Nem algılanan hata nedeniyle şarj edilmeyen Galaxy S9 Plus nasıl düzeltilir?

Bugünün sorun giderme makalesinde # GalaxyS9 için iki şarj durumu ele alınacaktır. S9’unuzu ıslandıktan sonra şarj etmekte sorun yaşıyorsanız, bu makale size yardımcı olacaktır.

Devam etmeden önce, kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altında verilen bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak istiyoruz. Sorununuzu açıklarken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Mümkünse, nereden başlayacağımız konusunda bize bir fikir vermek için tam hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, yanıtlarımızdan atlayabilmemiz için bunlardan bahsettiğinizden emin olun.

Sorun # 1: Nem algılandı hatası nedeniyle şarj edilmeyen Galaxy S9 Plus nasıl düzeltilir?

Şarj bağlantı noktasındaki veya USB kablosundaki nemi algıladığı için telefon (Galaxy S9 Plus) şarj olmuyor. Bu 8 saatten fazla süredir geçerli. Şimdiye kadar kuru olmasını bekliyordum. Plaja gitmiştim, telefonu suya daldırmadım. Ancak, ben bir şelale yakındı ama telefon düşme ile doğrudan temas değildi. Birkaç web sitesi tarafından tavsiye edildiği gibi, ayrıldıktan sonra telefonu hızlı bir şekilde tatlı suyla duruladığınızdan emin oldum.

Çözüm: Galaxy cihazınız plaja gitmeden ve düşmeden önce normal bir şekilde şarj oluyorsa, aldığınız nem algılanan hata büyük olasılıkla doğrudur – şu anda şarj bağlantı noktasında gerçekten su veya nem vardır. Geçen yıl birçok Galaxy S8 cihazının bir yazılım kodlama sorunu nedeniyle nem tespit edilen hatalar aldığını biliyoruz, ancak cihazınızın şu anda bu sorunu yaşadığını düşünmüyoruz. Bağlantı noktasının sadece ıslak olması veya hala nem izleri olması gerekir, böylece ilgilenilmesini istersiniz. Aşağıda deneyebileceğiniz şeyler var.

Telefonu yeniden başlatmaya zorla

Nem algılanan hatanın sadece yanlış bir alarm olması durumunda, yeniden başlatın ve ne olduğunu görün. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  Güç + Sesi Kısma düğmelerini yaklaşık 10 saniye basılı tutun veya cihaz kapanana kadar basılı tutun. Bakım Önyükleme Modu ekranının görünmesi için birkaç saniye bekleyin. Bakım Önyükleme Modu ekranından Normal Önyükleme’yi seçin. Kullanılabilir seçenekler arasında geçiş yapmak için ses düğmelerini ve seçmek için sol alt düğmeyi (ses düğmelerinin altında) kullanabilirsiniz. Sıfırlamanın tamamlanması için 90 saniyeye kadar bekleyin.

Telefonu kurulayın

Bu temel. Harici parçaların ve kapağın tamamen kuru olduğundan emin olmak için telefonu temiz ve yumuşak bir bezle silin. Bunu bizimle iletişime geçmeden önce yaptıysanız, atlayın ve bir sonraki öneriye geçin.

Düşük güçlü vakum kullanın

Bu normalde birçok teknisyen tarafından önerilmese de, dikkatli bir şekilde yapmanız koşuluyla bunu deneyebilirsiniz. Ayrıca, işi yapmak için düşük güçlü vakum kullanmanız gerekir. Zemini temizlemek için kullandığınız normal çalışmaz. Genellikle bir arabanın USB bağlantı noktasından beslenen taşınabilir bir elektrikli süpürgeye erişiminiz varsa, o da budur. Kullanırken, donanıma zarar vermemek için telefonu elektrikli süpürgeye çok yakın yerleştirmediğinizden emin olun. Şarj portu elektrikli süpürgeye yalnızca birkaç saniye bakacak şekilde telefonunuzu yaklaşık iki inç uzakta tutun. Unutmayın, amacınız çok küçük nem lekelerini emmek, böylece fazla enerji gerektirmiyor. Bu tekniği geçmişte bir S7’nin şarj portunu kurutmada etkili bulduk. Düzgün yapılırsa, cihazı kurutmanın etkili bir yoludur.

Nemin doğal olarak buharlaşmasına izin verin

Su genellikle birkaç saat sonra doğal olarak kendi kendine buharlaşır. Müdahaleniz olmadan nemin kendi kendine kaybolmasına izin vermek için, cihazı açık TV veya bilgisayar kulesinin arkası gibi dolaylı bir ısı kaynağının yanına yerleştirin. Hafif ekstra ısı, buharlaşma sürecini hızlandırmaya yardımcı olmalıdır. S9’unuzun, bağlantı noktası üstte olacak şekilde ters çevrildiğinden emin olun, böylece buharlaşma için yeterli sıcaklığa ulaşıldığında su molekülleri yükselebilir.

Telefonunuzu öldürmek istemediğiniz sürece fırının veya şöminenin yanına koymayın.

Başka bir şarj kablosu ve adaptörü kullanın

Mevcut şarj kablosu ve adaptörüyle ilgili bir sorun varsa, farklı bir çift kullanmayı deneyin ve ne olduğunu görün. Veya başka bir S9’u şarj etmek için mevcut şarj kablonuzu ve adaptörünüzü kullanabilirsiniz. her iki şekilde de onlarla ilgili bir sorun olup olmadığını kontrol etmenize yardımcı olacaktır.

Kablosuz şarj edin

Çözüm olarak S9 Plus kablosuz cihazınızı her zaman şarj edebilirsiniz. Bu kesinlikle kalıcı bir çözüm değildir, ancak sorun giderme adımlarınızın sonucunu beklerken cihazınızı şarj etmenize yardımcı olmalıdır. S9’unuzu kablosuz olarak şarj ederek, aynı zamanda şarj portundaki nemin buharlaşma sürecini de hızlandırabilecek bir miktar ısı üretiyorsunuz.

Sorun # 2: Galaxy S9 açıkken şarjı durdurdu ve bir güncellemeden sonra gecikmeye devam ediyor

Selam. Annem ve ben Galaxy S9 var. Telefonlarımız hafta sonu güncellenir ve biraz zor oldu. Ayarların çoğunda çalışmayı başardım, hatta hoşuma giden birkaç şey buldum, ancak iki şey beni rahatsız ediyor. A) Telefonum açıkken şarj olmuyor. Aşırı ısınıyor ve fişe takıldığında donmak istiyormuş gibi davranıyor ve yaklaşık her beş dakikada bir şarj edildiğini duyuyorum, ama hiçbir şey. Ancak şarj pil simgesi her zaman oradadır, asla değişmez. Ama kapalı iken hızlı şarj iyi! Ve B) telefonun ortaya çıkması sonsuza kadar tatlı olur. Eskiden yeniden başlatabilirdim ve 30 saniye içinde tekrar kullanabilirdim. Şimdi 4 veya 5 dakika sonra hala bekliyorum. Zaten istenmeyen uygulamaları temizledim ve olabildiğince fazla belleği temizledim, ancak yine de sorun yaşıyorum. Ne yapabilirim? Yardımın için çok teşekkürler!

Çözüm: Galaxy S9 cihazları zaten Android Oreo ile geldi, bu yüzden yüklediğiniz güncelleme ne olursa olsun, sistemi bozmuş olmalı. Yenilenen bir sistem önbelleğinin sorunları çözüp çözmeyeceğini görmek için önce önbellek bölümünü silmeyi deneyin. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  Sesi Yükselt tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Android logosu görüntülendiğinde, üç tuşu da bırakın. ‘Sistem güncellemesini yükleme’ mesajı 30 – 60 saniye boyunca görünecektir Silme önbellek bölümünü vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. Evet’i vurgulamak için Sesi kısma tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın. bölümü tamamlandı, Sistemi şimdi yeniden başlat vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Uygulama güncellemelerini yükle

Önbellek bölümünü sildikten sonra, tüm uygulamalar için güncellemeler yüklediğinizden emin olun. Bu, Play Store’dan (ve dışından) yüklenen uygulamaları içerir. Uygulama güncellemelerini Play Store üzerinden kontrol etmek için:

  Play Store uygulamasını açın. Sol üstteki Diğer ayarlar’a (üç satırlı simge) dokunun. Uygulamalarım ve oyunlarım’ı seçin ve uygulamalarınızı güncelleyin.

Play Store dışında yüklenmiş uygulamalarınız varsa bunların Android Oreo ile uyumlu olduğundan emin olun. Emin değilseniz geliştiricilerine başvurun.

Telefonun Güvenli Modda nasıl çalıştığını kontrol edin

Uygulamalarınızdan birinin sorunlara neden olma ihtimali var. Kontrol etmek için S9’unuzu güvenli moda yeniden başlatmak istersiniz. Güvenli moddayken, telefonunuz üçüncü taraf uygulamalarının çalışmasına izin vermez. Bu nedenle, cihazınız güvenli modda düzgün çalışıyorsa ancak şarj etmekte sorun yaşıyorsa veya normal modda yavaş performans sorunu yaşıyorsa, bu üçüncü taraf uygulamalarından birinin soruna neden olduğunun açık bir işaretidir.

S9 Plus’ınızı güvenli moda başlatmak için:

  Cihazı kapatın. Güç tuşunu model adı ekranının ötesinde basılı tutun. Ekranda “SAMSUNG” göründüğünde, Güç tuşunu bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra Sesi kısma tuşunu basılı tutun. Cihaz yeniden başlatılıncaya kadar ses kısma tuşu Ekranın sol alt köşesinde güvenli mod görüntülenecektir. Güvenli Modu gördüğünüzde Sesi kısma tuşunu bırakın.

Hangi uygulamaların soruna neden olduğunu belirlemek için telefonu güvenli moda geri başlatmalı ve şu adımları izlemelisiniz:

  Güvenli moda önyükleme yapın.Sorunu kontrol edin.Bir üçüncü taraf uygulamasının suçlanacağını onayladıktan sonra, uygulamaları tek tek kaldırmaya başlayabilirsiniz. En son eklediğiniz uygulamalarla başlamanızı öneririz. Bir uygulamayı kaldırdıktan sonra, telefonu normal moda yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin. S9’unuz hala sorunluysa, 1-4. Adımları tekrarlayın.

Fabrika ayarları

Sonuç olarak, yukarıdaki tüm öneriler hiç yardımcı olmazsa, fabrika ayarlarına sıfırlama yapmanız gerekir. Bu, tüm yazılım ayarlarının varsayılan değerlerine döndürülmesini sağlar. S9 cihazlarınız normal şekilde şarj edilecek ve fabrika ayarlarına sıfırlamadan sonra yavaş performans sorunu yaşamayacaksa, işletim sistemine müdahale eden bir yazılım hatası veya sisteme zarar veren kötü bir uygulama olduğu anlamına gelir. S9’larınızı fabrika ayarlarına sıfırladıktan sonra, herhangi bir uygulama eklemeden birkaç saat çalışmasına izin verdiğinizden emin olun. Bu, herhangi bir fark olup olmadığını belirlemenize yardımcı olacaktır.

S9’u fabrika ayarlarına sıfırlamak için:

  Verilerinizin yedeğini oluşturun. Cihazı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ gösterilir Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye kadar basılı tutun). ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. öğesini seçmek için Güç düğmesine basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. Ana sıfırlama tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Önceki Android Oreo sürümüne geri dön

Bu öneri yalnızca Gelişmiş Android sürümleri içindir. Android’i önceki sürümüne geri döndürmek, çekirdek sisteme müdahale anlamına gelen yanıp sönmeyi gerektirir. Eğer yanıp sönmenin ne olduğunu veya nasıl yapılacağını duymadıysanız, ondan uzak durmanızı öneririz. Yanıp sönme, düzgün şekilde yapılmazsa telefonunuzun yazılımını iyi bir şekilde tuğlalayabilir.

Gelişmiş bir kullanıcıysanız, orijinal stok Android Oreo’yu (kutuyu açtığınızda cihazla birlikte gelen sürüm) yanıp sönüyorsa, muhtemelen işletim sisteminizdeki sorunları giderin.

 


Bizimle etkileşime geçin

Cihazınızla bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu nedenle Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurun ve cevaplarımızı sonraki yazılarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt garanti edemeyiz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmenin başka bir yolunu bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. TheDroidGuy’un sosyal ağ varlığı da var, bu yüzden Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşim kurmak isteyebilirsiniz.