Nexus 6P işletim sistemini yüklemez, Kurtarma Moduna önyükleme yapamaz, diğer önyükleme / güç sorunları

Merhaba # Nexus6P kullanıcıları! Bazı okuyucular tarafından yollanan Nexus sorunlarını ele alan başka bir gönderiye hoş geldiniz. Bu makaleyi faydalı bulacağınızı umarız.

Kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın alt kısmında verilen bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sorununuzu açıklarken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabiliyorsanız, lütfen bize nereden başlayacağınıza dair bir fikir verdiğiniz hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, yanıtlarımızdan atlayabilmemiz için bunlardan bahsettiğinizden emin olun.

Bugün sizin için getirdiğimiz belirli konular aşağıdadır:

Sorun 1: Nexus 6P işletim sistemini yüklemiyor, Kurtarma Moduna önyükleme yapamıyor

Merhaba. Telefonum hiç başlamıyor. Ekranda sürekli olarak Google yanıp sönüyor. Sesi azaltma tuşu düğmesine basmayı denedim ve kurtarma modu ve diğer seçeneklere de ulaştım ama çok da çalışmıyor. Kurtarma moduna da giremiyorum. Dün gece telefonu kullanıyordum ve sabahları aniden Google’ın bu flaşını telefonda göstermeye başladı ve ne yaparsam yapayım açılmıyordu. Lütfen ne yapabileceğime yardım et ve servis merkezine götürmem gerekirse tüm verilerim kaybolacak. Verilerim kaybolacak mı? – Nidhi desai

Çözüm: Merhaba Nidhi. Telefon önyükleme yaptığı için, denemeniz gereken ilk şey, yeniden başlatma olup olmadığını (yumuşak sıfırlama olarak da bilinir) görmek. Bu prosedür, bir masaüstü bilgisayarın yeniden başlatılmasına benzer. Nexus 6P’nizi yumuşak sıfırlamak için şu adımları izleyin:

    Güç düğmesini yaklaşık 7-10 saniye basılı tutun. Ekran kapandığında Güç düğmesini serbest bırakın.Gerekirse, cihazı yeniden başlatmak için Güç düğmesine tekrar basın.

Daha önce sizinki gibi bir sorunla karşılaşan bazı Nexus kullanıcıları için, her şeyi stoklarına geri göndererek sorunu başarıyla çözebildiler. Bu, tüm yazılım ayarlarının bilinen çalışma varsayılanlarına döndürüldüğü anlamına gelir. Bu, özellikle telefonun ürün yazılımını bir köklendirme yazılımı ile değiştirdikten veya özel bir ROM çalıştırdıktan sonra başladıysa yararlıdır. Google’da arama yaparak takip edebileceğiniz bir dizi kılavuz vardır.

Telefon hala yanıt vermiyorsa ve hiç bir yumuşak sıfırlama yapmazsa, bu konuda yapabileceğiniz çok fazla şey yoktur. Kurtarma Modu veya Önyükleyici menüsüne önyükleme çalışmadığından, şansınız kalmaz. Donanımı kontrol etmek için telefonu göndermeniz gerekir. Ve evet, hizmetin tanılama işleminin bir parçası olarak telefonunuzu temiz bir şekilde silmesi ihtimali vardır. Şu anda dosyalarınızın yedeğini oluşturamayacağınız için, onarım işlemine devam ederseniz büyük olasılıkla onları kaybedersiniz.

Sorun 2: Nexus 6P kendi kendine yeniden başlatılıyor, normal olarak önyükleme yapmıyor

Nexus 6p cihazım yeniden çalışmaya devam ediyor, yalnızca her 3 saniyede bir ‘Google’ göstererek yeniden başlatılıyor. Bootloader’a gidebilirim ama seçeneklerden herhangi birini seçtikten sonra çalışmıyor ve yeniden başlatmaya geri dönüyor. Şu anda Kuzey Avrupa’da seyahat ediyorum ve yakında bu düzeltmeyi istiyorum çünkü cep telefonumla çalışmak zorundayım. Lütfen yardım edin 🙁 – Vincent

Çözüm: Merhaba Vincent. Akıllı telefonlar çeşitli nedenlerle sonsuz şekilde yeniden başlatılabilir. Bu tür bir sorunu giderirken, nedenlerin yazılım veya donanım ile ilgili olabileceğini bilmelisiniz. Düzeltmesi en kolay olan elbette yazılım olanlarıdır, bu yüzden sahip olduğun şey olup olmadığını görelim.

Önbellek bölümünü temizleme

Sistem önbelleği bozuksa Nexus gibi Android cihazlar sorunla karşılaşabilir, bu nedenle hemen hemen her sorundaki ilk sorun giderme adımı önbellek bölümünü silmektir. Sistem önbelleği önbellek bölümünde bulunur, böylece silinmesi mevcut sistem önbelleğini siler. Bunu yaptıktan sonra, telefonunuz zaman içinde yeni bir önbellek oluşturmaya başlayacaktır.

Bozuk bir sistem önbelleğinden kaynaklanan sorunlar genellikle uygulamaların yavaşlaması, uygulamaların kilitlenmesi, diğer uygulama arızaları ve bazen açıklanamayan Android kilitlenmesi gibi performansla ilgilidir. Bu nedenle önbellek bölümünü temizlemeniz önemlidir. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

    Güç ve Sesi Kısma düğmelerini aynı anda basılı tutun. Önyükleme ekranı görünene kadar bunu yapın. Kurtarma Moduna gitmek için Sesi Kısma tuşunu kullanın. Onaylamak için Güç tuşuna basın.Android robotu görüntülendiğinde, Güç düğmesini basılı tutun, ardından Sesi Açma tuşuna basın ve bırakın. Sesi Kısma tuşunu kullanarak önbellek bölümü seçeneğini seçin. Seçiminizi onaylamak için Güç düğmesine basın Evet seçeneğini vurgulamak için Sesi Kısma düğmesini kullanın. Seçmek için Güç tuşuna basın. Telefonu yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Android ve uygulama güncellemelerini yükleme

Önbellek bölümünü sildikten sonra, Android ve uygulama güncellemelerini (varsa) yükleyerek takip ettiğinizden emin olun. Bu, sistemin bozulmamış bir durumda önbelleği oluşturmaya başlamasına yardımcı olacaktır.

Güvenli moda önyükleme

Kötü bir üçüncü taraf uygulaması bazen diğer uygulamaların veya Android’in çökmesine neden olabilir. Her yerden uygulama yükleme eğilimindeyseniz, saygın bir kaynaktan olup olmadıklarını gerçekten kontrol etmeden, büyük olasılıkla uygulama ile ilgili bir sorunla karşılaşırsınız. Rastgele yeniden başlatma sorununun nedeni olup olmadığını görmek için Nexus 6P’nizi güvenli moda getirmeyi deneyin.

Güvenli Mod üçüncü taraf uygulamaları ve hizmetleri engeller, bu nedenle sorun ortaya çıkmazsa, uygulamalardan birinin suçlu olduğuna dair bir işarettir. Güvenli moda nasıl önyükleme yapılacağı ile ilgili adımlar:

    Ana ekranda olduğunuzdan emin olun.Güç tuşunu basılı tutun.Güç Kapalı iletişim ekranı görüntülendiğinde, Güç düğmesini serbest bırakın.Güç kapalı seçeneğine uzun dokunun. Birkaç dakika sonra telefon Tamam seçeneğine dokunun. Nexus’unuzun yeniden başlatma işlemini bitirmesini bekleyin.

Fabrika ayarlarına sıfırlama ile telefonu silin

Yukarıdaki tüm adımları tamamlamanıza rağmen sorun devam ederse, fabrika ayarlarına sıfırlama yapmaktan çekinmeyin. Bunun sert bir çözüm olduğunu biliyoruz, ancak bu sadece bir çözüm olabilir. Kurtarma Moduna önyükleme yapmanızı ve fabrika ayarlarına sıfırlamanızı öneririz.

Kurtarma modunda önyükleme yapmak için şu adımları izleyin:

    Önce Sesi Kısma düğmesini basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Ekranda bazı bilgileri gördüğünüzde düğmeleri bırakın.Telefon Bootloader Moduna önyükleme yapar. Ekranda ünlem işareti olan bir Android görüntülenecektir. Güç tuşunu basılı tutun ve ardından Sesi Açma tuşunu basılı tutun. Kurtarma seçenekleri yakında ekranda görünecektir.

Telefonu gönder

Sadece yapabileceğiniz çok şey olduğunu unutmayın. Yukarıdaki tüm prosedürleri yaptıktan sonra hiçbir şey işe yaramazsa, kötü donanım sorumlu olmalıdır.

Sorun 3: Nexus 6P orijinal şarj cihazı durdu

Nexus 6p ile gelen şarj cihazım kısa süre önce şarjı durdurdu. Telefonumu taktım ve uyumaya gittim. Pili taktığımda% 50 civarındaydı. Birkaç saat sonra uyandım ve pil% 5’e düştü ve telefondaki şarj simgesi yanıp sönüyor. Şimdi bu şarj cihazına takılı olduğunu tanımıyor. Telefonu duvara veya bilgisayara veya arabama takılı diğer USB şarj cihazlarıyla şarj edebilirim. Yalnızca orijinal şarj cihazı durdu. – Cameron Stark

Çözüm: Merhaba Cameron. Sorun gerçekten basit – orijinal şarj cihazı bozuldu. Herhangi bir elektronik cihaz gibi, bir şarj cihazı da arızalanabilir. Tam olarak ne olduğunu bilmiyoruz, ancak değiştirin ve kendinizi herhangi bir sorundan kurtarın.

Sorun 4: Nexus 6P başlamıyor, Google logo ekranında sıkışmış

Nexus 6P cihazım başlamıyor. Telefonu yeniden başlatmayı denedim, ancak sadece siyah bir ekran alıyorum ve Google kelimesi geliyor ve gidiyor. Telefonu yeniden başlatmayı denedim ve hiçbir şey olmadı, sim kartı çıkardı ve yine hiçbir şey. Kapalı ve açık Google kelimesiyle siyah ekrana geri dönmeye devam ediyor. Ayrıca şarj cihazı ve çıkışları kontrol ettim ve her şey iyi çalışıyor gibi görünüyor. Sorunun ne olduğunu bilmiyorum. Birkaç web sitesini ve YouTube kanallarını kontrol ettim ve sorunuma bir çözüm bulamıyorum. – Patricia

Çözüm: Merhaba Patricia. Lütfen yukarıdaki diğer kullanıcılar için önerilerimize bakın. Yazılım çözümlerinden herhangi biri sorununuzu çözmelidir. Hiçbir şey işe yaramazsa, telefonu tamir ettirin veya değiştirin.

Sorun 5: Nexus 6P, Kurtarma Moduna önyükleme yapmıyor

Selam. Tavsiyenizi okudum ama artık kurtarma modu ekranına gidemiyorum. Dün yapabilirdim. Kurtarma, önyükleme yükleyicisi için her seçeneği seçtim ama hiçbir şey yapmadı. Şu an sahip olduğum tek şey beyaz Google logosu ve bazen sol üst köşede biraz yanıp sönen kırmızı ışık. Telefon şarj oluyor. Hollanda’dayım. Telefonumu nereye gönderebileceğimi biliyor musun, ve tasarruf etmenin mümkün olduğunu düşünüyor musun? Sadece bir yıl geçirdim. (Elbette yedeklenmemiş) tonlarca değerli anılarınız var, ama bu telefonu gerçekten çok seviyorum. Herhangi bir tavsiye edilir. Teşekkür ederim. – Jenniferdeegan1987

Çözüm: Merhaba Jenniferdeegan1987. Sorununuz yukarıdaki diğer kişilere de benzer, bu nedenle tüm önerilerimizi denediğinizden emin olun. Şu anda Kurtarma Moduna giremezseniz, yazılımı stoklara geri döndürmeye çalışmalısınız. Fabrika ayarlarına sıfırlama veya stok ürün yazılımına geri dönme elbette telefonu siler, böylece fotoğraflarınızın ve videolarınızın kurtarılması yalnızca telefon güvenli moda veya normal moda önyüklenebilirse yapılabilir. Bu iki durumun dışında, büyük olasılıkla dosyalarınızı hiçbir zaman bozmazsınız.

 


Bizimle etkileşime geçin

Cihazınızla bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu nedenle Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurun ve cevaplarımızı sonraki yazılarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt garanti edemeyiz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmenin başka bir yolunu bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. TheDroidGuy’un sosyal ağ varlığı da var, bu yüzden Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşim kurmak isteyebilirsiniz.