Nem algılandı hatası nedeniyle şarj olmaz Galaxy S9 Plus nasıl düzeltilir

Bugünün sorun giderme makalesi # GalaxyS9 için iki şarj vakası ele alacaktır. S9'unuzu ıslandıktan sonra şarj etmekte sorun yaşıyorsanız, bu makale size yardımcı olacaktır.

Devam etmeden önce, #Android sorununuza yönelik çözümler arıyorsanız, bu sayfanın altındaki bağlantıyı kullanarak bize ulaşabilirsiniz. Sorununuzu açıklarken, lütfen ilgili bir çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabilecekleriniz varsa, lütfen bize nereden başlayacağınıza dair bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını zaten denediyseniz, bunları yanıtladığımızdan emin olun.

içindekiler

 • Sorun # 1: Nem algılandı hatası nedeniyle şarj edilmeyecek Galaxy S9 Plus nasıl düzeltilir
   • Telefonu yeniden başlatmaya zorla
   • Telefonu kuru
   • Düşük güçte vakum kullanın
   • Nem doğal olarak buharlaşsın
   • Başka bir şarj kablosu ve adaptör kullanın
   • Kablosuz olarak şarj edin
  • Sorun 2: Galaxy S9 açıkken şarj işlemini durdurdu ve bir güncellemeden sonra geri kalmaya devam ediyor
    • Uygulama güncellemelerini yükle
    • Telefonun Güvenli Modda nasıl çalıştığını kontrol edin
    • Fabrika ayarları
    • Önceki Android Oreo sürümüne geri dön
   • Bizimle meşgul

   Sorun # 1: Nem algılandı hatası nedeniyle şarj edilmeyecek Galaxy S9 Plus nasıl düzeltilir

   Telefon (Galaxy S9 Plus), şarj bağlantı noktasındaki veya USB kablosundaki nemi algıladığından şarj olmayacaktır. Bu 8 saatten fazla oldu. Şimdiye kadar kuru olmasını bekledim. Sahile gittim, telefonu suya batırmam. Ancak, bir şelalenin yakınındaydım ama telefon düşme ile doğrudan temas halinde değildi. Çeşitli web siteleri tarafından tavsiye edildiği gibi, telefonumdan ayrıldıktan sonra telefonu hemen temiz suyla yıkadığınızdan emin oldum.

   Çözüm: Galaxy cihazınız sahile ve düşmelere gitmeden önce normal bir şekilde şarj oluyorsa, algılandığınız nem algılanması büyük olasılıkla doğrudur – şu anda şarj portunda gerçekten su veya nem var. Geçtiğimiz yıl birçok Galaxy S8 cihazının bir yazılım kodlama sorunu nedeniyle ortaya çıkan nem algılanan hataların olduğunu biliyoruz, ancak cihazınızın şu anda bu sorunu yaşadığını düşünmüyoruz. Liman sadece ıslak olmalı ya da hala nem izleri taşımalıdır, bu yüzden baktığınız gibi. Aşağıda deneyebileceğiniz şeyler var.

   Telefonu yeniden başlatmaya zorla

   Algılanan hatanın sadece yanlış alarm olması durumunda, yeniden başlatma yapın ve ne olduğunu görün. İşte nasıl yapılacağı:

   1. Güç + Sesi Kısma düğmelerini yaklaşık 10 saniye boyunca veya aygıtın gücü kapanıncaya kadar basılı tutun. Bakım Önyükleme Modu ekranının görünmesi için birkaç saniye bekleyin.
   2. Bakım Önyükleme Modu ekranından Normal Önyükleme'yi seçin. Mevcut seçenekleri ve sol alt tuşunu (ses düğmelerinin altında) seçmek için ses düğmelerini kullanabilirsiniz. Sıfırlamanın tamamlanması için 90 saniyeye kadar bekleyin.

   Telefonu kuru

   Bu temel. Dış kısımların ve kapağın tamamen kuru olduğundan emin olmak için telefonu temiz ve yumuşak bir bezle silin. Bize başvurmadan önce bunu zaten yaptıysanız, atlayın ve bir sonraki öneriye geçin.

   Düşük güçte vakum kullanın

   Bu, çoğu teknisyen tarafından normal olarak tavsiye edilmese de, bunu dikkatli bir şekilde yapmanız şartıyla, gerçekten deneyebilirsiniz. Ayrıca, işi yapmak için düşük güçte vakum kullanmanız gerekir. Zemini temizlemek için kullandığınız normal çalışma işe yaramıyor. Genellikle bir otomobilin USB portuyla çalışan portatif bir elektrikli süpürgeye erişiminiz varsa, bu odur. Kullanırken, donanımın zarar görmesini önlemek için telefonu elektrikli süpürgeye çok yakın yerleştirmediğinizden emin olun. Telefonunuzu, şarj portu elektrikli süpürgeye bakacak şekilde iki inç uzakta tutun, sadece birkaç saniye bekleyin. Unutmayın, amacınız çok küçük nem lekelerini emmek ve böylece fazla enerji almamaktır. S7'nin şarj limanını geçmişte kurutmak için bu tekniği etkili bulduk. Düzgün yapılırsa, aynı zamanda cihazı kurutmanın etkili bir yoludur.

   Nem doğal olarak buharlaşsın

   Su genellikle birkaç saat sonra kendi kendine doğal olarak buharlaşır. Müdahaleniz olmadan nemin kendiliğinden kaybolmasına izin vermek için, cihazı açık bir televizyon veya bilgisayar kulesinin arkası gibi dolaylı bir ısı kaynağının yanına yerleştirin. Hafif ekstra ısı, buharlaşma sürecini hızlandırmaya yardımcı olmalıdır. S9'unuzun ters çevrildiğinden, şarj portu üstte olduğundan emin olun, böylece su molekülleri buharlaşma için yeterli sıcaklığa ulaşıldığında yükselebilir.

   Onu öldürmek istemediğiniz sürece telefonunuzu fırının veya şöminenin yanına koymayın.

   Başka bir şarj kablosu ve adaptör kullanın

   Sorunun mevcut şarj kablosu ve adaptörü ile olması durumunda, farklı bir çift kullanmayı deneyin ve ne olduğunu görün. Ya da başka bir S9'u şarj etmek için mevcut şarj kablonuzu ve adaptörünüzü kullanabilirsiniz. Her iki durumda da onlarla ilgili bir sorun olup olmadığını kontrol etmelisiniz.

   Kablosuz olarak şarj edin

   Çözüm olarak, S9 Plus kablosuz cihazınızı her zaman şarj edebilirsiniz. Bu kesinlikle kalıcı bir çözüm değildir, ancak sorun giderme adımlarınızın sonucunu beklerken cihazınızı şarj etmenize yardımcı olur. S9'unuzu kablosuz olarak şarj ederek, cihazda ayrıca şarj portunda nem buharlaşma sürecini hızlandırabilecek bir miktar ısı üretiyorsunuz.

   Sorun 2: Galaxy S9 açıkken şarj işlemini durdurdu ve bir güncellemeden sonra geri kalmaya devam ediyor

   Merhaba. Annem ve bende Galaxy S9'umuz var. Telefonlarımız hafta sonları güncellenir ve zor bir iştir. Ayarların çoğunda yolumu çalışmayı başardım, hatta sevdiğim birkaç şeyi buldum, ama iki şey hala beni rahatsız ediyor. A) Telefonum açıkken şarj olmayacaktır. Takılıyken ve yaklaşık beş dakikada bir donduğunda donmak istediği gibi harekete geçiyor ve hareket ediyor, şarj olduğunu duyduğum sesi duyacağım ama hiçbir şey yok. Bununla birlikte, şarj etme bataryası simgesi tüm zamanlar orada, asla değişmez. Ancak, hızlı bir şekilde kapatılırken kapanır! Ve B) telefonun gelmesi için sonsuza kadar tatlı olur. Eskiden yeniden başlatabilirdim ve 30 saniye içinde tekrar kullanabilirdim. Şimdi 4 veya 5 dakika sonra hala bekliyorum. İstenmeyen uygulamaları temizledim ve olabildiğince fazla bellek temizledim, ama yine de sorun yaşıyorum. Ne yapabilirim? Yardım için çok teşekkürler!

   Çözüm: Galaxy S9 cihazları zaten Android Oreo ile gelmişti, böylece hangi güncellemeyi yüklediniz, sistemi bozmuş olmalı. Yenilenmiş bir sistem önbelleğinin sorunları giderip gideremeyeceğini görmek için önce önbellek bölümünü silmeyi deneyin. İşte nasıl:

   1. Cihazı kapatın.
   2. Sesi Yükselt tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun.
   3. Android logosu görüntülendiğinde, üç anahtarı da serbest bırakın.
   4. Android sistem kurtarma menü seçeneklerinin görünmesinden önce 30 – 60 saniye boyunca bir 'Sistem güncellemesi yükleniyor' mesajı görünecektir.
   5. Önbellek bölümünü silmek için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın.
   6. Seçmek için Güç tuşuna basın.
   7. Evet'i vurgulamak için Sesi kıs düğmesine basın ve seçmek için Güç tuşuna basın.
   8. Silme önbelleği bölümü tamamlandığında, şimdi yeniden başlatma sistemi vurgulanır.
   9. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

   Uygulama güncellemelerini yükle

   Önbellek bölümünü sildikten sonra, tüm uygulamalar için güncellemeler yüklediğinizden emin olun. Buna Play Store'dan (ve bunun dışında) yüklenmiş uygulamalar dahildir. Play Store ile uygulama güncellemelerini kontrol etmek için:

   1. Play Store uygulamasını açın.
   2. Sol üstteki Diğer ayarlar'a (üç satırlı simge) dokunun.
   3. Uygulamalarım ve oyunlarım'ı seçip uygulamalarınızı güncelleyin.

   Play Store'un dışında yüklü uygulamalarınız varsa, bunların Android Oreo ile uyumlu olduklarından emin olun. Emin değilseniz, geliştiricilerine başvurun.

   Telefonun Güvenli Modda nasıl çalıştığını kontrol edin

   Uygulamalarınızdan birinin sorunlara neden olması için bir şans var. Kontrol etmek için S9'unuzu güvenli modda yeniden başlatmak istersiniz. Güvenli moddayken, telefonunuz üçüncü taraf uygulamaların çalışmasına izin vermez. Bu nedenle, cihazınız güvenli modda düzgün çalışıyor ancak normal modda şarj sorunu veya yavaş performans sorunu yaşıyorsa, üçüncü taraf uygulamalarından birinin soruna neden olduğunu gösteren açık bir işaret vardır.

   S9 Plus'ınızı güvenli moda ayarlamak için:

   1. Cihazı kapat.
   2. Model adı ekranını geçerek Güç tuşunu basılı tutun.
   3. Ekranda “SAMSUNG” görüntülendiğinde, Güç tuşunu serbest bırakın.
   4. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra Sesi kısma tuşunu basılı tutun.
   5. Cihaz yeniden başlatılıncaya kadar Sesi azaltma tuşunu basılı tutmaya devam edin.
   6. Güvenli mod, ekranın sol alt köşesinde görüntülenecektir.
   7. Güvenli Mod gördüğünüzde Sesi kısma tuşunu bırakın.
   8. Telefonu birkaç saat gözlemleyin ve sorunların devam edip etmediğine bakın.

   Uygulamalarınızın hangilerinin soruna neden olduğunu belirlemek için, telefonu tekrar güvenli modda başlatmanız ve şu adımları uygulamanız gerekir:

   1. Güvenli moda önyükleme yapın.
   2. Sorunu kontrol et.
   3. Bir üçüncü taraf uygulamasının sorumlu olduğunu onayladıktan sonra uygulamaları tek tek kaldırmaya başlayabilirsiniz. Eklediğiniz en yakın olanlarla başlamanızı öneririz.
   4. Bir uygulamayı kaldırdıktan sonra, telefonu normal moda sıfırlayın ve sorunu kontrol edin.
   5. S9'unuz hala sorunluysa, 1-4. Adımları tekrarlayın.

   Fabrika ayarları

   Sonuçta, yukarıdaki önerilerin hiçbiri yardımcı olmazsa fabrika ayarlarına sıfırlama yapmanız gerekir. Bu, tüm yazılım ayarlarının varsayılanlarına döndürülmesini sağlayacaktır. S9 cihazlarınız normal şarj olur ve fabrika ayarlarına sıfırlama işleminden sonra yavaş performans sorunu yaşanmazsa, işletim sistemiyle çakışan bir yazılım hatası veya sistemle ilgili kötü bir uygulama olduğu anlamına gelir. S9'larınızı fabrika ayarlarına sıfırladıktan sonra, herhangi bir uygulama eklemeden birkaç saat çalışmasına izin verdiğinizden emin olun. Bu, herhangi bir fark olup olmadığını belirlemenize yardımcı olacaktır.

   Fabrikaya S9 sıfırlama:

   1. Verilerinizin bir yedeğini oluşturun.
   2. Cihazı kapatın.
   3. Sesi Yükselt tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun.
   4. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın ('Sistem güncellemesini yükleme', Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir).
   5. 'Silme verileri / fabrika ayarlarına sıfırla' seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın.
   6. Seçmek için Güç düğmesine basın.
   7. 'Evet – tüm kullanıcı verilerini sil' vurgulanana kadar Sesi kısma tuşuna basın.
   8. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın.
   9. Ana sıfırlama tamamlandığında, 'Şimdi sistemi yeniden başlat' vurgulanır.
   10. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

   Önceki Android Oreo sürümüne geri dön

   Bu öneri sadece Gelişmiş Android sürümleri içindir. Android'in önceki sürümüne geri çekilmesi, yanıp sönmeyi gerektiriyor ki bu da çekirdek sistemi kurcalamak anlamına geliyor. Yanıp sönen şeyin ne olduğunu ve nasıl yapılacağını duymamışsanız, ondan uzak durmanızı öneririz. Yanıp sönme, doğru şekilde yapılmadığında telefonunuzun yazılımını iyi bir şekilde tutabilir.

   İleri düzey bir kullanıcıysanız, orijinal stok Android Oreo'yu (kutuyu açtığınızda cihazla birlikte gelen sürüm) yanıp sönmeniz muhtemelen sahip olduğunuz OS sorunlarını giderecektir.

    

   Bizimle meşgul

   Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan iseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlar için ücretsiz çözümler sunuyoruz. Bu nedenle, Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir. Yanıtlarımızı bir sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemeyiz. Bu nedenle, sorununuzun zamana duyarlı olması durumunda, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

   Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen arkadaşlarınıza kelimelerinizi yayarak bize yardımcı olun. TheDroidGuy'un sosyal ağ varlığına sahip olmasının yanı sıra, Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşim kurmak isteyebilirsiniz.