Nasıl Galaxy S9 düzeltmek bazı metin mesajları sorunu alamıyor

Bugünün sorun giderme makalesi, Galaxy S9 kullanıcısı tarafından cihazında SMS veya bazı kişilerden metin alamaması konusunda bildirilen bir sorunu ele alıyor. Bu, aşağıdaki şartların bazılarında gösterildiği gibi tipik bir manifatura konusu değildir.

Devam etmeden önce, kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altında verilen bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Sorununuzu tarif ederken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabiliyorsanız, lütfen bize nereden başlayacağınız konusunda bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, bunlardan bahsettiğinizden emin olun;

Sorun: Galaxy S9 bazı kısa mesajları alamıyor.

Son zamanlarda Sprint ile yeni bir telefonumuz faturasında tasarruf etmeyi denedik. Geçen yıl bu saatlerde, Google Piksel’lerimizle Republic Wireless’tan Sprint’e geçtik. Ağ ile kesinlikle hiçbir sorun yaşamadım ve her şey sorunsuz gitti. Ancak bir yıllık plan için ücretsiz servisindeydik ve 100 dolardan fazla hücre servisi için ödeme yapmak istemedik. Her neyse, Sprint’te çalışan bir arkadaşımız bize yeni bir promosyon almanın yolunu söyledi, ancak bu yeni telefonlar almak anlamına geliyordu. Yaptığımız şey geçici olarak telefon numaralarımızı geçici olarak Google sesine aktarmak ve ardından numaralarımızı Sprint’e aktarmaktı. Her şey sorunsuz gitti ve çalışma düzeninde görünüyordu. Ancak, telefonlarımızı aldıktan kısa bir süre sonra, herkesten kısa mesaj almadığımızı fark ettik. Bir kaç arkadaşımız ve aileniz bunu getirdi. Başkalarından metinler alabilirim, ancak benim için önemli avukatlardan bir avuç paradan değil. Kocamın bir S9 Plus’ı var ve aynı zamanda bazı insanlara mesaj yazabiliyor ama başkalarını yazamıyordu. Rakamların engellenmediğinden emin olmak için ikimiz de kontrol ettik, partilerin mesajlaşıp mesajlarımızı alabildiğini ama onların mesajlarını alamadık. Aramalar iyi sonuç veriyor ve şimdilik haberleşmek için FB messenger’ı ve Google Hangout’ları kullanıyoruz, ancak yeni telefonlarımızı bir aydan uzun süredir kullandık ve bunu nasıl çözeceğimizi bulamıyoruz. SIM kartı bir süre daha çıkarmanın ve yeniden takmanın yanı sıra fabrika ayarını birkaç kez sıfırladık. Şahsen ben de söz konusu kişileri silmeyi ve eklemeyi tekrar denedim, ancak yine de hiçbir değişiklik yapmadım. Google sesli hesaplarımız, numaralarımızı belirttiğimizden ve sinyallerimiz iyi olduğu için kısa mesaj göndermiyor. Bar tam değil ama arama ve diğer iletişim biçimlerinin sorunsuz bir şekilde çalışması yeterli. Herhangi bir fikir? Bende hiç yok ve kocam da fikir dışında. Celia

Çözüm : Bu, sorunun nedeni, kullandığınız iki hizmetten birinde, Google Voice ve Sprint’in mesajlaşma sisteminde yer alabileceğinden biraz karışıktır. Bu iki hizmete dışarıdan bir varlık olduğumuz için, belirli numaraların metinleri göndermesini mevcut numaranıza engelleyen bir sistem kısıtlaması olup olmadığından emin olamayız. Aşağıda, bu sorunun nedenini bulmaya çalışabileceğiniz sorun giderme adımları verilmiştir.

Hataları kontrol et

Başka herhangi bir gösterge veya hatadan bahsetmediniz, ancak herhangi bir şey varsa, sorunu çözmenin bir ipucu olabilir. SMS almadığınız numaralara metin gönderirken bir mesaj alıyor musunuz? Kişilerinize, iletilerinize yanıt verirken hatalarını yapıp yapmadıklarını sordunuz mu? Bu noktada, herhangi bir hata hiç olmamasından iyidir. Şanslıysanız, bir sorun gidermede sizi doğru yönde gösterebilir.

Kişilerden numaranızı silip yeniden eklemelerini isteyin

Google Voice’u kullanırken farklı bir numara atadıysanız, SMS almadığınız kişilerin taşıyıcılarının mevcut numaranıza SMS gönderme olasılığı olabilir. Durum böyle değilse, uçlarında bir yanlış anlaşılmaya neden olan bir hata olabilir. Bunu kontrol etmek için yapabileceğiniz hiçbir şey olmadığından, tüm yapabileceklerinizden bu numaralara yanıtlarını gönderdiklerinden emin olmalarını istemek. Eski konuşmaları ve iletişim bilgilerinizi silmelerini istemenizi öneririz. Bu ikisi halledildikten sonra, geçerli telefon numaranızı eklemelerine izin verin (farklıysa Google Voice numaranız değil). Ardından, onlara tekrar bir metin mesajı gönderin ve şimdi bir yanıt gönderebileceklerini görün.

Operatörünüzden yardım alın

Yukarıdaki iki önerinin hiçbiri işe yaramayacaksa, sorunu şebeke operatörünüze yükseltmenizi öneririz. Yukarıda bahsedildiği gibi, sorunun Google Voice tarafından değil, operatörünüzün ağındaki bir hatadan kaynaklanma ihtimali olabilir. Temsilcileri hesabınıza erişebildiği için bu konuyu incelemek için daha iyi bir konumdalar.

Farklı bir numara dene

Şu ana kadar hiçbir şey yardımcı olmadıysa, telefon numaranızı değiştirmeyi her zaman düşünebilirsiniz. Bu biraz sert ve sıkıntılı olabilir, ancak Sprint gerçek nedeni bulamazsa, yine de bu çözümü önereceklerine eminiz.