Nexus 6 Şarj Edilmiyor veya Yavaş Şarj Ediliyor Problemi Nasıl Giderilir

Nexus 5'in halefi olan Nexus 6, şimdi sahiplerine birçok sorun veriyor ve Nexus 6 Şarj Edilmiyor veya Yavaş Şarj Ediliyor bunlardan biri. Bunu Google’ın en başarılı akıllı telefonlarından satın aldıysanız, bu sorunla da karşılaşabilirsiniz. Ama telefonun kötü olduğunu düşünmeyin çünkü hızlı işlemci, parlak ve keskin ekran ve daha birçok özellik ile doludur. Aslında, hatasız tek bir akıllı telefon adını söyleyemezsiniz. Yani, Nexus 6 Şarj Edilmiyor veya Yavaş Şarj sorunuyla karşılaşırsanız endişelenmeyin. Sorunu çözmek için size yardımcı olabilecek aşağıdaki adımları izleyin.

Nexus 6 dışında, Galaxy Note 3, Nokia Lumia 1520 vb. Gibi diğer akıllı telefonlarda da benzer bir sorunla karşılaşırsanız, Galaxy not 3'teki şarj sorununu nasıl giderebileceğimize dair mesajlarımızı görebilirsiniz. şarj sorunu Nokia Lumia 1520.

Nexus 6 Şarj Edilmiyor veya Yavaş Şarj Ediliyor

Ayrıca bkz. Nexus 6'da Işık Akışı nasıl kurulur?

Nexus 6 için Şarj Edilemiyor veya Yavaş Şarj Edilemiyor İçin Olası Çözümler

> Telefonunuzun şarj edildiğini ancak çok yavaş olduğunu fark ederseniz, istenmeyen uygulamaları devre dışı bırakın. Bir uygulama kullanarak işiniz bittiğinde, ana düğmeye iki kez yerine arka tuşa basın. Uygulamayı arka plandan kapatacak. Ana ekran düğmesine basarsanız, uygulama arka planda çalışmaya devam eder ve daha fazla pil tüketir.

> Nexus 6'nız şarj olduğunda, daha fazla işlem gücü gerektirdiklerinden 3D gibi oyunlar oynamayın. Yani, şarj oranı boşaltma oranından daha düşük olur.

Nexus 6'nızın hiç şarj edilmediğini tespit ederseniz, birkaç şeyi kontrol etmeniz gerekir:

> Önce şarj kablosunun iyi çalışıp çalışmadığını kontrol edin, başka bir kabloyla deneyin.

> Telefonunuzun şarj pinini kontrol edin. Pimde saklanan toz, Nexus 6 Şarj Edilmiyor veya Yavaş Şarj sorunu yaratmıyor olabilir. Yani bir pini alın ve herhangi bir toz varsa dikkatlice temizleyin.

> Telefon fişten şarj ediliyorsa, dizüstü bilgisayarınızla veya tersini deneyin.

> Herhangi bir kaba uygulama da bu sorunun arkasındaki sebep olabilir. Telefonunuzu güvenli modda önyükleyin ve şarj olup olmadığını görün. Evetse, sorunlu uygulamayı bulup silmeyi veya fabrika ayarlarına sıfırlama yapmayı ve ardından seçmeli olarak uygulamaları yeniden yüklemeyi deneyin.