Nasıl senkronize değil Garmin Fenix 5 Plus düzeltmek için

Garmin Fenix 5 Plus, başka hiçbir cihaza ihtiyaç duymadan kullanabileceğiniz bağımsız bir smartwatch'tır. Ancak, bir akıllı telefonla eşleştirip bağlarsanız, tadını çıkarabileceğiniz bazı özellikler ve hizmetler vardır. Aslında, telefonunuza bağlıysa, tüm potansiyelinin keyfine varacaksınız ve kullanıcıların çoğunluğunun bu Smartwatch'ları Android veya iOS cihazlarında yan yana çalıştırmalarının nedeni budur.

Garmin, cihazlarının sorunsuz çalışmasını sağlamak için biraz çaba harcadı, ancak hiçbir şey mükemmel değil, bu yüzden her zaman ve her zaman sorunlarla karşılaşacağınız bir zaman gelecektir. Bu cihazla ilgili en sık bildirilen sorunların senkronizasyon yetenekleriyle bir ilgisi var. Bazı kullanıcılar Fenix 5 Plus'ın artık telefonları ile doğru şekilde senkronize etmediğini bildirdi. Bu smartwatch'ın sahiplerinden biriyseniz, sorunu çözmek için sorun giderme prosedürleri yapmanız gerekir.

Bu yazıda, artık eşzamanlanmayan Garmin Fenix 5 Plus'ınızla ilgili sorunları gidermek için size yol göstereceğim. Bununla birlikte, farklı bir sorun için bir çözüm arıyorsanız, bu akıllı saatle ilgili sorunların bir kısmını çözdüğümüz için Fenix 5 Plus sorun giderme sayfamızı ziyaret edin. Sizinkine benzer sorunları bulmak için o sayfaya göz atarak biraz zaman ayırın. Daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, anket formumuzu doldurarak gönder düğmesine basarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Sorun gidermemize geri dönersek, işte Fenix 5 Plus'ınız artık düzgün bir şekilde senkronize edilmezse yapmanız gerekenler…

 1. Akıllı telefonunuzu ve Fenix 5 Plus'ınızı kapatın ve tekrar açın.
 2. Akıllı telefonunuzdaki Bluetooth teknolojisini etkinleştirin.
 3. Garmin Connect Mobile uygulamasını en son sürüme güncelleyin.
 4. Eşleştirme işlemini yeniden denemek için cihazınızı Garmin Connect Mobile uygulamasından çıkarın.
 5. Bir Apple cihazı kullanıyorsanız, cihazınızı akıllı telefonunuzdaki Bluetooth ayarlarından da çıkarmanız gerekir.
 6. Smartwatch'ların telefonunuzun 20 metre yakınında olduğundan emin olun.
 7. Fenix 5 Plus'ınızı fabrika ayarlarına sıfırlayın ve telefonunuzla yeniden eşleştirin.

Hem akıllı telefonunuzu hem de saatinizi yenileyerek sorun gidermeye başlamalısınız. Basit bir yeniden başlatma genellikle böyle bir sorunu çözer. İlk önce telefonunuzu yeniden başlatıp ardından Fenix 5 Plus'ı kapatıp tekrar açmanızı öneririm. Her ikisi de yeniden bağlanacak ve senkronizasyonun bu kez düzgün çalışıp çalışmadığını görmeye çalışacaktır.

Yapmanız gereken başka bir şey, Bluetooth'un her iki cihazda da düzgün çalıştığından emin olmaktır. Bildiğiniz gibi, saatinizin telefonunuzla çalışmasını sağlayan teknolojidir. Bağlantıyı yenilemek için Bluetooth'u devre dışı bırakmayı ve ardından tekrar etkinleştirmeyi deneyebilirsiniz.

Telefonunuzda Garmin Connect Mobile uygulamasını kaldırmak ve ardından indirip yeniden yüklemek isteyebilirsiniz. Cihazınızda çalışan uygulamanın en son sürümüne sahip olduğunuzdan emin olmanızı sağlar. Ondan sonra, sorunun çözülüp çözülmediğini görmeye çalışın, ancak yine de değilse, Garmin Fenix 5 Plus'ınızı fabrika ayarlarına döndürmenin zamanı gelmiştir. İşte böyle yapılır:

 1. MENÜ tuşunu basılı tutun.
 2. Ayarlar> Sistem> Sıfırla'yı seçin.
 3. Tüm cihaz ayarlarını fabrika varsayılan değerlerine sıfırlamak ve kullanıcı tarafından girilen tüm bilgileri ve etkinlik geçmişini silmek için Verileri Sil ve Ayarları Sıfırla'yı seçin.
 4. Bir Garmin Pay cüzdanı ayarladıysanız, bu seçenek cüzdanı cihazınızdan siler. Cihazınızda kayıtlı müziğiniz varsa, bu seçenek kayıtlı müziğinizi siler.

Umarım, cihazınızdaki sorunu çözmenize yardımcı olabiliriz. Sözcüğü yaymamıza yardımcı olursanız memnun oluruz, bu nedenle lütfen yararlı bulursanız bu yazıyı paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!