Netflix Samsung Galaxy S10 Plus’ta çökmeye devam ediyor

Netflix gibi popüler bir uygulama Samsung Galaxy S10 Plus gibi üst düzey bir telefonda çökmeye devam ederse, sorun yalnızca uygulama ile sınırlı olabilir veya ciddi bir ürün yazılımı sorununun işareti olabilir. Bununla birlikte, Netflix olmadan boş zamanınızın tadını çıkaramazsanız, bu sorunu derhal halletmeniz gerekir.

Bu yazıda, çökmeye devam eden Netflix uygulamasıyla yeni Galaxy S10 Plus’ınızla ilgili sorunları gidermek için size yol göstereceğim. Her olasılığı göz önünde bulunduracağız ve sorunun ne olduğunu belirleyene ve umarım düzeltene kadar onları tek tek ekleyeceğiz. Bu nedenle, bu cihazın sahiplerinden biriyseniz ve şu anda benzer bir sorunla karşılaşıyorsanız, bu makalenin bir şekilde size yardımcı olabileceği için okumaya devam edin.

Daha ileri gitmeden önce, bu sorunu bulduğunuzdan ve sorununuza bir çözüm bulmaya çalıştığınızdan, telefonla sıkça bildirilen sorunların çoğuna değindiğimiz için sorun giderme sayfamızı ziyaret etmeye çalışın. Okurlarımız tarafından bildirilen sorunların bir kısmına zaten çözümler ürettik, bu nedenle sizinkine benzer sorunları bulmaya çalışın ve önerdiğimiz çözümleri kullanın. Sizin için çalışmazlarsa ve daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, Android sorunları anketimizi doldurun ve gönder düğmesine basın.

Netflix Galaxy S10 Plus’ta çökmeye devam ediyor

Üçüncü taraf uygulamalarında sorun giderirken, veri kaybını önlemek için eksiksiz olmak en iyisidir. Netflix söz konusu olduğunda, sahip olduğunuz her işlem veya kiraladığınız veya ödediğiniz herhangi bir film hesabınıza bağlanır. Uygulamayı gerçekten sıfırlamanız gereken noktaya ulaşırsanız, hiçbir şeyin kaybedilmeyeceğinden emin olabilirsiniz. Tüm söylenenlerle birlikte, çökmeye devam eden Netflix’i düzeltmek için yapmanız gerekenler…

İlk çözüm: Zorla telefonunuzu yeniden başlatın

Bu sorunla ilk karşılaştığınızda, aksaklık veya küçük bir ürün yazılımı sorunundan kaynaklanması her zaman mümkündür. Bu tür problemler zaman zaman ortaya çıkar ve görünüşte ciddi belirtilere neden olsalar da, düzeltmeleri oldukça kolaydır. Aslında, onları zorunlu yeniden başlatma prosedürünü uygulayarak düzeltebilirsiniz. İşte bunu nasıl yapıyorsunuz:

  Sesi azaltma düğmesini basılı tutun ve henüz bırakmayın. Ses düğmesini basılı tutarken, açma / kapatma tuşunu da basılı tutun. Her iki tuşu da 15 saniye boyunca veya Galaxy S10 Plus logosu görünene kadar basılı tutun.

Bundan sonra, uygulamayı açın ve Netflix’in sürekli çöküp çökmediğini kontrol edin, çünkü öyleyse bir sonraki işlemi yapmanız gerekir.

DA OKU: Nasıl donmaya devam ediyor Samsung Galaxy S10 Plus düzeltmek için

İkinci çözüm: Netflix’in önbelleğini temizleyin

Önbelleği silmek, önbellek temizlendikten sonra ilk kez uygulamayı açtığınızda, sistem silinen önbelleği yeniden oluşturduğundan, yenisiyle değiştirmek anlamına gelir. Bu prosedürün önemi, önbelleklerin bozulduğu zamanlar olduğudur ve bu gerçekleştiğinde uygulama çökmelerine neden olabilir. Sadece bu olasılığı bu prosedürü uygulayarak dışlamak zorundayız. İşte nasıl…

  Bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üstünden aşağı kaydırın. Ekranın sağ üst köşesinde bulunan Ayarlar simgesine dokunun. Öğesine gidin ve ardından Uygulamalar öğesine dokunun. Netflix’i bulun ve dokunun. Depolama öğesine dokunun. Önbelleği temizle’ye dokunun.

Önbellek silindikten sonra ayarları kapatın ve Netflix’in bundan sonra bile çökmeye devam edip etmediğini görmek için uygulamayı açın. Hala devam ederse, o zaman sıfırlamaktan başka seçenek yoktur.

Üçüncü çözüm: Veri dosyalarını silin

Bunu yapmak Netflix’i varsayılan ayarlarına döndürür ve ayarlarınızı ve tercihlerinizi içeren dosyalar silinir. Ancak mesele şu ki, bu uygulama ile sadece bir sorun ise, bu prosedür kesinlikle onu düzeltecektir. Bu nedenle Netflix ilk iki işlemden sonra bile sürekli çökmeye devam ederse, bunu yapmanız gerekir:

  Bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üstünden aşağı kaydırın. Ekranın sağ üst köşesinde bulunan Ayarlar simgesine dokunun. Öğesine gidin ve ardından Uygulamalar öğesine dokunun. Netflix’i bulun ve dokunun. Depolama öğesine dokunun. Verileri temizle öğesine dokunun. TAMAM düğmesine dokunarak onaylayın.

Bu noktada, uygulama zaten sıfırlandı. Açın ve Netflix’in çökmeye devam edip etmediğine bakın. Varsa, uygulamayı telefonunuzdan tamamen kaldırmanız gerekir.

DA OKU: Nasıl rastgele yeniden başlatmaya devam ediyor Samsung Galaxy S10 Plus düzeltmek için

Dördüncü çözüm: Netflix’i kaldırın ve yeniden yükleyin

Bunu yapmak, uygulamayı ve dosyalarını telefonunuzdan ve diğer hizmetler ve uygulamalar ile olan ilişkilerinden kaldırır. Bundan sonra, uygulamanın en son sürümünü çalıştırdığınızdan emin olmak için yeniden yükleyin. Benzer sorunlarla karşılaşan birçok kullanıcı, bu işlemin onlar için de çalıştığını söyledi. İşte yapmanız gerekenler:

  Bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üstünden aşağı kaydırın. Ekranın sağ üst köşesindeki Ayarlar simgesine dokunun. Uygulamalar öğesine gidin ve dokunun. Netflix’i bulun ve dokunun. Kaldır öğesine dokunun ve işleminizi onaylayın. Kaldırma işleminden sonra telefonunuzu yeniden başlatın. Telefon aktif hale geldiğinde, Play Store’u açın. ‘Netflix’i arayın ve gösterilecek ilk seçeneğe dokunun. Telefonunuza Spotify’ı indirip yüklemek için Yükle’ye dokunun.

Netflix, bu prosedürü uyguladıktan sonra bile çökmeye devam ederse, uygulama çökmesinin ciddi bir üretici yazılımı sorununun bir sonucu olabileceği için bellenimin kendisini gidermesinin zamanı gelmiştir.

Beşinci çözüm: Önbellek bölümünü silin

Netflix uygulamasının önbelleğini silmeyi veya değiştirmeyi zaten boşuna denedik. Bu kez, telefonunuzun sorunsuz ve kusursuz çalışmasını sağlamak için ürün yazılımı tarafından kullanılan yüzlerce dosyadan oluşan tüm sistem önbelleğini silmek veya değiştirmek zorunda kalacağız. Bireysel uygulamaların önbelleklerinde olduğu gibi, sistem önbelleği de bozulabilir ve uygulama çökmelerinin de dahil olduğu bir ürün yazılımı sorununa neden olabilir. Bu olasılığı elemek için önbellek bölümünü silmek için şu adımları izleyin:

  Cihazı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Galaxy S10 Plus logosu ekranda göründüğünde, tüm tuşları serbest bırakın. Telefonunuz kurtarma moduna ulaşana kadar önyükleme işlemine devam edecektir. Önbellek bölümünü silme seçeneğini vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. Evet, vurgulamak için Ses kısma tuşuna basın, seçmek için Güç tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın. . Önbellek silme bölümü tamamlandığında, Sistemi şimdi yeniden başlat vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Telefon başarıyla yeniden başlatıldıktan sonra, Netflix’in bundan sonra hala çökmeye devam edip etmediğini görmeye çalışın çünkü hala devam ederse, o zaman uygulama sorunlarına nihai çözümü kullanma zamanı gelmiştir.

Altıncı çözüm: Dosyalarınızı yedekleyin ve telefonunuzu sıfırlayın

Bir ana sıfırlamanın, uygulama ile ilgili sorunları çözeceğini biliyoruz, ancak öncelikle olası tüm çözümleri tüketmeden bunu önermiyoruz. Ancak bu noktada, telefonunuzu sıfırlamaktan başka bir seçeneğiniz yok, bu yüzden önemli dosya ve verilerinizin yedeğini aldığınızdan emin olun. Ardından, hem Google hem de Samsung hesaplarınızı kaldırın, böylece sıfırlama işleminden sonra cihazınız kilitlenmeyecektir. Bunları yaptıktan sonra, telefonunuzu sıfırlamak için aşağıdaki adımları izleyin:

  Cihazı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Galaxy S10 Plus logosu ekranda göründüğünde, tüm tuşları serbest bırakın. Telefonunuz kurtarma moduna ulaşana kadar önyükleme işlemine devam edecektir. Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla ‘yı vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet’e kadar sesi azaltma tuşuna basın – tüm kullanıcı verilerini silin ‘vurgulanır. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. Ana sıfırlama tamamlandığında,’ Sistemi şimdi yeniden başlat ‘vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Bundan sonra telefonunuzu ayarlamanız istenir; bu nedenle telefonunuzu kullanmaya devam etmek için ekrandaki talimatları izleyin.

Umarım Galaxy S10 Plus’ınızı Netflix ile düzeltmenize yardımcı olabileceğimizi umarız. Sözcüğü yaymamıza yardımcı olursanız memnun oluruz, bu nedenle lütfen yararlı bulursanız bu yazıyı paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için, yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak, ya da sadece Facebook sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek, lütfen kelimeyi yayın.

İLGİLİ POSTLAR:

  Samsung Galaxy S10 Plus açılmıyor, işte yapmanız gerekenler… Samsung Galaxy S10 Plus WiFi bağlantısı düşmeye devam ediyorSamsung Galaxy S10 Plus ağa bağlı, ancak İnternet bağlantısı yok