Netflix ipuçları ve püf noktaları: Canlı hayatı açığa çıkarın

Kabul edelim, eğer bütün gün aşırı izleme dizisini Netflix'te geçirebilseydin, yapardın. Peki seni kim suçlayabilir? Netflix'in şirket amacı, akışla mı yoksa eski moda DVD postaları mı (hatırlıyor musunuz?) Mümkün olduğunca çok içerik sunmaktır. Bunu bilmiyor olabilirsiniz, ancak Netflix hesabınızı kendi ihtiyaç ve zevkinize göre kişiselleştirebilmeniz için çeşitli yollar vardır. İşte size en iyi Netflix'den yararlanmanıza yardımcı olacak en iyi ipuçlarımızdan ve hilelerimiz.

 • En iyi ücretle ödüllü film ve TV şovu uygulamaları
 • Chromecast ve Chromecast Ses için en iyi uygulamalar

Netflix

Popüler içeriği keşfedin

Netflix uygulamasında zaten dahili bir filtre bulunur; bu, size abonelik hizmeti aracılığıyla ulaşılabilen küçük bir popüler film kategorisi ve seriyi gösterir. Aslında, izlemekle ilgilendiğiniz şeyleri bulmak için katalog aracılığıyla ulaşmak için daha kolay bir yol arıyorsanız, arama sürecini kesmeye yardımcı olan birkaç üçüncü taraf web sitesi bulunmaktadır. Akış yapabilir miyim? kiralanması veya tüm önemli çevrimiçi akış sağlayıcılarında satın alabileceğiniz filmler ve TV şovları aramaya yönelik en iyi web sitelerinden biridir.

Rastgele içeriği keşfedin

Netflix'te bulunan hemen hemen her ilginç filmi veya diziyi gördüğünüzü hissederseniz, belki de ikinci bir arama yöntemi aradığınız şey olacaktır. Netflix Roulette'de "Spin" i tıklayarak rastgele bir seçim sunulacak. Boşalmaya devam ederseniz, zevkinize veya ruh halinize uygun bir şeyler bulmanızı sağlamak için birkaç kısıtlama yapabilirsiniz. Burada sunulan diğer büyük bir üçüncü parti Allflicks.net'tir; bu film, size meraklı olduğunuz filmi veya TV şovunu aramak için daha fazla filtre sunmanın ana satış noktasına sahiptir.

There’s something for everyone on Netflix. / © ANDROIDPIT

Favorilerinizi gitmeden önce izleyin

Netflix harika, yeterince açık. Ancak mükemmel değildir. En sinir bozucu şeylerden biri, bazen Netflix'ten ayrılmak isteyen bu sevdiğiniz filmleri ve TV dizilerini takip etmek biraz zor olabilir. Şimdi Akış, size Netflix'ten ayrılmak üzere olan her şeyi haftalık olarak sunar gibi, hayal kırıklığı yaratmaktan kaçınmanın bir yolu. Izgaradan düşmeden önce ne izleyeceğinizi görmek için web sitesine gidin.

Opinion by Angela PalmerI wish Netflix had a wider selection of movies and TV shows.What do you think?505073 participants

Aslında okuyabileceğiniz altyazılar

Herkes altyazıların hayranı değil – filmler İngilizce dışında herhangi bir şeye sahip olmadığı için değil. Duyduğum başlıca şikâyetlerden biri "Yabancı dil filmlerinden hoşlanmıyorum, çünkü altyazıları okuyamıyorum" dedi. Mutlu bir şekilde, Netflix, abonelerin yalnızca altyazı boyutlarını değil, cihazınız için altyazıları veya alternatif sesi ayarlamalarını sağlayarak bu sorunun etrafında bir yol bulmuştur.

 • Netflix ana sayfasına gidin ve hesabınızda oturum açın.
 • Hesap adınızın altındaki seçenekler menüsünü açın ve "Hesabınız" ı seçin.
 • "Profilim" e gidin ve ardından "Altyazı görünümü" bağlantısını tıklayın.
 • Kullanılabilen üç seçenekten istediğiniz metin boyutunu seçin.
 • Seçiminizden sonra istediğiniz zaman "Kaydet" i tıklayın.

Netflix hesabınızdaki altyazıları bir dahaki sefer etkinleştirdiğiniz zaman, kendi özelleştirilmiş biçimde görünürler.

Netflix indirmelerini bir microSD karta kaydet

2017 başlarında yoğun bir güncelleme sayesinde Netflix aboneleri çevrimdışı içeriği bir microSD karta indirebildiler. Birkaç kısıtlama olduğu için hepsi iyi haber değil. Tüm cihazlar bunu destekleyemez ve yalnızca aboneler tarafından çevrimdışı kullanılabilen Netflix içeriğini çevrimdışı olarak depolayabilirsiniz.

 • Akıllı telefonunuzda veya tabletinizde Netflix uygulamasının sol üst köşesindeki menüye dokunun.
 • "Uygulama ayarları" na hafifçe dokunun.
 • "Konum indir" seçeneğine gelin.
 • "SD Kartı" nı seçin.
 • İndirilebilecek içeriğe gidin ve SD'de saklandığından emin olun.

Now you can take Netflix with you on a microSD card. / © ANDROIDPIT

Küreselleşiyor – neredeyse

Netflix şu anda dünya çapında 190 ülkede kullanıma sunulmuş durumda ancak her şey tüm kullanıcılar için mevcut değildir. Hâlâ merak ediyorsanız "Unofficial Netflix Online Global Search" web sitesiyle veya Unogs ile kısaca Netflix'te diğer ülkelerdeki web sitelerini görebilirsiniz. Unogs'da bireysel filmleri arayabilir veya belirli aktör veya film türlerini arayabilirsiniz. İçeriği altyazılara, diğer mevcut dil sürümlerine veya IMDB ve Netflix kullanıcılarının derecelerine göre arama seçeneği de vardır.

Özel not: Yurtdışında oynayanlara bakmak konusundayız, bir takım Netflix kullanıcıları geçmişte VPN'ler kullanarak Netflix ülke kilidini atlamak için uğraşıyorlar. Netflix şimdi abonelerin sisteme girmesini önlemek için önlemler alıyor ancak şirket, uluslararası çapta üretilen filmler ve TV dizileri için daha da fazla çaba sarf ediyor.

Opinion by Angela PalmerI think it will take a lot of effort to get people to stop using VPNs.What do you think?505038 participants

Suçlu zevkleri gizlemek

Hepimiz bir veya iki serimiz var, genel bir kural olarak, izlediğimiz reklamların etrafında dolaşmayacağımızı izliyoruz. İşte Netflix, utançlarını gizlemenize yardım ederek, görüntüleme etkinliğinde listelenen öğeleri silmenize yardımcı oluyor.

 • Netflix ana sayfasına gidin ve hesabınızda oturum açın.
 • Hesap adınızın altındaki seçenekler menüsünü açın ve "Hesabınız" ı seçin.
 • "Etkinlik Görüntüleme" yi tıklayın ve daha utanç verici seçimlerinizi silmek için "x" i tıklayın.

Netflix abonesi misiniz? Diğer bağımlılara ne tür ipuçları önerirsiniz … Yani, kullanıcılar. Aşağıdaki yorumları bize bildirin.