Nokia 7.1 MicroSD Kart Bozuk Hatası Nasıl Düzeltilir

#Nokia # 7.1, zamanında yazılım güncellemeleri sunarken, hisse senedi Android deneyimi sunan, piyasada bulunan popüler Android cihazlardan biridir. Bu telefon hem ön hem de arkada bir Alüminyum çerçeveden ve Corning Gorilla Glass'dan yapılmış sağlam bir yapı kalitesine sahip. 4GB RAM ile bir araya geldiğinde telefonun uygulamaları sorunsuz bir şekilde çalıştırmasını sağlayan Snapdragon 636 işlemcisini kullanır. Bu, sağlam bir performans sergileyen cihaz olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, Nokia 7.1 microSD kartın bozuk olduğunu göreceğiz.

Nokia 7.1 veya başka bir Android cihazınız varsa, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili herhangi bir endişeniz konusunda size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız. Bu, ip takılmadan sunulan ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, mümkün olduğunca ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirme yapılabilir ve doğru çözüm verilebilir.

Nokia 7.1 MicroSD Kart Bozuk Hatası Nasıl Düzeltilir

Sorun: Nokia Nokia 7.1’im var. Onu düşürmedim ya da başka bir sıkıntı yaşadım. Son zamanlarda hiçbir yeni uygulama indirmedim. Birkaç gün önce, dahili depolama alanını boşaltmak için Facebook dahil birçok uygulamayı sd kartıma taşıdım. Her şey yolunda gitti, sonra aniden bugün facebook'un durduğunu söyleyen hata mesajları aldım. Uygulamayı kapatmaya çalıştım ancak hata mesajları devam etti. Facebook'u kaldırdım. Yeniden yüklemeye çalıştığımda, “yetersiz alan” nedeniyle indiremedim. Birkaç dakika sonra, sd kartının eksik olduğunu belirten bir mesaj aldım ve tekrar yerleştirmem gerekiyor. Bunu yaptım ama “eksik” mesajı almaya devam ettim. Telefonu kapatıp tekrar açtım ama hiçbir şey değişmedi. Birkaç kez daha denedim, sonra hata mesajı SD kartın bozuk olduğunu belirterek değişti.

Çözüm: Bu aygıtta herhangi bir sorun giderme adımı gerçekleştirmeden önce, en son yazılım sürümünde çalıştığından emin olmak en iyisidir. Bir güncelleme varsa, önce onu indirmenizi ve yüklemenizi öneririm.

Bu durumda yapmanız gereken ilk şey, arızalı bir microSD kartın neden olabileceği ihtimalini ortadan kaldırmaktır. Bu kartı telefonunuzdan çıkarın ve sorunun devam edip etmediğini kontrol edin. Cihaza yeni bir microSD kartı yerleştirmek ve aynı hata mesajını alıp almadığınızı görmek de iyi bir fikirdir.

Sorunun devam etmesi durumunda, aşağıda listelenen sorun giderme adımlarına devam edin.

Nokia 7.1’de Yumuşak Sıfırlama Yapma

Telefon yazılımını sıfırlama işlemi yaparak yenilemeyi denemelisiniz. Bu küçük bir yazılım aksaklığından kaynaklanan sorunları çözecektir. Bu, ses açma tuşuna ve güç düğmesine yaklaşık 15 saniye boyunca (veya telefon titreyene kadar) aynı anda basılarak gerçekleştirilir. Telefonunuz daha sonra geçici olarak yeniden başlatılmalıdır. Bu, herhangi bir veriyi kaybetmeden veya silmeden cihazınızı yeniden başlatmanın güvenli ve hızlı bir yoludur. Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol etmeye çalışın.

Sorunun Güvenli Modda olup olmadığını kontrol edin

Güvenli Mod, indirilen bir uygulamanın bu soruna neden olup olmadığını kontrol edebileceğiniz yerdir çünkü yalnızca önceden yüklenmiş uygulamaların bu modda çalışmasına izin verilir.

Telefonu bu modda başlatmak için aşağıdaki adımları uygulamanız yeterlidir.

 • Telefon açıldığında, kısa bir süre için Güç tuşuna basın.
 • Ardından beliren menüden “Kapat” ı seçin ve “Güvenli modda yeniden başlat” görünene kadar üzerine dokunun.
 • “Tamam” a dokunun ve birkaç dakika bekleyin.
 • Giriş ekranı göründüğünde, telefon Güvenli modda olacaktır.

Sorun bu modda oluşmuyorsa, indirdiğiniz bir uygulamadan kaynaklanıyor olabilir. Bunun ne olduğunu öğrenin ve kaldırın.

Nokia 7.1’in önbellek bölümünü silin

Telefonda depolanan bozuk geçici verilerin bu soruna neden olabileceği durumlar vardır. Bu olasılığı ortadan kaldırmak için cihazın önbellek bölümünü silmeniz gerekir.

 • Güç düğmesine birkaç saniye basarak telefonu kapatın.
 • Ses Açma + Açma tuşlarını kısa bir süre basılı tutmaya başlayın.
 • Telefonunuzu bir şarj cihazına bağlayın. Bunu başarmak için Mikro USB Kablosunu kullanın.
 • Android Kurtarma Modu açılır açılmaz iki tuşdan da kurtulun
 • Önbellek Bölümünü Sil seçeneğine Ses tuşları kullanarak gezin ve ardından seçmek için güç düğmesini kullanın.
 • Telefonu yeniden başlat

Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Nokia 7.1'i fabrika ayarlarına sıfırlama

Göz önünde bulundurulması gereken son sorun giderme adımı fabrika ayarlarına sıfırlamadır. Bunun telefon verilerinizi sileceğini unutmayın; bu yüzden devam etmeden önce yedek bir kopyaya sahip olduğunuzdan emin olun.

 • Güç düğmesine birkaç saniye basarak telefonu kapatın.
 • Ses Açma + Açma tuşlarını kısa bir süre basılı tutmaya başlayın.
 • Telefonunuzu bir şarj cihazına bağlayın. Bunu başarmak için Mikro USB Kablosunu kullanın.
 • Android Kurtarma Modu açılır açılmaz iki tuşdan da kurtulun
 • Bu menüden “verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla” seçeneğini seçin. Gezinmek için Ses düğmelerini ve onaylamak için Güç tuşunu kullanın.
 • Bundan sonra “Evet – tüm kullanıcı verilerini sil” i seçmek için Ses seviyesi tuşlarını kullanın ve Güç düğmesine bir kez basın.
 • Kurtarma Modu tekrar belirdiğinde Güç tuşuyla “sistemi şimdi yeniden başlat” ı seçin.

Telefon yeniden başlatıldıktan sonra henüz herhangi bir uygulama yüklemeyin. Sorun devam ederse ilk önce kontrol etmeyi deneyin. Olursa, telefonu bir servis merkezine getirmeniz ve kontrol ettirmeniz gerekir.

Bizimle meşgul

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve problemlerinizi bize göndermekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazını destekliyoruz. Merak etme, sorularınız için sizden tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı çabucak cevaplayacağımızı garanti ediyoruz. Size yardımcı olabilirsek, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak bu sözcüğü yaymamıza yardımcı olun.