Nexus 7'de Sık Karşılaşılan Sorunlar ve Çözümleri

Google'ın Nexus 7'si 2012'de pazara çıktı ve Google aynı tableti 2013'te bazı yükseltilmiş özellikler ile piyasaya sürdü. Ancak, birçok sahip, tabletleriyle çeşitli sorunlarla karşılaştıklarını bildirdi. Nexus 7'deki yaygın sorunlar pil boşaltma sorunu, ekran titriyor, hoparlör sesi, yavaş wifi vb.

Burada, Nexus 7'deki yaygın sorunların çözümlerini anlatacağım ve tabletinizdeki sorunları gidermek için bunları takip edebilirsiniz.

Ayrıca bkz. “4.4 KitKat Güncellemesinden Sonra Uygulama Çöküyor” Nexus 7'deki Sorun

Nexus 7'de Sık Karşılaşılan Sorunlar ve Çözümleri

Nexus 7 Hızlı akü boşaltma

 

Nexus 7'de Sık Karşılaşılan Sorunlar

Hızlı pil boşaltma, birçok kullanıcının karşı karşıya kaldığı Nexus 7'deki en yaygın sorunlardan biridir. Pil beklenenden daha hızlı tükeniyor ve bazı kullanıcılar tabletin fişini takarken şarj olmayacağını bildirdi.

Pil boşaltma sorunu android 4.3 için optimize edilmemiş belirli bir uygulama nedeniyle ortaya çıkabilir. Birçok kullanıcı Netflix uygulamasının ana suçlu olduğunu bildirmiştir. Bu yüzden güncelleme kullanılabilir olana kadar bu uygulamayı kullanmayı bırakabilirsiniz.

Tabletin takılı olduğunda şarj olmadığına karar verirseniz, şarj cihazını başka cihazlarda test edin ve şarj cihazının iyi olduğunu tespit ederseniz, satıcıyla iletişim kurun ve yenisini isteyiniz.

Nexus 7'de Yavaş Şarj ve Akü boşaltmasını düzeltmek için bu makaleye bakın. Nexus 7 Yavaş Şarj ve Akü Boşaltma Sorunu Nasıl Giderilir

 

Nexus 7 Ekranı titriyor

Birkaç Nexus 7 kullanıcısı, tabletin ekranının titremeye eğilimli olduğunu fark etmiştir. Düşük parlaklık ayarlarında özellikle dikkat çekicidir.

Bildirim gölgesini sağdan aşağı doğru çekin ve otomatik parlaklık seçeneğini kapatmak için Parlaklık'ı seçin ve ekran parlaklığının yüzde 40'tan fazla parlaklığa ayarlandığından emin olun.

Ancak, ekran parlaklığını çok düşük olarak ayarlarsanız ekranın tamamen kapandığını görürseniz, bu bir donanım hatası olabilir. Bu durumda satıcınıza veya Google'a başvurun ve cihazı değiştirin.

 

Nexus 7 Hoparlör uğultu

Ayrıca bkz. Nexus 7'de Mikrofon Sorunu Nasıl Onarılır

Nexus 7 kullanıcılarının şikayet ettikleri bir başka sorun da konuşmacı olarak çalkantıdır. Tabletten düşük ses seviyesinde statik ses geldiğinden şikayetçi oldular. Bazı insanlar için, hoparlörün sesini kapatsalar bile ses geliyor.

Hoparlör yerine kulaklık kullanabilirsiniz ve sorunu çözmelidir. Hoparlör kapalıyken de kulaklıkları takabilirsiniz. Taşınabilir bir hoparlör de kullanabilirsiniz.

Hoparlör problemi Parlaklık ayarları ile ilgili gibi görünüyor. Bu yüzden bildirim gölgesini aşağıya doğru sürükleyin ve azaltmak için Parlaklık öğesine dokunun ve herhangi bir değişiklik yapıp yapmadığını görün.

Google bu sorun için de bir düzeltme yayınladı. Bu yüzden, Ayarlar> Tablet Hakkında> Sistem güncellemelerine giderek en son güncellemeye sahip olduğunuzu kontrol edin.

Bunlar nexus 7'de 3 yaygın sorun

 

Nasıl Nexus 7 Wi-fi Damlama Sorunu Onarma

Nexus 7'de GPS Çalışmıyor Sorununu Onarma

Nexus 7'de Çoklu Dokunma ve Yazma Sorununu Çözme

Nexus 7'de Rastgele Yeniden Başlatma Sorununu Çözme

Nexus 7 Yavaş Wi-Fi Sorunu Nasıl Onarılır