Nasıl Galaxy S10 düzeltmek Galaxy Store için güncelleme yüklemiyor | Galaxy Store güncellenmiyor

Varsayılan Samsung uygulamalarını güncel tutmak, bazı uygulamalar için yüklenmeden önce bir zorunluluktur. Bu popüler Fortnite gibi birçok oyun için geçerlidir. Bu yazıda, bir Galaxy Store güncellenmezse kullanıcının sorunu çözmek için yapabileceği çözümleri gösteriyoruz. Yapmanız gereken şeyleri aşağıda öğrenin.

Devam etmeden önce, kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altındaki bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Sorununuzu tarif ederken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabiliyorsanız, lütfen bize nereden başlayacağınız konusunda bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, bunlardan bahsettiğinizden emin olun, böylece cevaplarımızda atlayabilirsiniz.

Sorun: Samsung galaxy s10’um var ve üzerine Fortnite’i yüklemeye çalışıyorum, ancak bunun için GALAXY STORE’ı güncellemem gerekiyor. Ama bunu yaptığımda sadece “Kurulum” diyor. 3 gündür kurulum yapıyor. Ne yapalım?

Nasıl Galaxy S10 düzeltmek Galaxy Store için güncelleme yüklemiyor | Galaxy Store güncellenmiyor

Galaxy Store uygulamasını güncellemekte zorlanıyor musunuz? Bu sorun giderme kılavuzu, bu sorunu gidermede yardımcı olmalıdır. Galaxy Store aşağıda güncellenmezse ne yapacağınızı öğrenin.

Galaxy Store 1 numaralı düzeltmeyi güncellemiyor: Yumuşak sıfırlama gerçekleştir

Bazen, bir cihaz uzun süre çalışmaya devam ederse, hatalar oluşabilir. Sistemi yenilemek ve geçici hatalardan kurtulmak için, “batarya çekme” prosedürünün etkilerini taklit etmeye çalışın ve nasıl çalıştığını görün. Bunu yapmak için, Güç ve Ses Azaltma düğmelerini yaklaşık 10 saniye basılı tutun. Telefon yeniden başlatıldıktan sonra, düğmeleri serbest bırakın. Bu, genellikle bir sistem bir süre çalışmaya devam ettiğinde ortaya çıkan hataları temizlemede etkilidir. Hata olasılığını azaltmak için S10’unuzu en az haftada bir kez bu yöntemi kullanarak başlatmanızı öneririz.

Bazı Galaxy S10 için aynı yönteme ulaşmanın biraz farklı bir yolu olabilir. İşte nasıl:

  Güç + Ses Düzeyi düğmelerini yaklaşık 10 saniye basılı tutun veya cihazın gücü dönene kadar basılı tutun. Bakım Önyükleme Modu ekranının görünmesi için birkaç saniye bekleyin. Bakım Önyükleme Modu ekranından Normal Önyükleme’yi seçin. Mevcut seçenekler arasında dolaşmak için ses seviyesi düğmelerini, seçmek için sol alt tuşu (ses seviyesi düğmelerinin altında) kullanabilirsiniz. Sıfırlama işleminin tamamlanması için 90 saniye bekleyin.

Galaxy Mağazası # 2 numaralı düzeltmeyi güncellemiyor: Galaxy Store’u kapatmaya zorla

Galaxy Store uygulaması, Galaxy S10’unuzdaki varsayılan uygulamalardan biridir ve genellikle zamanın çoğunda kararlıdır. Bununla birlikte, bazı durumlarda düzgün çalışmadığından, bugün yaşadığınız gibi diğer uygulamaları veya işlevleri de etkileyebilir. Daha ileri adımlar atmadan bu konuda yapabileceğiniz bir şey olup olmadığını görmek için önce onu kapatmaya zorlayabilirsiniz. Bu nasıl yapılır:

  Ekranınızda, Son Uygulamalar ekran tuşuna dokunun (Giriş düğmesinin solunda üç dikey çizgiye sahip olan) .En Son Uygulamalar ekranı göründüğünde, Ayarlar uygulamasını aramak için sola veya sağa kaydırın. Daha önce çalıştırmayı başardıysa burada olmalı. Ardından, kapatmak için uygulamayı yukarı kaydırın. Bu, onu zorlamaya zorlamalıdır. Orada değilse, tüm uygulamaları da yeniden başlatmak için Tümünü Kapat uygulamasına dokunun.

Bir uygulamayı kapatmaya zorlamanın başka bir yolu şudur:

  Ayarlar uygulamasını açın.Tap Uygulamaları .Daha fazla ayar simgesine dokunun (üç nokta simgesi, sağ üst).

Galaxy Mağazası # 3 numaralı düzeltmeyi güncellemiyor: wifi’ta güncelleme

Varsayılan olarak, Galaxy Store uygulaması yalnızca cihaz wifi bağlantısına bağlandığında güncellemeleri indirecek şekilde ayarlanmıştır. Kurulum düğmesine tekrar basmadan önce birine bağlandığınızdan emin olun. Wifi’a bağlanamıyorsanız ancak güncellemeyi hücresel veya mobil veriler aracılığıyla indirmek istiyorsanız, önce uygulamanın Ayarlar menüsü altındaki ayarı değiştirdiğinizden emin olun. İşte nasıl:

  Galaxy Store uygulamasını açın. Sağ üstteki diğer ayarlar simgesi (üç nokta) .Tap Settings.Tap Otomatik güncelleme uygulamaları seçeneğine dokunun. Wifi veya mobil veri kullanımı öğesini seçin.

Galaxy Store # 4 numaralı düzeltmeyi güncellemiyor: Galaxy Store önbelleğini temizleme

Galaxy Store şu anda hala güncellenmezse, yapılacak en iyi şey uygulamanın önbelleğini temizlemektir. Bu genellikle eksik veya bozuk uygulama önbelleğinden kaynaklanan hataları gidermede etkilidir. Bu nasıl yapılır:

  Ayarlar uygulamasını açın. Uygulamalar öğesine dokunun. Diğer ayarlar simgesine (üç nokta simgesi, sağ üst) dokunun. Cihazınıza bağlı olarak, bu listede iki Ayarlar uygulaması olabilir. Her ikisinin de önbelleğini temizlediğinizden emin olun. Storage.Tap’a dokunun. Önbelleği temizle düğmesine dokunun.

Galaxy Mağazası # 5 numaralı düzeltmeyi güncellemiyor: Galaxy Mağazasını Sıfırla

Uygulama önbelleğinin temizlenmesini genellikle aynı menüdeki Verileri Temizle seçeneği izler. Bunu sadece önbelleği temizledikten sonra hiçbir şey işe yaramazsa yapmak istiyorsunuz. İşte nasıl:

  Ayarlar uygulamasını açın. Uygulamalar öğesine dokunun. Diğer ayarlar simgesine (üç nokta simgesi, sağ üst) dokunun. Cihazınıza bağlı olarak, bu listede iki Ayarlar uygulaması olabilir. Her ikisinin de önbelleğini temizlediğinizden emin olun. Storage.Tap.Tap Clear data düğmesine dokunun. Telefonu yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin.

Galaxy Store # 6 numaralı düzeltmeyi güncellemiyor: Çıkış yapın ve Samsung hesabınıza tekrar giriş yapın

Diğer zamanlarda, Samsung varsayılan uygulamaları basit bir işlemle sabitlenir: Samsung hesabından çıkmak, sonra tekrar oturum açmak. Bunu henüz denemediyseniz, Galaxy Store uygulamasını sıfırlama çalışmadıysa, yaptığınızdan emin olun. Samsung hesabınızdan çıkmak için:

  Ayarlar uygulamasını açın. Hesaplar ve yedekleme yapın. Hesap açın. Samsung hesabını seçin. Daha fazla ayar simgesi (üç nokta) seçin. Hesabı kaldır.

Galaxy Store 7 numaralı düzeltmeyi güncellemiyor: Önbellek bölümünü sil

Android, uygulamaları hızlı bir şekilde yüklemek için sistem önbelleği adı verilen geçici dosyalara bağlıdır. Bu önbellek bozulur veya eski hale gelirse, bir aygıt aniden yavaşlayabilir, donabilir veya yavaş performans belirtileri gösterebilir. Diğer zamanlarda nadir görülen hatalar meydana gelebilir ve sistemin genel performansı da etkilenebilir. S10’unuzun sistem önbelleğinin iyi olduğundan emin olmak için birkaç ayda bir temizlemenizi öneririz. İşte nasıl yapılacağı:

  Cihazı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu göründüğünde, tüm tuşları bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca gösterilecektir. Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini gösterme.) ‘Önbellek bölümünü sil’i vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet ‘vurgulanıncaya kadar Ses kısma tuşuna basın ve Güç düğmesine basın. önbellek bölümü tamamlandı, “Sistemi şimdi yeniden başlat” vurgulanıyor. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Galaxy Store, # 8 numaralı düzeltmeyi güncellemiyor: Uygulama tercihlerini sıfırla

Hataya neden olarak yanlışlıkla devre dışı bırakılmış varsayılan bir uygulama olması durumunda, uygulama tercihlerini sıfırladığınızdan emin olun.

  Ayarlar uygulamasını açın.Tap Apps.Tap sağ üstte Daha fazla ayar üzerine dokunun (üç-nokta simgesi) .Uygulama tercihlerini sıfırla’yı seçin. S10’unuzu yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin.

Galaxy Mağazası # 9 numaralı düzeltmeyi güncellemiyor: Kötü üçüncü taraf uygulamalarını kontrol et

Galaxy Store yeni bir uygulama yükledikten hemen sonra başlatılan sorun güncellenmiyorsa, uygulamayı silmeli ve düzeltip düzeltmeyeceğine bakmalısınız. Değilse, kötü bir üçüncü taraf uygulaması sorunu olasılığı için sorun gidermeye devam edersiniz. Bunu yapmak için, cihazı güvenli modda yeniden başlatmak istiyorsunuz. İşte bunun nasıl yapılacağı:

  Güç kapalı penceresi görünene kadar Güç düğmesini basılı tutun ve ardından serbest bırakın. Güvenli mod istemi görüntülenene kadar Kapat ve basılı tutun. Onaylamak için Güvenli mod seçeneğine dokunun. İşlemin tamamlanması 30 saniye kadar sürebilir. Yeniden başlatma, Ana ekranın sol altında “Güvenli mod” belirir.

Üçüncü taraf uygulamaların bu modda devre dışı bırakıldığını, bu nedenle kullanabileceğinizlerin önceden yüklenmiş uygulamalar olduğunu unutmayın. Dokunmatik ekran sorunu güvenli modda görünmezse, bu sorunun kötü bir uygulamadan kaynaklandığı anlamına gelir. En son yüklediğiniz uygulamayı kaldırın ve düzeltip düzeltmeyeceğini görün. Sorun devam ederse, hileli uygulamayı belirlemek için eleme işlemini kullanın. İşte nasıl:

  Güvenli moda önyükleme yapın. Sorunu denetleyin. Üçüncü taraf bir uygulamanın suçlu olduğunu onayladığınızda, uygulamaları tek tek kaldırmaya başlayabilirsiniz. En son eklediklerinizle başlamanızı öneririz. Bir uygulamayı kaldırdıktan sonra, telefonu normal moda getirin ve sorunu kontrol edin. S10’unuz hala sorunluysa, 1-4. Adımları tekrarlayın.

Galaxy Mağazası # 10 numaralı düzeltmeyi güncellemiyor: Fabrika ayarlarına sıfırlama

Bu süre boyunca hiçbir şey değişmezse, telefonu silmeniz ve tüm yazılım ayarlarını varsayılan ayarlara döndürmeniz gerekebilir. Fabrika ayarlarına sıfırlama genellikle yazılımla ilgili sorunları çözmede etkilidir. Bu sorunun en olası nedeni yazılım veya uygulama olduğundan, fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi bunu düzeltmek için iyi bir fırsat sunar.

S10’unuzu fabrika ayarlarına sıfırlamanın iki yolu aşağıdadır:

Yöntem 1: Samsung Galaxy S10’da Ayarlar Menüsü ile nasıl sıfırlanır

Galaxy S10’unuzu silmenin en kolay yolu budur. tek yapmanız gereken Ayarlar menüsüne gitmek ve aşağıdaki adımları takip etmektir. Ayarlar altında herhangi bir sorun yaşamadığınızda bu yöntemi öneriyoruz.

  Kişisel verilerinizin yedeğini alın ve Google hesabınızı kaldırın. Ayarlar uygulamasını açın. Genel yönetim seçeneğine gidin ve dokunun. aksiyon.

Yöntem 2: Donanım düğmelerini kullanarak Samsung Galaxy S10 üzerinde sıfırlama nasıl yapılır

Durumunuz telefon açılmıyorsa veya önyükleme yapıyor ancak Ayarlar menüsüne erişilemiyorsa, bu yöntem yardımcı olabilir. Öncelikle, cihazı Kurtarma Moduna başlatmanız gerekir. Kurtarma işlemine başarıyla eriştikten sonra, uygun ana sıfırlama işlemine başlama zamanı. Kurtarma’ya erişmeden önce bazı denemeler yapmanız gerekebilir, bu nedenle sabırlı olun ve tekrar deneyin.

  Mümkünse, önceden kişisel verilerinizin bir yedeğini alın. Sorununuz bunu yapmanızı engelliyorsa, bu adımı atlayın. Ayrıca, Google hesabınızı kaldırdığınızdan emin olmak istersiniz. Sorununuz bunu yapmanızı engelliyorsa, sadece bu adımı atlayın. Cihazı kapatın. Bu önemli. Kapatamazsanız, hiçbir zaman Kurtarma Moduna ön yükleme yapamazsınız. Cihazı Gç düğmesi üzerinden düzenli olarak kapatamıyorsanız, telefonun pili bitene kadar bekleyin. Ardından Kurtarma Moduna geçmeden önce telefonu 30 dakika şarj edin. Ses Açma ve Bixby tuşlarını aynı anda basılı tutun. Sesi Açma ve Bixby tuşlarını basılı tutarken, Güç düğmesini basılı tutun. menü şimdi görünecektir. Bunu gördüğünüzde, düğmeleri serbest bırakın. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğinin üzerine gelinceye kadar Sesi Azalt düğmesini kullanın. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı seçmek için Gç düğmesine basın. Fabrika ayarlarına sıfırlama işlemini onaylamak için

 


Bizimle meşgul

Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu yüzden Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir ve cevaplarımızı sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemiyoruz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. DroidGuy sosyal ağ varlığına da sahip olduğundan Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşimde bulunmak isteyebilirsiniz.