Netflix Samsung Galaxy A50’de durmaya devam ediyor. İşte düzeltme.

Günümüzün en popüler uygulamalarından biri olan Netflix düzenli olarak güncellenmektedir ancak kaçınılmaz olan sorunlar vardır. Bir uygulamanın bir nedenden ötürü çökmeye başlayacağı bir zaman her zaman gelirdi. Samsung Galaxy A50’nin bazı sahiplerinin en sevdikleri şovları veya filmleri yayınlamak için uygulamayı başlattıklarında ‘Netflix’in durmaya devam ediyor’ hatası aldığını bildiren durum böyle.

Uygulama sorunları, özellikle söz konusu uygulama bir üçüncü taraf ise, bu kadar ciddi değildir. Başka bir deyişle, telefonunuzu gidermek istediğinizde Netflix’in tekrar mükemmel çalışmasını sağlayabilmelisiniz. Yani, bu yazıda, hatadan kurtulmak ve uygulamanın tekrar çalışmasını sağlamak için size rehberlik edeceğim. Bu telefonun sahiplerinden biriyseniz ve şu anda benzer bir sorun yaşıyorsanız, bu gönderi size yardımcı olabileceğinden okumaya devam edin.

Her şeyden önce, cihazınızla ilgili başka sorunlarınız varsa, bu cihazla ilgili birkaç sorunu daha önce ele aldığımız için sorun giderme sayfamıza göz atmaya çalışın. Muhtemelen benzer sorunları çözen bir gönderi yayınladık. Şu anda sahip olduklarınızla benzer semptomları olan ve bulmaya çalıştığımız çözümleri kullanmaktan çekinmeyin. Sizin için çalışmazlarsa veya hala yardımımıza ihtiyacınız varsa, anket formumuzu doldurun ve bize ulaşmak için gönder düğmesine basın.

Galaxy A50’de ‘Netflix durmaya devam ediyor’ hatasıyla ilgili sorun giderme

Netflix, abonelik tabanlı bir uygulamadır ve yaygın bir sorun varsa, geliştirici veya arkasındaki şirket, sorunu çözecek olan kişi olmalıdır ve yapabileceğiniz tek şey beklemektir. Ancak, yalnızca telefonunuzun sorunu varsa, sorunu gidermeniz gerekir. Dedi ki, işte yapmanız gerekenler:

İlk çözüm: Önce telefonunuzu yeniden başlatmaya zorlayın

Basit bir zorla yeniden başlatma ile çözülebilecek sadece geçici bir sorun olabilir. Yapmanız gereken ilk şey bu olmalı. Zorla yeniden başlatma, telefonunuzun belleğini tazelemenin yanı sıra tüm uygulamalarını ve servislerini yeniden yükleyebilecek benzetilmiş bir pil çıkarma işlemidir. İşte böyle yapılır:

    Sesi Azalt düğmesini basılı tutun ve henüz bırakmayın. Ses düğmesini basılı tutarken, Güç tuşunu da basılı tutun. Her iki tuşu 15 saniye boyunca veya Galaxy A50 logosu ekranda görünene kadar basılı tutun.

Telefon yeniden başlatmayı tamamladıktan sonra, uygulamayı açın ve ‘Netflix’in durmaya devam ediyor’ hatasının hala görünüp görünmediğini görün. Olursa, bir sonraki çözüme geçin.

Ayrıca OKUYUN: Samsung Galaxy A50 açılış ekranında sıkışmış ve açılmıyor

İkinci çözüm: Netflix’in önbelleğini ve verilerini temizleyin

Küçük uygulama ile ilgili sorunlar için, önbelleği ve verileri temizlemek, bunları düzeltmek için yeterlidir. Yaptığı şey, uygulamayı varsayılan ayarlarına ve yapılandırmasına geri döndürmektir. Endişelenmeyin, bunu yaparsanız dosyalarınızdan ve çalma listelerinizden hiçbiri silinmez. Ancak, sorun çözüldüğünde hesabınıza tekrar giriş yapmanız gerekecektir. Şimdi, işte nasıl yapıldığı:

    Bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üstünden aşağı kaydırın. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun. Öğesine gidin ve ardından Uygulamalar öğesine dokunun. Netflix’i bulun ve dokunun. Depolama öğesine dokunun. Önbelleği temizle öğesine dokunun. Verileri temizle öğesine dokunun ve ardından onaylamak için Tamam öğesine dokunun.

‘Netflix durmaya devam ediyor’ hatası hala bundan sonra gösterilmeye devam ederse, bir sonraki çözüme geçin.

DA OKUYUN: Samsung Galaxy A50’de ‘Galeri durmaya devam ediyor’ hatası için kolay düzeltme

Üçüncü çözüm: Netflix’i kaldırın ve yeniden yükleyin

Dikkat etmemiz gereken bir diğer olasılık, sorunun bir uyumluluk sorunundan kaynaklanıyor olabilir. Güncellemeler düzenli olarak göz ardı edilirken ve telefonunuz otomatik olarak indirilecek şekilde ayarlanmış olsa da, bellenim ve diğer uygulamalarla olan tüm ilişkilerini kaldırmak için Netflix’i telefonunuzdan kaldırmak daha iyidir. Bundan sonra, en son sürümü kullandığınızdan emin olmak için uygulamayı yeniden yüklemeyi deneyin. İşte bunu nasıl yapıyorsunuz:

    Bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üstünden aşağı kaydırın. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun. Öğesine gidin ve ardından Uygulamalar öğesine dokunun. Netflix’i bulun ve dokunun. Depolama öğesine dokunun. Verileri temizle’ye dokunun ve onaylamak için Tamam’a dokunun. Geri tuşuna bir kez dokunun ve ardından Kaldır’a dokunun. Uygulamayı telefonunuzdan kaldırmak istediğinizi onaylayın. Ana ekrandan, uygulama çekmecesini yukarı çekin. Bul ve ardından Google Play Store’a dokunun. Arama alanına ‘netflix’ yazıp ardından ara tuşuna basın. Netflix’e ve ardından Yükle’ye dokunun. Kurulum tamamlandığında, Aç’a dokunun.

Eğer ‘Netflix durmaya devam ediyor’, bundan sonra bile hala ortaya çıkıyorsa, bellenimi giderme zamanı gelmiştir. Uygulama çökmeleri, bir ürün yazılımı sorununun yalnızca bir sonucu olabilir.

Ayrıca OKUYUN: Samsung Galaxy A50’im şarj olmuyor. İşte düzeltme.

Dördüncü çözüm: Dosyalarınızı yedekleyin ve telefonunuzu sıfırlayın

Bir ana sıfırlama, bunun da dahil olduğu uygulamalarla ilgili tüm sorunları çözebilecek. Ancak, telefonunuzu gerçekten sıfırlamadan önce, önemli dosyalarınızın ve verilerinizin silinecekleri bir kopyasını oluşturduğunuzdan emin olun. Yedeklemeden sonra, kilitlenmemeniz için google hesabınızı kaldırın. Hazır olduğunuzda, telefonunuzu sıfırlamak için aşağıdaki adımları izleyin:

    Aygıtı kapatın. Sesi Aç ve Güç tuşlarına basın ve basılı tutun. Galaxy A50 logosu göründüğünde, üç tuşu da bırakın. Galaxy A50’niz Kurtarma Modunda açılmaya devam edecek. Mavi ve sarı metinlerle siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet ‘vurgulanana kadar Ses kısma tuşuna basın. Master sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Umarız ‘Netflix sürekli duruyor’ hatası ile telefonunuzu düzeltmenize yardımcı olabiliriz. Sözcüğü yaymamıza yardımcı olursanız seviniriz, bu nedenle yararlı bulduysanız lütfen bu yazıyı paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunlardan her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için, yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak, ya da sadece Facebook sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek, lütfen kelimeyi yayın. Ayrıca her hafta faydalı videolar yayınladığımız için Youtube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.