Nasıl Gmail Galaxy S10 durdu düzeltmek için | Gmail’de sorun giderme çökmeye devam ediyor

Gmail genellikle Galaxy S10’da önceden yüklenmiş uygulamalardan biridir. Uygulamanızla ilgili sorun yaşıyorsanız ve Gmail’in hatanın durduğunu göstermeye devam ederse, bunun nedenini belirlemek için birkaç adım atmanız gerekir. Bunu yapmak için yapabileceğiniz şeyleri öğrenin.

Devam etmeden önce, size kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altındaki bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Sorununuzu tarif ederken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabiliyorsanız, lütfen bize nereden başlayacağınız konusunda bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, bunlardan bahsettiğinizden emin olun, böylece cevaplarımızda atlayabilirsiniz.

Nasıl Gmail Galaxy S10 durdu düzeltmek için | Gmail’de sorun giderme çökmeye devam ediyor

Gmail uygulaması, Android cihazlardaki kararlı uygulamalardan biridir. Yine de Galaxy S10’unuzdaki durum böyle değilse ve Gmail’in sürekli olarak hatayı durdurduğunu göstermeye devam ediyorsa, aşağıda yapabileceğiniz sorun giderme adımları aşağıdadır.

Gmail # 1 numaralı düzeltmeyi durdurdu: Gmail uygulamasını kapatmaya zorla

Gmail uygulamasıyla başa çıkmak, yapmanız gereken ilk sorun giderme adımı olmalıdır. Bunu yapmak için uygulamayı yeniden başlatıp hatayı düzeltip düzeltmeyeceğini görmek istersiniz. Şanslıysanız ve hata geçici ise, bu muhtemelen yardımcı olacaktır. Bir uygulamanın düzgün çalışmasını durdurmasına neden olabilecek bir dizi faktör vardır. Yeniden başlatmanın işe yarayacağını görmek için yapabilecekleriniz:

  Ekranınızda, Son Uygulamalar ekran tuşuna dokunun (Giriş düğmesinin solunda üç dikey çizgiye sahip olan) .En Son Uygulamalar ekranı göründüğünde, Ayarlar uygulamasını aramak için sola veya sağa kaydırın. Daha önce çalıştırmayı başardıysa burada olmalı. Ardından, kapatmak için uygulamayı yukarı kaydırın. Bu, onu zorlamaya zorlamalıdır. Orada değilse, tüm uygulamaları da yeniden başlatmak için Tümünü Kapat uygulamasına dokunun.

Bir uygulamayı kapatmaya zorlamanın başka bir yolu şudur:

  Ayarlar uygulamasını açın.Tap Uygulamaları’na dokunun. Diğer ayarlar simgesine (üç nokta simgesi, sağ üst) dokunun.

Gmail # 2 numaralı düzeltmeyi durdurdu: Gmail hesabınızdan çıkın

Gmail’in çökmeye devam ettiği bu özel durum söz konusu olduğunda, yapmanın bir sonraki etkili yolu uygulamadan çıkıp tekrar giriş yapmaktır. Bazı Gmail kullanıcıları bunu yapabilir ve Gmail’in geçmişte hatayı durdurduğunu düzeltebilir. Birkaç dakika sürmez, bu nedenle aşağıdaki önerilerin kalanına devam etmeden önce yaptığınızdan emin olun. Gmail hesabınızdan çıkmak için, Ayarlar> Hesaplar ve yedekleme> Hesaplar> Google hesabı altından gidebilirsiniz. Doğru Google hesabını seçtiğinizden emin olun (eklenmiş birden fazla Google hesabınız varsa).

Gmail, # 3 numaralı düzeltmeyi durdurdu: Gmail önbelleğini temizleme

Sorunlu bir uygulamanın önbelleğini temizlemek, bu durumda yapabileceğiniz başka bir temel sorun giderme adımıdır. Aşağıda nasıl yapılacağını öğrenin.

  Ayarlar uygulamasını açın.Tap Uygulamaları’na dokunun.Diğer ayarlar simgesine dokunun (üç nokta simgesi, sağ üst). Sistem uygulamalarını gösterme öğesine dokunun. Telefon uygulaması öğesini seçin.

Gmail # 4 numaralı düzeltmeyi durdurdu: Gmail verilerini sıfırla

Gmail hata bıraktıysa, uygulamanın verilerini silerek önceki adımı izlemelisiniz. Bu, uygulamayı varsayılan ayarlarına sıfırlayacaktır. İşte nasıl:

  Ayarlar uygulamasını açın.Tap Uygulamaları’na dokunun.Diğer ayarlar simgesine (üç nokta simgesi, sağ üst) dokunun. Sistem uygulamalarını gösterme seçeneğine dokunun.

Bu sorun giderme adımı herhangi bir kişisel veriyi silmese de, onları korumak istiyorsanız, Rehber ve Telefon günlüklerinizin yedeğini almanızı kesinlikle öneririz.

Gmail # 5 numaralı düzeltmeyi durdurdu: Cihazı yeniden başlatın

Uygulamanın kendisini yeniden başlattıktan sonra sorun dönerse, yapmak istediğiniz bir sonraki şey yumuşak sıfırlama gerçekleştirmektir. Bu sistemi temizlemeli ve muhtemelen böceklerden de kurtulmalıdır. Bunu yapmak için, Güç ve Ses Azaltma düğmelerini yaklaşık 10 saniye basılı tutun. Telefon yeniden başlatıldıktan sonra, düğmeleri serbest bırakın. Bu, genellikle bir sistem bir süre çalışmaya devam ettiğinde ortaya çıkan hataları temizlemede etkilidir. Hata olasılığını azaltmak için S10’unuzu en az haftada bir kez bu yöntemi kullanarak başlatmanızı öneririz.

Bazı Galaxy S10 için aynı yönteme ulaşmanın biraz farklı bir yolu olabilir. İşte nasıl:

  Güç + Ses Düzeyi düğmelerini yaklaşık 10 saniye basılı tutun veya cihazın gücü dönene kadar basılı tutun. Bakım Önyükleme Modu ekranının görünmesi için birkaç saniye bekleyin. Bakım Önyükleme Modu ekranından Normal Önyükleme’yi seçin. Mevcut seçenekler arasında dolaşmak için ses seviyesi düğmelerini, seçmek için sol alt tuşu (ses seviyesi düğmelerinin altında) kullanabilirsiniz. Sıfırlama işleminin tamamlanması için 90 saniye bekleyin.

Gmail # 6 numaralı düzeltmeyi durdurdu: Gmail’i Güncelle

Bazı uygulama hataları yalnızca kodlama değişiklikleri yapılarak düzeltilebilir. Gmail uygulamasını bir süredir güncellemediyseniz, şimdi yaptığınızdan emin olun. Google Play Store uygulamasını açın ve oradan güncelleyin. Bunu yaptıktan sonra, cihazı yeniden başlatın ve Gmail’in durduğunu görerek hatanın ortadan kalktığını görün.

Gmail # 7 numaralı düzeltmeyi durdurdu: Hileli uygulamayı kontrol et

Hata, yeni bir uygulamayı yükledikten hemen sonra olmuşsa, uygulamayı silmeli ve düzeltip düzeltmeyeceğini görmelisiniz. Değilse, kötü bir üçüncü taraf uygulaması sorunu olasılığı için sorun gidermeye devam edersiniz. Bunu yapmak için, cihazı güvenli modda yeniden başlatmak istiyorsunuz. İşte bunun nasıl yapılacağı:

  Güç kapalı penceresi görünene kadar Güç düğmesini basılı tutun ve ardından serbest bırakın. Güvenli mod istemi görüntülenene kadar Kapat ve basılı tutun. Onaylamak için Güvenli mod seçeneğine dokunun. İşlemin tamamlanması 30 saniye sürebilir. Yeniden başlatma, Ana ekranın sol altında “Güvenli mod” belirir.

Üçüncü taraf uygulamaların bu modda devre dışı bırakıldığını, bu nedenle kullanabileceğinizlerin önceden yüklenmiş uygulamalar olduğunu unutmayın. Dokunmatik ekran sorunu güvenli modda görünmezse, bu sorunun kötü bir uygulamadan kaynaklandığı anlamına gelir. En son yüklediğiniz uygulamayı kaldırın ve düzeltip düzeltmeyeceğini görün. Sorun devam ederse, hileli uygulamayı belirlemek için eleme işlemini kullanın. İşte nasıl:

  Güvenli moda önyükleme yapın. Sorunu denetleyin. Üçüncü taraf bir uygulamanın suçlu olduğunu onayladığınızda, uygulamaları tek tek kaldırmaya başlayabilirsiniz. En son eklediklerinizle başlamanızı öneririz. Bir uygulamayı kaldırdıktan sonra, telefonu normal moda getirin ve sorunu kontrol edin. S10’unuz hala sorunluysa, 1-4. Adımları tekrarlayın.

Gmail # 8 numaralı düzeltmeyi durdurdu: Önbellek bölümünü sil

Android, uygulamaları hızlı bir şekilde yüklemek için sistem önbelleği adı verilen geçici dosyalara bağlıdır. Bu önbellek bozulur veya eski hale gelirse, bir aygıt aniden yavaşlayabilir, donabilir veya yavaş performans belirtileri gösterebilir. Diğer zamanlarda nadir görülen hatalar meydana gelebilir ve sistemin genel performansı da etkilenebilir. S10’unuzun sistem önbelleğinin iyi olduğundan emin olmak için birkaç ayda bir temizlemenizi öneririz. İşte nasıl yapılacağı:

  Cihazı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu göründüğünde, tüm tuşları bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca gösterilecektir. Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini gösterme.) ‘Önbellek bölümünü sil’i vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet ‘vurgulanıncaya kadar Ses kısma tuşuna basın ve Güç düğmesine basın. önbellek bölümü tamamlandı, “Sistemi şimdi yeniden başlat” vurgulanıyor. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Gmail # 9 numaralı düzeltmeyi durdurdu: Ağ ayarlarını sıfırla

Yanlış ağ ayarlarından etkilenirse, Gmail gibi çalışmak için sürekli internet bağlantısı gerektiren uygulamalar düzgün çalışmayabilir. S10’unuzun ağ ayarlarının doğru olduğundan emin olmak için, şimdi sıfırlamayı deneyin. İşte nasıl:

  Ana ekrandan, Uygulama tepsisini açmak için boş bir yere kaydırın. Genel Yönetim> Sıfırla> Ağ ayarlarını sıfırla öğesine dokunun. Ayarları sıfırla öğesine dokunun. Tamamlandığında bir onay penceresi görünecektir.

Gmail # 10 numaralı düzeltmeyi durdurdu: Fabrika ayarlarına sıfırlama

Gmail bu noktada hala çökmeye devam ediyorsa, telefonun fabrika ayarlarına sıfırlama işleminin silinmesinin size yardımcı olup olmayacağını görmeye çalışmalısınız. S10’unuzu fabrika ayarlarına sıfırlamanın iki yolu aşağıdadır:

Yöntem 1: Samsung Galaxy S10’da Ayarlar Menüsü ile nasıl sıfırlanır

Galaxy S10’unuzu silmenin en kolay yolu budur. tek yapmanız gereken Ayarlar menüsüne gitmek ve aşağıdaki adımları takip etmektir. Ayarlar altında herhangi bir sorun yaşamadığınızda bu yöntemi öneriyoruz.

  Kişisel verilerinizin yedeğini alın ve Google hesabınızı kaldırın. Ayarlar uygulamasını açın. Genel yönetim seçeneğine gidin ve dokunun. aksiyon.

Yöntem 2: Donanım düğmelerini kullanarak Samsung Galaxy S10 üzerinde sıfırlama nasıl yapılır

Durumunuz telefon açılmıyorsa veya önyükleme yapıyor ancak Ayarlar menüsüne erişilemiyorsa, bu yöntem yardımcı olabilir. Öncelikle, cihazı Kurtarma Moduna başlatmanız gerekir. Kurtarma işlemine başarıyla eriştikten sonra, uygun ana sıfırlama işlemine başlama zamanı. Kurtarma’ya erişmeden önce bazı denemeler yapmanız gerekebilir, bu nedenle sabırlı olun ve tekrar deneyin.

  Mümkünse, önceden kişisel verilerinizin bir yedeğini alın. Sorununuz bunu yapmanızı engelliyorsa, bu adımı atlayın. Ayrıca, Google hesabınızı kaldırdığınızdan emin olmak istersiniz. Sorununuz bunu yapmanızı engelliyorsa, sadece bu adımı atlayın. Cihazı kapatın. Bu önemli. Kapatamazsanız, hiçbir zaman Kurtarma Moduna ön yükleme yapamazsınız. Cihazı Gç düğmesi üzerinden düzenli olarak kapatamıyorsanız, telefonun pili bitene kadar bekleyin. Ardından Kurtarma Moduna geçmeden önce telefonu 30 dakika şarj edin. Ses Açma ve Bixby tuşlarını aynı anda basılı tutun. Sesi Açma ve Bixby tuşlarını basılı tutarken, Güç düğmesini basılı tutun. menü şimdi görünecektir. Bunu gördüğünüzde, düğmeleri serbest bırakın. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğinin üzerine gelinceye kadar Sesi Azalt düğmesini kullanın. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı seçmek için Gç düğmesine basın. Fabrika ayarlarına sıfırlama işlemini onaylamak için

Gmail, # 11 numaralı düzeltmeyi durdurdu: Bir hata raporu gönderin

Gmail, fabrika ayarlarına sıfırlama işleminden sonra hataya devam ediyorsa, sorunun uygulamanın kendisiyle bir ilgisi olabileceğini varsayabilirsiniz. Son kullanıcı olarak, yardım etmek için yapabileceğiniz şey bir hata raporu göndermektir. Bunu yapmanıza izin vermek için uygulamanın içinde bir raporlama aracı var. Uygulamayı açmayı ve çökmeden ayarlar menüsüne gidebiliyorsanız, sorunu geliştiriciye bildirmenizi öneririz. Uygulama olsa çökmeye devam ederse, sadece bu öneriyi atlayın. Sorun yalnızca geliştirici tarafından çözülene kadar beklemeniz gerekir.

 


Bizimle meşgul

Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu yüzden Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir ve cevaplarımızı sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemiyoruz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. DroidGuy sosyal ağ varlığına da sahip olduğundan Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşimde bulunmak isteyebilirsiniz.