Netflix Galaxy S10’da durmaya devam ederse ne yapmalı? | Netflix için düzeltme çökmeye devam ediyor veya Netflix durdu

Netflix’in neden Galaxy S10’unda durmaya devam ettiğini merak ediyor musunuz? Bu makale size bunun neden olduğu konusunda kesin bir cevap veremese de, önerilerimizden biri kesinlikle yardımcı olacaktır. Aşağıdaki çözümlerimizi izleyerek neler yapabileceğinizi öğrenin.

Devam etmeden önce, size kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altındaki bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Sorununuzu tarif ederken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabiliyorsanız, lütfen bize nereden başlayacağınız konusunda bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, bunlardan bahsettiğinizden emin olun, böylece cevaplarımızda atlayabilirsiniz.

Netflix durmaya devam ederse ne yapmalı | Netflix için düzeltme çökmeye devam ediyor veya Netflix durdu

Netflix uygulaması, oradaki sağlam uygulamalardan biridir. Ancak yine de hıçkırık çekebilir. Netflix son zamanlarda durmaya devam ederse ve nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız, aşağıdaki önerilerimizi izleyin.

Netflix, 1 numaralı hatayı durdurmaya devam ediyor: Zorla Netflix uygulamasından çıkıldı

Belirli bir uygulama ile ilgili her sorun için, yapmanız gereken temel sorun giderme adımlarından biri, uygulamayı zorla bırakmanızı sağlamaktır. Bunu yapmak bazen bir süre boyunca bir cihaz çalıştıktan sonra gelişen geçici hatalardan kurtulun. İşte böyle yapılır:

Bir uygulamayı yeniden başlatmanın iki yolu vardır. İşte nasıl:

  Ekranınızda, Son Uygulamalar ekran tuşuna dokunun (Giriş düğmesinin solunda üç dikey çizgiye sahip olan) .En Son Uygulamalar ekranı göründüğünde, Instagram uygulamasını aramak için sola veya sağa kaydırın. Daha önce çalıştırmayı başardıysa burada olmalı. Ardından, kapatmak için uygulamayı yukarı kaydırın. Bu, onu zorlamaya zorlamalıdır. Orada değilse, tüm uygulamaları da yeniden başlatmak için Tümünü Kapat uygulamasına dokunun.

Bir uygulamayı kapatmaya zorlamanın başka bir yolu şudur:

  Ayarlar uygulamasını açın.Tap Uygulamaları .Daha fazla ayar simgesine dokunun (üç nokta simgesi, sağ üst).

Netflix 2 numaralı hatayı durdurmaya devam ediyor: Yumuşak sıfırlama gerçekleştirin

Bir uygulamayı bırakma kuvveti ile birlikte cihazı yeniden başlatıyor. Bu genellikle yukarıdaki ilk öneriyi izler. Bu durumda, soft reset olarak adlandırılan özel bir yeniden başlatma işlemi yapmanız gerekir. Bu RAM’in temizlenmesine ve sistemin genel olarak yenilenmesine yardımcı olur. Sorunun nedeninin işletim sisteminin geçerli oturumuyla ilişkili bir hatadan kaynaklanıyor olması yararlı olabilir. Yazılım sıfırlama işlemi gerçekleştirmek için aşağıdaki adımları izleyin:

  Güç + Sesi Kısma düğmelerini yaklaşık 12 saniye veya aygıtın gücü dönene kadar basılı tutun. Not: Bakım Önyükleme Modu ekranının görünmesi için birkaç saniye bekleyin. Bakım Önyükleme Modu ekranından Normal Önyükleme’yi seçin. Not: Mevcut seçenekler arasında dolaşmak için ses seviyesi düğmelerini ve seçmek için sol alt tuşu (ses seviyesi düğmelerinin altında) kullanın. Sıfırlamanın tamamlanması için 90 saniye bekleyin. Bakım Önyükleme Modu ekranı görünmüyorsa, cihazınızda bulunmuyor demektir. Cihazın tamamen kapanmasını bekleyin.

Netflix, hata düzeltmeyi durdurmaya devam ediyor # 3: Farklı ağ türüne geç

Netflix, wifi gibi belirli bir bağlantı türünü kullanırken her zaman hatanın durmasını sağlarsa, arkasında bir ağ hatası olabilir. Ne olacağını görmek için mobil verilere geçmeyi düşünün. Çoğu zaman mobil veri kullanıyorsanız, fark olup olmadığını görmek için wifi seçeneğine geçmeyi deneyin.

Netflix, 4 numaralı hata düzeltmeyi durdurmaya devam ediyor: Netflix’i Güncelle

Şu anda Netflix için uygun bir güncelleme varsa, sorunu çözüp çözmeyeceğini görmek için kurduğunuzdan emin olun. Varsayılan olarak, uygulamalarınız için uygun bir güncelleme varsa Galaxy S10’unuz sizi otomatik olarak bilgilendirmelidir, ancak böyle bir bildirim yoksa, Google Play Store altında manuel olarak kontrol edebilirsiniz. Hata yapma olasılığını azaltmak için diğer uygulamaları da güncellediğinizden emin olun.

Netflix # 5 numaralı hatayı durdurmaya devam ediyor: Güncelleştirmeleri kaldır

Netflix için güncelleme yüklendikten sonra sorunun ortaya çıkması durumunda, bunun tersini yapmanız gerekir. Uygulama Bilgisi altında Netflix güncellemelerini kaldırmak için kullanabileceğiniz hiçbir seçenek yoktur, bu nedenle uygulamayı sıfırlamanız veya yeniden yüklemeniz gerekir. Bir hatanın bir güncellemeden kaynaklanıp kaynaklanmadığını belirlemek genellikle zordur, bu yüzden bunu acele etmemenizi öneririz. Netflix uygulamanızdaki problemin kötü kodlamadan kaynaklanıp kaynaklanmadığını belirlemenize yardımcı olacak doğrudan bir araç yoktur. Hangi çözümlerin yardımcı olacağını bilmek için aşağıdaki diğer sorun giderme adımlarını gerçekleştirmeye çalışın.

Netflix, 6 numaralı hata düzeltmeyi durdurmaya devam ediyor: Netflix uygulamasının önbelleğini temizleme

Bir uygulamanın önbelleğini temizlemek, doğrudan bir uygulama sorunuyla ilgilenmenin başka bir yoludur. İşte böyle yapılır:

  Ayarlar uygulamasını açın.Tap Uygulamaları .Daha fazla ayar simgesine dokunun (üç-nokta simgesi, sağ üst) .Tap Sistem uygulamalarını göster.

Netflix, 7 numaralı hatayı durdurmaya devam ediyor: Uygulamayı sıfırla

Bir Facebook Messenger uygulaması sorunuyla başa çıkmanın başka bir yolu, tüm ayarlarını varsayılan ayarlara sıfırlamaktır. Bu, verileri temizleyerek yapılır. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:

  Ayarlar uygulamasını açın.Tap Uygulamaları .Daha fazla ayar simgesine dokunun (üç nokta simgesi, sağ üst) .Tap Sistem uygulamalarını göster.

Netflix # 8 numaralı hatayı durdurmaya devam ediyor: Hileli uygulamaları kontrol et

Netflix’in durmaya devam etmesinin olası nedenlerinden biri başka bir uygulama olabilir. Kısa süre önce, hata oluşmadan hemen önce başka bir üçüncü taraf uygulaması yüklediyseniz, bu uygulamayı silmeyi deneyin. Üçüncü taraf uygulamasını sildikten sonra hiçbir şey olmuyorsa, cihazı güvenli modda önyükleyebilirsiniz. S10’unuz güvenli modda başlatıldığında, tüm üçüncü taraf uygulamaların çalışması engellenir. Netflix uygulamanız önceden yüklenmiş uygulamaların bir parçasıysa, bu aslında yazılımla birlikte gelen uygulamalardan biriyse, bu sorun giderme işlemi yardımcı olabilir. Tek yapmanız gereken, güvenli modda çalışırken cihazı gözlemlemek ve Netflix’i oynatmak. Çarpma olmadan çalışıyorsa, o zaman kendinize bir üçüncü şahıs problemi yaşarsınız.

S10’unuzu güvenli modda başlatmak için:

  Güç kapalı penceresi görünene kadar Güç düğmesini basılı tutun ve ardından serbest bırakın. Güvenli mod istemi görüntülenene kadar Kapat ve basılı tutun. Onaylamak için Güvenli mod seçeneğine dokunun. İşlemin tamamlanması 30 saniye sürebilir. Yeniden başlatma, Ana ekranın sol altında “Güvenli mod” belirir.

Üçüncü taraf uygulamaların bu modda devre dışı bırakıldığını, bu nedenle kullanabileceğinizlerin önceden yüklenmiş uygulamalar olduğunu unutmayın. Dokunmatik ekran sorunu güvenli modda görünmezse, bu sorunun kötü bir uygulamadan kaynaklandığı anlamına gelir. En son yüklediğiniz uygulamayı kaldırın ve düzeltip düzeltmeyeceğini görün. Sorun devam ederse, hileli uygulamayı belirlemek için eleme işlemini kullanın. İşte nasıl:

  Güvenli moda önyükleyin. Sorunu denetleyin. Üçüncü taraf bir uygulamanın suçlu olduğunu onayladığınızda, uygulamaları tek tek kaldırmaya başlayabilirsiniz. En son eklediklerinizle başlamanızı öneririz. Bir uygulamayı kaldırdıktan sonra, telefonu normal moda yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin.

Netflix # 9 numaralı hatayı durdurmaya devam ediyor: Önbellek bölümünü temizle

Android, uygulamaları hızlı bir şekilde yüklemek için önbellek bölümünde depolanan bir sistem önbelleği kullanır. Bazen bu önbellek, güncelleme sırasında ve sonrasında veya başka nedenlerden dolayı bozulur. Bu zararsız gibi görünse de, bozuk bir önbellek sonunda bir takım diğer küçük sıkıntıların yanı sıra performans sorunlarına neden olabilir. Telefonunuzun sistem önbelleğinin temiz olduğundan emin olmak için önbellek bölümünü silebilirsiniz. Bu, telefonu geçerli önbelleği silmeye ve zaman içinde yenisiyle değiştirmeye zorlar.

S10’unuzdaki önbellek bölümünü silmek için:

  Cihazı kapat. Bu önemli. Kapatamazsanız, hiçbir zaman Kurtarma Moduna ön yükleme yapamazsınız. Cihazı Gç düğmesi üzerinden düzenli olarak kapatamıyorsanız, telefonun pili bitene kadar bekleyin. Ardından Kurtarma Moduna geçmeden önce telefonu 30 dakika şarj edin. Ses Açma ve Bixby tuşlarını aynı anda basılı tutun. Sesi Açma ve Bixby tuşlarını basılı tutarken, Güç düğmesini basılı tutun. menü şimdi görünecektir. Bunu gördüğünüzde, düğmeleri serbest bırakın. ‘Önbellek bölümünü sil’i vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet ‘vurgulanıncaya kadar Ses kısma tuşuna basın ve Güç düğmesine basın. önbellek bölümü tamamlandı, “Sistemi şimdi yeniden başlat” vurgulanıyor. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Netflix, 10 numaralı hatayı durdurmaya devam ediyor: Uygulamayı yeniden kur

S10’unuza Netflix’i ekleyen sizseniz, bu noktada hiçbir şey işe yaramadıysa yeniden yüklemeyi denemelisiniz. Uygulama ekranında, Netflix simgesine dokunup basılı tutun ve Kaldır’ı seçin. Bu, uygulamayı telefonunuzdan silecektir. Kaldırdıktan sonra, telefonu yeniden başlatıp tekrar kurun.

Netflix # 11 hata düzeltme işlemini durduruyor: Fabrika ayarlarına sıfırlama

Aygıtı fabrika ayarlarına sıfırlamanız gereken noktaya ulaşacağınızı düşünmüyoruz ama hiçbir şeyin işe yaramaması durumunda denemelisiniz. Fabrika ayarlarına sıfırlama tüm yazılım ayarlarını varsayılan değerlerine döndürür ve kişisel verilerinizi siler. Cihazı silmeden önce yeri doldurulamaz dosyalarınızı yedeklediğinizden emin olun.

S10’unuzu fabrika ayarlarına sıfırlamak için:

Yöntem 1: Samsung Galaxy S10’da Ayarlar Menüsü ile nasıl sıfırlanır

  Kişisel verilerinizin yedeğini alın ve Google hesabınızı kaldırın. Ayarlar uygulamasını açın. Genel yönetim seçeneğine gidin ve dokunun. aksiyon.

Yöntem 2: Donanım düğmelerini kullanarak Samsung Galaxy S10 üzerinde sıfırlama nasıl yapılır

  Mümkünse, önceden kişisel verilerinizin bir yedeğini alın. Sorununuz bunu yapmanızı engelliyorsa, bu adımı atlayın. Ayrıca, Google hesabınızı kaldırdığınızdan emin olmak istersiniz. Sorununuz bunu yapmanızı engelliyorsa, sadece bu adımı atlayın. Cihazı kapatın. Bu önemli. Kapatamazsanız, hiçbir zaman Kurtarma Moduna ön yükleme yapamazsınız. Cihazı Gç düğmesi üzerinden düzenli olarak kapatamıyorsanız, telefonun pili bitene kadar bekleyin. Ardından Kurtarma Moduna geçmeden önce telefonu 30 dakika şarj edin. Ses Açma ve Bixby tuşlarını aynı anda basılı tutun. Sesi Açma ve Bixby tuşlarını basılı tutarken, Güç düğmesini basılı tutun. menü şimdi görünecektir. Bunu gördüğünüzde, düğmeleri serbest bırakın. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğinin üzerine gelinceye kadar Sesi Azalt düğmesini kullanın. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı seçmek için Gç düğmesine basın. Fabrika ayarlarına sıfırlama işlemini onaylamak için

Netflix # 12 hata düzeltmeyi durdurmaya devam ediyor: Hata raporu gönder

Cihazınızda yapabileceğiniz en fazla fabrika ayarlarına sıfırlamaktır. Telefonu sıfırladıktan sonra Netflix hala durursa, bunun arkasında kodlama olabileceği anlamına gelir. Mümkünse, Netflix uygulamasını açmayı ve ayarlar menüsünün altına girmeyi deneyin. Orada, Yardım Merkezine git ve temsilcilerinden biriyle bir Canlı Sohbet başlat. Sorun oldukça teknik ise, acil bir çözüm olmayabilir, ancak en azından Netflix’e konuyu bilmesini sağlayabilirsiniz.

 


Bizimle meşgul

Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu yüzden Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir ve cevaplarımızı sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemiyoruz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. DroidGuy sosyal ağ varlığına da sahip olduğundan Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşimde bulunmak isteyebilirsiniz.