Nokia 6 2019 akıllı telefonunuz açılmazsa ne yapmalı? [Sorun giderme kılavuzu]

Nokia, akıllı telefonların doğumundan bu yana kaliteli ve sağlam telefonlar üretmesiyle tanınıyor. Bunun sağlam bir kanıtı, yenilenen ve yeniden doğan Nokia 3310’un temel telefonudur. Şirket, küresel olarak rekabet etmeyi amaçladığı için, küresel Android akıllı telefon pazarına en son giren Nokia 6 2018 ile kendi akıllı telefon amiral gemisi serilerine de sahipler. . Resmi olarak bu yılın son Ocak ayında tanıtılan yeni Nokia 6 akıllı telefon, güçlü özellikleri ve zarif tasarımı göz önüne alındığında üst düzey bir cihaz olarak kabul edilebilir.

Bununla birlikte, diğer güçlü telefonlar gibi, bu da kusurlardan muaf değildir. Kullanıcıların gelecekte bu yeni Nokia akıllı telefon ile karşılaşması muhtemel kaçınılmaz sorunlardan biri güç. Bu yeni telefon yüksek güçlü pil ömrüne sahip olsa da, pilin hızlı bir şekilde boşalmasını tetikleyebilecek birçok faktör vardır. Bu günlerde en yüksek seviyeli popüler akıllı telefonlar bile bu ikilemle karşı karşıya kaldı. Bu yazıda, ortaya çıkması muhtemel ve açılmayacak bir Nokia 6 2018’de en yaygın sorunlardan birini ele alacağım. Bu sorunun hangi faktörlerin böyle güçlü cihazlarda ortaya çıkmasını tetikleyebileceğini ve bununla hangi yollarla başa çıkabileceğinizi öğrenmek için okumaya devam edin.

Bir çözüm bulmaya çalışırken sitemizi bulan akıllı telefon sahipleri için, telefonunuzun desteklediğimiz cihazlardan biri olup olmadığını görmeye çalışın. Öyleyse, o cihazın sorun giderme sayfasını ziyaret edin, kendinize benzer olan sorunları bulmak ve çözümlerimizi ve geçici çözümlerimizi kullanmaktan çekinmeyin. Ancak, bundan sonra hala yardımımıza ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimizi doldurun ve bizimle iletişime geçmek için gönder’i tıklayın.

Olası nedenler

Yeni cihazların donanım hasarı nedeniyle sorunlara çarpması çok nadirdir. Mümkün olsa da, yanlışlıkla yeni telefonunuzu düşürmeden veya ıslatmazsanız, bu durumda hatalı bir donanımı suçlamak zordur. Ancak normal koşullarda, en yaygın suçlular hileli uygulamalar, bozuk işletim sistemi, hatalar ve kötü amaçlı yazılımlardır. Genellikle, yazılım sorunları ve hataları ile ilişkilendirilir. Bununla birlikte, son kullanıcıların hizmet için ekstra ödeme yapmak zorunda kalmadan sorunu evde çözme şansı daha yüksektir. Öyleyse seçenekleriniz neler?

Nokia 6 2018 için açılmayacak potansiyel çözümler

Aşağıda, yeni Nokia ahizesi de dahil olmak üzere Android akıllı telefonlardaki güç sorunlarına potansiyel çözümler olarak düşünülebilecek standart prosedürlerin ve geçici çözümlerin bir özeti bulunmaktadır. Bir teknisyene pahalıya çıkmadan önce bu yöntemleri deneyin. Birçok kişi şanslarını bu prosedürleri yerine getirmekten bulmuştur, bu yüzden onları denemek de zarar vermez. Ne zaman hazır olursanız başlayın.

Telefonunuzu yaklaşık 30 dakika ila bir saat şarj edin

Telefonunuzun gücü tamamen boşalmış olabilir, bu nedenle pilin ilk başta boş olması nedeniyle açılmasını reddeder. Bunu engellemek için Nokia 6 cihazınızı şarj cihazına bağlayın ve en az 30 dakika şarj olmasını bekleyin. Normal koşullarda, telefonun yaklaşık yüzde 10’unun güç alması için yeterli zaman olurdu. Ancak, bazı hileli uygulamalar, kötü amaçlı yazılımlar veya yazılım hataları pilin hızla boşalmasına neden oluyorsa, durum böyle olmayabilir. Bu olasılığı göz önünde bulundurarak, telefonunuza şarj etmek için biraz daha zaman verin.

Ayrıca telefonunuzun şarj olduğundan emin olun. 30 dakika veya 1 saat sonra şarj olmazsa, önce şarj sorunu ile uğraşmanız gerekebilir. Giriş veya çıkış gücü ile çakışmaları önlemek için orijinal şarj cihazını kullandığınızdan emin olun.

Şarj ederken Nokia 6 2018’inizi yeniden başlatmaya zorlayın

Birçok kişi bu hileyi özellikle yazılım hatalarının ve uygulama hatalarının neden olduğu güç sorunları ile uğraşırken yararlı buldu. Bazen, bir yazılım hatası nedeniyle sistem çöktüğünde bir cihaz aniden kapanır. Ve şarj cihazına takılıyken cihazı yeniden başlatmaya zorlamanın, cihazı tekrar canlandırmaya yardımcı olabileceği ortaya çıktı. İşte böyle yapılır:

    Telefonunuzu şarj cihazına takın ve yaklaşık 5 dakika şarj olmasını bekleyin. Geçen süreden sonra, şarj göstergesini ekranda görebilmeniz gerekir. Şimdi, cihazın gücü kapanana kadar Ses Açma ve Güç düğmesini aynı anda basılı tutun. .

Bu işlem, telefonun dahili belleğinde saklanan verileri etkilemez, bu nedenle veri kaybı konusunda endişelenmenize gerek yoktur. Yani, kaybedecek hiçbir şeyiniz yok dedi.

Tüm SD kartları çıkarın ve açın

Bozuk bir SD kart takıldığında bir bilgisayara ne olduğu gibi, Nokia 6 2018’iniz gibi SD kart desteğine sahip akıllı telefonlar da kapanacak ve daha sonra nasıl denediğinizden bağımsız olarak açmayı reddedeceği bir duruma çarpabilir. bozuk bir hafıza kartı. Bunu olası suçlulardan çıkarmak için SD kartını yuvadan çıkarın ve SD kart takılı olmadan telefonunuzu yeniden başlatmayı deneyin.

Telefonunuz bir SD kart olmadan açılırsa, görünüşe göre, SD kartı kullanmayı bırakmanız gerekir.

Nokia 6’nızı bir bilgisayara bağlayın

Telefonun işletim sisteminin hala erişilebilir olduğundan emin olmak için Nokia telefonunuzu bir bilgisayara takın ve tanındığını görmeye çalışın. Bilgisayarınızı, daha düşük güç girişiyle telefonunuzu daha yavaş şarj etmek için alternatif güç kaynağı olarak da kullanabilirsiniz. İşte böyle yapılır:

    Telefonunuzu verilen veya uyumlu USB kablosunu kullanarak uyumlu bir bilgisayara bağlayın.

Tespit edilirse, yedekleme amacıyla tüm önemli içeriğinizin bir kopyasını bilgisayarınıza oluşturun. Bu, telefon sisteminize erişmek için son şansınız olabilir.

Nokia Yazılım Kurtarma Aracı’nı kullanın ve telefonunuza kurtarma modunda erişmeye çalışın.

Tıpkı Apple ve Samsung gibi Nokia, Nokia 6 2018 dahil olmak üzere Nokia akıllı telefonunuzdaki verileri yönetmek ve kurtarmak için kendi kurtarma yazılımına da sahiptir. Bu yazılımı kullanmak için önce uyumlu bir bilgisayara indirmeniz ve yüklemeniz gerekir. Bundan sonra, Nokia akıllı telefonunuzdaki verileri yönetmeniz gerektiğinde yazılımı kullanmaya hazırsınız. Denemek isterseniz, Nokia Yazılım Kurtarma Aracı’nı bilgisayarınıza indirip yükleyin, ardından Nokia 6 2018’inizdeki verilere erişmek ve bunları kurtarmak için aşağıdaki adımları izleyin.

    Nokia 6 2018’inizi birlikte verilen USB kablosunu kullanarak bilgisayarınıza bağlayın. Orijinal kabloyu kullandığınızdan emin olun, aksi takdirde diğer uyumlu alternatif kablolar Bilgisayarınızdaki Nokia Yazılım Kurtarma Aracını açın Telefonunuz tanınana kadar bekleyin ve ardından cihazınızdaki verileri yönetmek ve kurtarmak için ekrandaki talimatları izleyin.

Bilgisayarınız telefonunuzu tanımıyorsa, önce Nokia sürücülerini indirip yüklemeniz gerekebilir.

Daha fazla yardım isteyin

Bu yöntemlerden hiçbiri yardımcı olamıyorsa ve Nokia 6 2018’iniz hala açılmıyorsa daha fazla yardım ve öneri için Nokia Destek ile iletişime geçin. Alternatif olarak, doğrudan bir servis merkezine gidebilir ve pil veya diğer ilgili bileşenlerde olası donanım hasarı belirtileri için telefonunuzun bir teknisyen tarafından teşhis edilmesini sağlayabilirsiniz.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ama aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak veya sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek veya bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın.