“Ne yazık ki, WeChat Has Stoppped” app kilitlenme hatası nasıl düzeltilir

WeChat, Android kullanıcılarının veya herhangi bir akıllı telefon sahibinin ücretsiz multimedya (MMS) metinleri göndermesine ve ücretsiz sesli ve görüntülü arama yapmasına izin verdiği için yayınlanmasından bu yana her zaman başarılı olmuştur. Uygulama, özellikle amiral gemisi telefonları için büyük bellenim güncellemeleri olduğunda, güncellemelerin kullanıma sunulmasıyla iyi geliştirilmiş ve korunmaktadır. Bununla birlikte, diğer uygulamalar gibi, sorunlardan ve hıçkırıklardan arınmış değildir ve bazı Android kullanıcıları “Maalesef WeChat durdu” hatasını alıyorlar; bu da uygulamanın bilinmeyen bir nedenden dolayı çöktüğü anlamına geliyor.

Sorunun nedeninin ne olduğunu veya hatanın neden aniden ortaya çıktığını hemen belirlemek zor. İnterneti araştırdık ve aynı gün yüzlerce kullanıcının aynı hatadan şikayet ettiği bir nokta olduğunu öğrendik, bu da elbette uygulama ile ilgili bir sorun olduğu ve geliştiricinin bu konuda bir şeyler yapması gerektiği ve aslında yaptıkları anlamına geliyor. bunun sonuydu.

Şimdi, bazı kullanıcılar zaman zaman aynı hatayı alıyor ve temelde sadece bir uygulama sorunu olsa da, tetikleyen başka faktörler olabilir. Bu yazıda, “Maalesef WeChat durdu” hatasının çözümünü sizinle paylaşacağım, bu nedenle bu yazı size yardımcı olabileceğinden okumaya devam edin.

“Ne yazık ki, WeChat Has Stopped” app kilitlenme hatası nasıl düzeltilir

Aşağıdaki çözüm yüzlerce kullanıcı tarafından kusursuz bir şekilde çalıştığı doğrulanmıştır. Hatayı düzeltmeyi denemek için bu adımları izleyin, ancak telefonunuzdaki menü seçeneklerinin değişebileceğini unutmayın, bu nedenle girmek için doğru menüyü bulmak size bağlıdır.

    Ana ekrandan Uygulamalar’a dokunun. Ayarlar’a dokunun. Uygulamalar’a gidin ve Uygulamalar’a dokunun ve Uygulama yöneticisi’ni veya benzer bir menüyü bulun ve dokunun. Telefonunuzda çalışan tüm uygulamaları görüntülemek için TÜM sekmesine gidin. WeChat’e gidin ve üzerine dokunun. Durmaya Zorla düğmesine dokunun. Önbelleği temizle’ye dokunun. Verileri temizle’ye dokunun, ardından onaylayın.

Bu adımları uyguladıktan sonra hatanın hala görünüp görünmeyeceğini görmek için WeChat’i açın. Değilse, giriş yapmaya veya genellikle bir noktada çöküp çökmeyeceğini test etmek için yaptığınız gibi kullanmaya çalışın. Hala kilitleniyorsa, tekrar sorunsuz çalışması için birkaç sorun giderme prosedürü gerçekleştirmeniz gerekecektir. Bu sorunu kendi başınıza çözebileceğinizden eminim.

Android telefonunda “Maalesef WeChat durdu” hatasıyla sorun giderme

Sorun gidermeye başlamadan önce, bu hatanın çok küçük bir sorun olduğunu unutmayın. Bu yayında yapacağımız sorun giderme prosedürleri uygulamaya yöneliktir ve başka bir şey yoktur. Doğru prosedürü uyguladığınız sürece, telefonunuzu bozmanız pek olası değildir. Bununla birlikte, yapmanız gerekenler:

WeChat için bir güncelleme olup olmadığını görmeye çalışın

Uygulamaların kilitlenmesinin en yaygın nedeni uyumluluk sorunlarından kaynaklanmaktadır. Örneğin, telefonunuza büyük bir ürün yazılımı güncellemesi yüklediyseniz ve bu sorun başladıysa, geliştiricinin uygulamanın sorunu düzeltmesi için zaten bir güncelleme başlatması daha olasıdır. Yapmanız gereken ilk şey, WeChat için bir güncelleme olup olmadığını öğrenmek ve güncellemektir.

    Herhangi bir Ana ekrandan Uygulamalar simgesine dokunun. Play Store’a dokunun. Menü tuşuna ve ardından Uygulamalarım’a dokunun. Uygulamalarınızı otomatik olarak güncel tutmak için Menü tuşuna dokunun, Ayarlar’a dokunun ve onay kutusunu seçmek için Uygulamaları otomatik güncelle’ye dokunun. WeChat’e dokunun ve güncellemek için Güncelle’ye dokunun. Yeni bir sürüm varsa Güncelle düğmesi etkinleştirilir.

Uygulamayı güncelledikten sonra sorunun devam edip etmediğini görmek için uygulamayı açın. Yine de devam ederse, bir sonraki adıma geçin ve Güncelle düğmesi etkin değilse de aynısını yapın.

Android cihazınıza WeChat’i yeniden yükleyin

Bu, telefonunuzda WeChat’ın en son sürümüne sahip olduğunuzdan emin olur. “Yeniden yükleyerek” demek istediğim, öncelikle uygulamayı kaldırır ve daha sonra Play Store’dan tekrar indirip yüklersiniz. Bir uygulamayı cihazınızdan şu şekilde kaldırırsınız:

    Herhangi bir Ana ekrandan Uygulamalar simgesine dokunun. Ayarlar seçeneğine dokunun. Uygulamalar seçeneğine dokunun. Bul öğesine ve WeChat öğesine dokunun. Kaldır seçeneğine dokunun.

Yeniden yüklemek için şu adımları izleyin:

    Herhangi bir Ana ekrandan Uygulamalar simgesine dokunun.Arama Mağazası’na dokunun.Arama çubuğundan WeChat’i arayın.Andığında, Yükle’ye dokunun ve telefonunuzun yüklemeyi bitirmesini bekleyin. Yükleme tamamlandıktan sonra uygulamayı açın ve hesabınıza giriş yapın. hesap.

Şimdiye kadar, uygulama hata olmadan zaten çalışıyor olabilir. Ancak, yine de görünüyorsa, sorunu geliştiriciye bildirmeniz gerekir, böylece sorunu düzeltmek için harekete geçebilirler.

Yalıtılmış bir sorunsa, WeChat sadece uygulama çöküyor olmalı, ancak ürün yazılımı ile ilgili bir sorun varsa, o zaman çökecek diğer uygulamalar da olmalıdır. Veya telefonunuz inanılmaz derecede yavaşlarsa, sıfırlamak için mükemmel bir zaman olacaktır. Önemli dosyalarınızı ve verilerinizi yedeklediğinizden emin olun.

Umarım bu gönderi telefonunuzdaki sorunu çözmenize yardımcı olabilir. Bizimle paylaşmak istediğiniz başka endişeleriniz varsa, bu anket aracılığıyla bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Ayrıca okumak isteyebileceğiniz gönderiler:

    Samsung Galaxy Note8, “Ne yazık ki, Ayarlar durdu” hatasını göstermeye devam ediyor [Sorun Giderme Kılavuzu] Samsung Galaxy Note 8 Web Bağlantıları E-postada Chrome’da Açılmıyor Sorun ve Diğer İlgili Sorunlar “Ne yazık ki, Galeri durdu” hatasını gösteren Samsung Galaxy S8 nasıl düzeltilir? [Sorun Giderme Kılavuzu] Samsung Galaxy S8 cihazınız “Ne yazık ki Kişiler durdu” hatasını göstermeye başladığında ne yapmalı [Sorun Giderme Kılavuzu] “Ne yazık ki, com.android.phone işlemi durdu” hatasını gösteren Samsung Galaxy S8 sorununuzu giderme [ Sorun giderme kılavuzu]