Nasıl sert sıfırlama Samsung Galaxy Note 9

Galaxy Not 9'unuzu yalnızca Ayarlar'a artık erişemiyorsanız veya önyükleme sırasında telefon sıkışmışsa, sıfırlamanız gerekir. Temelde fabrika ayarlarına sıfırlama gibi ve her ikisi de aynı yararlara sahip ancak fark, onların nasıl gerçekleştirildiği. Bu gönderide, Not 9'unuzu nasıl donanımlandıracağınız konusunda size rehberlik edeceğim, ancak bundan önce, iki sıfırlamayı farklılaştıracağım, böylece tüm sıfırlama ve fabrika ayarlarına sıfırlama kullanıyorsak ne demek istediğimizi tüm okuyucular için daha net olacak.

Normal fabrika ayarlarına sıfırlama, telefonu Ayarlar menüsünde varsayılan ayarlarına getirdiğiniz zamandır. Söylemeye gerek yok, telefonunuz en azından bunu yapabilmek için Ayarlar uygulamasını açabilmelidir. Ancak, düzgün şekilde açılmıyorsa veya uygulamaları açmak uzun zaman alıyorsa, o zaman donanımdan sıfırlama veya sık sık "ana sıfırlama" olarak adlandırdığımız şeyi yapma zamanı gelmiştir

Farklı bir soruna çözüm arayan sahipleri için, bu cihazla ilgili en sık karşılaşılan sorunlardan bazılarına değindiğimiz için sorun giderme sayfamıza bakın. Sizinkine benzer sorunları bulmak ve önerdiğimiz çözümleri kullanmak için sayfaya göz atın. Çalışmazlarsa veya daha fazla yardıma ihtiyaç duyarlarsa, Android sorun anketimizi doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Donanımdan sıfırlama işleminden önce, mümkünse, dosyalarınızı ve verilerinizi silinecekleri şekilde yedekleyin. Ayrıca, Google hesabınızı telefonunuzdan kaldırmayı deneyin ya da en azından şifrenizi bilip bilmediğinizi kontrol edin çünkü hesap kaldırılmazsa, Fabrika Ayarlarına Sıfırlama Koruması (FRP) tetiklenir ve Google kimliği ve şifreyi ayarlar ve farklı bir hesap kullanırsanız, cihazınız kilitlenir. Tüm söylenenlerle, işte nasıl yapıldığı…

 1. Cihazı kapat.
 2. Ses Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun.
 3. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları bırakın ('Sistem güncellemesini yükleme' Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir).
 4. 'Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla'yı vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın.
 5. Seçmek için Güç düğmesine basın.
 6. 'Evet – tüm kullanıcı verilerini sil' vurgulanana kadar Ses kısma tuşuna basın.
 7. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın.
 8. Ana sıfırlama tamamlandığında, 'Sistemi şimdi yeniden başlat' vurgulanır.
 9. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Umarım bu nasıl yapılır yazısı size bir şekilde yardımcı olmuştur. Lütfen bu yazıyı arkadaşlarınızla veya aynı sorunları yaşayan insanlarla paylaşarak bu sözcüğü paylaşmamıza yardımcı olun. Okuduğunuz için teşekkürler!

İLGİLİ POSTLAR:

 • Samsung Galaxy Note 9'da Google Play Store “Kimlik doğrulaması gerekiyor” hatası nasıl düzeltilir
 • Samsung Galaxy Note 9, Play Store hatası 18 nedeniyle SD kartına uygulama yükleyemiyor
 • Aşırı Isınan Samsung Galaxy Note 9 Nasıl Onarılır