“Ne yazık ki, Galeri durdu” hatası gösteren Samsung Galaxy J3 nasıl düzeltilir [Sorun Giderme Kılavuzu]

Samsung Galaxy J3 telefonunuzdaki “Maalesef Galeri durdu” hata mesajı, Android’i kullandığınız sürece zaman zaman karşılaşabileceğiniz en yaygın hatalardan biridir. Bu, galeri adı verilen yerleşik multimedya yöneticisinin bir nedenle çalışmayı durdurduğu anlamına gelir. Bir uygulama sorunu nedeniyle olabilir veya ciddi bir ürün yazılımı sorununun işareti olabilir. Davanın neye baktığını tam olarak bilmiyoruz, bu hataya bakıyor.

Bu yazıda, bu hatadan etkilenen telefonunuzu gidermenize yardımcı olacağım. Her olasılığa göz atacağız ve konuyu belirlemenin çok daha kolay olacağı bir noktaya gelinceye kadar onları tek tek ele alacağız, çünkü bu durumda, çözümden kurtulabilecek bir çözümü formüle edebiliriz. hata ve gelecekte tekrar olmasını önlemek. Bu telefonun sahiplerinden biriyseniz ve şu anda bu sorundan memnunsanız, bu gönderi size yardımcı olabileceğinden aşağıdakileri okumaya devam edin.

Doğrudan sorun gidermemize başlamadan önce, başka sorunlarınız varsa, Galaxy J3 sorun giderme sayfamıza katılın, bu telefonla desteklemeye başladığımızdan bu yana birçok sorunu ele aldık. Sizinkine benzer sorunları bulmaya çalışın ve önerdiğimiz sorun giderme prosedürlerini veya çözümlerini kullanın. Bizden daha fazla yardıma ihtiyaç duyarsanız, Android sorun anketimizi doldurun ve gönder düğmesine basın. Endişelenme, ücretsiz.

Galaxy J3’ünüzde “Galeri durdu” hatasıyla nasıl sorun giderilir

Sorun: Merhaba Telefonum Aralık ayında satın aldığım bir Galaxy J3. Biri dışında bir sorunum yok ve kamerayı açtığımda “Maalesef, Galeri durdu” gösteriyor. Sonuç olarak, fotoğraf çekemiyorum veya video kaydedemiyorum, çünkü kamerayı açtığım an, hata gösteriyor ama kamera hakkında söylenmiyor. Bu benim için biraz kafa karıştırıcı çünkü teknoloji konusunda pek iyi değilim. Bana yardım edebilir misin?

Sorun Giderme: Fotoğraf çekerken veya video kaydederken hem kamera hem de galeri uygulamaları birlikte çalışır. İlki onları yönetirken asıl fotoğraf çeker. Söylemeye gerek yok, kamerayı açtığınızda, galeri de çalışıyor olmalı ve gerçek, her ikisi de telefon açıldığında yüklenir. Bu nedenle, bir uygulamanın diğerinin çökmesine neden olabileceği ve telefonunuzdaki durumun böyle olması şaşırtıcı değildir. Bunun için yapmanız gerekenler…

Adım 1: Galeri uygulamasının önbelleğini ve verilerini temizleyin

Kameranın hatayı tetikleyen olduğu açık olduğu halde, bu durumda gerçekten çökmekte olan uygulamanın peşinden gitmeliyiz, bu durumda bu Galeri uygulaması. Bu yerleşik bir uygulamadır, bu yüzden kaldıramaz veya kaldıramayız. Bunun yerine, sıfırlamak için önbelleğini ve verilerini temizlememiz yeterli. Sorun yalnızca uygulama ile sınırlıysa, bu prosedür sorunu düzeltmek ve hatalardan kurtulmak için yeterlidir. Yani, Galeri’yi sıfırlamak için şu adımları izlemeye çalışın…

  Herhangi bir Giriş ekranından, Uygulamalar simgesine dokunun. Ayarlar öğesini seçin. Uygulamalar öğesini dokunun.

Fotoğraf makinesini veya galeriyi açarak sorunun çözülüp çözülmediğini derhal bilmelisiniz, ancak sorunun hala devam ettiğini varsayarak bir sonraki adım gereklidir.

Adım 2: Kamera uygulamasının önbelleğini ve verilerini temizleyin

Şimdi galeriyi sıfırladıktan sonra hala hata oluştuğundan, sorunu tetikleyen uygulamanın peşinden gitme zamanı. Endişelenmeyin, bunu yaptığınızda resimleriniz ve videolarınızdan hiçbiri silinmez, bu yüzden gerçekten güvenlidir.

  Herhangi bir Giriş ekranından, Uygulamalar simgesine dokunun. Ayarlar öğesini seçin. Uygulamalar öğesini dokunun.

Eğer bundan sonra hata hala görünüyorsa, o zaman bu soruna farklı bir açıdan bakmanın zamanı gelmiştir.

3. Adım: Telefonunuzu Güvenli modda çalıştırın ve hatayı tetikleyin.

Soruna neden olan üçüncü taraf bir uygulama olabilir, bu yüzden artık sorunu çözme zamanı geldi. Tüm üçüncü taraf uygulamalarını geçici olarak devre dışı bırakmak için telefonunuzu Güvenli modda çalıştırın. Bu hataya, yüklediğiniz uygulamalardan biri veya bazıları neden olmuşsa, güvenli modda görünmemesi gerekir.

  Aygıtı kapatın. Ekrandaki Güç tuşunu cihaz adıyla basılı tutun. Ekranda ‘SAMSUNG’ göründüğünde, Güç tuşunu bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra, Ses seviyesini azaltma tuşunu basılı tutun. Aygıt yeniden başlatmayı tamamlayana kadar Sesi azaltma tuşunu basılı tutun. Güvenli mod, ekranın sol alt köşesinde görünecektir.

Hatanın bu modda görünmediğini farz edersek, yüklediğiniz uygulamalardan birinin veya bazılarının soruna yol açtığı açıktır. Bu uygulamanın hangisinin neden olduğuna dair bir ipucunuz yoksa, yalnızca bir uyumluluk sorunu olabileceğinden güncellenmesi gereken uygulamalar olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

  Herhangi bir Giriş ekranında, Uygulamalar simgesine dokunun. Play Store’a dokunun. Menü tuşuna dokunun ve ardından Uygulamalarım öğesine dokunun. Uygulamalarınızın otomatik olarak güncellenmesini sağlamak için, Menü tuşuna dokunun, Ayarlar’a dokunun ve ardından onay kutusunu seçmek için Uygulamaları otomatik güncelle’ye dokunun. Aşağıdaki seçeneklerden birini seçin: Mevcut tüm güncellemeleri olan uygulamaları güncellemek için Güncelle [xx] düğmesine dokunun. tek bir uygulamayı güncellemek için bireysel uygulamayı ve ardından Güncelle öğesine dokunun.

Ancak, zaten bir veya iki uygulamadan şüpheleniyorsanız, önbelleğini ve verilerini temizlemeyi deneyin, hatta suçlu olup olmadığını öğrenmek için uygulamayı kaldırın.

Galaxy J3’te uygulama önbellekleri ve verileri nasıl temizlenir

  Herhangi bir Giriş ekranında, Uygulamalar simgesine dokunun. Önbelleği temizle öğesine dokunun.

Galaxy J3’ünüzden uygulamaları nasıl kaldırabilirsiniz?

  Herhangi bir Giriş ekranından, Uygulamalar simgesine dokunun.

Hata hala güvenli modda görünüyorsa veya tüm bunları yaptıktan sonra, bellenimi gidermenin zamanı gelmiştir.

Adım 3: Önbellek bölümünü sil

Bu sorunun bazı bozuk önbelleklerden kaynaklanması olasıdır ve hangi önbelleğin bozuk ve hangilerinin bozuk olduğunu söyleyemediğimiz için hepsini bir kerede silmek zorundayız. Endişelenmeyin, telefon açıldığında otomatik olarak yeniden oluşturulacak ve dosyalarınızın ve verilerinizin hiçbiri silinmeyeceği için güvenli bir prosedür olacaktır. Tek yapmanız gereken telefonunuzu Kurtarma modunda açmak ve önbellek bölümünü silmek:

  Cihazı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Giriş tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Cihaz logosu ekranı görüntülendiğinde, yalnızca Güç tuşunu bırakın. Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Kurma sistem güncellemesi ‘Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir.)’ Önbellek bölümünü sil’i vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. ‘evet’i vurgulayın ve seçmek için Güç tuşuna basın. Önbellek silme bölümü tamamlandığında,’ Sistemi şimdi yeniden başlat ‘vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Adım 4: Dosyalarınızı ve verilerinizi yedekleyin ve telefonunuzu sıfırlayın

Önbellek bölümünü sildikten sonra, telefon hala “Galeri durdu” hatasını gösteriyor, ardından telefonunuzu sıfırlamanın zamanı geldi. Hata genellikle küçük bir sorundur ve sıfırlama işlemi her zaman halledecektir. Bu prosedürün her zaman sorun giderme sürecimizin sonuna gelmesinin nedeni, sıfırlamadan önce dosyalarınızı ve verilerinizi yedeklemenin ve sonra bunları geri yüklemenin gerektirdiği güçlüktür.

Telefonunuzu gerçekten sıfırlamadan önce, Fabrika Ayarlarına Sıfırlama Korumasını devre dışı bıraktığınızdan emin olun, böylece cihazınız kilitlenmez…

  Herhangi bir Ana ekrandan, Uygulamalar simgesine dokunun. Ayarlar öğesine dokunun. Bulut ve hesaplara dokunun. Birden fazla hesap ayarınız varsa, her hesap için bu adımları tekrarlamanız gerekir. Menü’ye dokunun.

Galaxy J3’ünüzde Ana Sıfırlama nasıl yapılır

  Dahili bellekteki verileri yedekleyin. Cihazda bir Google hesabına giriş yaptıysanız, Hırsızlığa Karşı Koruma’yı etkinleştirdiniz ve Ana sıfırlamayı bitirmek için Google kimlik bilgilerinize ihtiyacınız olacak. Cihazı kapatın. Sesi Aç tuşunu ve Giriş tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Cihaz logosu ekranı görüntülendiğinde, yalnızca Güç tuşunu bırakınWeb logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’, Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir). ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğini vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet – tüm kullanıcı verilerini sil’ seçeneğinin üzerine gelene kadar Ses kısma düğmesine basın. . Ana sıfırlama tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

İsterseniz telefonunuzu Ayarlar menüsünden de sıfırlayabilirsiniz.

  Herhangi bir Giriş ekranından, Uygulamalar simgesine dokunun. Ayarlar öğesine dokunun. Bulut ve hesaplara dokunun. AÇIK veya KAPALI. Ayarlar menüsüne dönmek için geri tuşuna iki kez dokunun, ardından Genel Yönetim’e dokunun. Sıfırla öğesine dokunun. Fabrika verilerine sıfırla öğesine dokunun. Sıfırlama cihazına dokunun. Ekran kilidini açtıysanız, PIN veya şifrenizi girin. Tümünü sil öğesine dokunun.

Umarım bu yardımcı olur.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen gönderilerinizi arkadaşlarınızla paylaşarak ya da Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek sözleri yayınlayın.