Netflix çalışmadığında ne yapmalı

Netflix’in şu anda sizin için çalışmamasının birkaç nedeni olabilir. Ağınızın, cihazınızın veya Netflix’in hatası olsun, bu kılavuz en sevdiğiniz programları en kısa sürede izlemenize yardımcı olacaktır.

Sorun giderme ile başlayın

Netflix işe yaramazsa, yapmak isteyeceğiniz ilk şey nedenini bulmak, sonra düzeltmek için adımlar atabilirsiniz. Netflix’in kendisiyle, Netflix hesabınızla, İnternet bağlantınızla veya kullandığınız cihazla ilgili bir sorun olup olmadığını öğrenmek için biraz sorun giderme ile başlayalım.

    Ekranınızda bir hata mesajı veya kodu var mı? Öyleyse, Netflix Yardım Merkezine gidin ve arama çubuğuna yazın. Ekranınız yalnızca siyahsa, bu sayfaya bakın. Oturum açamıyor musunuz? Netflix hesabınızla ilgili bir sorun olabilir. Netflix Yardım Merkezi’nden yardım alabilirsiniz. Ancak ilk önce, şifreyi değiştirip değiştirmediklerini veya bir kerede kullanılabilecek cihazlar üzerindeki hesabınızın limitine ulaşıp ulaşmadığınızı öğrenmek için hesabı kullanan başka biriyle görüşmeniz mantıklıdır. Diğer web sitelerine erişebiliyor musunuz? Değilse, internete bağlı olmayabilirsiniz. Bağlantınızı yeniden başlatın veya başka bir Wi-Fi ağına bağlanın ve tekrar deneyin. Bağlantınız akış için yeterince hızlı mı? İşte minimum ve önerilen bağlantı hızları. Ağınızdaki bu hızlara ulaşıp ulaşmadığınızı öğrenmek için fast.com gibi bir hız testi sitesine gidin. Netflix’e erişemiyor musunuz? Netflix kapalı olabilir. Herhangi bir servis kesintisi olup olmadığını kontrol etmek için buraya tıklayın. Netflix Müşteri Hizmetleri’ne Twitter, Live Chat veya çağrı yoluyla ulaşılabilir.

androidpit Chromecast 2015 26

Bu hızlı düzeltmeleri dene

Sorunun tam olarak ne olduğunu çözemediğinizde, deneyebileceğiniz daha sıkıcı çözümler var. Sadeliklerinden dolayı gözlerini bu ipuçlarına atacaksın, ama problemi ne sıklıkta çözeceklerini görünce şaşıracaksın.

    Oturumu kapatın ve cihazınıza Netflix’e tekrar giriş yapın Netflix hesabınızdaki tüm cihazlardan çıkış yapın (burada) ve kullandığınızdan tekrar oturum açın Cihazınıza Netflix uygulamasını yeniden yükleyin veya güncelleyin Cihazınızı yeniden başlatın (bırakın) Akıllı TV kullanıyorsanız en az 30 saniye kapalı tutun) Cihazınızın işletim sistemini güncelleyin Konsol üzerindeyseniz, Xbox Live’ın kapalı mı (burada) veya PlayStation Network’ün kapalı mı (burada) olduğunu kontrol edin. Samsung Smart TV’niz varsa, Netflix ile ilgili sorunlara neden olduğu bilindiğinden Ayarlar> Genel’de Samsung Instant On’u devre dışı bırakın.

Netflix’i nasıl yeniden kurup çalıştıracağınız konusunda başka ipucunuz var mı? Yorumlarda bize bildirin!