Neden Telefonum Sinyal Yok Diyor? (Sabit)

Cep telefonları için sinyal veya bağlantı olmaması büyük bir problemdir. Kullanıcılar, bir cep telefonunun en temel işlevini – istedikleri zaman – arama yapmak – kullanabilmek ister. Bazı bölgeler, neredeyse hiç bir şey yapamadığımız bağlantı sorunlarına sahip olsa da, bazı telefonlar ağ mevcut olsa bile hiçbir sinyal gösterilmeye başlar. Bu, telefonla ilgili bir sorundur ve bu durumda ağı suçlayamayız.

Bazı okuyucularımız, özellikle Samsung kullanıcıları, telefonlarında sık sık sinyal sorunlarından şikayet ediyorlar. Bir arama yapmaya ve hiç sinyal olmadığını ya da 'Ağa kayıtlı değil' yazan bir pop-up kutusu bulmaya çalışırlar. Bu sorunlar çok nadir olduklarında ve uzun süre dayanamadıklarında ele alınabilir, ancak bu çok sık görülürse, kullanıcılar için son derece can sıkıcı olabilir.

Bu, Android'de hiçbir sinyalle uğraşırken fark ettiğiniz en yaygın hatalardan biri olsa da, diğer hatalar arasında 'Ağ aranırken hata', 'SIM kartınız bu ağ için bağlantıya izin vermiyor' ve 'Ağa otomatik olarak ara' komutunu içeriyor. veya “sadece acil durum çağrıları”

Ayrıca okuyun: Apple müziğini nasıl kapatabilirim Android'de otomatik yenilenir

Sorun Oluşturucuyu Tanımlama – SIM veya Android Aygıt

Telefonunuzdaki sorunu gidermeye başlamadan önce, SIM'in başka bir cihazda iyi çalışıp çalışmadığını kontrol etmeniz önerilir. Ailenin telefonunu veya başka bir akıllı telefonunu veya tabletini ailenizde kullanabilirsiniz. Bu, sorunun ağda mı yoksa telefonda mı olduğunu anlamanıza yardımcı olur. Eğer SIM düzgün bir şekilde davranıyorsa ve başka bir cihazdan herhangi bir sorun yaşamadan mesaj alıp gönderebilmeniz ve mesaj gönderebilmeniz durumunda problem, kullandığınız cihazda yatmaktadır. Aksi halde, SIM başka bir telefonda da çalışmıyorsa SIM sağlayıcısına başvurmak isteyebilirsiniz.

Bu sorunun telefonla ilgili olup olmadığını anlamanıza yardımcı olacak önemli bir adımdır. Telefon sorun giderme işlemine başladıktan sonra, ağın sayısız adımdan sonra sorun olarak tanımlanması anlamsızdır. Telefon sorun oluşturucu olarak tanımlandığında, sorun ya telefonun yazılımında ya da donanımda olabilir. Ancak, bu sorunu gidermek için olası çözümler burada.

Samsung Galaxy S, Galaxy Note, LG G, Nexus ve Diğer Android Cihazlarda Sinyal Yok Çözümleri

 

1. Çözüm: Cihazınızı yeniden başlatın

Bu sorun için en iyi ve en yararlı çözüm, aygıtı yeniden başlatmaktır. Cihazı yeniden başlattığınızda, sistem yenilenir ve cihaz ağa tekrar bakar. Sorun sadece geçici olarak düzeltilebilir ve daha sonra tekrar ortaya çıkabilir, ancak genellikle yararlıdır. Bu problemle çok sık karşılaşmayan kişiler için yeniden başlatma hızlı ve kolay bir çözüm olabilir.

Çözüm 2: Uçak Modunu Değiştir

Pek çok okuyucu bunu faydalı bir çözüm olarak buldu ve problemi hızlı bir şekilde çözmede yardımcı oldu. Uçak modunu değiştirmek için telefonunuzun bildirim gölgesini aşağıya çekin ve Uçak modu simgesine bakın. Modu açmak için simgeye dokunun. 30 saniye bekleyin ve modu kapatmak için tekrar simgesine dokunun.

Telefonunuz Uçak modundan çıktığında, tekrar ağları dener ve arar.

 

Çözüm 3: SIM kartı kontrol edin

Bazen, SIM kart düzgün takılmamışsa, ekranda herhangi bir sinyal veya hata mesajı görünebilir. Bu sorunu çözmek için, telefonunuzu kapatın ve SIM kartı çıkarın. Şimdi kartı tekrar takın ve doğru şekilde yerleştirildiğinden emin olun. SIM kartın metal braket içinde hareket ettiğini hissediyorsa, hareketin bağlantının kesilmesine ve sinyal sorunu yaşamayacağına dair bir olasılık vardır.

SIM'in çok fazla hareket ettiğini tespit ederseniz, bir şey yapılıp yapılamayacağını ve telefonun garanti kapsamında olup olmadığını kontrol etmek için bir yedek parça düzenlenebilir. Ayrıca, güvenli bir şekilde yerinde tutmak için SIM'in üzerine bir parça kağıt kullanmayı deneyebilirsiniz.

Çözüm 4: Mobil Ağı Otomatik Olarak Seç

Tüm Android cihazlar bu çözümü kolayca deneyebilir. Mobil şebeke, cihaz tarafından otomatik olarak seçilecek ve sorunu çözmenize yardımcı olacaktır. Mobil ağı seçmek için otomatik olarak şu adımları izleyin:

 • Cihazınızın Ayarlar menüsüne gidin
 • Daha fazla ağa bakın ve üzerine dokunun
 • Şimdi bir sonraki ekranda Mobil ağlara dokunun.
 • Ağ operatörleri üzerine dokunun ve bir sonraki ekrandan Otomatik Olarak Seç'i seçin.

Cihaz ağları otomatik olarak aramaya başlayacak ve bir kez belirledikten sonra ağa bağlanmaya çalışacaktır. Bu, sorunu çözmenize yardımcı olur.

 

Çözüm 5: Radyo Sinyalini Düzgün Yayınlama

Bazen, radyo sinyali beklendiği gibi yayınlanmadığında, bir sinyal veya hiçbir servis problemiyle karşılaşmayabilir. Bu sorunu çözmek için şu adımları izleyin:

 • Telefonunuzun çeviricisini açin ve * # * # 4636 # * # * yazin ve bu sayiyi bekleyin.
 • Cihazınızın ekranında bir test menüsü alacaksınız. Bu menüden telefon / cihaz bilgilerini tıklayın.
 • Ping testini çalıştırın ve ardından açılır listeden GSM Auto (PRL) öğesini seçin.
 • Radyoyu Kapat üzerine dokunun

Bu adım tamamlandığında, telefonunuzu yeniden başlatın ve artık şebekeye bağlanıp bağlanamadığınızı kontrol edin ve arama yapmak ve mesaj göndermek için telefonu kullanın.

Çözüm 6: Telefon yazılımını güncelleyin

Telefonunuzun veya tabletinizin yazılımı, cihazınızın düzgün bir şekilde çalışması için zamanında güncellenmelidir. Cihazınız güncellendiğinde, yeni yazılım mevcut yazılımlarda bilinen hatalar veya sorunlar için birçok düzeltme getirecektir. Yazılımı cihazınızda güncellemek için şu adımları izleyin:

 • Cihazınızın Ayarlar menüsüne gidin
 • Aşağı kaydırın ve Cihaz Hakkında veya Telefon hakkında, Tablet hakkında. Üzerine dokunun.

 • Güncellemeleri kontrol et seçeneğine dokunun ve güncellemeler varsa, güncellemeleri indirip yükleyin.

Telefonunuzun yazılımı güncellendiğinde, telefonunuz otomatik olarak yeniden başlatılacak ve yeniden başlatıldıktan sonra mevcut ağa bağlanmaya çalışılacaktır. Ağ bağlandıktan sonra, sorunun giderilip giderilmediğini kontrol edin.

Çözüm 7: Nulled IMEI

Cihazın IMEI numarasının nulledilmiş olabileceği veya herhangi bir sinyale veya servis problemine yol açamayan IMEI numarası bilinmeyen bir problem olabilir. IMEI numaranız nulled veya bozuk olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Sorun IMEI numarası içinde bulunuyorsa, boş IMEI'yi geri yüklemek zorunludur.

 • Telefonunuzun çeviricisine gidin ve cihazınızın IMEI numarasını gösteren * # 06 # girin. Sonuç Null olarak gösteriliyorsa, cihazınızın IMEI numarası bozulmuş ve bu sorunu çözmek için gerekli önlemleri almalısınız.
 • Sorunu gidermek için, cihazınızın çeviricisinden * # * # 197328640 # * # * tuşlayın. Alternatif olarak, * # 197328640 # tuşlarını da arayabilirsiniz. Bu numarayı çevirdiğinizde, telefonunuzdaki komut modunu girersiniz.
 • Cihazınızda Common'u seçtiğinizden emin olun.
 • Şimdi Saha Test Modu (FTM) olması gereken ilk seçeneği seçin. Eğer FTM'nin Açık olacağını bulursanız, onu Off (Kapalı) duruma getirin. FTM'yi kapattıktan sonra Menü düğmesine basın ve IMEI numaranız geri yüklenmelidir.
 • FTM'yi kapatmak için, tuş girişini kullanarak 2. seçeneğe basmalısınız.
 • Cihazınızın pilini çıkarın (çıkarılabilir bir piliniz varsa) ve cihazınızın SIM kartını da çıkarın.
 • İki dakika bekleyin ve pili tekrar takın, ancak SIM'i tekrar yerine takmayın.
 • Cihazı açınız ve çeviriciden numarayı yazınız * # 197328640 # bir kez daha.
 • Hata Ayıklama ekranına gidin ve Telefon kontrolüne dokunun.
 • Ardından, Nas Control'e ve ardından RRC'ye dokunmanız gerekir. Son adım RRC Revizyonuna basmak ve Çıkış'a basmaktır.
 • Bu adımları tamamladıktan sonra, telefonunuzu kapatın ve SIM kartı tekrar takın.

Telefonunuzu açın ve sorunun giderilip giderilmediğini kontrol edin.

Çözüm 8: Fabrika Ayarlarına Sıfırla

Yukarıdaki çözümlerden hiçbiri işe yaramadıysa, telefonunuzu fabrika ayarlarına sıfırlayın. Herhangi bir cihazı fabrika ayarlarına sıfırladığınızda, yazılımı telefonun kutusundan çıkarıldığı zamanki duruma geri getireceksiniz. Bu adım, telefonunuzdaki tüm verileri siler ve ayrıca telefona indirilmiş olabilecek tüm uygulamaları da siler. Bu yüzden cihazı fabrika ayarlarına sıfırlamadan önce tüm verilerin bir yedeğini oluşturmalısınız.

Android cihazlarının Ayarlar menüsünden de bir yedekleme seçeneği vardır, bu seçeneği kullanarak bir yedek oluşturmak isterseniz, bunu yapabilirsiniz.

 • Cihazınızın Ayarlar menüsüne gidin
 • Yedekleme üzerine dokunun ve sıfırlayın
 • Bu ekrandan bir yedekleme oluşturma seçeneğini işaretleyebilir veya işaretini kaldırabilirsiniz.
 • Ekranın altına doğru, Fabrika Sıfırlama düğmesine sahip olursunuz. Telefonu fabrika ayarlarına sıfırlamak için üzerine dokunun.

Telefon fabrika ayarlarına sıfırlandığında, otomatik olarak yeniden başlatılır. Telefonunuzun ağa bağlanmasına izin verin ve ardından sorunun giderilip giderilmediğini kontrol edin.

“Ağ ararken hata” aldığımda ne yapmalıyım?

Bazı okuyucularımız, telefonun sinyali olmadığında ekranlarında görünen bu hatanın bir çözümünü istediler. Hiçbir sinyal sorununu kapsamadığımız için, bu sorunun nasıl çözüleceğini de kontrol edelim. Çözüm bu konuya özgüdür ve Android telefonların çoğunda çalışmış gibi görünüyor.

 • Cihazınızın Ayarlar menüsüne gidin
 • Şimdi Mobil Ağ Ayarlarına bakın ve üzerine tıklayın
 • Aynı ekranda kaldığınızda, telefon kapanana kadar cihazınızın Güç tuşuna ve Ana ekran tuşuna basılı tutun.
 • Çıkarılabilir ise cihazınızın pilini çıkarın
 • Şimdi ev düğmesine ve güç düğmesine birlikte basıp bırakın. Bunu 10 kere yap.
 • Bunu yaptıktan sonra, Güç ve Ev tuşunu en az bir dakika boyunca birlikte basılı tutun. Bunu yaparak, telefonun devreleri içinde mevcut olan tüm statik yükleri tahliye edebileceksiniz.
 • Artık tüm şarjlar boşaltıldıktan ve cihazınızı açtıktan sonra pili tekrar takın.
 • Cihazın arka kapağını koymayın
 • Telefonunuzun tasarımı izin veriyorsa, cihaz açıkken 3 kez SIM kartı çıkarmalı ve yeniden takmalısınız. İki SIM kart yuvanız varsa, pili değiştirmeden SIM'i çıkarabileceğiniz yeri kullanın.
 • Cihazı yeniden başlatmanız istenecek

Cihazı yeniden başlattıktan sonra, ağa bağlanmasına izin verin ve beklendiği gibi çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Sorunun giderildiğinden emin olmak için arama yapmaya ve mesaj göndermeye çalışın.

Özel ROM kullanıyorum ve bu hatayı alıyorum ne yapmalı?

Özel ROM'lu bazı cihazlarda sinyal hatası kaydedilmedi. Böyle bir durumda, orijinal ROM'a geri dönülmesi ve sorunun çözülüp çözülmediğinin kontrol edilmesi tavsiye edilir. Daha sonra ROM'un cihazınız için uygun olmadığını bileceksiniz. Orijinal ROM kurtarma ekranı kullanılarak kurulabilir. İşlem tüm verileri silecek ve uygulamaları cihazınızdan kaldıracak, dolayısıyla kaybetmek istemediğiniz tüm önemli veriler için bir yedek oluşturduğunuzdan emin olun.

İhtiyacınız olan ROM'u, cihazınızın Ayarlar menüsünden Cihaz Hakkında bölümünde bulunan model numarasını kullanarak bulabilirsiniz. Model numarasını aldıktan sonra, doğru ROM'u seçtiğinizden emin olmak için cihazın stok ROM'unu indirin. ROM, .zip dosyası biçiminde olacaktır. Dosyayı çıkardığınızdan emin olun. Ayrıca, indirdiğiniz ROM için GApp'leri indirin. Bunları dahili depolamanıza veya SD karta kaydedebilirsiniz. ROM ve GApp'leri indirdikten sonra cihazınızı kapatın.

Şimdi, ekranınızdaki kurtarma seçeneklerini görene kadar Güç ve Sesi Kısma düğmelerini basılı tutun. Çok fazla seçenek göreceksiniz ve hangisi Install olanı seçmelisiniz. Dosyayı cihazınızda bulmanızı isteyen sonraki istemlerden birini seçin. Dosya bir kez bulunduğunda, Flash Onayı'nı onaylamak için ekranın altındaki seçeneği belirleyin. Stok ROM cihazınıza yanar. İşlem tamamlandığında, önbelleği silmeli ve verileri silmeli ve cihazınızı sıfırlamalısınız.

Bu, cihazınız için stok ROM'unu kurabileceğiniz yollardan biridir. Bunu yapmanın başka yolları da vardır ve ROM'ları cihazınıza takmanın ne kadar rahat olduğuna bağlı olarak bunu yapmanın farklı bir yolunu seçebilirsiniz.

Uygulamalardan birinin sorunun neden olabileceğini düşünürsem ne yapmalıyım?

Cihazınıza indirdiğiniz uygulamalardan herhangi birinin sinyal sorununa neden olabileceğini düşünüyorsanız, cihazınızın Güvenli modda çalışıp çalışmadığını kontrol etmelisiniz. Telefonunuz veya tabletiniz Güvenli modda iyi çalışıyorsa ancak sorun normal moddayken yeniden ortaya çıkıyorsa, Güvenli Mod tüm üçüncü taraf uygulamalarını devre dışı bıraktığı için bir uygulama soruna kesinlikle neden oluyordur.

 • Ekranınızdaki Güç seçeneklerini görene kadar Güç düğmesini basılı tutun.
 • Güç seçeneğini basılı tutun ve telefonunuzu Güvenli Modda yeniden başlatmak isteyip istemediğinizi soran bir açılır pencere açılır.

 • Onaylamak ve yeniden başlatmaya devam etmek için Tamam'a basın.
 • Cihaz yeniden başlatıldığında, ekranda Güvenli Mod kelimelerini göreceksiniz.

Telefonun Güvenli Modda düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Sorun çözülürse, sorun uygulamalardan birinde olabilir. Telefonunuzu fabrika ayarlarına sıfırlayabilirsiniz, böylece tüm uygulamalar silinir.

Öte yandan, normal moda girmek için telefonunuzu yeniden başlatabilir ve sorunun neden olabileceğini düşündüğünüz uygulamaları kaldırabilirsiniz. Her kaldırma işleminden sonra, sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edin.

Tüm bu çözümler, herhangi bir sinyal problemi olmayan Samsung Galaxy, Galaxy Note serisi, HTC One, LG gibi tüm Android cihazlar için çalışabilir. Bu çözümler telefonunuz veya tabletiniz için çalışmazsa, telefonu satın aldığınız bir mağazayı veya taşıyıcınızı almayı düşünmelisiniz.

Ayrıca okuyabilirsiniz: Android'de kişilere benzersiz zil sesleri nasıl ayarlanır?

 

Önbelleği silin

Son adım fabrika ayarlarına sıfırdır, ancak tüm verilerinizi yedeklediğinizden emin olun. Fabrika verilerine sıfırlama işleminin nasıl yapılacağı aşağıda açıklanmıştır:

 • İlk önce cihazınızı kapatın.
 • Ardından, Android logosu görünene kadar Ana Sayfa, Güç ve Sesi Açma düğmesini birkaç saniye basılı tutun.
 • Düğmeleri serbest bırakın o zaman. Seçenekleri vurgulamak için Sesi kısma düğmesini ve onaylamak için Güç tuşunu kullanın. Fabrika ayarlarına sıfırlama seçeneğini vurgulayın ve güç düğmesini kullanarak onaylayın.
 • Ardından, 'tüm kullanıcı verilerini sil' seçeneğini seçin ve onaylayın.
 • 'Şimdi sistemi yeniden başlat' seçeneğini görmek için birkaç saniye bekleyin ve seçin. Telefon yeniden başlatılacak ve tekrar sıfırdan ayarlamanız gerekir.

 

Unlock Authority ile telefonunuzun kilidini açın

Ayrıca telefonunuzun ağ kilitli ve farklı bir GSM sim kartı ile kullanmak istiyorsanız ne yapacağınızı açıklayalım. Telefonun açılması bir zorunluluktur. Telefonunuzun kilidini açmanın en iyi ve en güvenilir yolunun ne olduğunu merak ediyorsanız, Yetkilendirmenin Kilidini Aç'ı ziyaret edin.

Formu oraya doldurun ve bir süre sonra e-posta adresinize kilit açma kodu gönderilecektir. Kodu aldığınızda kodu girin ve cihazınız kilitlenecektir.

Endişelenmeye gerek yok çünkü bunu yaparak telefona zarar veremezsiniz. Garantiniz varsa, iptal edilmeyecektir.

 

Ağa kayıtlı olmayan, Samsung Galaxy, AT & T, Versiyon, Sprint, T-Mobile ABD'de ağ kapsama alanı gibi sorunlar da çok yaygın. Sinyal hatası taşıyıcıyla ilgili bir problem değildir. Dolayısıyla, bir SIM kartını farklı bir sağlayıcıdan denerseniz, yine de bu sorunla karşılaşacaksınız.

Ayrıca bkz. Galaxy Null IMEI # Restore ve Ağ Üzerinde Kayıtlı Değil Fix