Nasıl Galaxy S8 düzeltmek için yazılım güncelleştirme sorunu yüklenmez

Galaxy S8 ile yazılım güncellemelerini indirmiyor musunuz? Bu sorunu yaşayan birçok S8 sahibinin olduğunu biliyoruz. Onlardan biriyseniz, aşağıdaki önerilerimizi izleyerek ne yapacağınızı öğrenin.

Devam etmeden önce, size kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altındaki bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Sorununuzu tarif ederken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabiliyorsanız, lütfen bize nereden başlayacağınız konusunda bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, bunlardan bahsettiğinizden emin olun, böylece cevaplarımızda atlayabilirsiniz.

Sorun: Galaxy S8 yazılım güncellemesini yüklemiyor

Annemin Galaxy S8 yazılım güncellemesini indirdiğini söylüyor. Lütfen saatlerce WiFi kapsama alanından çıkmayınız. İlerleme çubuğu hala 0’da ve hareket etmedi. Telefon bütün gün boyunca WiFi aralığındaydı. İşin garibi, telefonda başka şeyler de yapabiliriz ancak “yazılım güncellemesi” aynı kalıyor. Hepiniz bize yardım edebilirseniz çok iyi olur ve teşekkür ederim!

Çözüm: Bu sorunu gidermeye çalışabileceğiniz birkaç sorun giderme adımı var. Aşağıdaki önerilerimize uyun ve hangisinin sizin için çalışacağını görün.

Güncellemeler için yer açın

Galaxy S8’inizin yeni güncellemeyi almaya hazır olduğundan emin olun. Bunu, en az 1 GB boş depolama alanına sahip olarak yapabilirsiniz. Halen yeterli yer yoksa, bazı uygulamaları silin veya fotoğraflar, videolar, belgeler, müzik vb. Gibi sistem dışı kritik dosyaları bir SD karta, bilgisayara veya başka bir telefona taşıyın. Çoğu sistem güncelleme dosyası nispeten büyük olduğundan en az 1GB boş alana sahip olmak önemlidir. Bundan daha fazla alan açabilirsiniz, o zaman bu daha da iyi.

Önbellek bölümünü temizle

Geçerli sistem önbelleği bozuksa, bazı güncellemeler normal şekilde ilerlemeyebilir. Önbellek sorunu olmadığından emin olmak için cihazınızın önbellek bölümünü temizlemeye çalışın. İşte nasıl:

    Cihazı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Android logosu göründüğünde tüm tuşları bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ gösterilmeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca gösterilecektir. Android sistem kurtarma menüsü seçenekleri). “Önbellek bölümünü sil” seçeneğini vurgulamak için Ses kısma tuşuna basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. “Evet” seçeneğini vurgulamak için Ses kısma tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın. bölüm tamamlandı, “Sistemi şimdi yeniden başlat” vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Uygulama tercihlerini sıfırla

Bu sorunu çözmenin bir başka iyi yolu, tüm uygulamaları bilinen çalışma durumlarına geri ayarladığınızdan emin olmaktır. Bu, tüm uygulamaları ilk yapılandırmalarına geri döndürerek yapılır. İşte nasıl:

    Ayarlar uygulamasını açın. Apps.Tap sağ üst sağdaki Diğer ayarlar (üç-nokta) simgesine dokunun. Uygulama tercihlerini sıfırla seçeneğine dokunun.

Güvenli Mod’da güncellemeyi indir

Uygulamalardan biri güncellemenin devam etmesini engelliyorsa, S8’inizi güvenli modda yeniden başlatmayı deneyebilirsiniz. Bunu yapmak, indirilen tüm uygulamaların çalışmasını engeller. Yani, S8’iniz yalnızca güvenli modda güncelleme yapıyorsa, bir uygulamanın suçlu olduğuna bahse girebilirsiniz.

    Cihazı kapatın. Model adı ekranını geçen Güç tuşunu basılı tutun. Ekranda “SAMSUNG” göründüğünde, Güç tuşunu bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra, Ses seviyesini azaltma tuşunu basılı tutun. Aygıt yeniden başlatmayı tamamlayana kadar ses kısma tuşu. Güvenli mod, ekranın sol alt köşesinde görünecektir.

Bir uygulama sorunu olduğunu düşünüyorsanız, onu tanımlamak için eleme işlemini kullanmanız gerekir. İşte nasıl:

    Güvenli moda önyükleme yapın. Sorunu denetleyin. Üçüncü taraf bir uygulamanın suçlu olduğunu onayladığınızda, uygulamaları tek tek kaldırmaya başlayabilirsiniz. En son eklediklerinizle başlamanızı öneririz. Bir uygulamayı kaldırdıktan sonra, telefonu normal moda yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin. S8’iniz hala sorunluysa, 1-4. Adımları tekrarlayın.

Fabrika ayarları

Telefonu silmek ve yazılımını varsayılan ayarlarına geri döndürmek, deneyebileceğiniz tek çözüm olabilir. Yukarıdaki önerilerden hiçbiri başarısız olmazsa cihazınızı fabrika ayarlarına sıfırlamayı denemelisiniz. İşte nasıl:

    Kişisel verilerinizin yedeğini alın. Cihazı kapatın. Sesi Aç tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu göründüğünde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’) Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösteriniz.) ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğini vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. Seçene kadar Ses kısma tuşuna basın. Tüm kullanıcı verileri ‘vurgulanır. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. Ana sıfırlama tamamlandığında,’ Sistemi şimdi yeniden başlat ‘vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Geçici Çözümler

Aşağıda belirtilen geçici çözümlerin uygulayabileceği bazı özel durumlar vardır.

Kökünü kaldır (isteğe bağlı)

Bu olası geçici çözüm yalnızca köklü aygıtlar için geçerlidir. Bazı kök yazılımlar Samsung veya operatör güncellemelerini bilerek engelleyebilir. S8’iniz köklü ise, güncellemeleri tekrar yüklemeden önce kökünü kaldırmaya çalışın.

Yazılım güncellemelerini engelleyin

Sorunun nedenini bulamazsanız ve güncelleme bildirimleri can sıkıcı hale gelirse, onları üçüncü taraf uygulamaları kullanarak görünmelerini bilerek engelleyebilirsiniz. Taşıyıcı tarafından sağlanan telefonların çoğu, sistem güncelleme bildirimlerini kapatma seçeneğine sahip olmadığı için bunları engellemek mümkün değildir. Böyle bir telefonunuz varsa, Samsung güncellemelerini engellemek için Play Store’da Package Disabler Pro + (Samsung) gibi uygulamaları bulmaya çalışın. Bu tür uygulamaları kullanırken, öncelikle cihazdan daha fazla veri topladıkları ve hatta sistemin güvenliğini tehlikeye atabilecekleri için ilk önce biraz araştırma yaptığınızdan emin olun. Google’ın Package Disabler Pro + (Samsung) uygulamasını Google Play Store’dan engellemeye devam etmesinin bir nedeni var.

Cihazın ağla uyumlu olduğundan emin olun.

Başlangıçta belirli bir ağ için tasarlanan telefonlar, farklı bir taşıyıcıda kullanıldığında Android’i güncelleyemez. Örneğin, bir AT&T Galaxy S8, bir T-Mobile ağında kilidi açılmış ve kullanılmışsa Android güncellemesini yükleyemez. S8’iniz taşıyıcı tarafından sağlanamadıysa, sorunun nedeni bu olabilir. Yardım etmek için yapabilecekleri bir şey olup olmadığını öğrenmek için operatörünüzle konuşun.

 


Bizimle meşgul

Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu nedenle Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir ve cevaplarımızı sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemiyoruz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. DroidGuy sosyal ağ varlığına da sahip olduğundan Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşimde bulunmak isteyebilirsiniz.