Nasıl giderilir Samsung Galaxy A5 ekran şarj ederken siyahlaşır ve yanıt vermiyor (kolay adımda)

Şikayetler ve çökmeler her zaman olur. Okuyucularımıza destek sağlamaya başladığımızdan beri sayısız vakayla karşılaştım. Bazı okuyucularımız tarafından, şarj edilirken yanıt vermediği ve yanıt vermediği bildirilen Samsung Galaxy A5 cihazları ile ilgili olarak görüştük. Böylece, telefonlarının güç tuşuna veya herhangi bir fiziki düğmeye bastığında veya tuttuklarında artık yanıt vermediği anlamına geliyor.

Bizimle iletişim kuran okuyucularımızın yararı için, bu yazıda bu sorunu ele almam gerekecek. Bu sorunla ilk karşılaştığımdan beri, bunu düzeltebilecek bir iki şey biliyorum. Bu tür bir sorunu çözmek için kullandığım çözümleri sizinle paylaşacağım. Dolayısıyla, bu cihazın sahiplerinden biri veya bu konuyla ilgili herhangi bir Android akıllı telefonunuz varsa, bu makalenin size bir şekilde yardımcı olabileceği için okumaya devam edin.

Sorun giderme işlemimize geçmeden önce, farklı bir soruna yönelik bir çözüm arıyorsanız, okuyucularımız tarafından bildirilen en yaygın sorunlardan bazılarını ele aldığımız için sorun giderme sayfamıza da göz attığınızdan emin olun. Sizinkiyle benzer sorunları bulun ve önerdiğimiz çözümleri kullanın. Bundan sonra yardımımıza ihtiyacınız varsa, Android sorun anketimizi doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

içindekiler

 • Galaxy A5'i artık yanıt vermeyecek siyah bir ekranla nasıl düzeltebilirim?
  • İlk çözüm: Zorunlu Yeniden Başlatma işlemini gerçekleştirin
  • İkinci çözüm: Telefonu şarj cihazına bağlayın ve tekrar zorunlu yeniden başlatma yapın
   • Bizimle iletişime geçin
  • Sesi kısma düğmesini basılı tutun ve henüz serbest bırakmayın.
  • Sesi kıs düğmesini basılı tutarken güç tuşunu basılı tutun.
  • Her iki tuşun da 10 saniye veya daha fazla basılı tutulması.
  • Temelde ilk prosedürün aynısıdır, sadece güç düğmesine basıldığından ve ses kısma düğmesinden sonra tutulduğundan emin olduğumuzdan, aksi halde size benzer bir sonuç vermeyeceğinden emin olun.

   Şans eseri, telefon bundan sonra hala yanıt vermiyorsa, sonraki prosedürü deneyin.

   İLGİLİ MESAJLAR:

   • Samsung Galaxy A5'inizin (2017) “nem algılandı” hatasını göstermeye devam etmesiyle ilgili [Sorun giderme kılavuzu]
   • Samsung Galaxy A5'inizin kendi başına nasıl kapanacağı ve nasıl geri dönmeyeceği [Sorun Giderme Kılavuzu] nasıl düzeltilir?
   • Açılmayacak Samsung Galaxy A5 (2017) cihazınızı nasıl gidereceğiniz [Sorun Giderme Kılavuzu]
   • Samsung Galaxy A5 (2017) cihazınızı şarj olmayacak şekilde nasıl onarılır [Sorun Giderme Kılavuzu]

   İkinci çözüm: Telefonu şarj cihazına bağlayın ve tekrar zorunlu yeniden başlatma yapın

   Pil tüketimiyle ilgili sorun, telefonun çökmesine neden olabileceğidir, çünkü bazı donanım bileşenleri ve servisler cihaz sudan çıktığında düzgün şekilde kapanmayabilir. Bir sistem çökmesi telefonun yanıt vermemesine neden olursa, boşalmış bir aküye sahip olmak sorunu daha da kötüleştirir. Ancak, konuların çoğunda olduğu gibi, her zaman yapabileceğiniz bir şey var:

   1. Şarj cihazını çalışan bir duvar prizine takın. Kablolu bir şarj cihazı kullanmak zorunludur.
   2. Orijinal güç / veri kablosunu kullanarak telefonunuzu şarj cihazına bağlayın.
   3. Telefonun şarj olduğunu gösterip göstermediğine bakmaksızın, en az 10 dakika boyunca şarj cihazına bağlı bırakın.
   4. Önce ses azaltma düğmesine basın ve basılı tutun ve gitmesine izin vermeyin.
   5. Ardından ses kısma düğmesini basılı tutarken güç tuşunu basılı tutun.
   6. Her iki tuşun da 10 saniye kadar basılı tutulması gerekir, ancak bu süre telefon şarj cihazına bağlıyken.

   İkinci çözüm, önbellek bölümünü silmek veya Ana Sıfırlama işlemini yapmak için telefonunuzu yanıtlamıyorsa, denemeniz gereken diğer şeyler. Her ikisi de kurtarma modunda yapılabilir. İşte bu, telefonun kurtarma modunda başlatıldığı an, zaten cihaz zaten kapatıldığından beri sorunu giderildiğini düşünebilirsiniz. Sorun otomatik olarak bir güç sorunundan küçük bir önyükleme sorununa indirgeniyor, yani artık daha karmaşık değil.

   Bu, önbellek bölümünü silme veya Ana Sıfırlama işlemini nasıl yaparsınız?

   1. Cihazı kapatın.
   2. Sesi Açma tuşunu ve Ana tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun.
   3. Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın ('Sistem güncellemesi yükleniyor', yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca gösterecektir, ardından Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce 'Komut Yok').
   4. “Önbellek bölümünü sil” veya “verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla” seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın.
   5. Seçmek için Güç düğmesine basın.
   6. “Evet” öğesini vurgulamak için Sesi kıs düğmesine basın ve seçmek için Güç tuşuna basın.
   7. Silme önbelleği bölümü tamamlandığında, “Şimdi sistemi yeniden başlat” vurgulanır.
   8. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

   Tüm bunlardan sonra ve sorun giderilmediyse, cihazı Samsung Deneyimine ya da herhangi bir akredite dükkana getirme zamanı geldi.

   Bizimle iletişime geçin

   Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için size bir ücret talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ama aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınıza paylaşarak ya da sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da Twitter'da bizi takip ederek kelimeyi yaymayın.

   Okumak isteyebileceğiniz mesajlar:

   • Önyükleme ekranında takılı Samsung Galaxy A5 (2017) nasıl düzeltilir [Sorun Giderme Kılavuzu]
   • Samsung Galaxy A5'inizin kendi başına nasıl kapanacağı ve nasıl geri dönmeyeceği [Sorun Giderme Kılavuzu] nasıl düzeltilir?
   • Samsung Galaxy A5'i “Maalesef, Ayarlar durdu” hatasını gösteren bir hata nasıl giderilir [Sorun Giderme Kılavuzu]
   • Video oynatmayacak Samsung Galaxy A5'i nasıl düzeltebiliriz, “video oynatamıyorum” hatasını ister misiniz? [Sorun giderme kılavuzu]
   • Samsung Galaxy A5 (2017) ile “Ne yazık ki, işlem com.android.phone durdu” hatası nasıl giderilir [Sorun Giderme Kılavuzu]