayar simgesine dokunun (üç nokta simgesi, sağ üst).

Galaxy S10 yinelenen metinleri gönderme # 6 düzeltme: Ağ ayarlarını sıfırla

S10’unuz şu anda hala yinelenen metinler gönderiyorsa, yapılacak bir sonraki şey mevcut ağ ayarlarının silinmesinin yardımcı olup olmadığını görmek. Bu genellikle GSM formlarında, bazen de CDMA cihazlarında çalışır. İşte nasıl yapılacağı:

  Ayarlar uygulamasını açın. Genel yönetim öğesine dokunun. Sıfırla öğesine dokunun. Ağ ayarlarını sıfırla öğesine dokunun. Onaylamak için Ayarları sıfırla öğesine dokunun.

Galaxy S10 yinelenen metinleri gönderme # 7 düzeltme: Başka bir uygulama kullan

Sorun bu noktada hala çözülmediyse, başka bir uygulama kullanırken bu sorunun çözülüp çözülmeyeceğini de deneyebilirsiniz. Sorun mevcut uygulama içinde olabilir ve sorunu çözmek için kodu şifrelenmiş olabilir. Google Play Store’dan alabileceğiniz birçok ücretsiz mesajlaşma uygulaması var ancak resmi olanları denemenizi öneririz. Daha istikrarlı ve daha güvenli olma eğilimindedirler. Google’ın kendi Android Mesajları uygulamasını denemenizi öneririz.

Başka bir uygulama kullanmak sorunu çözerse, güncellenene kadar kötü uygulamayı kullanmaktan kaçının.

Galaxy S10 yinelenen metinleri gönderme # 8 düzeltme: Kötü uygulamaları kontrol etme

Galaxy S10’unuzun yinelenen metinler göndermesinin olası bir nedeni de kötü bir uygulama olabilir. Kontrol etmek için telefonu güvenli modda yeniden başlatın. Bu modda, tüm üçüncü taraf uygulamaları askıya alınacaktır, bu nedenle sorun ortaya çıkmazsa, kötü bir uygulama suçlanmalıdır. Cihazınızı güvenli modda yeniden başlatmak için:

  Güç kapalı penceresi görünene kadar Güç düğmesini basılı tutun ve ardından serbest bırakın. Güvenli mod istemi görüntülenene kadar Kapat ve basılı tutun. Onaylamak için Güvenli mod seçeneğine dokunun. İşlemin tamamlanması 30 saniye sürebilir. Yeniden başlatma, Ana ekranın sol altında “Güvenli mod” belirir.

Üçüncü taraf uygulamaların bu modda devre dışı bırakıldığını, bu nedenle kullanabileceğinizlerin önceden yüklenmiş uygulamalar olduğunu unutmayın. Dokunmatik ekran sorunu güvenli modda görünmezse, bu sorunun kötü bir uygulamadan kaynaklandığı anlamına gelir. En son yüklediğiniz uygulamayı kaldırın ve düzeltip düzeltmeyeceğini görün. Sorun devam ederse, hileli uygulamayı belirlemek için eleme işlemini kullanın. İşte nasıl:

  Güvenli moda önyükleme yapın. Sorunu denetleyin. Üçüncü taraf bir uygulamanın suçlu olduğunu onayladığınızda, uygulamaları tek tek kaldırmaya başlayabilirsiniz. En son eklediklerinizle başlamanızı öneririz. Bir uygulamayı kaldırdıktan sonra, telefonu normal moda yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin.

Galaxy S10 yinelenen metinleri gönderme # 9 düzeltme: Cihazı sil

Bazen, yazılımda yapılan değişikliklerle mesajlaşma sorunları ortaya çıkabilir. Soruna neden olan bir yazılım hatası olup olmadığını görmek için telefonunuzu fabrika ayarlarına sıfırlamayı deneyin. Bunu yapmak genellikle yazılım hatalarını temizler. Bir yazılım arızası, S10’unuzun yinelenen metinler göndermesinin nedeni ise fabrika ayarlarına sıfırlama yardımcı olabilir. Telefonunuzu fabrika ayarlarına sıfırlamak için:

Yöntem 1: Samsung Galaxy S10’da Ayarlar Menüsü ile nasıl sıfırlanır

  Kişisel verilerinizin yedeğini alın ve Google hesabınızı kaldırın. Ayarlar uygulamasını açın. Genel yönetim seçeneğine gidin ve dokunun. aksiyon.

Yöntem 2: Donanım düğmelerini kullanarak Samsung Galaxy S10 üzerinde sıfırlama nasıl yapılır

  Mümkünse, önceden kişisel verilerinizin bir yedeğini alın. Sorununuz bunu yapmanızı engelliyorsa, bu adımı atlayın. Ayrıca, Google hesabınızı kaldırdığınızdan emin olmak istersiniz. Sorununuz bunu yapmanızı engelliyorsa, sadece bu adımı atlayın. Cihazı kapatın. Bu önemli. Kapatamazsanız, hiçbir zaman Kurtarma Moduna ön yükleme yapamazsınız. Cihazı Gç düğmesi üzerinden düzenli olarak kapatamıyorsanız, telefonun pili bitene kadar bekleyin. Ardından Kurtarma Moduna geçmeden önce telefonu 30 dakika şarj edin. Ses Açma ve Bixby tuşlarını aynı anda basılı tutun. Sesi Açma ve Bixby tuşlarını basılı tutarken, Güç düğmesini basılı tutun. menü şimdi görünecektir. Bunu gördüğünüzde, düğmeleri serbest bırakın. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğinin üzerine gelinceye kadar Ses Kısma düğmesini kullanın. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı seçmek için Güç düğmesine basın. Fabrika ayarlarına sıfırlama işlemini onaylamak için

Galaxy S10 çift metinleri düzeltme # 10 gönderme

Yukarıdaki tüm çözümler sorunu çözemediğinde, operatörünüzden yardım almayı düşünmelisiniz. Onlara burada tartıştığımız tüm aygıt sorunlarını gidermeyi söylediğinizden emin olun;

 


Bizimle meşgul

Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu yüzden Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir ve cevaplarımızı sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemiyoruz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. DroidGuy sosyal ağ varlığına da sahip olduğundan Facebook ve Twitter sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşimde bulunmak isteyebilirsiniz.